Jihoafr. republika – Senegal 0:2 (kon.) | Alžírsko – Nigérie 1:1 (kon.)
Jihoafrická republika
0:2 (0:2)
Senegal
Pátek 10.11.2017, 18:00 • Peter Mokaba Stadium, Polokwane • Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina D

S kontatováním, že Senegal postupuje na Mundial 2018 se s Vámi loučím. U dalšího fotbalu zase někdy na počtenou. (20:01:58)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:20.

Je dobojováno! Senegal udržel vedení z prvního poločasu a postupuje na Mistrovství světa, které se příští rok odehraje v Rusku. Největší podíl na dnešním senegalském vítězství v Polokwane má určitě duo Sakho-Mané, které zajistilo obě branky. Nejprve Mané přihrál Sakhovi a i ve druhé brance měla prsty tato dvojka, i když si domácí dali vlastní branku.

90+5

90+4
    Závěr utkání přináší vyhrocené momenty. Rozhodčí má dost práce, aby celou situaci uklidnil.

90+3
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Niang, přichází Ciss.

90+3
    Žlutou kartu dostává Niang (Senegal).

90+2
    Domácí výběr nakopává míče do senegalského vápna, ale ty hostující obrana s naprostým přehledem sbírá. Navíc hosté z protiútoku vytěžili standardní situaci.

90+1
    Rozhodčí dnešního utkání nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.

90
    Konaté se vydal na výlet, ale jeho výletní akce končí odpískáním ofsajdu. Blíží se nám moment, kde nám rozhodčí ukáže nastavený čas.

88
    Následně je odpískán útočný faul tohoto rychlonohého forvarda Senegalu, který hraje v Anglii za Liverpool.

87
    Jenže protiútoky nejsou ve druhém poločase moc silná zbraň Senegalu. Navíc se množí nepřesné přihrávky.

86
    Senegal se zatáhnul ke svému vápnu, na polovině hřiště zůstal pouze Mané, který se pokusí využít své rychlostí v možných brejkových situacích.

85
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Kouyaté, přichází A. N'Diaye.

85
    Mané se na hrotu bije sám proti přesile. Většinou nemá šanci, ale pro tentokrát vyhrál aspoň autové vhazování.
    84. Furman (JAR)

84
    Furman napřáhnul ke střele, která vystrašila hostujícího brankáře, ale stejně mířila vedle senegalské branky.

83
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Vilakazi, přichází Grobler.

82
    Tau byl nachytán opět v ofsajdovém postavení, akce domácích je přerušena.

81
    Mané si dělal prostor, ale navíc si pomohl rukama. Tohle bylo proti pravidlům.

80
    Rozběhnula se nám poslední desetiminutovka základní hrací doby dnešního zápasu.

79
    Blíží se nám koncovka tohoto zápasu, na časomíře nám stále svítí od začátku poločasu skóre 2:0 ve prospěch Senegalu.

78
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Sakho, přichází Konaté.

77
    Kouyaté byl doslova sestřelen domácím hráčem, rozhodčí ukazuje proti brance domácích

76
    Tshabalala adresoval dlouhý nákop za obranu. Pro tento míč si došel neohroženě hostující brankář.

75
    Příkladem zdržování je Mané, který ovšem s jeho postavou proti dvoum obráncům neuspěl.

74
    Naopak Senegalu tento stav vyhovuje. Když má míč, tak nikde nespěchá a pomalu tahá čas.

73
    Žlutou kartu dostává Gould (Jihoafrická republika).

71
    Domácím se krátí čas, do konce poločasu je něco málo přes dvacet minut i s nastavením a stále prohrávají o dvě branky.

70
    Tau se na hranici vápna skvěle otočil, ale jeho následná přihrávka směřovala do ofsajdu.

69
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Zwane, přichází Tshabalala.

69
    Koulibaly a jeho svaly v další akci, opět čisté odstavení od míče ve prospěch tohoto stopera italské Neapole.

68
    Kouyatému málem nevyšla malá domů, ale N'Diaye rychle zareagoval a z branky vyběhnul na hranici svého vápna.

67
    Tau se dral v pokutovém území do zakončení, ale posléze rozhodčí odmával ofsajd. Další zkažená domácí akce.

66
    Mané si nechtěně předkopnul míč víc než chtěl, Khune toho využil a míč získal pro sebe.

65
    Ani z této situace nezaprší, Senegal i nadále vede na hřišti JAR 2:0 a míří za postupem na MS.

64
    Domácí tým zvyšuje obrátky a slaví zisk dalšího rohu. Hostující obrana je na pokraji zhroucení čistého konta.

63
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Manyama, přichází Jali.

63
    Senegal se stáhnul na vlastní polovinu, ale někdy vystrčí růžky a znepříjemní soupeři rozehrávku.

62
    Další senegalský přímý kop a další zbytečný útočný faul v pokutovém území. Domácí opět míří do útoku.

61
    Žlutou kartu dostává Hlanti (Jihoafrická republika).

61
    Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště, u míče jsou i nadále domácí hráči.

