Jihoafr. republika – Senegal 0:2 (kon.) | Alžírsko – Nigérie 1:1 (kon.)
Jihoafrická republika
0:2 (0:2)
Senegal
Pátek 10.11.2017, 18:00 • Peter Mokaba Stadium, Polokwane • Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina D

S kontatováním, že Senegal postupuje na Mundial 2018 se s Vámi loučím. U dalšího fotbalu zase někdy na počtenou. (20:01:58)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 14:20.

Je dobojováno! Senegal udržel vedení z prvního poločasu a postupuje na Mistrovství světa, které se příští rok odehraje v Rusku. Největší podíl na dnešním senegalském vítězství v Polokwane má určitě duo Sakho-Mané, které zajistilo obě branky. Nejprve Mané přihrál Sakhovi a i ve druhé brance měla prsty tato dvojka, i když si domácí dali vlastní branku.

90+5

90+4
    Závěr utkání přináší vyhrocené momenty. Rozhodčí má dost práce, aby celou situaci uklidnil.

90+3
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Niang, přichází Ciss.

90+3
    Žlutou kartu dostává Niang (Senegal).

90+2
    Domácí výběr nakopává míče do senegalského vápna, ale ty hostující obrana s naprostým přehledem sbírá. Navíc hosté z protiútoku vytěžili standardní situaci.

90+1
    Rozhodčí dnešního utkání nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.

90
    Konaté se vydal na výlet, ale jeho výletní akce končí odpískáním ofsajdu. Blíží se nám moment, kde nám rozhodčí ukáže nastavený čas.

88
    Následně je odpískán útočný faul tohoto rychlonohého forvarda Senegalu, který hraje v Anglii za Liverpool.

87
    Jenže protiútoky nejsou ve druhém poločase moc silná zbraň Senegalu. Navíc se množí nepřesné přihrávky.

86
    Senegal se zatáhnul ke svému vápnu, na polovině hřiště zůstal pouze Mané, který se pokusí využít své rychlostí v možných brejkových situacích.

85
    Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Kouyaté, přichází A. N'Diaye.

85
    Mané se na hrotu bije sám proti přesile. Většinou nemá šanci, ale pro tentokrát vyhrál aspoň autové vhazování.
    84. Furman (JAR)

84
    Furman napřáhnul ke střele, která vystrašila hostujícího brankáře, ale stejně mířila vedle senegalské branky.

83
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Vilakazi, přichází Grobler.