2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Finsko
Pátek 10.11.2017, 17:00 • Kopřivnice • Reprezentace do 19 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím a vítám všechno hokejové příznivce u sledování on-line přenosu přátelského utkání týmů do 19 let mezi Českem a Finskem.

Česko u19

Českou devatenáctku čekají tři těžké zápasy ve třech dnech. Pokaždé si zahrají s Finskem, a to od pátku do neděle v Kopřivnici, Frýdku-Místku a Ostravě-Porubě. Reprezentace se sejde poprvé od července, kdy se zúčastnila Turnaje čtyř zemí na Slovensku. Čeští mladíci nejprve prohráli 3:6 se Švýcarskem, pak porazili 2:1 Slovensko po prodloužení a následně i Německo 3:1.

Finsko u19

Finská devatenáctka bude hrát poprvé od letošního února, kdy vyhrála tři zápasy ve třech dnech postupně se Švédskem 4:0, Německem 5:2 a Švýcarskem 5:1. Tým, který se ve třech utkáních představí na Moravě a Slezsku však bude výrazně jiný. Přibudou hráči z loňské osmnáctky, někteří naopak patři již do starší kategorie. Finské mládežnické patři v posledních letech mezi absolutní špičku. Reprezentace do devatenácti let už v osmi zápasech po sobě bodovala.

Vzájemné zápasy

Česko s Finskem se v rámci kategorie u19 utkali naposledy v únoru letošního roku. Lépe si vedli Češi, kteří vyhráli 5:4 po prodloužení. Také v listopadu 2016 Češi Finy udolali na nájezdy, předtím však jedenáctkrát v řadě vyhráli devatenáctiletí Finové.

Česko: Klouček (Wolf) – Padrnos (C), Váňa, Gaspar (A), Kunst, Zelinger, Mareš, Muška – Novák, Chrtek, Toman – Jirásek, Roussek, Václavek – Eret, Fryšara, Dvořák – Havelka (A), Flynn, Kalus

Finsko: Lehtinen (Heikkinen) – Allen (C), Laaksonen, Kaskinen, Isiguzo, Latvala, Laitinen, Palojarvi, Vintisalo – Haapanen, Seppälä, Ikonen (A), Ratinen, Kuiri (A), Pajuniemi, Päkkilä, Kosenkorva, Halme, Engberg, Aalto, Luusuaniemi

Rozhodčí: Čech, Obadal – Gebauer, Rožánek.

Obě mužstva už jsou nastoupena na ledové ploše, už i národní hymny jsou za námi.

00:01

00:12
    Novák hned zaměstnal finského brankáře střelou z pravé strany.

00:40
    Haapenen nahazoval puk z levé strany, ale branku netrefil a pak získali kotouč Češi.

01:09
    Pajuminen vystřelil z pravé strany, Klouček předvedl úspěšný zákrok ramenem.

02:28
    Zatím se hraje rychlý hokej z jedné strany na druhou. Už dlouhou dobu se navíc hraje bez přerušení.

03:04
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před Lehtinena.

03:20
    Hra musela být přerušena, poté co byl Pajuniemi nepříjemně naražen na mantinel. Vylučovat se ale nebude.

04:10
    Päkkilä našel na pravém křídle rozjetého Halmeho. Ten naštěstí pro český tým minul branku.

04:58
    Další finskou střeu česká obrana dokázala zablokovat.

05:13
    Tentokrát už musel Klouček zasahovat a zvládl to. Puk má bezpečně pod svou lapačkou.

05:45
    Seppälä projel s pukem na holi modrou čáru o chloupek později, než by mě. Takže to byl ofsajd.

06:35
    Latvala zakončoval z pravé strany z blízka po ledě. Klouček měl beton na správném místě a puk jím vyrazil.

07:12
    Po dalším finském výpadu skončil puk v ochranné síti za brankou Milana Kloučka.

07:41
    Jaroslav Dvořák se dostal před brankou Finska do zajímavé šance, ale byl už možná až příliš blízko a ani neměl čas na nějaké lepší zakončení.

08:13
    Flynn dostal přihrávku před bránu a dokázal kotouč usměrnit na Lehtinena. Ten ale dobrým zákrokem podržel svůj tým.

08:41
    Klouček zatím působí velmi jistým dojmem i další stela Finska skončila bezpečně v jeho moci.

09:03
    Další Kloučkův zákrok. I přesto, že toho moc vidět nemohl dokázal vyrazit puk, který na něj letěl z levé strany.

