Německo U20
6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Slovensko U20
sk Neděle 12.11.2017, 11:00 • Monthey (Švajčiarsko) • Turnaj čtyř (U18)

Tretia tretina našim chlapcom vôbec nevyšla a tak napokon prehrávajú toto stretnutie pomerne vysoko 6:3! Doplatili sme hlavne na časté vylučovanie. Na Turnaj štyroch krajín vo Švajčiarsku sme tak z troch zápasoch vyhrali len jeden proti Nórsku 3:1 a podľahli sme Švajčiarsku 3:4 a Nemecku 3:6.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prejem ešte pekný zvyšok víkendu. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj. (13:17:16)

59:05
    Zápas sa už len dohráva, o jeho osude je rozhodnuté.

58:25
    Nemecko dalo gól!

A je definitívne rozhodnuté! Naši stratili puk v útočnom pásme, Nemecko tak vyrazilo do rýchleho protiútoku a VINCENT HESSLER posiela puk do našej prázdnej bránky – 6:3!
    Bez asistencie.

57:45
    Kostelný ostáva na striedačke, Slovensko hrá powerplay!

57:45
    Oddychový čas Slovensko.

56:52
    Naši hrajú teraz veľmi aktívne, ale čas sa už veľmi kráti a potrebujeme streliť dva góly.

55:48
    Aj v týchto chvíľach sú naši chlapci usadení v útočnom pásme, vyvíjame veľký tlak na bránku Nemecka, ale nechce nám to tam padnúť.

55:00
    Nemecko v plnom počte!

54:35
    Naši sa stále držia v útočnom pásme, ale Pantkowski všetka puky kryje. Pomaly sa kráti naša presilovka.

53:55
    Slovensko sa drží v útočnom pásme, ale nedarí sa nám presne zakončiť. Keby sa nám podarilo skórovať, ešte by z toho bola dráma.

53:08
    Jaško je späť na ľadovej ploche, hráme tak skrátenú presilovku o jedného hráča.

53:00
    Vylúčenie v tíme Nemecko U20 (Adam – 2 min., hákovanie).

52:58
    Zatiaľ zvládame aj toto oslabenie, stojí nás to však množstvo síl a tie by sme potrebovali do záverečnej časti tejto tretiny.

52:16
    Čacho je už späť na ľadovej ploche, hráme tak v oslabení o jedného hráča.

51:20
    Aby toho nebolo málo, musíme hrať teraz oslabenie 5 na 3! Naši chlapci na tomto turnaji predvádzajú veľkú nedisciplinovanosť a to nás stojí potom veľa síl a často tak v oslabení aj inkasujeme.

51:08
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Jaško – 2 min., sekanie).

50:25
    Navyše musí náš tím hrať teraz v oslabení, zatiaľ to zvládame úspešne, ale sme v situácii, kedy potrebujeme útočiť.

50:16
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Čacho – 2 min., držanie).

49:59
    Striedanie v tíme Slovensko U20: z ihriska odchádza Durný, prichádza Kostelný.

49:59

10 minút pred koncom tretej tretiny dáva Nemecko svoj piaty gól a to už veru s našimi chlapcami nevyzerá dobre! Náš súper podnikol rýchly útočný výpad do nášho pásma, k puku sa pred našou bránkou dostal zle pokrytý LUCA ZITTERBART a krásne z otočky poslal puk za Durného chrbát – 5:3!
    Asistencia: Constatin Ontl.

49:05
    Hra sa však teraz presúva do našej tretiny, Nemecko sa tam snaží rozbehnúť svoju presnú kombináciu.

48:32
    Od modrej to teraz na nemeckú bránku skúšal Zeleňák, ale Pantkowski ukryl puk do svojej výstroje. Získavame však útočné pásmo.

47:23
    Nemci sa teraz snažia hrať s pukom čo najdlhšie v našom pásme, naši chlapci sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

46:57
    Útočné pásmo sme stratili a po zákroku Durného sa bude vhadzovať po jeho pravici. Potrebujeme čo najrýchlejšie streliť vyrovnávajúci gól.

46:13
    Teraz sa podarilo našim chlapcom sa dostať do útočného pásma, Nemci nás však nepúšťajú k strelám na bránku.

