Buffalo – Washington 3:1 (kon.) | New Jersey – St. Louis 1:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 1:2 (po pr.)
Pittsburgh – Arizona 3:1 (kon.) | Carolina – Florida 3:1 (kon.) | Columbus – Nashville 1:3 (kon.)
Montreal – Vegas 3:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:5 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Arizona Coyotes
Středa 08.11.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:43:18)

Vyhrané buly: 36:29

Je konec. Pittsburgh nakonec dokázal zvítězit 3:1.
    V první třetině jsme viděli hned na začátku dvě branky domácích. Už po minutě hry vystřelil z velkého úhlu Justin Schultz a puk došel až za brankovou čáru. Ve 4. minutě číhal před bránou Jevgenij Malkin a po střele, kterou brankář Raanta vyrazil před sebe, trefil puk z voleje bekhendem do brány a poslal tučňáky do dvoubrankového vedení. Poté se hra vyrovnala, ale o něco lepší byl Pittsburgh.
    Ve druhé třetině jsme se gólu nedočkali, ale k vidění pár šancí bylo. Ve 28. minutě Riley Sheahan poslal puk pouze do horní tyče. Ve 30. minutě mohl Jake Guentzel poslal domácí do třígólového vedení, ale senzační brankář Raanta vytáhl perfektní zákrok. Pittsburgh je jasně lepší, ale je to pořád náskok pouze o dva góly. Domácí měli velkou smůlu v tom, že trefili minimálně třikrát tyčku. I když Arizoně začátek zápasu nevyšel, tak dnes Antti Raanta předvádí skvělý výkon.
    Do třetí třetiny vstoupila Arizona skvěle a už ve 41. minutě snížil Tobias Rieder, když se dostal do úniku a střelou přes lapačku dál branku. Ve 47. minutě, ale napřáhl Malkin a puk se dostal přes rameno Raanta a těsně před brankovou čárou ještě z voleje dorazil puk Phil Kessel. Arizona ke končí ještě zkoušela hrát v šesti, ale branka už nepadla.

59:33
    Domácí se málem dostali ke střele na prázdnou bránu, ale ve středním pásmu získali hosté puk.

59:00
    Střelu Olivera Ekmana-Larssona chytil Matt Murray a podržel tučňáky.

58:46
    Arizona už hraje v šesti hráčích!

58:05
    Opět zakázané uvolnění kojotů.

57:57
    Další zakázané uvolnění Arizony, která už možná za chvíli odvolá brankáře a zkusí vstřelit gól v šesti hráčích.

57:18
    Kessel dostal přihrávku na pravou stranu, ale poté nevystřelil přesně.

56:49
    Zakázané uvolnění Arizony.

56:22
    Po chvíli se opět puku zmocnil Matt Murray, který ho chytil do lapačky.

56:05
    Matt Murray nyní chytil nához na jeho bránu do lapačky.

55:35
    Bryan Rust se řítil po pravé strany, když domácí šli 2 na 1, ale finální přihrávku zblokoval obránce Arizony, který si lehl na led.

55:05
    Chad Ruhwedel nepustil dál hráče Arizony a předvedl krásný bodyček.

54:15
    Tučňáci rozjíždějí novou akci od své brány, ale po chvíli o puk lacině přišli.

53:16
    Nyní došlo k velkému chumlu hráčů před bránou Arizony, ale ke střele se Pittsburgh nedostal.

52:30
    Bryan Rust se dostal k puku, ale poté zamířil bekhendem nad bránu Raanta.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. J. Schultz (Malkin, Kessel), 4. Malkin (Kessel, Guentzel), 47. Kessel (Malkin, Hörnqvist) – 41. Rieder (Ekman-Larsson, Fischer)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry (A)) – Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Dumoulin, Cole, J. Schultz – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.
    Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Mermis, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Rieder, Stepan (A), Domi – Keller, Dvorak, Perlini – Fischer, Cousins, Martinook – Duclair, Richardson (A), Rinaldo.

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Dan O'Halloran – Brad Kovachik, Kory Nagy