sk Pátek 10.11.2017, 14:15Turnaj čtyř (U18)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:15.

Stretnutie sa práve začalo.

10:50
    Do zápasu sa dostávame s meškaním pár minút, za čo sa ospravedlňujeme.

11:30
    Slovensko sa dostalo do veľkej šance, keď obrana Nórska bola dezorientovaná, avšak naši hráči to nedokázali využiť.

12:45
    Zaskvel sa aj náš brankár, ktorý vyšiel z ťažkej pozície napokon dobre. Puk po chybe nášho hráča zachytil do svojej lapačky.

13:38
    Tímy sa striedajú v držaní puku. Hráči lietajú zo strany na stranu, avšak bez nejakých vážnejších zakončení.

15:00
    Nórsko malo buly v našom obrannom pásme, ktoré dokázalo vyhrať vo svoj prospech. Následne prišlo aj zakončenie, ale to skončilo za bránou.

15:40
    Slováci puk jednoducho nahodili na bránu súpera. Nasledovať bude buly v útočnom pásme.

16:25
    Vylúčenie v tíme Nórsko U20 ( – 2 min.).

17:00
    Naši hokejisti hrajú presilovku zatiaľ dobre. Dokázali si vydobyť pásmo, už tomu chýba len presne zakončiť.

17:40
    Presilovka sa nám o chvíľu končí. Nórski hokejisti si dobre strážia vlastnú bránu a nepúšťajú súpera do zakončenia.

18:29
    Slovensko je aktívnejšie na puku, pôsobí odvážnejším dojmom. Nórsko sa púšťa len do ojedinelých brejkov.

19:09
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (M – 2 min.) za vyhodenie puku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je za nami. Ešte raz sa ospravedlňujeme za neskorí začiatok prenosu. Čo je dôležité, neprišli sme o nič. Naši sú aktívnejší na puku, avšak skórovať nedokázali. Na začiatku druhej časti hry sa budú brániť vo vlastnom oslabení.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:55
    Oslabenie sme zvládli bez väčších ťažkostí. Nórsko však drží puk na svojich hokejkách.

22:03
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (. – 2 min.) za podrazenie.

22:28
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Nórsko si nepostrážilo svoj prechod do útočnej tretiny.

23:15
    Čacho nedokázal vyhodiť puk z nášho obranného pásma, avšak skvele ho v tomto zastúpil jeho kolega. Naši môžu striedať.

24:00
    Oslabenie sme zvládli aj vďaka dobrému brankárovi, ktorý využil skvelé reflexy a puk za svoj chrbát nepustil.

24:45
    Hra sa moc neprerušuje. Viac z nej majú však Nóri, ktorí po prvej tretine pridali na obrátkach.

24:57
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (. – 2 min.).

26:00
    Náš výber si koleduje o problémy, nakoľko v posledných okamihoch trpí za nedisciplinovanosť.

26:48
    Nórsko sa nedokáže dlhšie udržať v našom obrannom pásme. Naopak sme to my, kto mohol ohroziť brankára.

27:31
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Vybíral – 2 min., podrazenie).

28:21
    Náš tím prežil klinickú smrť. Jeden z hráčov súpera sa rútil sám na nášho brankára, ale ten nás v tejto chvíli podržal.

28:22

29:15
    V oslabení o dvoch mužov sa zatiaľ statočne bránime. Mali sme však šťastie, pretože jednu strelu zastavilo brvno našej brány!

30:15
    Oslabenie sme prežili a už by bolo na čase niečo vymyslieť smerom vpred. Treba sa vyvarovať zbytočných faulov v útočnom pásme.

31:00
    Slováci sa usadili v útočnom pásme a pokúšali sa rozhýbať súpera rýchlymi prihrávkami. To sa im aj podarilo, avšak strela nebola presná.

31:25
    Slovensko U20 dalo gól!
    Filip Vašaš sa krásne individuálne presadil na ľavej strane, obišiel bránu, aby následne prihral pred bránu voľnému VILIAMOVI ČACHOVI, ktorý na dvakrát poslal puk za chrbát brankára súpera.

32:50
    Nórsko sa pokúša o rýchle vyrovnanie. Strely hráčov tohoto celku zatiaľ končia len mimo brány nášho brankára.

33:30
    Ideme striedať, takže puk sme jednoducho nahodili do útočného pásma. Striedajú aj súperi. Puk je za bránou Nórska.

33:54
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Hedera – 2 min., podrazenie).

34:35
    V tejto tretine sme až príliš často v pozícií brániaceho hráča. Súper to zatiaľ nedokázal využiť, avšak netreba dráždiť hada bosou nohou.

34:45
    Oprava brány trvá trochu dlhšie, a tak majú hráči čas na oddych.

35:10
    Durný riešil nebezpečnú strelu, ktorá mu vypadla, avšak puk ešte stihol zachytiť pred bránkovou čiarou.

35:50
    Nórsko malo príležitosť na vyrovnanie, keď pred bránu zbiehal jeden z jeho hráčov, ale tomu na poslednú chvíľu zobral puk z hokejky slovenský hráč.

36:15
    Slovensko by už malo dohrať túto tretinu bez ujmy, avšak v hokeji je veľa aj jedna minúta.

37:50
    Vylúčenie v tíme Nórsko U20 (. – 2 min., podrazenie).

38:40
    Slovensko sa v tejto presilovke ešte neusadilo v útočnom pásme a už vôbec nedokázalo vystreliť na bránu.