45:51
    Musíme si však dávať pozor aj na rýchly výpady nášho súpera, Durný radšej hru prerušuje a tak Nemecko ešte ostane v útočnom pásme.

44:21
    Naši chlapci tak budú musieť opäť doťahovať, ale momentálne sa im nedarí získať puk. Nemecko sa tak dostalo na koňa a snaží sa držať svoje tesné vedenie.

43:51
    A mohli sme prehrávať o dva góly! Bokk zachytil puk a z tesnej blízkosti pálil na našu bránku, Durný ale predviedol výborný zákrok a puk vyrazil do bezpečia!

41:54

Presilovku naši mladíci síce ubránili, ale krátko po jej skončení inkasujeme štvrtý gól! Nemci ešte ostali v útočnom pásme, na konci úspešnej kombinácie stál TOBIAS EDER a presnou strelou švihom od modrej prekonal Durného – 4:3!
    Asistencia: Moritz Seider, Niclas Strodel.

41:25
    Znova posielame puk do bezpečia, presilovka Nemecka sa tak už kráti.

40:50
    Polovička z nášho oslabenia už uplynula, Nemecko sa drží v útočnom pásme, ale nedostáva sa k presným strelám.

40:15
    Naši sa zatiaľ bránia úspešne, posielame puk do stredného pásma.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

Náš tím začne tretiu tretinu v oslabení.

Druhá tretina bola vyrovnaná z oboch strán, oba tímy predvádzajú časté útočné výpady. Najprv sa podarilo Nemecku otočiť vývoj skóre vo svoj prospech, ale potom dokázal Galbavý vyrovnať na 3:3! Veľmi často však chodia naši chlapci na trestnú lavicu a doplácame tak na nedisciplinovanosť.

O všetkom tak rozhodne zrejme tretia tretina, ktorá sa začne približne o 12:45!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Zeleňák – 2 min., hrubosť).

39:50
    Adam sa po vhazdovaní v našom pásme dostal k puku a nebezpečnou strelou preveril Durného! Slovenský brankár tak v závere druhej tretiny podržal svoje mužstvo.

39:32
    Slovensko v plnom počte!

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:32
    Oslabenie však zvládame úspešne, vyhadzujeme puk cez všetky čiary do bezpečia.

38:00
    Znova tak hrá Slovensko v oslabení, v závere druhej tretiny tak má Nemecko veľkú šancu na strhnutie vedenia na svoju stranu.

37:32
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Fereta – 2 min. + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Šmida.

37:30
    Teraz sme však mali veľké šťastie. Nemci prenikli pred našu bránku a Durný vytiahol výborný zákrok betónom a puk vyrazil do bezpečia! Veľa tak nechýbalo a mohli sme znova prehrávať o jeden gól.

37:20
    Na pozore sa teraz však musel mať aj náš brankár Durný, ale puk bez problémov ukryl do svojej lapačky a tak Nemecko získava ešte útočné pásmo.

37:00
    Slovensko hrá teraz aktívnejšie, ale náš súper nás vytláča von z útočného pásma.

36:05
    Našim chlapcom sa tak podarilo ešte pred koncom druhej tretiny vyrovnať, ešte však ostáva pár minútok v tomto dejstve. Uvidíme, či príde ešte nejaká zaujímavá situácia.

35:28
    Slovensko U20 dalo gól!

Je vyrovnané! Slovensko sa znova usadili v útočnom pásme, spoza bránky poslal Feherváry presnú prihrávku na MATEJ GALBAVÝ a ten z tesnej blízkosti prekonal brankára Pantkowskiho – 3:2! Mali sme tak možnosť vidieť naozaj peknú spoluprácu našich mladíkov.
    Asistencia: Martin Feherváry.

35:00
    Do konca druhej tretiny ostáva približne 5 minút, naši reprezentanti stratili tesné vedenie a momentálne prehrávajú o jeden gól.

33:08
    Ďalšiu strele na brankára Pantkowskiho vyslal Marcinek, ale nemecký brankár podržal puk vo svojej výstroji. Získavame tak aspoň útočné pásmo.

32:40
    Častejšie sú teraz pri puku naši mladíci, ale obrana nášho súpera je zatiaľ úspešná a nedovoľuje našim chlapcom dostať sa k vyrovnávajúcemu gólu.