60
    Senegal ve druhém poločase hraje celkem ledabyla, v některých případech si koleduje o obdrženou branku.

59
    Koulibaly využil své proporce a čistě od míče odstavil pronikajícího útočníka Bafany Bafany.

58
    Další nebezpečná situace před hostující brankou musel řešit opět brankář, který razatně míč vyboxoval.

57
    Tentokrát to Vilakazimu vyšlo, ale jeho střela mířila do míst, kde byl připraven senegalský brankář.

56
    Vilakazi to v tuto chvíli dost uspěchal, protože jeho střela končí vysoko nad brankou.

55
    Niang se pokusil odcentrovat, ale jeho centr byl hned při první příležitosti zablokován. Senegal bude ovšem mít roh.

54
    Domácí tým stále drží míč. Někdy se kombinace podaří, někdy ne. Poslední domácí přihra skončila v zámezí.

53
    Gueye se provinil proti fotbalové etiketě, JAR bude rozehrávat standardní situaci.

52
    Ani jeden z týmů se míče v této fázi hry neužije. Je to spíše taková okopávaná na obě strany.

51
    Na stadionu panuje taková pochmurná atmosféra. Kdo viděl před sedmi lety Mistrovství světa tak je dnes hodně zklamaný.

50
    Míč z rohového kopu se sice ocitnul na hlavě domácího hráče, ale rozhodčí odpískal útočný faul.

49
    JAR začalo druhou půli tam, kde skončilo. Tedy držením míčem a postupnou kombinací, která slaví zisk rohového kopu.

48
    Přetažený centr skončil málem v zámezí než si ho vzal pod svá křídla jeden z domácích plejerů.

47
    Hned v úvodu poločasu má hostující tým standardní situaci: Uvidíme, jak s ní Mané naloží.

46

Máme za sebou první poločas tohoto střetnutí mezi Jihoafrickou republikou a Senegalem. Šťastnější rozhodně musí být hostující tým, který vede 2:0 a je poločas od přímého postupu na Mistrovství světa. Druhý poločas začne za necelých patnáct minut, buďte u toho s námi!

45+2

45+2
    Nastavený čas bude zřejmě v režii domácích, kteří mají k dispozici další roh a poté přichází i třetí rohový kop v krátkém rozmezí.

45+1
    Parádní exekuce přímého kopu, který musel hostující brankář vyškrábnout na další domácí rohový kop.

45
    Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu. Rozhodčí za malou chvíli ukáže počet nastavených minut.

44
    Zwane si vyměnil se spoluhráčem míč a poté byl faulován. Domácí výběr si ještě vyzkouší zahrání volného přímého kopu.

43
    A opět. Domácí tým se dostal k pokutovému území a místo střely radši zvolil zbytečnou přihrávku na obsazeného hráče.

42
    Domácí tým se snaží do konce poločasu aspoň snížit, ale Senegal je zatím lepším týmem. Jak v útoku, tak teď v obraně.
    39. MKHIZE - 0:2

39
    Senegal právě vstřelil branku!
    Hostující výběr jde ještě v prvním poločasu do dvoubrankového vedení. Sakho vybojoval míč a následně adresoval přízemní centr na Maného, který se sice dostal ke střele, kterou Khune vystihnul. Jenže odražený míč trefil domácího THAMSANGU MKHIZEHO, který si bohužel pro domácí fanoušky dává vlastní gól – 0:2.

38
    Jenže s tímto rohem si Bafana Bafana dokázala poradit. Senegal ovšem zůstává u míče.

37
    Zajímavá rozehrávka přímého kopu, který byl zblokován na kop rohový. Domácí obrana musí zůstat ve střehu.

36
    První poločas se nám pomalu blíží ke svému konci. Senegal i nadále drží nadějný výsledek, který by ho posunul blíže k Mundialu do Ruska.

35
    Sakho byl na polovině domácích sám, ale i tak vybojoval standardní situaci po faulu Furmana.

35
    Žlutou kartu dostává Mané (Senegal).

34
    Senegal se nedokáže dostat k míči, proto se uchyluje ke zbytečným faulům, které ještě rozhodčí nepotrestal.

33
    Domácí tým hraje takové tika-taka, ale v některých momentech je to až zbytečné.

32
    Máme za sebou něco málo přes půl hodinu a stále jsme byli svědky pouze jedné branky.

30
    Výběr domácích měl k dispozici rohový kop, který ovšem posléze nevyužil. Obrana Senegalu dokázala tento roh ubránit.
    29. Manyama (JAR)

29
    Jenže tato akce vyšla parádně. Na konci celé akce byl domácí Manyama, který orazítkoval břevno!

28
    Domácí tým chce hrát na rychlé přihrávky, ale ty zatím nejsou přesné. Navíc obrana hostí je bezchybná.

27
    Na trávníku jsou dva míče, rozhodčí přerušuje hru. Jeden míč musí ze hřiště ven.

25
    Zwane se odhodlal k sólo akci, která končila nebezpečnou střelou, kterou hostující brankář vyrazil pouze k Tauovi, jenže ten míč trefil stehnem, což nebyl skvělý nápad.

