Barys – CSKA Moskva 5:3 (kon.) | Omsk – HC Slovan 5:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jokerit 0:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
CSKA Moskva
Neděle 05.11.2017, 12:00 • Kazachstan Arena • KHL

Domácí celek vyhrává tento zápas díky výborně druhé třetině, v té se Barys čtyřikrát prosadil. Astana poráží CSKA Moskvu 5:3. (16:07:46)

59:56
    Greg Scott neproměnil nájezd!

59:56
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – trestné střílení, zdržování hry / posunutá branka).

59:20
    Moskva se dostala do útočného pásma a pokouší se zdramatizovat zápas.

59:05
    Hosté hrají bez brankáře.

59:00
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., nedovolené bránění).
    58:58 Linden VEY - 5:3

58:58
    Astana právě vstřelila branku!
    Čepice na led, máme tu hattrick. LINDEN VEY trefuje prázdnou bránu ze své poloviny O výhře domácích už asi nikdo nepochybuje. Asistence: Nigel Dawes a Martin St. Pierre.

58:50
    Oddechový čas pro hosty.

58:44
    Hosté hrají v šesti, Ilja Sorokin je na střídačce.

58:14
    Moskvě už mnoho času nezbývá, domácí obrana hraje výborně.

57:07
    Astana má momentálně kotouč pod kontrolou, pokouší se něco vymyslet před brankou, zatím ale marně.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:30
    Ivan Tělegin se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale jeho pokus zpoza branky byl hodně nepovedený.

56:10
    Ivan Tělegin rozehrává od své branky, mnoho času už CSKA na vyrovnání nemá.

55:43
    Astana hraje výborně takticky, sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není.

55:09
    Greg Scott se při hře čtyři na čtyři dostal do šance, jeho pokus výborně zastavil brankář Barysu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek stále vede o jednu branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Žajlauov (St. Pierre), 24. Vey (St. Pierre), 30. Vey (Dawes, Dallman), 37. St. Pierre (Vey), 59. Vey (Dawes, St. Pierre) – 5. K. Petrov (Ničuškin, Kiselevič), 41. K. Petrov (Kiselevič), 42. Pašnin

Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (H. Karlsson) – Dallman, Dietz, M. Semjonov, Southorn, Polochov, Lipin, Savčenko, Orechov – St. Pierre, Dawes, Vey – Gurkov, Žajlauov, R. Starčenko – Ševčenko, V. Nikulin, Puškarjov – Sagadajev, Lichotnikov, Akolzin.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, Naumenkov, Nestěrov, Marčenko, Ar. Sergejev, Pašnin, Mjasiščev – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin – Okulov, Grigorenko, Kaprizov – Andronov, Tělegin, V. Žarkov – Kuzmenko, Scott, P. Karnauchov – Světlakov.

Diváci: 10 0086