St. Louis – Toronto 6:4 (kon.) | Boston – Washington 2:3 (kon.) | Tampa – Columbus 5:4 (1:0 po s.n.)
Philadelphia – Colorado 4:5 (1:2 po s.n.) | Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 4:5 (po pr.)
Minnesota – Chicago 0:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 5:1 (kon.) | Arizona – Carolina 2:1 (2:1 po s.n.)
Vancouver – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:4 (po pr.) | San Jose – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Detroit 0:4 (kon.)
Edmonton Oilers
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Detroit Red Wings
Neděle 05.11.2017, 22:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je dnes ode mě vše, na shledanou! (00:49:02)

3. Anthony Mantha (DET) 1+1

Mezi střelce se dnes zapsal i Martin Frk, který si u čtvrtého gólu také připsal asistenci.

Detroit i v poslední třetině přidal další branku a to zásluhou Anthonyho Mantha.Ve třetí třetině exceloval Mrázek, kterým svými výkony přiváděl útočníky Edmontonu do zmaru a zaslouženě si dnes vychytal čistou nulu. I když po jedné střele jej zachránila jeho levá tyčka!

Statistiky po třetí třetině:
    Střely na branku: 15:16
    Vyloučení: 1:1
    Bodyčeky: 6:3
    Vyhrané buly: 18:12

59:30
    Detroit dohrává zbytek vteřin v pásmu soupeře, na Talbota nejde žádná střela.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu a fanoušci v hledišti mohou začít slavit vítězství Detroitu.

58:32
    Po buly před Mrázkem se daří Detroitu vyhodit puk do středního pásma, posléze se dostává až před branku Talbota.

57:53
    Detroit již jen kontroluje svého soupeře a snaží se ho držet co nejdále od vlastní branky a pomáhají svému brankáři, aby si dnes mohl vychytat nulu.

57:25
    Vzápětí další ofsajdové provinění Edmontonu a vhazování ve středním pásmu.

57:15
    Edmonton má puk a snaží se o útok. Nakonec je zastaven ofsajdem.

56:34
    Scott Wilson dostal puk zpoza branky a snažil se zakončit, Talbot celý prosto u své pravé tyče vykryl.

55:55
    Edmonton se snaží napadat svého soupeře v jeho vlastním pásmu, ale nedaří se mu dostat puk pod svou kontrolu.

55:11
    Nakonec Detroit získal puk za sovu brankou a posílá jej z vlastního pásma pryč.

54:48
    Edmonton je již však před Mrázkem a ten se musí mít opět na pozoru.

54:32
    Hra se nyní odehrává víceméně ve středním pásmu.

54:04
    Talbot si pohlídal nahození k jeho pravé tyčce.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 4. Nielsen (Jensen, Helm), 10. Nyquist (Zetterberg, Abdelkader), 32. Frk (Mantha), 47. Mantha (Frk, Green)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson, Benning, Klefbom, Gryba, Russell – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Slepyšev, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – J. Jokinen, R. Strome, Caggiula – Kassian, Letestu, Pakarinen.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Daley, Ericsson, Green, Kronwall (A), Jensen, Ouellet – Frk, Glendening, S. Wilson – Helm, Nielsen, Abdelkader (A) – Athanasiou, D. Larkin, Mantha – Nyquist, Zetterberg (C), Tatar.

Rozhodčí: Garrett Rank, Tom Chmielewski – Ryan Galloway, Brian Mach