39:00
    Brankár Nórska si pripísal obrovský zákrok, keď sa hodil do strely, ktorá letela do prázdnej brány. Týmto zákrokom drží nádeje svojho celku na dobrý výsledok.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine treba skonštatovať, že náš tím je lepším mužstvom, avšak zbytočne sa necháva vylučovať. Výsledok 1:0 je veľmi krehký a svedčala by mu poistka v podobe jedného až dvoch gólov.

Pre problémy s bránou sa nám prestávka natiahla. Onedlho sa začne posledná časť zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Vylúčenie v tíme Nórsko U20 (Karlsen – 2 min.).

40:20
    Z nám neznámych príčin Slovensko hrá presilovú hru. Vylúčenie prišlo počas prestávky.

41:00
    Marek Korenčík bolestivo leží na ľadovej ploche. Spoluhráči mu museli pomôcť zísť z klziska.

41:35
    Naši hráči si nedali pozor na prechod do útočného pásma a vystavili sa do ofsajdu.

42:00
    Nórsko mohlo v oslabení vyrovnať. Jeden z jeho hráčov prešiel cez troch súperov, avšak jeho zakončenie bolo zrazené a veľmi slabé.

42:25
    Rozhodcovia opäť spozorovali problém s bránou. Znovu sa nejakú dobu nebude hrať.

42:35
    Po ďalšej dlhšej prestávke sa do hry dostal náš súper, ktorý aj ohrozil Durného, ale gól nedal.

42:40
    A opäť problémy s bránou, tentokrát to je brána na opačnej strane.

43:30
    Náš brankár neponechal nič na náhodu a pomalý puk rýchlo zachytil do svojej lapačky.

44:00
    Naši hokejisti si koledujú o potrestanie v podobe gólu, pretože v obrane nie sú vôbec dôslední.

44:50
    Slovensko sa predviedlo výborným tlakom na puk. Nórsko ho tak len jednoducho poslalo do stredného pásma.

46:17
    FILIP VAŠAŠ je autorom druhého slovenského gólu. Puk získal v strednom pásme a individuálne sa presadil až do zakončenia. Svoju strelu poslal brankárovi medzi nohami.

47:50
    Náš brankár sa opäť musel mať na pozore, keďže naňho mierila nebezpečná strela, ktorá po ceste bola ešte tečovaná.

48:40
    Slovensko po strelení druhého gólu ožilo. Momentálne je však k videniu skôr bitka o každý centimeter než strelecká kanonáda.

49:19
    FILIP VAŠAŠ to dokázal aj druhýkrát. Skvele si zbehol pred bránu Nórska, kde dostal peknú prihrávku a sám pred brankárom nezaváhal. Jeho strela smerovala presne medzi nohy brankára.

50:28
    Slovensko získava útočné pásmo. Brankár si nebol istý, a tak puk zachytil do lapačky.

51:15
    Slováci hrajú s chuťou. Niet sa im čo diviť, keďže vedú rozdielom triedy.

52:05
    V týchto momentoch to skôr vyzerá na presilovú hru, než na hru v rovnakom počte hráčov.

52:53
    Nóri sa vystavili do postavenia mimo hry. Jeden z nich nezmyselne vbehol do útočného pásma.

53:20
    Nórsko malo taktiež dobrú pozíciu na skorigovanie, ale nedokázalo ju využiť. Strela trafila len dobre postaveného brankára.

53:35
    Nórsko U20 dáva gól! Mladíci z Nórska dokázali streliť aspoň jeden gól. Náš súper sa jednoducho dostal pred bránu, kde mu nerobilo problém únik zakončiť gólom. Strelcom je CARL KARLSEN.

54:23
    Slováci sa mohli tešiť z ďalšieho gólu, avšak v poslednej chvíli pekne zakročil jeden z obrancov Nórska.

55:50
    Rozbiehajú sa nám posledné minúty zápasu. Dúfajme, že z toho v závere nebude nervák a my jednoducho zvíťazíme.

56:30
    Náš brankár je v permanentnej permanencií. Hráči súpera ho ostreľujú z každej strany.

57:00
    Slovákom zvlhol strelný prach. Ich prihrávky sú nepresné a končia na čepeliach Nórov.

57:38
    Nechajme sa prekvapiť, či Nóri stavia všetko na útok a odvolajú brankára.

58:19
    Dvaja naši hokejisti sa snažili prejsť do rýchleho brejku, avšak zlyhali opäť na tom najpoctatnejšom, teda na presnej prihrávke.

59:19
    Nóri sú na ľade so šiestimi hráčmi. Pred našimi hokejistami zíva prázdna brána.

V závere sa už nič podstatné nestalo. Náš výber do 20 rokov zaslúžene víťazí. Nóri sa nemajú za čo hanbiť, pretože za stavu 0:3 predviedli obetavý výkon. Ďakujem vám za pozornosť. Dovidenia. (16:28:57)

Patrik Žažo

Branky a nahrávky: 54. Karlsen (.) – 32. Čacho (Vašaš, .), 47. Vašaš, 50. Vašaš (.)

Norsko U20: Jakob, Hanneborg – Krogdahl, Ronnild, Medby, Harbosen, Nielsen, Meisingset – Noer, Karlsen, Myreng, Borvik, Vikingstad, Solem, Vold, Grosvik, Haglund, Marthinsen, Edvardsen, Homdrom, Dahl, Hermansen.
    Slovensko U20: Durný, Kostelný – Hedera, Matejovič, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, Korenčík, Fehérváry – Kundrik, Jaško, Marcinek, Vašaš, Vybíral, Čacho, Smolka, Tamáši, Kroni, Galbavý, Kelemen, Šmida.