Liberec – Jičín 8:7 (kon.) | Vítkovice – Panthers 4:0 (kon.) | Olomouc – Bohemians 4:7 (kon.)
Židenice – Ostrava 3:8 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Panthers Praha
Sobota 11.11.2017, 16:00 • SH SOŠ Dopravní Ostrava • ČEZ Extraliga žen • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké sobotní odpoledne všem příznivcům českého florbalu! Reprezentační přestávka je za námi a Extraliga žen tak pokračuje dalším kolem! V tomto utkání se společně podíváme na souboj mezi 1. SC TEMPISH Vítkovice a Panthers Praha.

Domácí hráčky jsou na třetím místě se ziskem 21 bodů. Za celou letošní sezónu prohrály pouze dvakrát a to s prvním týmem tabulky (Tigers 3:4) a s druhým týmem tabulky, kterým je Chodov 3:7. V posledním utkání prohrály Vítkovice právě s Chodovem, který je jasně přehrál a zvítězil. I přes dvě porážky mají Vítkovice druhou nejlepší obranu (26 inkasovaných branek) a druhý nejlepší útok (97 branek).
    Kanadské bodování
    Veronika Enenkelová 9+11
    Michaela Šponiarová 6+14
    Natálie Martináková 8+11

Hostující celek přijíždí do Vítkovic s cílem nedostat větší příděl branek. Vítkovice na domácí půdě přidělují velký počet branek a soupeři většinou odjíždí s velkým debaklem. Panteři se nachází na pátém místě tabulky se ziskem 16 bodů. Hráčky Panterů mají skvělou formu a z posledních pěti utkání dokázaly čtyřikrát vyhrát. V posledním utkání porazily Olomouc 3:2 a jejich jediná porážka přišla s Tigers (10:0). Pokud dnes Panteři uspějí, mohou se posunout na čtvrté místo tabulky před Ostravu.
    Veronika Zittová 8+10
    Tereza Hubáčková 3+5
    Kristýna Lochmannová 4+3

Vzájemné zápasy
    Panthers Praha 2:9 Vítkovice
    Vítkovice 8:1 Panthers Praha

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ranochová (Kubíčková) – Kolářová, Halfarová, Klapitová, Ďuríková – M. Šponiarová, Kiecková, Enenkelová – K. Kociánová, Šupáková, Husková – Boľová, Paloncyová, Martináková – Krzywaková.

Panthers Praha: Topolová (Horňáková) – Vranová, Kučerová, Pitterlingová, Klvaňová, Fabiánová, Škopánová, Šusterová – Raková, Škvorová, Slaná – Hubáčková, Miklíková, A. Nováková – Zittová.

Rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav.

00:01

01:25
    Michaela Šponiarová se pokusila o první střelu na branku dnešního utkání, ale její střela se nevešla mezi tři tyče.

02:18
    Jedna z domácích hráček vystřelila velmi nebezpečně a jen těsně minula branku hostujícího celku.

03:20
    Lenka Kubíčková musela poprvé zasahovat a neměla to jednoduché. Ve velkém brankovišti byl zmatek, ale domácí brankářka to nakonec zvládla.

05:13
    Justyna Krzywaková vyzkoušela pozornost hostující brankářky propagačním pokusem z poloviny hřiště.

06:11
    Domácí hráčky mají tlak a zkoušejí pálit z každé pozice, zatím neúspěšně.

08:34
    Utkání se odehrává hlavně na polovině Panterů, ale žádné velké šance k vidění nejsou.

10:21
    Katarina Klapitová vyslala střelu bekhendem a hostující brankářka si připisuje další zákrok.

11:46
    První velká šance Panterek! Ivana Miklíková se dostala ke střele a následně i k dorážce, ale domácí brankářka podržela svůj tým dobrými zásahy!

12:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MICHAELA ŠPONIAROVÁ. Asistence: Zuzana Halfarová.

13:53
    Panterky se pokoušejí o odpověď a kombinují na polovině soupeřek.

15:21
    Ivana Miklíková byla v další dobré šanci, ale tentokrát ji její pokus zablokovala Ivana Šupáková.

16:31
    Domácí hráčky nastřelily tyčku branky Horňákové!

17:48
    Zuzana Halfarová vypálila nebezpečnou střelu a Horňáková měla plné ruce práce, aby její pokus zneškodnila.

19:21
    Barbora Husková byla na velkém brankovišti odzbrojena a dost se jí to nelíbí. Rozhodčí zůstávají v klidu.

20:00

První třetina je u konce. Domácí hráčky jasně přehrávají Panterky, ale zatím se dokázaly prosadit pouze jednou. Střely na branku po první třetině hovoří jasně ve prospěch Vítkovic – 12:1!

20:01

20:37
    Ivana Šupáková se pokusila propálit blokující hráčky, bez úspěchu.

21:40
    Veronika Enenkelová předvedla dobré střídání a dostala se ke třem pokusům. Ani jeden však neskončil v brance.