32:05
    Naši reprezentanti sa snažia o rýchlu odpoveď, Musliu z prvej pálil na bránku Nemecka, ale Pantkowski podržal svoje mužstvo.

31:29

A napokon sa Nemecko podarilo preniknúť do nášho obranného pásme a znova sa tak náš súper vracia do vedenia o jeden gól! Teraz naša obrana výrazne chybovala pred bránkou, LUCA GLÄSER sa pohodlne dostal k puku a šťastnou strelou prepadol puk do Durného bránky – 3:2!
    Asistencia: Vincent Hessler.

31:03
    Momentálne sú pri puku naši mladíci, ale nedarí sa im preniknúť do útočného pásma.

30:06
    Postupne znova sledujeme, ako sa útoky striedajú na oboch stranách. Hra je tak vyrovnaná, čomu napovedá aj predbežné skóre.

29:56
    Následne sa vhadzovalo aj pred Pantkowskim, ale ani táto situácia nič zaujímavého neponúkla. Stále tak platí vyrovnaný stav 2:2!

29:28
    Walther sa dostal k puku a vypálil švihom na našu bránku, Durný ukryl puk vo svojej výstroji. Nemecko tak získava vhadzovanie v našom pásme.

29:00
    Slovensko hrá v plnom počte!

28:45
    Ani teraz sa nášmu súperovi nedarí usadiť sa v našom obrannom pásme, snáď už zvyšok oslabenia prečkáme bez ujmy.

28:00
    Zatiaľ však zvládame aj toto oslabenie úspešne, Nemecko do nášho pásma nepúšťame.

27:05
    A aby toho nebolo málo, budeme sa teraz musieť brániť v oslabení. Nemecko má tak ideálnu šancu sa znova dostať do vedenia o jeden gól.

27:00
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Dlapka – 2 min., napadnutie).

26:49

NIKLAS POSTEL napokon nariadené trestné strieľanie premieňa, aj s veľkým šťastím dostal puk pomedzi betóny Durného a stav zápasu je vyrovnaný 2:2!

26:49
    Postel bol pri výpade na našu bránku faulovaní a tak získava Nemecko trestné strieľanie!

25:42
    Našim sa podarilo udržať v útočnom pásme, ale k presnej strele na Pantkowskiho sa už nedostali. Ani rýchly útok Nemecka nič zaujímavého neponúkol.

25:08
    Čacho zaviezol puk do útočného pásma, naši sa skúšajú rozostaviť a vytvoriť tlak na bránku Nemecka.

24:53
    Nemecko sa teraz natlačilo pred našu bránku, Durný tak radšej hru prerušuje. Budeme sa tak ešte musieť brániť v našom pásme.

24:41
    Postupne sa hra preliva zo strany na stranu, Slovensko si stále drží svoje tesné vedenie o jeden gól.

24:03
    Náš súper sa napokon k strele na Durného nedostal, Slovensko vytláča svojho dnešného súpera do stredného pásma.

23:40
    Hra sa teraz presúva do stredného pásma, po vyhratom buly sa Nemecko presunuli pred našu bránku.

23:21
    Na bránku Nemecka vytvárame veľký tlak, Pantkowski vyráža puk do rohu klziska.

23:02
    Naši mladíci sa presunuli do útočného pásma, momentálne sme tak aktívnejším celkom.

22:14
    Slovensko v plnom počte! Oslabenie sme tak zvládli úspešne, Nemecko sa k ničomu nepustili.

21:14
    Zatiaľ zvládame toto oslabenie úspešne, opäť posielame puk do bezpečia.

20:45
    Oslabenie zatiaľ zvláda naša reprezentácia úspešne, puk vyhadzujeme cez všetky čiary do bezpečia.

20:14
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Kundrík – 2 min., držanie).

20:05
    Buly vyhrala naša reprezentácia a ihneď sa presúva do útočného pásma.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa čoskoro začne!

Prvá tretina bola teda veľmi zaujímavá, Nemecko využilo hneď prvú presilovku a tak museli naši chlapci doťahovať. Napokon sa aj Slovensko podarilo využiť presilovku zásluhou Fehérváryho a o malú chvíľu strelil gól aj Tamáši a tak vyhrávame po prvej tretine 2:1!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:20

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny, zatiaľ sme Nemecko nepustili k nebezpečnej strele v početnej výhode.