24
    Další domácí standardka, tentokrát zahrána na přední tyč, ale ani tam míč nedoputoval do senegalské branky.

23
    Ani tato střela ze standardní situace nevyšla podle představ, protože byla zablokována pozorným obráncem.

22
    Mokotjo se s tím nepáral a vypálil z první, jenže přímo do senegalského obránce. Akce ovšem nekončí, Kouyaté fauloval.

21
    JAR opět získává část senegalského území, ale povede to k ohrožení branky? Uvidíme.

20
    Ofsajd registrujeme i na druhé straně. Hra je opět na krátký moment přerušena.

19
    Mané nám ukázal další skvostný pas, ale bohužel pro jeho tým do ofsajdu. Hra je přerušena.

18
    Furman se sice diví, ale podle opakovaných záběrů to faul rozhodně byl. Senegal bude rozehrávat standardní situaci.

17
    Hra je na malý moment přerušena, na trávníku se ocitnul jeden z hostujících hráčů, který potřebuju ošetření.

16
    Ani rychlý brejk domácích nevystrašil hostující obranu. Hostující kapitán hraje s naprostým přehledem.

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut dnešního střetnutí. Výběr Bafana Bafana sice více drží míč, ale i přesto prohrává na svém stadionu 0:1.

14
    Domácí tým se hned pokoušel o vyrovnání, ale senegalská obrana skvěle zareagovala a míč odkopla do bezpečí.
    12. SAKHO - 0:1

12
    Tak tohle byla fotbalová genialita, kterou předvedl Sadio Mané. Tento malý senegalský útočník adresoval skvělou kolmici na DIAFARU SAKHA, který se nemýlil a překonal bezmocného Khuneho v brance JAR. – 0:1. Asistence: Sadio Mané.

12
    Niang se už na to nemohl dívat. Překonal dva obránce a poté vybojoval rohový kop pro svůj tým.

11
    Na stylu hry se nic nemění. Domácí výběr drží míč na svých kopačkách, Senegal vyčkává.

10
    Když domácí zakládají novou útočnou akci mají velký problém s napadáním hostů, ale když tento presink překonají, je z toho slibná šance.

9
    Dlouhý, doslova předlouhý aut do senegalského vápna odvrací až pohotovou hlavičkou Sané. Senegal se pro tuto chvíli ubránil.

8
    Začíná postupné dobývání senegalského území. Hosté nechtějí nic riskovat a pomalu se stahují ke svému vápnu.

7
    Senegal se sérií autů posunuje blíže k domácí brance, jenže domácí obrana skvěle zapracovala a míč získala.

6
    První ofsajd registrujeme i na domácí straně. Vilakazi byl ten dotyčný, který si nepohlídal své postavení.

5
    Tau dostal skvělou přihrávku za senegalskou obranu, ale poté byl čistě zastaven hostujícím kapitánem.

4
    Začátek zápasu zdobí množství faulů na obou stranách. Tipnu si říct, že nás nečeká zápas v rukavičkách. Ani jeden tým nedá nic zadarmo.

3
    Niang sice nasadil svému strážci jesličky, jenže poté si pomohl faulem. Rozhodčí neváhá a senegalskou akci ukončuje svým hvizdem.

2
    Senegal vysunul své napadání vysoko na domácí polovinu a slaví zisk míče a posléze i standardní situace.

1
    Domácí výběr měl čest zahájit dnešní utkání svým výkopem ze středového kruhu. Jan Mládek přeje příjemnou zábavu u dnešního zápasu.

1

Domácí výběr se dnes představí ve žluto-zelené kombinaci, Senegal bude hrát v bílých dresech.

Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše. Než samotný zápas začne, poslechneme si hymny obou zemí. Začneme tou senegalskou.

Jihoafrická republika: Khune (C) – Mkhize, Gould, Daniels, Hlanti – Furman, Mokotjo – Zwane, Manyama, Vilakazi – Tau
    Náhradníci: Williams, Sandilands – Grobler, Mathoho, Tshabalala, Dolly, Mahlambi, Jali, Ndlovu, Madisha, Mabunda

Senegal: K. N'Diaye – Gassama, Koulibaly, Sabaly, Sané – Gueye, Kouyaté (C), N'Doye – Mané, Sakho, Niang
    Náhradníci: Gomis, Diop – P. N'Diaye, Ciss, A. N'Diaye, Wagué, Konaté, Diagne, Sow, Baldé, Dioussé, Mbengue

Rozhodčí: Sikazwe – Chewe, dos Santos (všichni Zambie).

Senegal – Libérie 1:0 po penaltách

Domácí tým je na posledním, čtvrtém místě a stále může myslet na postup. Jenže před sebou má velmi těžký úkol, musí ve dvou zápasech porazit Senegal a poté doufat ve ztrátu bodů svých dalších soupeřů. Právě senegalský výběr má všechno ve svých rukách, protože před koncovkou kvalifikace je na prvním, postupovém místě se ziskem osmi bodů.

Hezký den, máme před sebou poslední reprezentační přestávku v letošním roce.V konfederaci CAF finišují boje o místo v Rusku. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas domácí Jihoafrické republiky, která doma přivítá výběr Senegalu. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.