Pardubice – Plzeň 0:4 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:4 (po pr.)
Litvínov – Třinec 2:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 1:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Mountfield HK
Neděle 05.11.2017, 18:00 • O2 aréna - Praha • Tipsport extraliga • 20. kolo

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a příště znovu na počtenou. Mějte dobrý start do nového týdne. (20:39:49)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 29 – 38

Hity: 16 – 18

Vhazování: 39 – 24

Trestné minuty: 0 – 4

Zblokované střely: 2 – 5

Dnešní utkání sledovalo pěkných 8465 diváků.

Spartu provází malá efektivita a už podruhé za sebou prohrála v prodloužení. Nejdříve nestačila v pátek na Brno v DRFG aréně. Nyní prohrála doma s Hradcem. Zato Hradec hraje výborně, dnes nebyl tak výrazný, ale stejně veze z Prahy dva body.

Hráči utkání:

Sparta Praha: David Honzík

Mountfield Hradec Králové: Patrik Rybár

64:59 Rudolf ČERVENÝ - 1:2

64:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec to neuvěřitelným způsobem stihl. Do konce zbývala sekunda či dvě a hradecký důraz byl rozhodující. Honzík se sice roztáhl na brankovišti, ale na dorážku nedosáhl. Mountfield vítězí 2:1. Autorem gólu RUDOLF ČERVENÝ. Asistence: Martin Pláněk.

63:29
    V prodloužení je lepší Sparta. Pěkně kombinuje, pěkně vodí kotouč, ukazuje individuální schopnosti.

61:50
    Michálek vyslal dopředu spoluhráče, ten si nabruslil a z pravého křídla zakončoval z úhlu na Rybára, ten jistým zákrokem zneškodnil jeho pokus.

61:15
    Sparťané potěšili oko fanouška, krásně povozili puk křížem krážem útočným pásmem, ale neskórovali. Dopředu můžou Východočeši.

60:25
    První šel do útoku Hradec neproměnil, domácí z protiútoku též neudeřili.

60:01

Utkání je nerozhodnuté. Po 60 minutách je stav 1:1 a tak uvidíme pětiminutové prodloužení 3 na 3.

Další třetina začne přibližně v 20:20.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:23
    Hradec mohl rozhodnout. Jenže to by musel trefil poloopuštěnou klec. Střelu mu ale zblokovali pražští obětaví hoši.

56:31
    Dobrý pokus zpoza brány najít spoluhráče před brankou, hradečtí ale úmysl přečetli a přihrávku před brankoviště nepustili.

55:31
    Východočeši v obrovské šanci, tam ještě plynuly dorážky z toho tlaku, ale Honzík to vyřešil bravurně.

54:47
    Hradečtí měli náznaky šancí, neprosadili se a pak se hra odehrávala všude, jen ne před brankami.

52:44
    Opatrnost převažuje na hřišti v těchto momentech. Kdo dá gól, bude mít k výhře zatraceně blizoučko.

51:34
    Sparta v náporu, ale moc slibných šancí tam nebylo, je to přehuštěné, není kudy.

50:59
    Další z úspěšných zákroků Honzíka.

50:12
    Pěkná rána zápěstím jednhoo z Východočechů, Honzík jí lapil přesně do lapačky. Ovšem rána to byla výstavní.

48:27

48:27
    Sparta zahrála přesilovku dobře, ale ten kýžený gól nedala. Efektivita je dnes na špatné úrovni.

47:24
    Další obehrávání rozestoupené bránící čtveřice, následná střela od modré a Rybár v rozkleku chytá.

47:00
    Střela od modré, dorážka a skvělý Rybár. Pak se před brankou ještě odehrála šarvátka. Vylučovat se nebude.

46:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Mislav Rosandić – 2 min., hákování).

46:27
    Vrána si výtečně nabruslil, jednoho beka vyřadil kličkou, druhého přebruslil a zakončoval. Rybár jeho střelu bekhendem vystihl. Obrovská šance domácích. To může mrzet.

44:13
    Říčka nahodil zprava, ale byl hodně v úhlu, Rybár neměl potíže puk chytit. Sparta pak trochu zatopila soupeři v jeho pásmu, ale ne dostatečně.

43:19
    Špatná rozehrávka Honzíka, ale stačil se vrátit zpět a puk vyrazil, sice daleko před brankou, ale ano.

42:24
    Velká šance Sparty zprava dva metry od brány vystřelil jeden z domácích, ale trefil jen boční síť. V hale to jen zahučelo.

41:39
    Nahození hostů až na zadní mantinel, u puku dříve sparťané.

40:01
    Třetí úvodní buly vyhrál Hradec. Sparta – Hradec v úvodních buly dnes: 2:1.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Další třetina skončila. Tentokráte jí vyhrála Sparta skórem 1:0. Zápas je tak vyrovnaný 1:1. Výsledek odpovídá předvedené hře. Toto utkání může dopadnout jakkoliv, vyloučené není ani prodloužení nebo nájezdy. Kdo vyhraje? Sledujte další pokračování přenosu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:38
    Pražané končí třetinu ve velkém tempu. Soupeře lehce přehráli poslední dvě minutky druhé třetiny.

