Honduras – Austrálie 0:0 (kon.) | Nový Zéland – Peru 0:0 (kon.)
Nový Zéland
0:0 (0:0)
Peru
Sobota 11.11.2017, 04:15 • Westpac Stadium • Kvalifikace MS • Baráž

Jsem velmi zvědavý na to, jak bude vypadat středeční odvetné utkání v Peru. Po prvním utkání platí bezbrankový stav, který může více vyhovovat Novému Zélandu.

Peru v tomto zápase hodně spoléhalo na dlouhé míče, které hledaly Farfána. Hráče Lokomotivu Moskva si obrana Nového Zélandu výborně pokryla a totálně mu znechutila hru.

Z taktického hlediska by před odvetou mohla být výhoda na straně Nového Zélandu. Ten totiž perfektně přečetl hru soupeře (centry na Farfána). Novozélanďané naopak pouze odhalili, že hru tvoří Wood. Více ale z taktické přípravy neukázali. (06:37:39)

Faktor Chris Wood
    Hra Nového Zélandu stojí a padá podle výkonnosti Chrise Woodu. Ten pro drobné zranění nebyl v základní sestavě a na hře se to podepsalo. Byl to právě on, kdo dirigoval hru Zélandu proti Šalamounovým ostrovům. V prvním zápase vstřelil hattrick, což vzhledem k remíze v druhém zápase výrazně pomohlo k postupu do baráže.

Dnes v zejména v prvním poločase výrazně chyběl. Jeho kolegové byli hodně bezradní a nedokázali si vypracovat výraznější šanci. V 74. minutě přišel na trávník. Hra Nového Zélandu se výrazně změnila, po jeho přihrávce se dva jeho spoluhráči dostali do obrovských šancí, on sám také dobře vypálil.

Do této baráže vstupovalo Peru jako favorit. V prvním poločase bylo výrazně lepším týmem, ale prosadit se nedokázalo. Paradoxně největší hostující šanci zavinila obrana domácích, která špatně komunikovala s brankářem a Marinovic měl co dělat, aby balon stihl před brankovou čárou.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, Nový Zéland už nehrál tak ustrašeně, zjednodušil hru a dostával se do šancí. Zejména po příchodu Wooda se hra domácích zlepšila a vypracovali si střelecké pozice. Ani jeden tým nedokázal skórovat, a tak se zde ve Wellingtonu narodila bezbranková remíza.

90+3

90+3
    V posledních desítkách vteřin se pokoušel Nový Zéland skórovat, ale Barbarouses byl v postavení mimo hru.

90+2
    Autové vhazování pro hostující celek. Peru se pokouší něco vymyslet před brankou domácích.

90+1
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Andy Polo.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Akce domácího týmu je zastavena pro postavení mimo hru a opravdu Barbarouses v ofsajdu.

87
    Autové vhazování pro Peru. To se pokouší usadit na útočné polovině a něco vymyslet.
    86. Ryan Thomas a jeho šance.

86
    Domácí mohli jít do vedení, jenže Ryan Thomas nedokázal přesněji trefit míč. Tribunami to jen zahučelo jako v úlu. Mám pocit, že pokus by domácí dali gól, tak se celý Nový Zéland bude třást.

85
    Nyní bude vykopávat míč hostující brankář. Dostáváme se do finální fáze druhého poločasu.
    83. Barbarouses neuspěl.

83
    Barbarouses se dostal k odraženému míči, ale nedokázal jej trefit podle představ. Podle výrazu ve tváři ho to nepopsatelně mrzí a bolí.
    Atmosféra je výborná na stadionu Westpac.

82
    Zajímavou akci vedli domácí, ale Barbarouses se do zakončení nedostal. Peru zastavilo akci jen za cenu vhazování.

81
    Farfan centroval před branku, domácí kapitán, Winston Reid, výborně odhlavičkoval míč z pokutového území.