17:40
    Tesne pred koncom prvej tretiny musia naši chlapci čeliť ďalšiemu oslabeniu, zatiaľ však všetko zvládajú úspešne.

17:20
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Musliu – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

17:07

A zakrátko je tu druhý gól našich mladíkov! Slovensko sa presunulo ihneď do útočného pásma ALEX TAMÁŠI sa natlačil pred nemeckú bránku a dostal puk za Pantkowskiho chrbát – 1:2!

16:49

Slovensko takisto využíva presilovku a vyrovnáva na 1:1! Na modrú dostal výbornú prihrávku MARTIN FEHÉRVÁRY a prepálil všetko čo mu stále v ceste.
    Asistencia: Viliam Čacho.

15:50
    Vylúčenie v tíme Nemecko U20 (Walther – 2 min., nedovolené bránenie).

15:20
    Veľká príležitosť na strane Nemecka! Kiefersauer ušiel našej obrane a natlačil sa pred Durného, slovenský brankár však podržal svoje mužstvo a nedovolil nemeckému hokejistovi pridať druhý gól svojho mužstva.

14:45
    Do streleckej pozície sa teraz dostal Vašaš, ale v páde zakončil len do stredu bránky a tam stále pripravený Pantowski.

14:32
    Útočné výpady sa teraz striedajú na oboch stranách, obaja brankári sú však pozorný. Stále sú však v lepšej pozícii reprezentanti Nemecka.

13:21
    Postupne začínajú ožívať aj Nemci, ale zatiaľ sa darí našim držať ich ďalej od našej brány. Hra sa však postupne vyrovnáva.

12:30
    Teraz sa však musel mať na pozore aj náš brankár Durný, išiel však včas von zo svojej bránky a puk rýchlo rozohral na svojich spoluhráčov.

10:04
    Nemci sa snažia vyrážať do rýchlych protiútokov, ale naši reprezentanti ich všetky včas eliminujú. Znova sa tak Slovensko dostáva do útočného pásma.

09:50
    Ďalšiu strelu na bránku Nemecka vyslal Tamáši, ale ani jeho pokus nebol úspešný.

09:05
    Opäť sa Slovensko usadilo v útočnom pásme, ale stále sa nám nedarí prekonať pozorného nemeckého brankára. Času však majú ešte naši mladíci dostatok.

08:22
    Pantkowski opäť musel hru prerušiť, pred bránkou Nemecka sa následne strhla menšia bitka. všetko však rozhodcovia už vyriešili.

07:45
    Strelu z uhla Pantkowski vyrazil do bezpečia, naši mladíci tak ešte ostávajú v útočnom pásme.

07:18
    Slovensko hrá teraz veľmi aktívne, ale nedarí sa nám preniknúť do útočného pásma. Nemecko od úvode predvádza pevnú defenzívu.

07:00
    Nepodarilo sa nám tak využiť tieto početné výhody, aj keď sa nemeckého brankára poriadne zamestnali.

06:29
    Nemecko hrá v plnom počte!

06:10
    Túto presilovku hrajú naši mladíci výborne, Kelemen to skúsil strelou švihom, ale Pantkowski vyráža puk do bezpečia.

06:01
    Čacho mal teraz veľkú príležitosť na vyrovnanie, dostal sa pred bránkou k odrazenému puku, ale nedokázal prekonať výborného brankára Pantkowskiho!

05:14
    Seider je späť na ľadovej ploche, presilovku 5 na 3 sme tak nevyužili, máme ešte k dispozícii početnú výhodu o jedného hráča.

04:42
    Strelu z tesnej blízkosti od Marcineka dokázal brankár Nemecka pokryť.

04:35
    Hráme presilovku o dvoch hráčov! Slovensko sa už usadilo v útočnom pásme.

04:29
    Vylúčenie v tíme Nemecko U20 (Adam – 2 min., podrazenie).

04:15
    Tamáši sa natlačil pred nemeckého brankára, ale už nedokázal dosať puk za jeho chrbát.

04:00
    Aj naši mladíci majú teraz prvú presilovku v tomto zápase, ideálna šanca n vyrovnanie.