23:40
    Veronika Zittová vyslala teprve druhý střelecký pokus Panterek, ale její střela byla příliš pomalá na to, aby skončila v brance.

25:01
    Katarina Klapitová se dostala do zajímavé pozice před branku, ale její střela letěla těsně nad.

26:00

26:45
    Domácí hráčky se pokoušely založit postupný útok, ale nepřesnou rozehrávkou přišly o míček.

27:40
    Michaela Šponiarová se dostala k další střele na branku, ale Horňáková ji dobře vychytala.

28:34
    Domácí hráčky kombinují na polovině soupeřek, ale ke střele se zatím nedostaly.

29:27
    Veronika Zittová je ve druhé třetině hodně aktivní a poněkolikáté prověřila pozornost domácí brankářky.

30:50
    Panterky se poprvé v utkání usadily na polovině soupeře a kombinují.

31:26
    Veronika Zittová v další šanci! Tentokrát se dostala ke střele z velkého brankoviště, ale minula branku!

33:08
    Domácí hráčky uzamkly soupeřky na jejich polovině a rotují okolo jejich branky.

33:52
    Autorem branky je ROMANA KIECKOVÁ, která využila zaváhání v hostující obraně a posílá domácí do tříbrankového vedení. Bez asistence.

34:28
    K vidění je velmi nepohledná pasáž utkání. Ani jeden z týmů si nedokáže přesně nahrát a míček létá ze strany na stranu.

35:40
    Domácí hráčky uklidnily hru a opět se nastěhovaly na polovinu Panterek.

36:29
    Vítkovice stále okupují polovinu svých soupeřek.

37:24
    Panterky se jednoduše osvobozují a vyhazují míček vysokým lobem k vítkovické brance. Kompletní pětice hostujících hráček spěchá na střídačku.

38:53
    Domácí hráčky kombinují na své polovině a chtějí v poklidu dohrát druhou třetinu dnešního utkání.

39:30
    A to se jim nejspíše povede, protože Panterky už moc nenapadají.

40:00

Ve druhé třetině byli jednoznačně aktivnější domácí hráčky, které navýšily stav zápasu na 3:0! Panterky jsou v dnešním utkání neškodné a domácí si kráčí pro tři body. Střely ve druhé třetině – 12:2.

40:01

40:03
    Úvodní vhazování třetí části vyhrály domácí hráčky, které zakládají postupný útok.

40:50
    Nela Škopánová se dostala k pěkné střele a Kubíčková musela zasahovat.

41:26
    Vítkovické hráčky se tlačí dopředu a nedávají sebemenší šanci Panterkám na nějaký zvrat v dnešním utkání.

42:02
    Veronika Enenkelová je nejaktivnější hráčkou domácího celku, ale zatím se ji nedaří vstřelit branku. Nyní ji skvělým zákrokem vychytala Horňáková!

43:28
    Hostující hráčky se dostaly do rychlého brejku, který zakončovala Miklíková, kterou vychytala Kubíčková. Akce pokračovala dorážkou Veroniky Zittové, ale ani ona neuspěla a Kubíčková tak drží čisté konto.

44:50
    Domácí jsou na polovině soupeře a kombinují.

46:30
    Panterky pouze brání a čekají na možnost brejku.

47:33
    Autorem branky je JUSTYNA KRZYWAKOVÁ. Asistence: Kamila Paloncyová.

48:06
    Kamila Paloncyová se dokázala skvěle vrátit a zablokovat střelu od jedné z Panterek.

49:00
    Panterky se po delší době dostaly do tlaku a odstřelují Kubíčkovou.

49:55
    Barbora Husková se prezentovala pěknou individuální akcí a dokázala i ohrozit branku soupeře, bohužel pro ní ji vychytala Horňáková.

51:54
    Panterky jsou stále na polovině soupeřek a kombinují.

53:43
    Domácí hráčky mají míček pod svou kontrolou a uklidňují hru.

54:40
    Vítkovice stále u míčku. Dnešní utkání se už spíše dohrává.

56:20
    Domácí hráčky odstřelují branku soupeřek. Klapitová se Šponiarovou vyprodukovaly tři dobré střely, ale hostující brankářka vše pochytala.

57:04
    Panterky se dostaly do rychlého brejku a Kubíčková musela zasahovat.

58:24
    Domácí hráčky drží míček a chtějí v poklidu dohrát dnešní zápas.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

Je dobojováno! Domácí hráčky byly po celou dobu utkání lepší a zaslouženě vybojovaly tři body. Panterky až na pár brejků byly neškodné a do Prahy se vracejí s prázdnou.
    To je ode mě vše a hezký zbytek sobotního večera! (17:39:00)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 13. M. Šponiarová (Halfarová), 26. M. Šponiarová (Halfarová), 34. Kiecková, 48. Krzywaková (Paloncyová)

Rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav