Japonsko – Brazílie 1:3 (kon.) | Ukrajina – Slovensko 2:1 (kon.) | Belgie – Mexiko 3:3 (kon.)
Polsko – Uruguay 0:0 (kon.) | Francie – Wales 2:0 (kon.) | Anglie – Německo 0:0 (kon.)
Portugalsko – Saúdská Arábie 3:0 (kon.)
Anglie
0:0 (0:0)
Německo
Pátek 10.11.2017, 21:00 • Wembley, Londýn • Mezinárodní přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký den, máme před sebou poslední reprezentační přestávku. Hned v pátek nás čeká fotbalový bonbónek. Zápas mezi Anglií a Německem slibuje nádhernou podívanou a já Vás k tomuto zápasu srdečně zvu. Výkop je naplánován na 21:00, u tohoto střetnutí se na Vás budu těšit.

Účastníci dnešního zápasu vyhráli své kvalifikační skupiny o MS a příští rokv Rusku nebudou chybět. Anglie se představila ve skupině se Slovenskem, naopak Německo zase s naším výběrem. Oba trenéři tedy dnes nemusí mít svázané ruce a můžou si vyzkoušet různé taktiky a hráče.

2008 Německo – Anglie 1:2

Anglie: Pickford – Jones, Stones, Maguire – Trippier, Livermore, Dier (C), Rose – Loftus-Cheek – Abraham, Vardy
    Náhradníci: Hart – Bertrand, Cahill, Cork, Goméz, Keane, Lingard, Rashford, Walker, Young

Německo: ter Stegen – Ginter, Hummels (C), Rüdiger – Kimmich, Gündogan, Özil, Halstenberg – Draxler, Werner, Sané
    Náhradníci: Leno, Trapp – Boateng, Brandt, Can, Götze, Khedira, Plattenhardt, Rudy, Stindl, Süle, Wagner

Rozhodčí: Raczkowski (Polsko).

V dnešním přátelském utkání se bude testovat videorozhodčí. Půjde o první oficiální zápas ve Velké Británii s dohledem technologie VAR.

Anglická fotbalová asociace videorozhodčího ve Wembley poprvé vyzkoušela minulý měsíc během charitativního zápasu a potvrdila, že technologie bude testována také během lednových duelů Anglického poháru. Pokud se VAR osvědčí, bude od příští sezony nasazen do Premier League.

Ve Wembley slyšíme melodie obou hymen, zápas za malý moment začne.

Než samotný zápas začne, uctí oba týmy minutou ticha padlé vojáky ve válečných konfliktech.

1

1
    Německý tým měl k dispozici úvodní výkop a bude jim patřit úvodní akce v utkání.

2
    Obrovská chyba domácí obrany málem potrestal Timo Werner, ale ten si vylámal zuby na Pickfordovi.
    2.

2
    Šance byla i na druhé straně, jenže Vardy nastřelil boční síť německé branky, kterou dnes hájí ter Stegen.

3
    Trippier nakopnul míč do přední části hřiště, ale Abraham byl skvěle pokrytý. Anglie nemusí zoufat, je stále u míče a bude vhazovat.

4
    V akci opět Trippier, který zkusil centr z první, ale ani tento pokus se neuchytil. Jamie Vardy byl skvěle pokryt dvojicí obránců.

5
    Průnikovou přihrávku zastavil skvělým a hlavně pozorným zákrokem Rüdiger. Německo je u míče.

6
    Další zajímavý nákop na rozběhnutého Wernera, ale ten měl problém stihnout míč na hrací ploše.

7
    Danny Rose hledal někoho v útoku, ale neměl prostor, aby míč posunul tam, kde chtěl. Anglie bude vhazovat.

8
    Halstenberg skvěle nacentroval, ale před Wernerem odkopnul míč do bezpečí pozorný Stones.

9
    Parádní práce hostujícího kapitána Hummelse, který nepustil do hry Abrahama nebo rychlonohého Vardyho.

10
    Saného rána rozvlnila síť z boční strany, Pickford bude odkopávat od své branky.

11
    Trippier rozkmital své rychlé nohy, ale Rüdiger byl připraven a míč schoval před tímto rychlonohým bekem Albionu.

12
    Další zajímavá přihrávka na Wernera, který v tuto chvíli nedokázal včas zareagovat na tento skákavý míč.

13
    Abraham nestihnul míč na hrací ploše po takovém nadýchaném dloubáčku Livermorea.

14
    Nepovedený výkop ter Stegena málem zachytil Trippier, míč po jeho doteku putuje do autu. Německo vhazuje.

15
    Po úvodních třech, čtyřech minutách, které byla aktivní je teď hra taková ospalá. Je to spíše vyčkávaná.

16
    Sané se přihlásil o pozornost Özila, který také adresoval přihrávku na tohoto mladíka. Jenže přihrávka byla o něco delší než si Sané přál.

