Kanada red – Česko 3:2 (kon.) | Kanada white – Česko 1:2 (kon.)
Kanada white
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Česko
Sobota 11.11.2017, 22:40 • Encana Events Centre, Dawson Creek • World U17 Hockey Challenge

Já se s vámi pro dnešní den loučím, přeji vám hezkou neděli a děkuji za pozornost při sledování našeho přímého přenosu. (00:57:50)

Tahle parta českých mladíků vybojovala na tomto turnaji první českou medaili od roku 2006! Tentokrát tedy to byl český tým, kdo těsně ovládl souboj s Kanadou. V semifinále tomu bylo bohužel naopak. Bronzové medaile jsou však skvělým úspěchem a pro zúčastněné hráče jistě motivací do dalšího tvrdého tréninku.

Poměr střel nakonec vyzněl, hlavně díky drtivému závěru, pro Kanadu. Ta poslala na Nicka Malíka 30 střel, z nichhž 29 skončilo zákrokem českého brankáře. Taylor Gauthier čelil 23 střelám, z nichž dvě tedy pustil za svá záda.
    Český tým slaví vítězství v zápase o bronz

Český tým si poveze ze zámoří domů cenné kovy! Nakonec vítězí 2:1, když Kanadě nepomohl ani gól Clarkea po velmi přísném vyloučení Šimona Kubíčka! O vítěznou trefu se postaral Teplý, nicméně hlavní postavou českého vítězství se stal skvěle chytající Nick Malík!

59:58
    Ještě jedna kanadská střela od modré, ale Malík chytá!

59:46
    Znovu kotouč ve středním pásmu.

59:39
    Kanaďané nemají klid na střelbu, nakonec Češi vyhazují na zakázané uvolnění, byť kotouč byl jen o chloupek rychlejší než sprintující hráči.

59:12
    A kotouč opustil české obranné pásmo.

58:58
    Mlčák zblokoval ránu od modré.

58:42
    78 vteřin dělí český tým od obrovského úspěchu, ale hala v Dawson Creeku stojí na nohou. Nebude to lehké pro české mladíky.

58:42
    Další Malíkův zákrok, do brankoviště ještě vtrhl Keppen, ale puk do sítě nedotlačil. A teď si zase bere timeout kanadský výběr.

58:31
    A Malík přerušuje hru, puk má v lapačce.

58:23
    Českému týmu se podařilo dostat kotouč z pásma, došlo i na zakončení, ale puk těsně míjí branku!

58:12
    A Kanada to zkouší v šesti, bez brankáře!

58:12
    Zakázané uvolnění českého celku, kotouč se vrací před Malíka. A dochází na oddechový čas.
    56:57 CLARKE - 1:2

56:57
    Kanada white právě vstřelila branku! Kanada přece jen v přesilovce snižuje a drama začíná naplno. Z pravého křídla prostřelil Malíka GRAEME CLARKE! Asistence: Jake Lee.

56:13
    Vyloučení v týmu Česko (Kubíček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

56:13
    A několik hráčů se nyní pouští do sebe za brankou Malíka, nakonec rozhodčí ale trestá pouze českou stranu, což se moc nelíbí střídačce vedoucího týmu.

56:00
    Tlak Kanaďanů se ale stupňuje a Malík si připisuje další skvělý zákrok, po ráně Keppena!

55:29
    Jouza vyhrál opakované buly a čeští mladíci vyvážejí kotouč ven z pásma.

55:25
    Nick Malík ale zavřel klec a i tentokrát český brankář nepustil za svá záda kotouč, byť mu nyní pomohla tyč při ráně od modré!

54:57
    Légaré střílel nepřesně, kotouč mířil nad branku. A následovat bude nyní komerční přestávka. Čas běží domácím velice rychle a hlavně, český celek solidně brání, nepouští kanadský tým do žádných větších šancí.

54:32
    Na druhé straně naopak přes obránce pálil Martin Lang, puk těsně minul Gauthierovu branku.

54:16
    Krátce se Kanada nastěhovala do útočného pásma, ke přímému ohrožení Malíkovy branky nedošlo.

