Buffalo – Washington 3:1 (kon.) | New Jersey – St. Louis 1:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 1:2 (po pr.)
Pittsburgh – Arizona 3:1 (kon.) | Carolina – Florida 3:1 (kon.) | Columbus – Nashville 1:3 (kon.)
Montreal – Vegas 3:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:5 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 3:4 (po pr.)
New York Islanders
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 08.11.2017, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám všechny příznivce nejlepší hokejové ligy! Dnes se společně podíváme na zápas mezi New York Islanders a Edmonton Oilers.

Fanoušci Islanders zažívají povedený vstup do sezóny, jejich týmu se ve 14 zápasech podařilo zajistit 17 bodů. Ostrované se tak nachází na 6. pozici Východní konference s kladným gólovým rozdílem 54:46. V minulém zápase si Islanders připsali výhru proti letos dobře hrajícímu týmu Avs. Na vítězství měl velkou zásluhu dobře hrající útočník Barzal, který si připsal 5 asistencí! V dobré formě se ukázali i Eberle s Leddym, když oba vstřelili 2 góly.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Tavares – 12 + 6
    2. Bailey – 3 + 15
    3. Lee – 8 + 7

Olejáři naopak nemají povedený vstup do sezóny. Přestože se jim podařilo vyhrát úvodní duel sezóny proti Calgary, následovala šňůra několika porážek. Ze 13 odehraných zápasů dokázali Oilers vyhrát pouze 4x. V tabulce Západní konference jim patří předposlední 14. místo se ziskem 9ti bodů. Po skvělém startu sezóny kdy McDavid zářil nyní jeho produktivita upadla a Oilers by opravdu potřebovali aby se jejich kapitán a loňský nejproduktivnější hráč probudil. V minulém zápase Edmonton podlehl Detroitu 0:4, když si Petr Mrázek v brance hostů připsal čisté konce.
    1. McDavid – 5 + 11
    2. Maroon – 4 + 6
    3. Nugent – Hopkins – 6 + 3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým, ale nahrávku Hickeyho vystihl McDavid a puk mají zase hosté.

00:25
    Josh Bailey vybojoval puk v rohu kluziště, vybruslil do středu a zamířil na první tyč, Talbot vytáhl parádní zákrok lapačkou!

01:05
    Další zákrok Talbota, tentokrát proti střele Leddyho od modré. Oilers se ještě nedostali s pukem do středního pásma, stále se hraje v jejich obrané třetině.

01:40
    Kassian nabral rychlost ve středním pásmu, zavezl puk do útočné třetiny, kde ho předložil na střed na volného Stromea, který backhandem trefil tyč!
    01:40

02:23
    Pulockova tečovaná střela se odrazila od zadního plexiskla před branku Talbota, hostující brankář zareagoval nejrychleji a odpálil puk do rohu.

03:10
    Eberle prokličkoval obranou a od levého mantinelu vypálil na branku, kotouč prolétl těsně kolem levé tyče branky Talbota!

04:20
    Sledujeme svižné utkání, takřka bez přerušení. Většinu času se hraje ve třetině Oilers.

05:14
    McDavid zavezl kotouč do třetiny Islanders, a předložil ho na modrou čáru na volného Nurse. Hostující obránce tvrdě vypálil od modré, ale jeho rána se nevešla mezi 3 tyče.

06:30
    Leon Draisaitl vyslal jedovatou střelu, kterou dokázal schovat za tělo jednoho z obránců, bohužel pro hostující tým nezamířil přesně a puk prolétl těsně vedle levé tyče!

07:10
    Oilers se dostali do přečíslení 3 na 2, ale jejich akci zastavuje rozhodčí – offside. Následuje komerční přestávka.

07:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., podražení).

07:27
    Zbytečný faul v útočné třetině, dává Oilers výhodu přesilové hry .

07:50
    Oilers kombinují ve třetině. Oscar Klefbom se rozhodl vypálit, ale jeho dělovka od modré nebyla přesná.

08:40
    Letestu vypálil bez přípravy od levého mantinelu, Greiss se stihl přemístit a vyrazil kotouč do rohu!

09:01
    McDavid našel pěknou zadovkou mezi kruhy postaveného Letestua, jeho střelu na vzdálenější tyč Greiss vytěsnil betonem.

09:20
    Islanders se podařilo vyhodit kotouč a přežijí tohle oslabení.

09:50
    Malone nezpracoval nahrávku do druhé vlny od Lucice a z přečíslení 3 na 2 nebylo nic.

10:32
    Jokinen předvedl ukázkový návrat do obrany, když vypíchl nahrávku, která mířila na druhou tyč na volného Pulocka!