38:48
    Přečíslení Sparty dva na jednoho, špatně vyřešené. Hráč táhl puk sám a při lehnutí soupeře na led o puk přišel. Sparta se ani teď neprosadila.

37:29
    Hraje se více vpoli než před brankami. Nyní ovšem Hradec zahrozil, ale nic světoborného. Na řadě je Sparta, která ale defenzivní val také nepřekonala.

35:20
    Situace 3 na 3 před Rybárem, příhra na střed, nepovedené zakončení, ještě šance po objetí branky. Nic z toho ale gólem neskončilo.

34:59
    Honzík vyrazil střelu zápěstím do jeho pravého betonu z levého křídla soupeře. Následuje vhazování.
    33:36 Andrej KUDRNA - 1:1

33:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí hala jásá! Obránce Mountfieldu ztratil ve středním pásmu puk, toho se ujal ANDREJ KUDRNA a tvrdou dělovkou ze středu hřiště vymetl levý růžek branky. Rybár byl proti této tvrdé střele bez šance. Bez asistence.

33:02
    Rybár kryje střelu bekhendem z ostrého úhlu.

32:15
    Na hřišti se odehrává hodně soubojů, hra je hodně ubojovaná.

30:18
    Dzerinšovi nevyšla přihrávka, jeho tým se však přecejen dostal do šance. Honzík vyrazil střelu z rohu, ale jen před sebe a tam ho málem uklízeli hosté do sítě. Jeden z hradeckých tváří v tvář Honzíkovi selhal. Stále 1:0 pro Hradec.

29:14
    Michálek na Pavelku, ten do útoku na levé křídlo. Sparta útok nezakončila dobře, do brejku ujel Hradec, který ale nebyl blízko gólu, sparťanská defenzíva ho nepustila.

27:24
    Hra je rozkouskovaná. Oba týmy v těcht ochvílích spíš bojují, chtějí výsledek urvat na svou stranu. Opatrný, taktický hokej, s důrazem na obranu.

26:19
    Mezitím se Bednář dostal do brejku, natlačil se před jediného beka, ten ho ale tak lehce nepustil, Bednář zakončil až z otočky. Honzík střelu bekhendem zpacifikoval.

25:46
    Sparťané zavřeli hosty v jejich třetině a snaží si hledat volné prostory pro střelu. Dobrá finální přihrávka zatím nepřišla.

23:57
    Na Kudrnu zívala poloprázdná branka, on jí však minul. Rybár jí stačil vyrazit přesně na hokejku Kudrny, ten ale zápas nevyrovnal.

23:07
    Další střela Mountfieldu, ten je teď hodně aktivní.

23:01
    Honzík kryje nepříjemnou střelu, ta mířila mezi tyčku a beton, Honzík to však zvládl chytit.

22:12
    Hosté prodloužili trajektorii puku až na zadní mantinel v útoku. Do příležitosti však nebyli vpuštěni.

20:58
    Hosté v náporu. lepší šanci už nevybojovali, hra se přesouvá do jejich obranného pásma.

20:28
    Köhler střílel přes beka, Honzík vykopl puk špičkou betonu za branku.

20:01
    Úvodní buly pro Spartu. Zase úspěšná na první buly v třetině.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:54.

Třetina je u konce. Hradec jí vyhrál 1:0, a tak má pražský klub o pauze v kabině o čem hovořit, musí zlepšit hodně věcí, více zatlačit na soupeře. Hradec patří mezi nejlepší kluby Extraligy a pokud mu dáte prostor může okamžitě udeřit. Co přinese další třetina? Buďte u toho.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    Rybár měl zakrytý výhled, ale puk jeho směrem nakonec nešel, takže může být v klidu.

19:49
    Opět Hradec postavil blok na své modré, kotouč převzal od soupeře.

19:17
    Hradec kontroluje hru, puk vyhodil pryč, Sparta je v útoku bezradná.

18:04
    Rybár pod palbou střel, které přestál bez úhony. Zase skvělé zákroky.

17:32
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oskars Cibulskis – 2 min., hákování).
    16:46 Martin LÁTAL - 0:1

16:46
    Nahozený kotouč do středu útočného pásma dojel rychlonohý Martin Látal, beka přebruslil a Honzíkovi udělal kličku do bekendnu a puk přehodil přes beton. Autorem branky je MARTIN LÁTAL. Asistecne: Filip Pavlík.

16:34
    Další zákrok Honzíka z kategorie povinných.

15:39
    Domácí rotují v rohu a snaží se rozhýbat pevnou defenzívu soupeře. Po chvilce se ocitl v šanci jeden ze sparťanů, Rybár nam ístě.

14:16
    Pavelka vyslal ránu na teč, teč se nepovedla puk doklouzal až k Rybárovi. Hradečtí rychle rozjeli protiútok.

13:27
    Sparta napadá akce soupeře už v zárodku, rychle ho presuje, aby neměl čas na rozehru.

13:18
    Smejkal inkasoval úder od soupeře a nebylo mu zrovna do řeči, rozuměnj do vstávání. Hra se po nějaké době přerušila a rozhodčí se rozhodli nevylučovat.