10:42
    Finové nahodili kotouč do pásma a odjeli střídat. Takže puk uzmuli čeští hráči.

10:54
    Těm se ale pak nepovedl přechod modré čáry, je jím odpískán ofsajd.

11:17
    Poprvé se dnes vylučuje. Na trestnou lavici za držení musel usednout Bernard Isiguzo.

11:41
    Finům se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

12:03
    Vitisalo dostal puk trochu pod nohy, ale i tak dokázal z levé strany vypálit na Kloučka.

12:26
    Ofsajd znovu zastavil českou akci.

12:55
    Češi se opět nedostali k ohrožení finské branky a Finové vyhodili puk.

13:17

14:06
    Znovu jeden z Finů zůstal ležet u mantinelu. Ale nakonec se zvedl a bude v pořádku.

14:25
    Radim Toman střílel z mezikruží a Lehtinen musel předvést výborný zákrok, aby kotouč vyrazil.

14:59
    Teď měli Češi štěstí, že Haapanenovi v klíčovém okamžiku přeskočil puk přes hokejku. Jinak by mohl střílet do odkryté brány.

16:02
    Češi pouze nahodili kotouč podél mantinelu do útočného pásma a odjeli na střídačku.

16:55
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Puk je v české síti! A Klouček ani nevěděl, jak se mu za záda dostal. Měl před sebou zrovna hodně živo, když vypálil ERKA SEPPÄLÄ a puk nějakým způsobem propadl za něj a doklouzal za brankovou čáru. Asistence. Bernard Isiguzo, Joona Ikonen.

18:03
    Česko právě vstřelilo branku!
    Skvělá reakce Čechů! Hned se jim podařilo vyrovnat! Za obranou Finska se ocitl Rousek. Ten ještě nedokázal překonat Lehtinena, puk za něj z dorážky dopravil až JAN VÁCLAVEK. Asistence: Filip Jirásek, Lukáš Rousek.

19:23
    Z levé strany vystřelil zápěstím Flynn. Kotouč skončil v lapačce finského brankáře Lassiho Lehtinena.

20:00

První třetina nabídla rychlý a pohledný hokej z obou stran. Na počátku utkání se hrálo vyrovnaně, pak přeci jen postupně začínali mít více ze hry Finové. Těm se také nakonec podařilo jako prvním skórovat, když za Kloučka dostal puk Seppälä. Jenže Finsku nevydrželo vedení ano dvě minuty, o rychlé vyrovnaní se postaral gólem z dorážky Václavek.

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:22
    Finská střela z levého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě.

21:25
    Päkkilä vypálil z pravé strany hodně nebezpečně. Klouček předvedl vynikající zákrok lapačkou, i když v ní kotouč neudržel, ale jen ho vyrazil.

22:28
    Rána Vitasala letěla mimo, puk jen zaduněl o zadní mantinel.

22:38
    Finové vlétli ve druhé třetině na český tým opravdu zostra. Češi vyhodili na zakázané uvolnění.

23:39
    Jan Kalus je vyloučen za hákování a Finosé mají první přesilovou hru.

24:19
    České reprezentaci se podařilo vyhodit puk a hned i znepříjemňuje finskou rozehrávku.

24:50
    Aaltovi nesedla střela z mezikruží. Kotouč dobře netrefil.

25:32
    Finův se zatím početní výhoda nedaří. Právě se dopustili postavení mimo hru.

25:39

25:48
    zakázané uvolnění České republiky.

26:31
    Rousek dostal přihrávku do jízdy a kličkou se snažil vyhnout obránci. Ten ho fauloval.

26:38
    Za podražení Rouska je vyloučen Palojarvi.

27:03
    Střela Padrnose od modré neprošla na Lehtinena. Češi ale zůstávají u puku.

27:35
    Po špatné přihrávce na modrou čáru Češi přišli o pásmo.

28:10
    Vratislav Kunst nebezpečně vystřelil z osy kluziště. Lehtinen byl připraven a puk vyrazil.

28:38

29:45
    Češi teď zavřeli svého soupeře v útočném pásmu a vynutili si tím faul soupeře.

29:54
    Latvala je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

30:20
    Flynnovo nahození si raději Lehtinen ponechal v lapačce.

31:02
    Česká přesilovka zatím není nijak moc povedená. Oběma týmům zatím početní výhody moc nejdou.

31:54

32:35
    Havelka byl povalen na led, ale bylo to čisté, rozhodčí nepíská.

