Brno – Karviná 0:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:1 (0:0)
MFK Karviná
Pátek 10.11.2017, 12:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • Juniorská liga – Morava • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Ještě jednou vás necelou hodinu před výkopem vítáme z Brna u onlajnu ze zápasu Juniorské ligy mezi domácí Zbrojovkou a hosty z Karviné.

Domácí Zbrojovka Brno nevstoupila do soutěže dobře, když z prvních devíti utkání dokázala zvítězit pouze jednou. Do dnešního zápasu jdou ovšem svěřenci Richarda Dostálka v dobré formě po třech výhrách v řadě, ve kterých zvládli pokaždé nastřílet soupeři alespoň tři branky. Doma na Srbské však Zbrojovka brala v letošním ročníku plný bodový počet pouze jednou. I proto se Brno nachází až na šesté příčce tabulky moravské skupiny Juniorské ligy, od druhé Karviné jej ale dělí pouhé čtyři body.

Karviná na rozdíl od Brna prožila snový start do soutěže, v poslední době ale výsledkově poněkud tápe. Naposledy Slezané podlehli doma Baníku. Jednalo se o jejich druhou prohru v soutěži, když tu předchozí zaznamenali v prvním letošním utkání se Zbrojovkou. O jedinou branku se tenkrát postaral Marek Vintr, který je v základní sestavě Brna i dnes. Na venkovních hřištích však Karviná zůstává doposud neporažená.

Dotáhne Brno v důležitém zápase vedoucí celky tabulky, nebo se Karviná posune na první místo před Slovácko? Odehraje se na Srbské mezi oběma týmy podobná přestřelka jako loni, kdy Karviná v Brně vyhrála 5:3, nebo bude rozhodovat jediný zásah jako před dvěma měsíci? Takto zní před poledním výkopem zásadní otázky, na které nám již brzy dají oba celky odpovědi.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Obůrka, Zukal (C), Blažík, Hykš – Šustr, Jambor, Vintr, Holman – Doubravský, Kroutil.
    Náhradníci: Mrázek, Svensson, Krula, Kropáček, Moučka, Slunský

MFK Karviná: Ciupa – Ćolić, Formela, Puchel, Sas – Smrž (C), Weber, Řapek, Macko – Hejda, Egri.
    Náhradníci: Navrátil, Seriš, Piňa, Fokaidis, Vlachovský, Přibyl

Rozhodčí: Mikyska – Horák, Pochylý.

1

1
    Brno si hned v úvodu vybojovalo přímý kop a může se pokusit o první nákop.

2
    Po dlouhém centru do vápna bude odkopávat Ciupa.

4
    Zbrojovka vybojovala i první rohový kop zápasu, branka Karviné ale zatím zůstává neohrožena.

7
    Domácí jsou v úvodu aktivnější, ani druhý rohový kop však nepřetavili v nějaký solidní střelecký pokus.

9
    Zbrojovka si připisuje za devět minut již čtvrtý rohový kop, stejně jako s těmi ostatními si ale Ciupa bez problémů poradil. Na šanci stále čekáme.

10
    Poprvé se hosté zdrželi na delší časový úsek před Halouskou, výsledkem je ovšem pouze nepřesné zakončení.

11
    Z následné akce Zbrojovka vybojovala rohový kop číslo pět...

12
    ...po skrumáži ale míč opět končí v zámezí.

16
    V posledních minutách se bojuje především o střed hřiště. Útočná aktivita Karviné skončila faulem na polovině Brna.

17
    Ačkoliv byla v úvodní čtvrthodině více na míči Zbrojovka, první šanci si připsala Karviná. Halouska musel pohotově zasahovat nohou, aby zabránil brance.

18
    I Karviná si připsala první rohový kop, teď už ale znovu hraje Brno.

23
    Ztráta míče na vlastní polovině nemusela hosty mrzet. Pokus o rychlou akci v podání Brna končí nepřesností. Karviné se v posledních minutách podařilo srovnat hru.