17
    Abraham se dostal v pokutovém území k míči, který následně sklepnul na Loftuse-Cheeka. Jenže tento hráč nedokázal čistě trefit míč, spíš ho vůbec netrefil. Poté následoval útočný faul Vardyho.

18
    Anglie drží míč, Německo spíše čeká na chybu soupeře. Abraham si špatně porozuměl se svým spoluhráčem, proto také Albion přišel o míč.

19
    Vardy si zpracoval nákop Stonese, ale byl skvěle ubráněn. Anglie ovšem zůstává na míči, protože bude vhazovat.

20
    Hezká technická vsuvka Loftuse-Cheeka, který nasadil jesle Sanému a poté i Halstenbergovi. Poté následoval faul na jeho osobu.

21
    Trippierův centr byl přetažený. Německo málem využilo otevřených vrátek na anglickou polovinu. Tento útok zastavil Jones skvělým odkopem.

21
    Leroy Sané napřáhnul z hranice vápna ke střele, která orazítkovala horní tyč anglické branky. Pickford si zřejmě dobře postavil své tyčky.

22
    Werner dostal skvělou přihrávku do běhu, mohl si vybírat. Vybral si přízemní centr, který mu hrubě nevyšel. Maguire tento pokus zablokoval.

23
    Polovina prvního poločasu je skoro za námi, na světelné tabuli svítí stále nerozhodný výsledek.

23
    Další tutovka Německa! Nejprve neuspěl Werner proti Pickfordovi, poté Sané neuspěl proti Jonesovi a poslední Draxler se hrubě ukopnul.
    23.

24
    Německá obrana je zatím pozorná a všechny skryté přihrávky za obranu skvěle zachycuje.

24
    Phil Jones má nějaký problém, hra je přerušena. Tento obránce si žádá ošetření.

25
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jones, přichází Goméz.

26
    Phil Jones nebude moct pokračovat v tomto zápase, proto ho také nahradil debutant Joe Goméz.

27
    Özil nedokázal odkopnout míč z vápna, Livermore zase vystřelit. Všechno řeší Ginter dalekým odkopem.

28
    Německý tým se postupnou kombinací přibližuje na dostřel branky Albionu, Pickford musí být ve střehu.

29
    Rüdiger vyzkoušel své štěstí, ale Pickford byl připraven. Jeho rychlý odkop adresoval na Vardyho, ale ten byl opět ubráněn.

30
    Německo vysunulo své napadání, ale Joe Goméz si poté dokázal poradit a vybojoval autové vhazování.

31
    Trippier dokázal odcentrovat, ale našel hlavu pouze Gintera, který donutil svého brankáře k zákroku.

32
    Rüdiger se na polovině hřiště dopustil faulu, sám se tomu diví, ale sudí Raczkowski si stojí za svým.

33
    Danny Rose se při centru kopnul do trávníku. Tohle byl docela krkolomný pád, který ovšem vybojoval rohový kop.

34
    Draxler si naběhnul na přihrávku Wernera. Maguire odkopnul míč do autu, tentokrát si Němci vyzkouší rohový kop.

35
    Abraham si poradil v souboji s Rüdigerem, ale poté pokazil přihrávku na Vardyho, který je rychlý. Jenže tuto přihrávku by nestihnul ani Bolt.

36
    Werner si opět naběhnul za obranu, ale byl skvěle pokryt. Tentokrát se pozorným zákrokem prezentoval Stones.

37
    Teď si Němci dávali přednost, ale Jamie Vardy toho nestihnul využít. Veliká škoda pro Albion, který je dnes Německu důstojným soupeřem.

38
    Vardy si pohrál s Rüdigerem a ten následně tohoto anglického forvarda fauloval. Anglie bude rozehrávat standardní situaci.

39
    Rose měl odkrytou branku, ale bohužel pro jeho tým a celou Anglii trefil Loftuse-Cheeka. Ter Stegen už skákal na druhou stranu.

