Japonsko – Brazílie 1:3 (kon.) | Ukrajina – Slovensko 2:1 (kon.) | Belgie – Mexiko 3:3 (kon.)
Polsko – Uruguay 0:0 (kon.) | Francie – Wales 2:0 (kon.) | Anglie – Německo 0:0 (kon.)
Portugalsko – Saúdská Arábie 3:0 (kon.)
Ukrajina
2:1 (1:1)
Slovensko
Pátek 10.11.2017, 19:00Mezinárodní přípravné zápasy

Slovenský tým sice od desáté minuty vedl, ale v závěru prvního poločasu vyrovnal domácí Jarmolenko. Aktivně hrající Ukrajina se dostala do vedení v 54. minutě, kdy přesně vypálil Konopljanka. V tomto přípravném zápase Ukrajina porazila Slovensko 2:1. (20:58:20)

90+5

90+4
    Jarmolenko fauloval hostujícího hráče. Slovensko tak má k dispozici volný kop.

90+3
    Škrtel se po centru dostal k hlavičce, ale míč poslal mimo branku. Obrovská šance Slovenska zůstala nevyužitá.

90+2
    Centr se snesl před branku, Šabanov ale odhlavičkoval míč mimo.

90+1
    Probíhá první ze čtyř nastavených minut. Slovensko má k dispozici rohový kop.

90
    Rohový kop pro domácí celek, nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Konopljanka, přichází Mjakuško.

89
    V osobním souboji si Hubočan pomohl nedovoleně, rozehrávat tak bude Ukrajina.

88
    Slovenský národní tým je poslední minuty usazený před brankou domácího celku. Do výraznější střelecké pozice se ale dostat hosté nemohou.

86
    Rotaň zůstává ležet na hrací ploše. Vypadá to, že má problémy s kolenem.

85
    Dostáváme se do finální fáze druhého poločasu, hostující celek má územní převahu, hraje dobře před brankou Ukrajiny, ale do výraznější šance se hráči v bílém nemohou probojovat.

84
    Volný kop pro Slovensko. Hubočan dostal důvěru a rozhodl se pro přímou střelu. Jeho rána končí vysoko nad brankou. Koval ani zasahovat nemusel.

82
    Koval vykopával od své branky. Rozhodl se pro obránce, který ale držel míč příliš dlouho, čímž se dostal do problémů. Slovensko z toho ale výraznější šanci vytěžit nedokázalo.

81
    Ukrajina se prezentuje stylem hry, který je založený na nákopech na hrotového hráče. S tímto mají hosté drobné problémy.

81
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Malinovsky, přichází Šachov.

80
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Chačeridi, přichází Šabanov.

80
    Sabo a Lobotka se pokoušeli vypracovat pro svůj tým výraznější šanci, ale ke střele se nikdo ze Slovenska nedostal.

79
    Slovensko nyní kombinuje na polovině hrací plochy a pokouší se něco vymyslet. Něco málo přes deset minut ještě mají fotbalisté v bílém.

77
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Marlos, přichází Andrievsky.

77
    Konopljanka centroval na zadní tyč. Hned dva ukrajinští hráči se pokoušeli hlavičkovat, ale spíše si překáželi.

76
    Konopljanka se pokoušel probojovat do zakončení. Do cesty se mu postavil Škrtel. Ten fauloval, a tak mají domácí k dispozici volný kop.

74
    Konopljanka nedokázal míč zpracovat, domácí akce tak končí. Ukrajinský hráč gesty poukazuje na kvalitu trávníku, která asi v onom místě nebyla optimální.

73
    Duda se pokoušel něco vymyslet se spoluhráči. Do zakončení se dostal Bero. Jeho pokus končí jen malý kousek od vzdálenější tyčky.

71
    Dvacet minut hry zbývá do konce druhého poločasu. Domácí Ukrajina stále drží jednobrankové vedení. Slovensko si dokáže vypracovat šance, ale jejich proměňování zatím není dobré.

70
    Po faulu Hubočana bude rozehrávat domácí celek volný kop. Malinovsky se dostal do zakončení. Rozhodl se pro přímou střelu, ale míč poslal vysoko nad branku.
    68. Hrošovského břevno.

68
    Střelecký pokus Patrika Hrošovského nebyl vůbec špatný. Jeho spoluhráč na sebe navázal dva obránce, a tak mohl Hrošovský vypálit. Jeho rána se od břevna odrazila mimo hrací plochu. Domácí brankář Koval měl štěstí.

66
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hostující Sabo je ošetřován za postranní čárou. Podle jeho gest je patrné, že se do hry vrátí.

64
    Slovenský tým se pokouší oživit svou hru. Není se čemu divit. Ve druhém poločase si hostující celek žádnou výraznější příležitost nepřipravil.

64
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Hamšík, přichází Bero.

63
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Karavaev, přichází Butko.

61
    Karavaev se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale slovenská defenziva k němu rychle přistoupila a nenechala mu prostor.

59
    Sabo se pokoušel o rychlou rozehrávku, ale jeho spoluhráč, kterému míč adresoval, byl obsazený.

58
    Sledujeme zajímavou pasáž hry. Domácí celek se dostal do vedení, hosté se pokouší co nejrychleji vyrovnat. Slovenská hra je ale plná nepřesností.

