Zambie – Kamerun 2:2 (kon.) | Gabon – Mali 0:0 (kon.) | DR Kongo – Guinea 3:1 (kon.)
Tunisko – Libye 0:0 (kon.) | Pobř. slonoviny – Maroko 0:2 (kon.)
Zambie
2:2 (1:1)
Kamerun
Sobota 11.11.2017, 14:00Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase kvalifikace o MS proti sobě nastoupí Zambie a Kamerun.

Kamerun odehrál ve skupině B pět zápasů. Třikrát remizoval a jednou prohrál a vyhrál. Remizoval s Alžírskem 1:1, Zambií 1:1 a Nigérií 1:1. Nestačil na Nigérii 0:4 a porazil Alžírsko 2:0. V tabulce je na třetím míst s šesti body.

Zambie odehrála ve skupině B pět zápasů. Dva vyhrála, dva prohrála a jednou remizovala. Nestačil na Nigérii 1:2 a 0:1. Remizovala s Kamerunem 1:1. Porazila Alžírsko 3:1 a 1:0. V tabulce je na druhém místě se sedmi body.

Z této skupiny postupuje jen jeden tým a jistotu postupu má Nigérie.

1

1
    Domácí hrají ve žlutém, hosté v zeleném.

1
    Rozehrávat bude brankář Zambie. Rozhodl se pro rozehrávku nakrátko.

2
    Hraje se v poklidném tempu, ani jeden celek se do zakončení nežene.

3
    Nyní se faulem provinil hostující hráč, a tak budou rozehrávat domácí. Kapumba hledal naběhnutého spoluhráče, míč ale postrádal přesnost.

4
    Ondoa vykopává od své branky, dlouhým výkopem dostal míč až na útočnou polovinu.

4
    Domácí Mulenga rozehrává volný kop. S jeho pokusem si snadno poradila obrana Kamerunu.

6
    Hosté se dostali do zajímavé šance, ale jejich akce nebyla přesná, a tak se míč dostal k domácímu brankáři.

6
    Sakala, aktivní hráč v kvalifikaci, vedl další akci domácích, ale pomezní sudí mu správně pískl ofsajdové postavení.

7
    Mnoho šancí v úvodu k vidění není, v tomto zápas se nerozhodne o tom, který tým postoupí, protože ani jeden z mančaftů nemůže získat potřebný počet bodl, aby se dostal na první místo.

9
    Nyní se hraje na polovině, ani jeden tým se nemůže dostat do šance.

9
    Po bleskové akci se do předbrankového prostoru dostal Zombo-Andre Frank, který ale nedokázal napoprvé vypálit, jeho pokus zablokoval obránce.

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme spíše takticky vedenou bitvu. Ani jeden celek nechce chybovat.

11
    Domácí celek se může spolehnout na podporu fanoušků, v hledišti jsou trumpetisté, kteří věrně doprovázejí fotbalisty Zambie kvalifikací.

12
    Chama vhazoval na obranné polovině, následně založil akci, která málem skončila brejkem spoluhráče.

13
    Mwepu výborně centroval před branku, na míč málem dosáhl Mwila. Tomu chybělo půldruhého kruhu.

14
    Hodně aktivní Mwepu si vynutil faul, a tak budou domácí rozehrávat volný z dobré pozice. Na přímou střelu to vyloženě není, ale povedený centr před branku by se narodit mohl.

15
    S centrem před branku si Kamerun dokázal poradit celkem snadno. Na výraznější střelecký pokus stále čekáme.

17
    Nyní se Kamerun nastěhoval na útočnou polovinu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Míč po nepřesné kombinaci získává domácí brankář.

19
    Zambie rozehrává na útočné polovině. Mwila se propracoval do pokutového území, ale přes Boumala vypálit nedokázal. Výborně to nyní sehrála obrana Kamerunu.

20
    Dvacet minut hry je minulostí, sledujeme klidný fotbal. Ani jeden celek vyloženě nedominuje.

21
    Optickou převahu mají domácí, ti se za podpory z hlediště pokouší propracovat do zakončení. Míč v předbrankovém prostoru snadno získal Ondoa.

24
    Rohový kop rozehrává domácí Kapumbu. Jeho centr před branko snadno získal brankář Kamerunu. Založil tak rychlou akci, kterou zakončoval Tolo. Jeho ránu kryje domácí Mweene.

26
    Zambie právě vstřelila branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Míč doběhl PATSON DAKA, který využil pozice brankáře. Ondoa si k míči hodně vyběhl, a tak domácí hráč poslal balon pod horní tyčku.
    26. Patson DAKA - 1:0

28
    Kamerun je horším týmem, musí se bránit, navíc dělá chyby v rozehrávce.

29
    Po nepřesné rychlé akci hostů se míč dostává k domácímu brankáři.

30
    Rohový kop bude rozehrávat Kamerun, šance pro hostující celek.

31
    Kamerun právě vstřelil branku!
    Netrvalo to dlouho a je vyrovnáno. Krásnou ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje krátce po půlhodině hry ZAMBO ANDRE-FRANK. Domácí gólman si tento gól za rámeček rozhodně nedá.
    31. Zambo ANDRE-FRANK - 1:1

33
    Kamerun má více ze hry, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Nyní je ale obrana Zambie hodně pozorná..

34
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy. K vidění je hodně osobních soubojů. Do popředí se dostává taktická hra.

35
    Ondoa senzačně zastavil střelecký pokus, který po výborné Sakalaově přihrávce vyslal Mulenga. S následným rohovým kopem si Kamerun snadno poradil.
    35. Sakala neuspěl po výborné přihrávce.

36
    Zambie se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale Mwila ani Sunzu se nemohou propracovat do zakončení.