39
    Werner se k této šanci dostal jako slepý k houslím, ale na Pickforda si ani v této chvíli nepřišel. Pickford – Werner snad už 3:0.
    39.

40
    První poločas se nám blíží ke svému konci. Na ukazateli skóre stále svítí nerozhodný výsledek. Budeme si počkat na gól do druhého poločasu nebo ještě v tom prvním? To uvidíme.

41
    Další německý faul na polovině, vysocí hráči se stěhují do pokutového území Německa. Uvidíme, co z toho vznikne.

42
    Draxler skončil v pokutovém území Albionu na zemi, ale pískat se nebude. Tohle rozhodně nebyl penaltový zákrok.

43
    Moc nechybělo, aby střela Abrahama skončila v brance. Rüdiger se do jeho střely vložil a míč těsně minul levou tyčku.

44
    Anglie drží míč na svých kopačkách, v závěru poločasu nechce nic riskovat. To samé platí u Německa.

45
    Angličané koušou. Ve střelecké příležitosti se ocitnul Livermore, ale ten také minul.

45
    Vardyho lob neskončil v brance a Abraham se k dorážce nedostal. Rozhodčí za malou chvíli ukáže nastavený čas.
    45.

45+1
    Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45+1
    Žlutou kartu dostává Goméz (Anglie).
    45+1. Žlutá karta

45+2

První poločas je minulostí! V prvním dějství jsme úvodní branku neviděli. Nejblíž brance byl na straně Anglie Vardy a na té druhé Werner nebo Sané. Druhý poločas bude jistě zajímavý a já Vás na tu část srdečně zvu.

46
    Jamie Vardy rozehrál druhé dějství tohoto zápasu. Uvidíme, co nám druhý poločas nabídne za podívanou.

47
    Sané nepříjmně dohrál svého protihráče. Je až s podivem, že rozhodčí nevytáhnul žlutou kartu za tento faul.

48
    Hra ve druhém poločasu je zatím nepřehledná, snad se to postupem času ustálí.

49
    Tohle byla dozajista největší šance Albionu, ve které se ocitnul Jamie Vardy. Ter Stegen předvedl výborný zákrok.

50
    Hummels si počíhal na tento míč a pokusil se rychle rozehrát útočnou akci Němců, jenže bez úspěchu.

51
    Nákop na Vardyho si pohlídal Rüdiger, který odvrátil míč do zámezí. Anglie bude vhazovat.

52
    Abraham chtěl nachytat stoperskou dvojici a ter Stegena, ale jeho pokus byl bez úspěchu. Ter Stegen míč odkopnul daleko od své svatyně.

53
    Anglie se drží na německé polovině, ale ter Stegen je zatím bez práce. To se však může změnit šancí Loftuse-Cheeka.

54
    Jenže akce nevyšla, na tahu jsou Němci. Jmenovitě Kimmich, který míč vyváží do hloubi poloviny Albionu.

55
    Tentokrát jsou na delší dobu u míče hosté, kteří vymýšlejí kloudný nápad ohrozit branku Anglie.

56
    Rose dokázal zablokovat centr Wernera rukou, Německo bude zahrávat takový zkrácený rohový kop.

57
    I tento centr Rose dokázal zablokovat, tentokrát si Německo vyzkouší normální rohový kop.

58
    Hummels hledal centrem alá Limberský někoho ze svých spoluhráčů, našel ovšem pouze rukavice Pickforda.

58
    Akce střídá akci, je to fotbal nahoru dolů. Tohle musí diváky bavit. Mimo jiné anglický trenér přichystal další střídání.

59
    Žlutou kartu dostává Livermore (Anglie).

60
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Abraham, přichází Rashford.

61
    Máme za sebou něco málo přes hodinu tohoto střetnutí dvou odvěkých rivalů a stále jsme neviděli branku.

62
    Německo se dostalo na dostřel anglické branky, ale Albion tuto německou kombinaci dokázal vytlačit na polovinu hřiště.

63
    Rashford na sebe dokázal navázat dva hráče, ale poté byl vytlačen mimo hřiště. Německo bude vhazovat.

64
    Anglie se snaží udržet u míče, ale to jim znepříjemňuje německé napadání na jejich polovině. Navíc Rose schytal hrubý faul od Kimmicha.

65
    Rozehrávka přímého kopu Albionu nevyšla, to samé platí o následném brejku hostujících hráčů.

66
    Teď Anglie vysunula své napadání, ter Stegen vůbec nevěděl komu má rozehrát míč. Nakonec kulatý nesmysl skončil v zámezí.