33:09
    Kaskinen se opřel do střely z levé strany od modré. Klouček předvedl zákrok betonem a pak kotouč přikryl lapačkou.

33:36
    Další střela Kaskinena byla přizvednuta bruslí jednoho z hráčů Česka do ochranné sítě.

34:12
    Rousek se hezky obtočil před bránu, ale v tísni už jednou rukou nedokázal dobře zakončit.

34:36
    Střela Chrtka z pravé strany byla nepřesná, Lehtinen byl tentokrát bez práce.

35:07
    Zelingr se včas vrátil a dobrým obranným zákrokem překazil akci Finska.

36:08
    Puk doklouzal až ke Kloučkovi a ten ho raději před dojíždějícím Finem přikryl lapačkou.

36:48
    Finská střela z levého kruhu mířila nad branku Kloučka.

37:53
    Teemu Engberg udělal rychlou a krátko kličku českému obránci, pak ale vystřelil nepřesně.

37:57
    Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Luusuaniemi.

38:50
    Finsku se podařilo vyhodit a oba týmy střídají.

39:39
    Eret po pohledné české kombinaci zakončoval z levé strany, ale trvalo mu trochu déle, než vystřelil, takže se dokázal Lehtinen přesunout a puk chytil.

39:57

40:00

Druhá třetina skončila, skóre se v ní nijak neposunulo. Stále je to tedy 1:1. Finsko vlétlo do třetiny velmi aktivně a dělalo Čechům problémy. Ti se ale ubránili a postupem času postupně hru dokázali vyrovnat. Oba brankáři byli nicméně ve druhé třetině lepší než střelci a žádný puk z šancí, kterých ani moc nebylo, za svá záda nepustili.

Třetí třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

40:30
    Střela od modré byla těsně před Kloučkem tečovaná, brankář Česka si s ní i přesto poradil.

40:48
    Znovu byl Klouček v permanenci. Kotouč skončil v jeho lapačce.

41:09
    Také Lehtinen už si odbyl první zákroky třetí třetiny. Poradil si s českou střelou i následnou dorážkou.

41:52
    Střeli Aalta z levého kruhu ukryl Klouček bez jakýchkoliv problémů do své lapačky.

42:46
    Finové mají výhodu. Budou hrát přesilovku.

43:03
    Za sekání je vyloučen Novák. Česko čekají perné chvíle.

43:36
    Finové mačkali Čechy před kloučkem. Nakonec ale domácí reprezentace dokázala vyhodit puk.

44:34
    Znovu se Česku nakonec podařilo protlačit kotouč za modrou čáru.

45:03

46:14
    Češi se sice krátce dokázali dostat do útočného pásma, ale Lehtinena žádnou střelou neohrozili.

46:47
    Je to gól! Češi se dostávají do vedení 2:1! Lehtinen si vybral slabší chvilku, když za něj propadla střela PETRA ERETA od modré čáry. Asistence: David Váňa, Štěpán Fryšara.

48:44
    Finové jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Fanoušci podporují české hráče fanděním. Ti se zatím brání dobře.

49:41
    Střela Filipa Jiráska z otočky těsně minula finskou svatyni.

50:16
    Po zakázaném uvolnění Finů se hra přenese zpět před Lassiho Lehtinena.

50:51
    Puk zůstal zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu Čechů. Vhazovat se bude před Lehtinenem.

51:18
    Gasparova střela z pravého kruhu přes finského obránce na bránu neprošla.

52:04
    Finové se po delší době dostali do českého obranného pásma.

52:20
    Ale žádnou střeleckou příležitost si nevypracovali, Češi teď hrají velmi zodpovědně.

53:45
    Znovu byli Finové v českém pásmu, ale nedokázali si vytvořit žádnou střeleckou pozici.

54:34
    Toman přejel za modrou čáru, ale potom upadl, takže zakončit nemohl.

55:37
    Češi jsou dál pod tlakem Finska. Teď se Eretovi podařilo vyvézt kotouč a na chvíli se tlaku vymanit.

56:31
    Finský přechod do pásma byl v rozporu s pravidly. Píská se ofsajd.

57:20
    Češi pouze obloučkem vyhodili puk, tak aby to nebylo zakázané uvolnění. A odjíždí střídat.

57:39
    Lehtinen chytil střelu, která na něj letěla z levé strany. Důležitý zákrok, udržel Finsko ve hře.

57:39
    Oddechový čas pro hosty.