38
    Další domácí akci zastavil hostující hráč, výborně defenzivně zahrál Maya.

39
    Mwila stál na konci pohledné akce, ale míč nedokázal přesněji usměrnit za brankovou čáru. Blesková akce přinesla nepřesnou koncovku.

39
    Žlutou kartu dostává Leuko (Kamerun).

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, rozehrávat bude domácí Sakala.

42
    Sledujeme poklidný závěr poločasu, domácí celek se nikam nežene, drží hru na polovině a dohrává poločas.

43
    Sakala se pokoušel probojovat do zakončení, jeho ránu kryje snadno brankář Kamerunu.

44
    Rohový kop pro hostující celek. Domácí obrana se musí srovnat tak, aby co nejvíce pomohla brankáři. Njie centroval před branku, domácí výborně zastavili centr.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Rohový kop zahrávali domácí, ale do zakončení se nikdo z hráčů ve žlutém nedostal.

45+1

46

46
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Tchaha Leuko, přichází Jean-Charles Castelletto.

46
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Olivier Boumal, přichází Frantz Pangop.

47
    V poklidném tempu začíná druhý poločas, zatím jsme viděli dvě branky a dvě střídání.

49
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidný start poločasu. Aktivnější jsou dál domácí fotbalisté.

51
    Volný kop rozehrávají domácí fotbalisté. Sakala centroval před branku. Jeho pokus byl příliš přetažený.

52
    Kamerun se propracoval do střelecké pozice, zakončení hostů ale bylo hodně nepřesné.

54
    Sakala vedl další akci svého týmu, ale přes hostujícího obránce se prosadit nedokázal. Nechybělo mnoho jeho pokusu.

55
    Mulenga byl faulovaný soupeřem, domácí tak budou rozehrávat volný kop.

56
    Sunzu rozehrával volný kop. Míč chtěl poslat k tyčce, ale trefil jen brankářem výborně postavenou zeď.

57
    Rohový kop pro hosty. Pongop rozehrávat od rohového praporku, s jeho přízemním centrem si snadno poradila obrana.

59
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek si nemůže vypracovat střeleckou pozici.

60
    Šedesát minut hry je minulostí. Stav zápasu je vyrovnaný a míč od své branky rozehrává gólman Mweeke.

63
    Domácí celek si vypracoval velkou šanci, do střelecké pozice se prorapcoval Mwepe, jehož pokus výborně vyrazil hostující brankář.

64
    Po krásné akci se domácí dostávají do vedení, krásnou akcí se prezentoval BRIAN MWILA, který dokázal po narážečce se spoluhráčem výborně zakončit.
    64. Brian MWILA - 2:1

65
    Daka se propracoval do další šance, ale jeho rána byla na poslední chvíli zablokovaná.

67
    Znovu vypálil domácí hráč s číslem tři, tedy Daka. Jeho ránu zablokoval obránce za cenu rohového kopu.

67
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Fabrice Olinga.

68
    Centr před branku dokázala odvrátit obrana Kamerunu poměrně snadno.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek je aktivnější. Zambie se pokouší něco vymyslet na útočné polovině.

71
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Zambie má optickou převahu.

72
    Hostující Aboubakar byl faulovaný, rozehrávat tak budou hosté. Přímou ránu na bránu snadno zastavil brankář Zambie.

73
    Ondoa se dostal do velkých problémů. Byl pod tlakem, jeho rozehrávku zastavil domácí záložník, ale do střelecké pozice se už nikdo z hráčů domácího týmu nedostal.

75
    Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek hraje aktivněji, ale musí myslet také na obranu. Kamerun chce hrozit rychlý mi brejky.

76
    Mwila se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokovala obrana soupeře.

77
    Střídání v týmu Zambie: ze hřiště odchází Mwila, přichází Ngonga.

79
    Ngonga vedl akci svého týmu, vybojoval pro domácí rohový kop. Centr se tak snese před branku.

79
    Tempo zůstává leže na hrací ploše po tvrdém zákroku od spoluhráče.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek vede o gól a míří za výhrou.

81
    Domácí brankář má míč ve své moci, vykopávat tak bude Mweeke.

82
    Volný kop mají k dispozici domácí. Hned dva hráči se dostali do zakončení, ale ani jeden z nich nedokázal vedení svého týmu navýšit. Výborně si poradil Ondoa.

83
    Jeden z domácích hráčů je odnášen na nosítkách z hrací plochy. Lékaři ukazují, že bude nutné střídat.

84
    Zambie kontroluje hru, má optickou převahu, tlačí se do zakončení. Kamerun to vůbec nemá snadné.

86
    Dostáváme se do finální fáze druhého poločasu a domácí celek kontroluje hru. Hosté mnoho šancí nemají.

88
    Kamerun se po rychlé akci po levé straně dostal k centru před branku, ale pas byl výrazně nepřesný.

88
    Aboubaker měl na noze vyrovnání, ale balon nedokázal přesněji trefit.

88
    Střídání v týmu Zambie: ze hřiště odchází Sakala, přichází Mbewe.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Čtyři minuty se budou nastavovat.

90+1
    Hosté rozehrávali rohový kop, obrana sice centr odvrátila, ale akce Kamerunu pokračovala dál. Následně se k hlavičce dostal volný YAYA BANANA, který neměl problém hlavičkovat za záda brankáře domácích.
    90+1. Yaya BANANA - 2:2

90+3
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, zdá se, ze zápas skončí nerozhodně.

90+4
    Kamerun se pokouší něco vymyslet, ale domácí hráč překazil akci Sianiho.

90+4

Tento kvalifikační zápas končí remízou 2:2. Z této skupiny postupuje jen jeden tým a jistotu postupu má Nigérie. Tak výsledek tohoto zápasu neměl na změnu postupujícího týmu vliv. (16:31:56)