13:10
    Honzík zneškodnil nepříjemnou ránu od soupeře, vyrazil jí ranemen a pkaj í přikryl lapačkou.

12:57
    Kotle obou fanouškovských táborů se předhánějí v povzbuzování. Skvělá atmosféra dnes v O2 aréně.

12:26
    Rybár a další spolehlivý zákrok na jeho kontě.

11:37
    Sparta lehce pomotala hlavy obráncům Hradce, ti však následný důležitý souboj zvládli. Navíc málem udeřili z brejku, Honzík zachraňoval akci zákrokem betony.

10:52
    Hradečtí v útoku dlouho nepobyli a místo nich zakládá útok soupeř.

07:36
    Mountfield zatlačil Spartu hluboko. Nejdříve se pokoušel překvapit brankáře po objetí branky u první tyče, Honzík se štěstím nekapituloval. Pak Mountfield vytvořil ještě několik slibných šancí, které neproměnil, velká škoda z jeho pohledu. Fanoušků Hradce přijelo hodně a při těchto šancích to v jejich sektoru jen zahučelo.

06:40
    Sparta trcohu v problémech ve vlastní třetině při rozehrávce. Pak ale vše dobře dopadlo, alespoň z jejího pohledu.

06:11
    Sparta nepolevuej v tlaku, další střela po ledě těsně vedle.

05:47
    Forman nejdříve posílal přihrávku u první tyče, z toho ještě takové nebezpečí nebylo, avšak o chvíli později měla první formsace Sparty obrovskou šanci, kterou zlikvidoval Rybár, který opět potvrdil, proč patří mezi vážené gólmany Extraligy.

05:29
    Sparta tuto akci nesehrála dobře, Icing.

04:21
    Mikuš nepustil soupeře do brejku, dobře vystihl směr přihrávky a přerušil akci hostích.

03:46
    Michálek nahodil od modré, Rybár s tím neměl problém, lapl puk jako pavouk hmyz do své sítě.

03:26
    Tvrdá střela po tandemu, Honzík si poradil. Z následné akce ještě hrozili hosté, ale Honzík pozorný. Nepovolil jim skórovat. V rozkleku chytl kotouč do náruče.

02:39
    Kalina prodloužil do středního pásma, pak se kotouč dostal až do útočného pásma Sparty, tam ale dlouho nevydržel, hradečtí s ním pohli opět směrem vpřed.

01:54
    Pavlík nahodil na Honzíka, ten v pohodě nastavil lapačku a přerušil hru.

00:56
    Říčka posunul pro spoluhráče na vlastní modré, puk prohodil až k bekovi Hradce, ti pak rozehráli další svůj útok.

00:26
    Pech vyhrál souboj pro Kumstáta a Sparta se podívala do útočné třetiny, další souboj ovšem prohrála a dopředu šel Hardec.

00:01
    Úvodní buly pro domácí Spartu.

00:01

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Piskáček – Kumstát, Pech, Forman – Rousek, P. Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Uher.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Pláněk, Čáp – Jarůšek, Dragoun, Köhler – Látal, Džerinš, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Lederer, Hynek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Mountfield Hradec Králové

Hradec se po špatném začátku pustil do stíhání nejlepší trojky Extraligy. Nyní je čtvrtý a na první Plzeň ztrácí jen tři body. Odveze si Hradec z O2 arény tři body, nebo naopak Pražané zaberou porazí Hradec i podruhé v sezóně?

Z posledních pěti vzájemných utkání vyhrál Mountfield třikrát. Jeho forma je letos proměnlivá, nejdříve třikrát za sebou prohrál, pak vyhrál 3 z dalších pěti uktání. Od 1.10. do 20.10. nepoznal v Extralize hořkost porážky, vyhrál 7 střetnutí za sebou. Nyní ovšem zas prohrál tři ze čtyř posledních měření sil.

Nejproduktivnějším hráčem je Petr Koukal s 12 body (5+7). Druhý je velezkušený Jaroslav Bednář s 12 body (4+8). Celý tým drží svou vynikající formou a perfektními zákroky slovenský brankář Patrik Rybár. Ten letos patří mezi nejlepší gólmany ligy.

Sparta má za sebou zápas s novým koučem a s velkou posilou zadních řad Zbyňkem Michálkem. František Výborný je staronový kouč, který přichází zvednout Spartu tam, kam patří, tedy do horních částí tabulky. V prvním utkání s novým koučem se nebodovalo naplno, avšak Výborného parta získala 1 bod když prohrála 2:3 po prodloužení na ledě obhájce z Brna. To jsou velmi důležité body. Výborný asi přecejen s sebou přinesl nějaký impuls. Vyhraje Sparta ve druhém utkání pod zkušeným lodivodem, či nepozná opojný pocit vítězství?

Hezký den vážení fanoušci, dnes je neděle a s ní i další kolo hokejové Tipsport Extraligy, konkrétně nás čeká 20. kolo. Já, Jan Volf, Vás provedu utkáním nezi desátou Spartou Praha a čtvrtým Hradcem Králové. Zápas začíná v 18 hodin a hraje se v pražské O2 aréně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.