Čtvrtek 09.11.2017, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour

Vyhrané buly: 32:19

Nejlepší hráči:

Finsko: Joonas Kemppainen, Marko Anttila
    Rusko: Nikita Gusev, Sergej Plotnikov

Rusové nakonec neohrozili bránu ve šesti hráčích a Finsko tak vyhrálo zaslouženě 3:2.
    Už ve 2. minutě Julius Junttila našel před bránou Joonase Kemppainena a ten puk trefil do poloodkryté brány.
    Ve druhé třetině jsme se dočkali hned tří gólů. Už ve 24. minutě poslal Finsko do vedení Miro Heiskanen, který si v dnešním zápase připsal debut a hend se dočkal gólu, ale už ve 27. minutě snížil Kirill Kaprizov a ve 38. minutě srovnal utkání Sergej Plotnikov, když překvapil finského brankáře střelou k levé tyči.
    Ve třetí třetině jsme viděli už po dvanácti vteřinách šanci Niemiho, ale Šesťorkin ho krásným zákrokem vychytal. Ovšem v 51. minutě Ohtamaa využil odraženého puku a zaručil tak Finsku dnešní výhru.

Statistiky ve třetí třetině:

Střely na branku: 3:8
    Střely mimo branku: 4:7
    Vyloučení: 3:2
    Vyhrané buly: 11:5

59:45
    Marko Anttila netrefil prázdnou bránu ze středního pásma!

59:24
    Nyní je puk za bránou Finska.

59:03
    Kaprizov se dostal do pásma finů, ale ti následně vyhodili puk.

58:32
    Šesťorkin je na střídačce a rusové hrají v šesti!

58:10

57:39
    Barabanov vysoko napadal rozehrávku finů, ale ti už jsou v pásmu Ruska.

56:50
    Po krásné kombinaci se ke střele dostal Petri Kontiola, ale ten podklouzl a jeho střela šla hodně mimo.

56:19
    Finové mají druhou přesilovku v dnešním utkání a mohou rozhodnout zápas.

56:10
    Vyloučení v týmu Rusko (Kirill Kaprizov – 2 min., hákování).

55:25
    Ovšem pokračuje se v pěti hráčích na každé straně, ale následně se Rusové dostali do zakázaného uvolnění a hra se zpátky přesune před bránu Šesťorkina.

54:42
    Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 5 min., napadení + 10 min. osobní trest, napadení).
    Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Zubarev – 5 min., napadení + 10 min. osobní trest, napadení).

54:42
    Nakonec rozhodčí bitku přerušili, jelikož Zubarev měl na ruce krev a oba dva hráči už odešli do šaten.

54:42
    Nyní vidíme bitku Zubareva a Savinainena!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 2. Kemppainen (Junttila, Koivisto), 24. Heiskanen (Pihlström, Anttila), 51. Ohtamaa (Anttila) – 27. Kaprizov (N. Gusev), 38. S. Plotnikov (Tělegin)

Finsko: Koskinen (Kilpeläinen) – Lepistö (A), Mikkola, Ohtamaa, Heiskanen, V. Lajunen, Koivisto, Kukkonen (C) – J. Peltola, Kontiola (A), Tolvanen – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – Erkinjuntti, Koskiranta, Savinainen – Anttila, Niemi, Pihlström – Manninen.
    Rusko: Šesťorkin (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Vojnov, Nestěrov, Trjamkin, Chafizullin, Ljubuškin, Zubarev – S. Plotnikov, Andronov (A), Tělegin – Kaprizov, Tkačov, N. Gusev – Barabanov, Grigorenko, Mozjakin (C) – Ničuškin, Kalinin, Širokov (A).

Rozhodčí: Ohlund L. (Swe), Bjork T. (Swe)