11:02
    Bailey vypálil od levého mantinelu, Talbot jeho střelu vyrazil pouze před sebe, ale dojíždějící Barzal nedokázal z velké blízkosti dopravit puk za záda hostujícího brankáře!

11:24
    Nepřesná rozehrávka Tavarese končí zakázaným uvolněním.

11:45
    Drake Caggiula se dostal k odraženému puku na středu hřiště, bohužel pro hosty při střele upadl a s nepovedenou střelou si Greiss hravě poradil.

12:15
    Mathew Barzal nabral puk ve středním pásmu, krásnou kličkou přešel přes Klefboma a zakončil backhandem na zadní tyč. Talbot se stačil přemístit a vykopnout puk betonem! Skvělá akce domácího útočníka!
    12:15

13:10
    Oilers vysunuli napadání až za branku soupeře, ale domácí tým nemá větší problémy s rozehrávkou.

13:41
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Mark Letestu – 2 min., podražení).

13:50
    Pakarinen vystihl nahrávku a poslal kotouč až před Greisse.

14:22
    Lee dostal skvělou nahrávku od Barzala a ocitl se sám s pukem před Talbotem. Hostujícího brankáře se snažil překonat backhandovým blafákem, ale Talbot vykopl puk betonem!

15:30
    McDavid vybojoval kotouč v rohu a odpálil ho na druhý konec kluziště.

16:10
    Hosté přežili oslabení a ihned se usadili s pukem ve třetině soupeře. Nicméně si nedokázali vytvořit větší šanci.

16:50
    Cal Clutterbuck vypálil z jedničky od levého mantinelu, Talbot se stihl přesunout a vytěsnit kotouč.

17:10
    Bailey zavezl kotouč do třetiny soupeře, ale jeho nahrávka postrádala přesnost a Maroon ihned vyvezl kotouč pryč od svého brankáře.

18:01
    Ryan Pulock nabral slušnou rychlost ve středním pásmu, zavezl puk do třetiny a kousek za modrou vypálil. Talbot si proti jeho střele dobře vyjel a schoval kotouč v klíně.

18:44
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podražení).

18:44
    Casey Cizikas podrazil McDavida a půjde si odpočinout.

19:20
    McDavid hledal střílenou nahrávkou před brankou postaveného Caggiulu, ale puk ho netrefil a po mantinelu se vyvezl ven ze třetiny.

19:55
    Ryan Nugent-Hopkins vypálil dělovku od modré,jeho střelu vyrazil Greiss pravým betonem.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou vyrovnanou první třetinu. Do utkání vstoupil lépe domácí tým, ale nedokázal se prosadit proti dobře chytajícímu Talbotovi. Postupem času si začali šance vytvářet i hráči Oilers, ale ani Greiss nepustil puk za svá záda. Do šaten se jde tak za stavu 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 2:02.
    Střely po první třetině: Domácí – 13, Hosté – 13.

20:01

20:01
    McDavid úspěšnější na vhazování a Oilers můžou pokračovat v přesilové hře.

20:20
    Letestu se dostal ke střele z dobré pozice, ale jeho táhlá střela mířila nad branku!

20:30
    Ladd sebral kotouč McDavidovi a vyvezl ho až před Talbota.

21:31
    Brock Nelson si vyměnil kotouč s Chimerou a svou střelou od pravého mantinelu orazítkoval tyč!

21:59
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers jdou do vedení! Lucic vypíchl puk na modré čáře jednomu z domácích hráčů a LEON DRAISATL našlápl nabral kotouč ve středním pásmu a řítil se sám na Greisse. Hostující útočník nic nevymýšlel a vypálil dělovku mezi betony, Greiss nestihl položit betony na led a poprvé v dnešním zápase kapituluje! Asistence: Milan Lucic.
    21:59 Leon DRAISAITL - 0:1

23:01
    Maroon nenahrál přesně a k puku se ve vlastní třetině dostal Pulock, který zakládá útok domácích.

23:40
    Hra je nyní plná nepřesností a odehrává se hlavně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

24:43
    Islanders právě vstřelili branku!
    A máme srovnáno! Ve středním pásmu vybojoval Barzal kotouč, ve třetině Oilers s ním vyjel na střed hřiště, zadovkou ho předložil zpět na mantinel na JORDANA EBERLEHO, který střelou zápěstím vymetl bližší šibenici! Asistence: Mathew Barzal.
    24:43 Jordan EBERLE - 1:1

25:20
    Oilers se usadili s pukem ve třetině domácích, ale pouze si nahrávají kolem mantinelů.

26:40
    McDavid vybruslil s kotoučem na střed hřiště,ale při střele mu kotouč sjel z čepele a Greiss tak mohl zůstat v klidu.