57
    Žlutou kartu dostává Ruslan Rotaň (Ukrajina). Hodně zbytečný zákrok na polovině hrací plochy.
    54. Jevgen KONOPLJANKA - 2:1

54
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Hostující Erik Sabo přišel o míč, bleskově se do šance dostal JEVGEN KONOPLYANKA. Jeho střelu jemně tečoval brankář Poláček. Míč ale dostal jen na tyč, od které se odrazil za brankovou čáru.

53
    Slovensko nyní kombinuje na polovice hrací plochy.

52
    Ukrajina pokračuje v aktivní hře, kterou se prezentovala na konci poločasu.
    50. Konopljankova rána nad branku.

50
    Konopljanka rozehrával volný kop. Rozhodl se pro přímou střelu, kterou ale namířil nad horní tyč. Jeho pokusu mnoho nechybělo.

49
    Žlutou kartu dostává Škrtel (Slovensko). Hostující hráč fauloval těsně před pokutovým územím.

47
    Zápas, ve kterém platí nerozhodný stav, pokračuje druhým poločasem.

46
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Gyömbér, přichází Sabo.

46
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Štetina, přichází Lobotka.

46
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Dúbravka, přichází Poláček.

46
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Pjatov, přichází Koval.

46

Po prvním poločase přípravného zápasu platí vyrovnaný stav. Nejprve se prosadil Štětina, a pak vyrovnal Jarmolenko. Ukrajina je aktivnější, má více ze hry, Slovensko bylo v poslední čtvrthodině hry horším týmem.

45+2

45+2
    Vykopávat se bude od branky Ukrajiny. Pjatov volí dlouhý výkop od své svatyně.

45+1
    Hráči v bílém, tedy Slovensko, se pokouší něco vymyslet. Ale domácí obrana podává zodpovědný výkon a soupeři nedává mnoho prostoru.

45+1
    Dvě minuty uvidíme nad rámec prvního poločasu.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Do velkých problémů se dostala Slovensko, ale i díky nerozvážnosti se do střelecké pozice Ukrajina dostat nedokázala.

43
    Od své brány bude vykopávat slovenský brankář. Rozhodl se pro dlouhý výkop. Na polovině hrací plochy míč vybojovali jeho spoluhráči,

43
    Karavaev se pokouší se svými spoluhráči překvapit hostující obranu a ještě před koncem poločasu si vypracovat velkou šanci. Konopljanka si ale poradil v souboji nedovoleně.

42
    Žlutou kartu dostává Lukáš Štetina (Slovensko).

41
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, nyní se pokouší Slovensko rychle odpovědět, akci vedl Rusnák.
    39. Andrij JARMOLENKO - 1:1

39
    Štetina přišel o míč, po rychlé akci se dostal do vyložené střelecké pozice ANDRIJ JARMOLENKO. Druhý nejlepší ukrajinský reprezentační střelec se snadno prosadil. Dúbranka neměl nárok tento pokus zastavit. Je vyrovnáno.

39
    Ukrajina má více ze hry, pokouší se vyrovnat a hostující tým rozhodně nehraje podle svých představ.

38
    Jarmolenko našel Karavaeva, který centroval před branku. S tímto pokusem si perfektně poradila obrana soupeře.

37
    Domácí celek dlouhou dobu váhal z útočnou akci. Poté se rychle do dobré pozice probojoval Jarmolenko, jehož přihrávku na volného Konopljanku výborně zastavil jeden z hráčů Slovenska.

35
    Deset minut před koncem prvního poločasu Dúbravka rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Slovensko ale o míč přišlo.

34
    Ukrajinští fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru. Totéž platí i o skupině příznivců Slovenska. Ta má zatím více důvodů k radosti.

34
    Malinovsky se pokoušel probojovat k hlavičce, ale v předbrankovém prostoru si počínal příliš agresivně. Píská se útočný faul domácímu hráči.

33
    Štětina výborně pokryl soupeře, Jarmolenko se do zakončení sice nedostal, ale bude rozehrávat rohový kop. Centr před branku zastavil Hubočan.

32
    Rusnák a Duda se dostali do výborné situace. Hubočan své spoluhráče našel dobrým nákopem. ale prvně jmenovaná dvojice nedokázala přesněji vypálit. Obrana zablokova míč.

31
    Malinovsky se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale slovenská obrana mu nedalo příliš prostoru.

30
    Mnoho zajímavých šancí momentálně k vidění není. Půlhodina hry je minulostí. Více ze hry mělo Slovensko, které se také dostalo do jednobrankového vedení.

27
    Marek Hamšík si neuhlídal postavení a zakončovat nemohl, protože mu pomezní sudí odmával postavení mimo hru.

27
    Ukrajina má momentálně více ze hry, hráči v modrém se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím jim soupeři mnoho prostoru nedávají. Domácí spoléhají na nakopávané míče na naběhnuté hráče.