67
    Německo chystá své první střídání v tomto zápasu. Uvidíme, jak toto střídání bude vypadat.

67
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Draxler, přichází Can.

68
    Ter Stegen ukázal skvělou práci nohama, když pod tlakem konstruktivně rozehrál na své spoluhráče u postranní čáry.

69
    Rose vrátil Kimmichovi předchozí faul, Německo má k dispozici standardní situaci, která posléze nebyla využita.

70
    V posledních minutách je to velká taktická bitva, ve které zatím nikdo neudělal výraznou chybu, která by vedla k úvodní brance.

71
    Německo je i nadále u míče, Anglie je naopak stále zatažená u vlastního vápna. Tohle se Albionu může vymstít.

71
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Rose, přichází Bertrand.
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Trippier, přichází Walker.

72
    Koncovka dnešního šlágru se blíží ke svému konci, máme před sebou necelých dvacet minut i s nastavením. Rozlouskne některý z týmů toto nerozhodné skóre?

73
    Už to vypadalo, že se Sané dostane do hry, ale míč byl rychlejší. Pickford si to pohlídal a balon chytnul.

74
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Werner, přichází Wagner.

75
    Němci se opět nebezpečně přibližují na dostřel branky Albionu. Jenže obrana domácích i nadále pracuje na jedničku.

76
    Velmi nepřesný centr na Wagnere sebral ze vzduchu Jordan Pickford. U míče budou Angličané, jmenovitě Maguire.

77
    Další nepřesný nákop, tentokrát na Saného, který máchá rukama velikou nespokojeností. Halstenberg se mu omlouvá.

78
    Německý tým před anglickým vápnem rozpoutal takové německé bago, které vyvrcholilo nepřesnou střelou Cana.

79
    Anglie bude rozehrát zajímavou standardní situaci, k exekuce se chopí Loftus-Cheek.

80
    Jenže přímý kop se nepovedl podle představ, Walker následně míč nestihnul na hrací ploše.

81
    Jamie Vardy byl nachytán v ofsajdové pásti, v následné zlosti zakopnul míč. Má štěstí, rozhodčí mu jenom domluví.

82
    Oba trenéři chystají na poslední minuty své finální střídání. Kdo dostane šanci zlomit nepříznivý průběh tohoto střetnutí?

83
    Než samotná střídání příjdou přichází na řadu další z řad dlouhých kombinací německého celku na polovině soupeře.

84
    Bertrandův centr německý brankář vyrazil a poté si pro míč došel. Jamie Vardy se k míči bohužel pro Albion nedostal.

85
    Albion vymýšlí něco zajímavého na svého soupeře, ale jejich kombinace je zatím bez výsledku.

86
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Livermore, přichází Cork.
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Vardy, přichází Lingard.
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Gündogan, přichází Rudy.
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Sané, přichází Brandt.

87
    Anglie drží míč na svých kopačkách i nadále, Německo vyčkává na svého soupeře a jeho útočné nápady.

88
    Lingard adresoval nepřesnou přihrávku, kterou odkopnul Kimmich. Jenže pouze ke Gomézovi, který vrací míč do ohně.

89
    Německý tým hraje velmi nepřesně, toho se snaží využít Lingard. Jenže poté narazil do Hummelse a jeho akce končí.

90
    Wembley se rozezněla anglická hymna, zápas se bude dohrávat v pohodovém tempu.

90+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Anglie prováhala možnost rychlého brejku, na řadě je Německo. Co tedy vymyslí?

90+3
    Německo je rozhodnuto ukončit tento zápas s míčem u nohy, máme tady poslední minutu tohoto zápasu.

90+3
    Lingard vybojoval poslední standardní situaci v tomto zápase po faule Hummelse.

90+4
    Mužem zápasu byl zvolen domácí Loftus-Cheek.

90+4
    K odraženému míči se dostal Jesse Lingard, který z malého vápna přestřelil německou branku. Tohle byla veliká šance pro Albion!
    90+4.

90+5

Je dobojováno! Páteční šlágr mezi Anglií a Německem nezná vítěze. Nechybělo mnoho a na straně vítězů mohla stát Anglie, to samé platí i o Německu. Kdo se rozhodnul sledovat tento zápas, tak se rozhodně nenudil. Bylo na co se dívat.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:8.

Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím. Přeji Vám krásný zbytek noci a u mezinárodního fotbalu zase někdy na počtenou. (22:58:44)