Chabarovsk – Soči 2:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 0:1 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 06.11.2017, 15:00 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

Z tohoto střetnutí je to vše, přeji Vám hezký zbytek pondělního dne. (17:34:38)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupili žádný český ani slovenský hokejista.

Střely na branku: 28 – 30.

Kazaň byla ve třetí třetině podle očekávání mnohem aktivnější. Nějaký drtivý tlak si ale nevypracovala a ni v samotném závěru a podruhé překonat Galimova nedokázala. Torpedo naopak precizně bránilo a udrželo své vedení 2:0 až do závěrečného klaksonu.

59:52
    Po ofsajdu Barsu následuje vhazování ve středním pásmu. Pro domácí celek už to nevypadá příliš nadějně.

59:42
    Hosté vyhráli buly a ve třech jeli proti prázdné brance. Lotyšsiý útočník Daugavinš ji střelou od modré čáry ale netrefil!

59:30
    Gólman Torpeda si v závaru u svého brankoviště našel kotouč a přerušil hru. Do konce zbývá třicet vteřin.

59:17
    Po třech zablokovaných střelách se hostům nepovedlo vyhodit a domácí nápor ještě trvá.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Pětice Torpeda se zatáhla k vlastnímu brankoviště a kombinující Kazaň marně hledá skulinku, přes kterou by se dalo vystřelit.

58:10
    Garipov odjel na střídačku a domácí to zkouší v šesti proti pěti!

57:56
    Po dlouhých osmi minutách se hra konečně přerušila poté, co se puk otřel o ochrannou síť. Kazaň si tak může vybrat svůj oddechový čas.

57:13
    Jeho jmenovec Stěpan Zacharčuk přihrával do druhé vlny, jenže hostující gólman opět nemusel zasahovat, neboť puk letěl výrazně mimo.

56:36
    Ivan Zacharčuk si vzal puk po hodně nepřesné domácí střele, ale sám na druhé straně nic nevymyslel a raději odjel střídat.

55:52
    Torpedo opravdu dobře brání střední pásmo a Bars tak má velké potíže s postupem do palebných pozic.

54:58
    Hraje se několik minut bez přerušení a to mnohem více vyhovuje hostům, kteří se poměrně rychle blíží cenným třem bodům.

54:22
    Jevgenij Mozer se blýskl parádním sólem, při kterém obešel tři hráče, ale pod tlakem čtvrtého slabým bekhendem poslal puk do Garipova.

53:48
    Domácí gólmen si dojel nahození z červené čáry a rychle rozjel další útok Barsu, který však trval jen pár sekund.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 33. Jazkov (Ohtamaa, Malychin) – 22. Mozer (Šulenin), 30. I. Zacharčuk (Barancev, Muršak)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Batyršin, Ohtamaa, Markov (A), Jarullin, Tokranov, S. Zacharčuk, Sidorov – Lukojanov, Malychin (A), Jazkov – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – Glinkin, Lander, Kosov – Archipov, Svitov (C), Obuchov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Grigorev, Sergijenko, Barancev, Šulenin, Kurbatov, Želdakov, Fatkullin – I. Zacharčuk, Žukov, Muršak – Gračov, Dugin, Daugavinš (A) – Paršin, Galuzin (A), Stoljarov (C) – M. Lazarev, Mozer, S. Kosticyn – Urakov.

Rozhodčí: Fraňo, Ansons – Sivov, Šalagin