27:30
    Maroon vypíchl nahrávku soupeře na modré čáře a dovezl kotouč až před Greisee, bohužel pro hosty nedokázal trefit branku z kruhu pro vhazování.

28:40
    Jason Chimera dostal skvělou nahrávku od spoluhráče a řítil se sám na Talbota. Hostujícího brankáře se snažil překonat střelou nad vyrážečku, ale Talbot předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým!

29:10
    Greiss vyrazil kotouč po střele Stromea před sebe, z brankoviště odpálil kotouč v pádu skvělým zákrokem Tavares!

29:50
    Casey Cizikas obkroužil branku s pukem na čepeli a pokoušel se Talbota překonat backhandovým zakončením u tyče, hostující brankář byl pozorný a vykopl kotouč.

30:20
    Lucic vypálil po pěkné přihrávce od McDavida, ale Greiss si na jeho přízemní pokus počkal a vyrazil kotouč.

31:19
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., nedovolené bránění).

31:19
    Tavares vyhrál vhazování a Islanders kombinují ve třetině.

31:48
    Střela Barzala od modré byla nepřesná a po mantinelu se vyvezla až za modrou čáru.

32:21
    Lee dostal kotouč na straně kluziště naznačil střelu a nahrál na střed na volného Tavarese, který z bezprostřední blízkosti přestřelil branku!

33:03
    Islanders se nepodařilo přejít modrou čáru pro offside.

33:20
    Ryan Pulock vypálil od modré, Talbot měl zakrytý výhled, ale dokázal zakročit betonem!

33:50
    Leddyho střela prosvištěla kolem pravé tyčky branky Talbota!

34:12
    Islanders se usadili ve třetině soupeře a pálí ze všech pozic!

34:55
    Až nyní se podařilo Oilers vyvézt kotouč ze třetiny pryč. Ale hostující hráči ho pouze odevzdali a šli střídat.

35:20
    McDavid pouze nahodil kotouč do třetiny, za brankou ho sebral Eberle a Islanders jsou znovu v útoku.

36:02
    Thomas Greiss si poradil se střelou Russella i s následnou dorážkou Maroona, skóre tak zůstává stále 1:1.

36:09
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 2 min., hrubost).

36:09
    Nikolaj Kuljomin po zákroku od Erica Gryby zamířil do kabin.

36:30
    Kassian vybojoval puk a vyhodil ho až ke Greissovi.

37:02
    Tavares to zkoušel od pravého mantinelu, ale z ostrého úhlu netrefil branku Talbota.

37:40
    Puk za brankou Greisse a domácí fanoušci bučí na svůj tým. Tohle není povedená přesilovka domácího týmu.

38:20
    McDavid vyvezl kotouč a podržel ho ta brankou Greisse, Oilers tak přežili další oslabení.

38:50
    Další střela Boychucka od modré, Greiss pozorný.

39:02
    Nelson dostal skvělou přihrávku do jízdy a rozhodl se vypálit od pravého mantinelu, bohužel pro domácí netrefil branku.

39:30
    Oilers kombinují s pukem ve třetině, ale nedaří se jim najít střeleckou pozici.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme viděli 2 góly. Nejprve se v samostatném úniku prosadil Draisailt. Vedení Oilers nevydrželo dlouho, když od 3 minuty později překonal Eberle pěknou střelou na první tyč Talbota. Islanders dostali výhodu několika přesilových her, ale zatím se je nepodařilo využít. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 1:1. Poslední dějství začne přibližně v 2:58.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 23, Hosté – 22.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

40:20
    Nepřesná rozehrávka Baileyho a puk mají Oilers.

41:19
    Kassian a Nugent-Hopkins se dostali do přečíslení 2 na 1. Domácí obránce dobře hlídal křižnou nahrávku, tak se se Kassian rozhodl zakončit kličkou, Greiss skočil po puku a podržel Islanders!
    41:19

41:50
    Oilers kombinují ve třetině Islanders.

42:20
    Chimera nahazuje kotouč do třetiny, ale tam ho získal Kassian, který ho vyváží ze třetiny.

43:01
    Lucicova střela kousek za modrou čárou mířila mimo branku, ale Oilers pokračují v tlaku.

43:20
    McDavid se proháčkoval na střed hřiště,ale jeho backhandovou střelu zablokoval jeden z obránců.

44:02
    Islanders jsou po delší době u kotouče, ale za brankou Talbota o něj přišli.

44:40
    Lee nepřesně na Barzala a puk mají znovu hosté, Oilers jsou aktivnější v začátku třetí třetiny.