57:50
    Střela Padrnose od modré brány byla sice razantní, ale postrádala přesnost.

58:06
    Finsko už to zkouší bez brankáře!

58:34
    Střelu od modré dokázal Klouček vyrazit. Tlak Finů ale pokračuje.

59:00
    Rána Kuiriho z levé strany mířila nad bránu.

59:15
    Tak nakonec se to Finům povedlo, jejich gól vygradoval ve vyrovnávající branku. Finové vytvořili před Kloučkem velký závar a nakonec se šťastným střelcem stal JESE KOSKENKORVA. Asistence: Erka Seppälä.

60:00

Ve třetí třetině se nejprve Češi zásluhou Ereta dostali do vedení. To drželi dlouho a dobře se bránili. Nakonec ale Finové už při hře bez brankáře dokázali v poslední minutě vyrovnat. Následovat bude prodloužení.

60:01

60:01
    Prodloužení tři na tři začalo.

60:25
    Češi hned jeli dva na jednoho. Střílel Oscar Flynn, ale nedokázal překonat Lehtinena, který předvedl parádní zákrok lapačkou.

60:50
    Teď zase Finové jeli dva na jednoho a nádherný zákrok předvedl lapačkou Klouček. Oba brankáři se teď vyznamenali.

61:46
    Klouček si poradil se střelou Allena po ledě z pravé strany.

62:08
    Klouček dalším fantastickým zákrokem vychytal Roniho Allena. Český brankář teď drží své mužstvo nad vodou. Předvedl v prodloužení už dva velké zákroky.

62:08
    Oddechový čas pro domácí.

63:15
    Jirásek zavezl kotouč do pásma, ale hned za modrou čarou o něj zase přišel.

63:25
    Finy pak v protiútoku zastavil hvizd rozhodčího oznamující ofsajd.

63:44
    Střela Laaskonena od modré byla slabá, Klouček ji vyrazil betonem.

64:39
    Flynn energicky projel za modrou, ale vystřelit nakonec nedokázal.

64:54
    Šest sekund proběhne ještě jedno vhazování před brankou Česka.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Následovat budou samostatné nájezdy, až ty rozhodnou o vítězi zápasu mezi Českem a Finskem.

Úprava ledu skončila, nájezdy mohou začít.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Seppälä zvolil střelu na vyrážečku nad beton a dal gól.

1. série
    0:1
    Flynn střílel na lapačku, ale gól nedal.

2. série
    0:1
    Ikonen střílel po ledě, Klouček zasáhl pravým betonem.

2. série
    0:1
    Novák chtěl puk zasunout mezi betony, ale to mu nevyšlo.

3. série
    0:1
    Haapanen nebezpečně rozpohyboval Kloučka, ale pak netrefil bránu.

3. série
    0:1
    Fryšara chtěl rozhodil brankáře pohyby rameny, ale gól nedal.

4. série
    0:1
    Kuiri mezírku mezi Kloučkovy betony netrefil

4. série
    0:1
    Chrtek střílel na lapačku, ale Lehtinen chytil.

5. série
    0:1
    Koskenkorva Kloukča nevymíchal, zamířil vedle.

5. série
    1:1
    Rousek musel dát gól a povedlo se mu to! Je to 1:1.

6. série
    1:1
    Znovu jen Rousek, ale trefil je beton Lehtinena.

6. série
    1:2
    Ikonen rozhodl. Překonal Kloučka střelou do horního růžku jeho branky.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
    Autorem vítězné branky je IKONEN.

Nejlepším hráčem Finska byl vyhlášen Erka Seppälä. Z českého týmu pak Ondřej Chrtek.

Finové tedy nakonec Čechy porazili až po dramatických nájezdech 3:2. V první třetině se Finsko jako první dostalo do vedení, ale Češi okamžitě vyrovnali. Druhá třetina branku nepřinesla a v té třetí se do vedení dostali Češi. To drželi až do poslední minuty, kdy se povedlo Finům už při hře bez brankáře vyrovnat. V prodloužení několikrát Klouček Česko výrazně podržel a rozhodovalo se tak až v nájezdech. A v tech byli nakonec o chlup šťastnější Finové.

Z Kopřivnice je to už ode mě vše. Přeji příjemný zbytek večera a hezký nadcházející víkend. (19:35:26)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 19. Václavek (Jirásek, Rousek), 47. Eret (Váňa, Fryšara) – 17. Seppälä (Isiguzo, Ikonen), 60. Koskenkorva (Seppälä), rozh. náj. Ikonen