25
    Další Konopljankovu akci zastavil slovenský Škriniar jen za cenu rohového kopu. Centr se snesl do předbrankového prostoru, ale míč nikdo netečoval. Rozehrávat budou hosté. Jmenovitě Hubočan.

24
    Ukrajinská blesková kombinace málem přinesla velké problémy pro slovenského brankáře. Kolomoets na dlouhý míč od spoluhráče nedosáhl, a proto balon snadno chytil Dúbravka.

22
    Po bleskové akci Ukrajiny posílal míč před branku Karavaev, ale obrana Slovenska si dokázala s akcí soupeře poradit jen za cenu faulu. Rozehrávat tak budou domácí.

21
    Rusnák a Hamšík výborně vypracovali šanci pro Škrtela, jehož střelecký pokus zablokoval dobře hrající domácí Malinovsky.

20
    Dvacet minut hry přípravného zápasu je pryč. Zatím mohou být spokojenější hosté. Slovensko díky brance Štětiny vede 1:0. Ukrajina se zatím nemůže propracoval do výraznější střelecké pozice.

19
    Sobol se pokoušel probojovat do střelecké pozice. Byl tísněný, a tak se rozhodl pro centr. Balon mířil do míst, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

18
    Zdá se, že slovenský hráč je v pořádku, a tak v zápase může pokračovat.

16
    Dlouhý ukrajinský míč mířil na Konoplyanku, jehož střelecký pokus zablokoval jeden z obránců Slovenska. Rohový kop, po kterém má míč Dúbravka, ale také na zemi leží Štetina.

15
    Domácí rozehrávají od své brány, do kombinace se zapojuje také gólman. Slovenský tým hraje hodně aktivně, obránci Ukrajiny mnoho času na rozehrávku nemají.

13
    Volný kop z dobré pozice pro domácí. Konoplyanka se dostal do zakončení, jeho rána mu vůbec nesedla. Míč končí mimo branku. Rozehrávat tak bude Dúbravka.

12
    Ukrajina první výraznější situaci před svou brankou nezvládla, a tak inkasovala. Nyní se domácí pokouší něco vymyslet, ale nemohou se dostat do zakončení.
    10. Lukáš ŠTETINA - 0:1

10
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Volný kop rozehrával hostující celek. Centr se snesl před branku, jeden z hráčů hlavičkoval na brankáře. Domácí Pjatov ale míč nedokázal udržet, vyrazil jej před sebe, kde byl zcela volný LUKÁŠ ŠTETINA. Tento hráč snadno zakončoval.

9
    Hamšík se pokoušel probojovat do zakončení, ale jeho akci zastavil domácí obránce, který výborně přečetl hru.

8
    Slovensko se vrací na polovinu, kde kombinuje. Ukrajina dobře napadá, a tak hostující hráči nemají mnoho prostoru. Míč na Hrošovského byl příliš dlouhý.

7
    Škrtel výborně odhlavičkoval míč z pokutového území. Za ním totiž byl zcela volný Malinovsky, který mohl snadno zakončovat. Míč se k němu ale nedostal.

5
    Škrtel kombinuje se svými spoluhráči kombinoval na polovině hrací plochy, ani jeden celek se ale nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu. Mnoho šancí k vidění není.

4
    Slovensko kombinuje na své polovině, hostující celek se zatím nemůže propracovat na útočnou polovinu.

3
    Malinovsky se propracoval do střelecké pozice. Jeho rána z osy hřiště končí mimo branku.

2
    V poklidném tempu začíná zápas, ani jeden celek se nikam nežene.

1
    Slovensko hraje v bílém, Ukrajina v modrém.

1

Ukrajina: Pjatov – Marlos, Chacheridi, Karavaev, Ordets, Sobol – Rotaň, Malinovsky, Konoplyanka, Karavaev – Jarmolenko – Kolomoets
    Náhradníci: Koval – Andrievsky, Butko, Kucher, Matvijenko, Mjakuško, Šabanov, Skachov, Svatok, Tankovskyi

Slovensko: Dúbravka – Rusnák, Duda, Gyömbér, Škrtel – Hubočan, Skriniar, Hrošovský, Nemec – Štetina, Hamšík
    Náhradníci: Kozáčik – Bero, Ďurica, Kiss, Lobotka, Mazáň, Mihalík, Pekarík, Poláček, Sabo.
    Hráči Slovenska dorazili na Ukrajinu.

Slovenský kouč před zápasem potvrdil, že v přípravných zápasech dá příležitost všem hráčům. I když se jedná o přípravný duel, chce, aby jeho svěřenci hráli rychlý, plynulý a vyvážený fotbal.

V novodobé historii se tyto týmy potkaly pětkrát. Třikrát se narodila remíza a jednou vyhrálo Slovensko i Ukrajina.

Ukrajina z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Porazila Finsko 2:1, Turecko 2:0 a Kosovo 2:0. Prohrála s Islandem 0:2 a Chorvatskem 0:2.

Slovensko z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Litvou 2:1, Slovinskem 1:0 a Maltou 3:0. Nestačilo na Anglii 1:2 a Skotsko 0:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto přátelském zápase proti sobě nastoupí Ukrajina a Slovensko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.