45:20
    Barzal vyvezl kotouč z vlastní třetiny až před Talbota, tam se snažil stahovačkou přejít přes Nurse, ale hostující obránce si počínal dobře a vypíchl kotouč.

46:20
    Nyní Islanders vysunuli napadání, ale Oilers se i tak daří rozehrát.

47:00
    Slibně vypadající útok domácích zastavuje rozhodčí – offside.

47:20
    Ryan Pulock vypálil dělovku na první tyč, Talbot vykopl betonem!

47:54
    Talbot si našel kotouč, který poskakoval v brankovišti po střele domácího obránce.

48:01
    Islanders si vytvořili dobrý tlak ve třetině, který zakončil Lee střelou od mantinelu, bohužel pro domácí letěla nad branku Talbota.

48:30
    Nepřesná střela Draisaitla nechala Greisse klidným.

49:02
    Klefbom obětavě zablokoval pokus Hickeyho, který střílel do odkryté klece!

50:20
    Tavares nasadil jesle jednomu z hostujících obránců, ale další klička mu nevyšla a o puk přišel.

50:42
    Ryan Nugent-Hopkins dostal skvělou přihrávku na střed hřiště, Greiss vytáhl parádní zákrok ramenem!

51:10
    Draisatl přišel v sobouji u mantinelu u helmy, ale i bez ní našel skvělou nahrávkou před brankou postaveného Maroon, ten nedokázal trefit branku!

52:01
    Oilers kombinují ve třetině Islanders a domácí hráči jsou už hodně unavení.

52:47
    Eberle objel obránce a od levého mantinelu zakončoval backhandem, Talbot si na jeh střelu počkal a zasáhl ramenem.

53:20
    Nyní naopak první lajna domácích zamkla Oilers v jejich třetině,ale do větší střelecké šance se nedostali.

54:07
    Lee vjel do třetiny moc rychle, rozhodčí píská offside. Následuje komerční přestávka.

54:27
    Zakázané uvolnění domácích, Hra je teď hodně rozkouskovaná.

55:20
    Islanders se po delší době dostali ke kotouči, ale pouze ho nahazují do třetiny a odjíždí střídat.

56:20
    Boychukova střela od modré byla zblokována, štěstí pro hosty, Talbot měl zakrytý výhled.

57:20
    Pakarinen vypálil od levého mantinelu, jeho střela prolétla těsně kolem pravé tyče!

57:50
    Mathew Barzal našlápl ve střední třetině, proháčkoval se až před Talbota, ale ten si na jeho střelu počkat a vyrazil ji betonem.

58:34
    Puk drží domácí a pomalu zvyšují svůj tlak!

58:59
    Pětice hostů už sotva bruslila, tak se Boychuk rozhodl po křižné přihrávce vypálit, ale trefil pouze lapačku Talbota.

59:20
    Greiss lapačkou zastavil puk, který vyslal Draisaitl od mantinelu.

59:40
    Ostrované odevzdali kotouč hostům a ty tak budou mít pravděpodobně poslední útok.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme se gólu nedočkali. Po třech třetinách tak svítí na tabuli spíše fotbalové skóre 1:1. Ve třetí třetině byli domácí o něco aktivnějším týmem,ale nepodařilo se jim překonat Greisse. O vítězi tohoto zápasu tak rozhodně buď prodloužení nebo nájezdy.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 37, Hosté – 24.

60:01

60:01
    Puk pro hostující tým. Draisaitl se snažil najít MacDavida,ale tomu puk přeskočil hokejku.

60:38
    Bonusový bod berou hosté! Po nepřesné nahrávce Tavarese před brankou Talbota, nabral puk McDavid, předal ho Draisaitlovi, který ho zatáhl na střed před Greisse a zadovkou ho před zpět CONNORU McDAVIDOVI, který ranou z jedničky trefil šibenici! McDavid tak jako správný kapitán přisuzuje bonusový bod Oilers. Asistence: Leon Draisaitl.
    60:38 Connor MCDAVID - 1:2

Prodloužení bleskově rozhodl hostující kapitán a druhý bod ze zápasu tak berou Oilers, pro které by tento zápas mohl být odrazovým můstkem k lepším výkonům.
    Střely po prodloužení: Domácí – 37, Hosté – 25.

Vhazování – 36:19

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u dalších přenosů! (03:47:57)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 25. Eberle (Barzal) – 22. Draisaitl (Lucic), 61. McDavid (Draisaitl)

New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Boychuk, de Haan, Mayfield, Hickey, Pulock – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Benning, Russell, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), J. Jokinen – R. Strome, Caggiula, Pakarinen – Letestu, Kassian, Malone.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Gibbs, Smith