53:16
    Znovu se vpřed tlačil výborně hrající Teplý, střelu přes obránce ale Gauthier vyrazil.

53:13
    Češi se přesto udrželi v útočném pásmu a domácí tým se na závěr mezihry osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:37
    A teď už zase útočí český tým, Morong pomáhá u mantinelu. Ale kanadská obrana vydolovala puk a rozehrává po hrazení.

51:54
    Do koncovky se tlačil Blaisdell, ale přes dva bránící hráče neprošel.

51:38
    Malík si připisuje zákrok proti střele z levého křídla, pálil Jake Lee.

51:13
    Kanadský tým ještě vidinu bronzových medailí z hlavy nevytlačil, snaží se o ofenzívu.

50:30
    Kanadský tým špatně střídal a do brejkové situace se dostal Michal Teplý, ale Gauthier jej vychytal!

50:09
    Zakázané uvolnění českých hokejistů.

50:00
    Poslední minuty utkání již přineseme v podrobné reportáži, aktuálně se hra odvíjí ve středním pásmu.

49:35
    Vhazuje se v českém obranném pásmu a hned po vhazování si Malík připisuje rychlý zákrok lapačkou.

40:01

Český tým má po dvou třetinách blízko k bronzovým medailím, když vede po trefách Matěje Tomana a Michala Teplého již 2:0! Tento stav však musí čeští mladíci potvrdit ve třetí třetině, která začne přibližně dvanáct minut po půlnoci.

40:00

35:43

34:27
    Souběžné tresty pro domácího útočníka Nathana Légarého a pro českého hráče Šimona Kubíčka. Bude pokračovat česká přesilovka.

33:43
    Nakonec místo avizovaného Mlčáka dostane dvě minuty Jake Lee z kanadského týmu a bude to český tým, který bude mít výhodu přesilovky.

32:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    Krásnou individuální akcí se blýskl MICHAL TEPLÝ! Mladý talent z havlíčkobrodské líhně nyní působící v Liberci se protáhl od zadního mantinelu až před Gauthiera, kterého překvapil ránou na bližší tyč! Český tým vede rázem 2:0! Bez asistence.

32:37
    Český tým přestál oslabení a nyní operuje v útočném pásmu.

32:15

30:15
    Na český tým čekají perné chvilky, dvě minuty za hrubost dostává Šimon Kubíček, který tak dnes již podruhé míří na trestnou lavici. Začíná přesilová hra kanadského týmu.

21:54

20:01

20:00

19:54
    Ještě šest vteřin před koncem úvodní třetiny dochází na další trest, dvě minuty za podražení inkasuje Jake Lee, kanadský obránce.

17:27

16:32

15:27
    Je po přesilovce, za katr totiž míří i Šimon Kubíček, obránce českého týmu a stejně jako autor první branky Matěj Toman hráč Motoru. I on dostává dvě minuty za hákování.

14:32
    Český tým si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za hákování dostal Joe Carroll, klubovou příslušností útočník Sault Ste. Marie z Ontario Hockey League.

09:19
    Českobudějovický útočník MATĚJ TOMAN otevírá skóre zápasu o bronzové medaile, když v 10. minutě prostřelil Gauthiera v kanadské brance. Asistence: Adam Najman a Radek Kučeřík.

00:01

Z utkání o bronzové medaile na World U17 Hockey Challenge vám nabídneme změny stavu.

Češi byli na World U17 Hockey Challenge velmi blízko postupu do finále, ale nakonec odcházeli po souboji s jiným kanadským výběrem z ledu smutní. O výhře týmu Kanada Red rozhodl v čase 58:30 gólem v přesilovce Xavier Parent, kmenový hráč Halifaxu. Český tým tak prohrál 2:3, branky vstřelili jihlavský útočník Adam Najman a v závěru druhé třetiny i Jaromír Pytlík, hráč Žďáru nad Sázavou, který letos již skóroval i v 2. lize seniorů.

Dámy a pánové, vítejte u sledování přímého přenosu z mládežnického hokeje, kdy se v zápase o bronz představí čeští mladíci do 17 let v souboji s výběrem Kanada White.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.