24
    Marek Vintr je prvním potrestaným hráčem zápasu. Provinil se faulem na polovině hřiště.

25
    Zatím co Zbrojovka hraje spíše po vápno, Karviná se při každé příležitosti tlačí do zakončení. Nyní hosté ohrozili Halouskovu bránu dvakrát v krátkém časovém sledu. V prvním případě byl domácí gólman připraven, ve druhém zasahovat nemusel, když rána z pětadvaceti metrů skončila nad.

28
    Míč teď končí jen těsně nad po zakončení Kroutila, který si po centru dobře naběhl na přední tyč.

31
    Další dva pokusy vyslali Hykš s Vintrem, především Vintrova křižná rána byla povedená, skončila ale těsně vedle. Dobrá pasáž hry v podání Brna.

34
    I druhou žlutou kartu uděluje sudí Mikyska domácímu hráči. Prohlédl si ji Patrik Šustr.

39
    Nadějně rozjetou šanci domácího celku přerušil zdvižený praporek pomezního.

40
    V další šanci se mohl ocitnout Holman, tomu ale v klíčový okamžik na hranici vápna utekl míč a sám se tak připravil o dobrou střeleckou příležitost.

44
    Poločas více méně ukončila střela Karviné dva metry nad. Halouska bude odkopávat od brány.

45

První poločas přinesl dle očekávání vyrovnanou bitvu. Karviné chvíli trvalo, než našla správný herní rytmus, poté ale hosté několikrát ohrozili Halousku ze střední vzdálenosti. Spíše zpoza vápna zakončuje také Zbrojovka, nebezpečný byl hlavně křižný pokus Vintra. Uvidíme, zda se ve druhé půli budou oba celky více tlačit do vápna, jinak to zatím na Srbské na přestřelku nevypadá.

46

46
    Nepříjemnost pro Zbrojovku. Ze hřiště odkulhal Marek Vintr a nahrazuje jej David Moučka.

48
    Do druhého poločasu vstoupila Karviná mnohem aktivněji, obrana Brna ale první dva pokusy o útok odrazila. Hraje se opět kolem půlící čáry.

51
    Po nebezpečném přímém kopu Hykše se Zbrojovka dostala do zakončení, ale míč doputoval mimo Ciupovu bránu.

54
    Ačkoliv se Zbrojovce podařilo vymanit z úvodního tlaku Karviné, dostali se teď hosté do velké šance. Halousku po střele z hranice vápna zachránilo břevno.

58
    Karviná má nadále opticky navrch. Proti střele kapitána Smrže se musel vytáhnout Halouska.

59
    Dvojí střídání Karviné. Egriho nahrazuje Piňa...

59
    ...a za Sase naskakuje Fokaidis.

62
    Před Halouskou přituhuje. Smrž po rohovém kopu hlavičkuje do břevna!

62
    I Richard Dostálek sahá ke změně. Jambora nahradil Slunský.

64
    Karviná právě vstřelila branku!

Vyústěním převahy Karviné je úvodní branka hostí. Řapek se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Halouskou a patičkou posílá míč do sítě.

65
    Mohlo být brzy vyrovnáno, ale s ranou Doubravského si Ciupa poradil.

68
    I Halouska musel předvést své umění, ránu Karviné vyrazil na roh.

78
    Střídající Kropáček Zbrojovce komplikuje cestu za vyrovnáním. Únik hostujícího hráče hasí zákrokem, za který vidí rovnou červenou kartu.

85
    Vyhrocené okamžiky ve vápně Karviné. Nejprve po rohu hlavičkoval Zukal těsně nad, v další akci se domácí dožadovali penalty po ruce hostujícího hráče, píšťalka Mikyska však zůstala němá.

90
    Bude se hrát dvě minuty nad rámec řádné hrací doby. Hráči Brna jsou již všichni nastěhováni na útočné polovině.

90+2

Zbrojovce se ani přes závěrečnou snahu vyrovnat nepodařilo a hosté tak především díky povedenému vstupu do druhé půle vítězí 0:1. Karviná tak oplatila Brnu dva měsíce starou porážku stejným poměrem a díky připsaným třem bodům se posunuje do čela moravské skupiny Juniorské ligy před Slovácko.

Ode mě je to z Brna vše, děkuji za vaši přízeň a budu se těšit u dalších onlajnů. (13:59:15)