Toronto – Minnesota 4:2 (kon.) | NY Rangers – Boston 4:2 (kon.) | San Jose – Tampa 1:5 (kon.)
New York Rangers
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Boston Bruins
Čtvrtek 09.11.2017, 02:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS) 0+0,1 střela, čas na ledě 21:28
    David Pastrňák (BOS) 1+1, 3 střely, čas na ledě 22:07 (04:41:52)

1. Henrik Lundqvist (NYR) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    2. Jimmy Vesey (NYR) 2+0
    3. Patrice Bergeron (BOS) 1+1

New York Rangers dokázali tento zápas vyhrát 4:2 díky dvěma gólům Jimmy Veseyho. Celkem Rangers vyhráli pátý zápas v řadě a čtvrtý na domácím ledě. Střelecky byl zápas vyrovnaný. Oba týmy vyslaly na branku 33 střel. Lepším brankářem byl dnes Henrik Lundqvist.

59:52 Rick NASH - 4:2

59:52
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je to jasné, na prodloužení nedojde, kotouč do prázdné branky posílá ze středního pásma aktivně hrající domácí útočník RICK NASH. Asistence: Ryan McDonagh.

59:22
    Kevan Miller minul bránu. Následně se k puku dostali domácí.

59:00
    Boston má na ledě to nejsilnější, co má k dispozici, David Pastrňák pochopitelně nechybí.

58:48
    Marc Staal dostal hru do středního pásma, drama vrcholí.

58:30
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:14
    Riley Nash se nedostal do útočného pásma, Rangers dostávají hru za bránu soupeře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hosté musí od své branky.

57:30
    Jimmy Vesey se málem dostal do střelecké pozice, ale rychle jej o puk obral soupeř.

57:12
    Domácí celek hraje takticky velmi dobře, vede a drží hru daleko od své branky.

56:40
    Tuukka Rask s velkým štěstím zastavil střelecký pokus soupeře. Domácí hráč se před bránou zjevil z ničeho nic.

55:48
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetině, Rangers stále vedou o jeden gól.

55:19
    David Pastrňák se vrátil z trestné lavice a hned vypálil. Jeho tvrdou ránu kryje gólman Henrik Lundqvist.

55:02
    David Desharnais se prorpacoval do střelecké pozice, jeho pokus ale výborně chytil brankář.

54:40
    Rangers mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Bučněvič (McDonagh, Grabner), 15. Vesey (Bučněvič, Zibanejad), 16. Vesey (Shattenkirk, Desharnais), 60. Rick Nash (McDonagh) – 11. Pastrňák (Bergeron, Bjork), 47. Bergeron (Pastrňák, Krug)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal, Kampfer – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash, K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Carey, Fast.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, O'Gara, K. Miller – Bjork, Bergeron, Pastrňák – Schaller, Kuraly, Heinen – Beleskey, Riley Nash, Czarnik – DeBrusk, Szwarz, Vatrano.

Rozhodčí: Morton, Dwyer – Smith, Murray

Diváci: 18 006