03:14
    Vylúčenie v tíme Nemecko U20 (Seider – 2 min., držanie).

03:05
    Opakuje sa tak včerajšia situácia zo zápasu so Švajčiarskom, náš súper využil hneď prvú presilovku a tak budeme musieť opäť doťahovať.

02:35

Nemecko využíva hneď prvú presilovku v tomto zápase a tak sa ujíma vedenia o jeden gól. Nemci sa usadili v útočnom pásme, na ľavú stranu dostal presnú prihrávku DOMINIK BOKK a strelou švihom prekonal Durného – 1:0!
    Asistencia: Maximilian Adam.

02:22
    Vylúčenie v tíme Slovensko U20 (Švarc – 2 min., držanie).

00:52
    Prvý zákrok v zápase si pripisuje aj Durný, Nemecko tak ostane v útočnom pásme.

00:45
    Teraz sa podarilo Čachovi preveriť brankára Nemecka, Pantkowski však pohodlne ukryl puk do svojej lapačky.

00:30
    V úvode zápasu sa usadili naši mladíci v útočnom pásme, zatiaľ sa však k strele nedostali.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Nemecko U20: Pantkowski (Hane) – Adam (A), Seider, Mannes, Reiter, Wirt, Grosse, Krumpe, Zitterbart – Eder (C), Kiefersauer, Bokk – Jahnke, Hessler, Gläser – Postel, Soramies, Walther – Strodel, Ontl

Slovensko U20: Durný (Kostelný) – Zeleňák (A), Fereta, Hedera, Fehérváry, Korenčík, Dlapka, Matejovič, Švarc – Kundrik (A), Kelemen, Marcinek – Vybíral, Čacho (C), Galbavý – Smolka, Vašaš, Tamáši – Musliu, Šmida, Jaško

Rozhodca: Adrian Oggier, Philip Strobel – Dario Fuchs, Sandro Gurtner (všetci Švajčiarsko).

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Nemecka U20 a Slovenska U20. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 11:00!

Od piatka do nedele sa do akcie dostáva aj naša hokejová reprezentácia do 20 rokov. Mladíci sa zúčastnia Turnaja štyroch krajín U20 vo Švajčiarsku v meste Monthey.

Našu hokejovú reprezentáciu do 20 rokov tvorí mužstvo z HK Orange 20, ktoré pôsobí v Tipsport lige a aj druhej najvyššej súťaži a je doplnené aj o legionárov z európskych súťaží. Súpermi našich mladíkov budú reprezentácie Švajčiarska, Nórska a Nemecka.

Po dvoch hracích dňoch majú naši mladíci na svojom konte 3 body. Tie získali za víťazstvo v piatok, keď dokázali zdolať Nórsko pomerom 3:1. V sobotu sa naša reprezentácia predstavila proti domácemu Švajčiarsku, ale zápas jej nevyšiel a dvakrát prehrávala o dva góly. Napokon sme toto stretnutie prehrali tesne 3:4.

Nemecko odohralo svoj prvý zápas proti Švajčiarsku a prehralo 3:4 po predĺžení. V druhom zápase napokon nestačilo na Nórsko a podľahlo mu 2:4 a má tak na svojom konte 1 bod.

Situácia je tak ešte zamotaná, naši reprezentanti potrebujú toto stretnutie vyhrať a potom sa uvidí, ako dopadne zápas Švajčiarska proti Nórsku.

Miernym favoritom by mala byť naša reprezentácia, uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Z pozície komentátora prenosu sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 3. Bokk (Adam), 27. Postel (TS), 32. Gläser (Hessler), 42. Eder (Seider, Strodel), 50. Zitterbart (Ontl), 59. Hessler (bez asistencie) – 17. Fehérváry (Čacho), 18. Tamáši (bez asistencie), 36. Galbavý (Fehérváry)

Německo U20: Pantkowski (Hane) – Adam (A), Seider, Mannes, Reiter, Wirt, Grosse, Krumpe, Zitterbart – Eder (C), Kiefersauer, Bokk – Jahnke, Hessler, Gläser – Postel, Soramies, Walther – Strodel, Ontl

Rozhodčí: Adrian Oggier, Philip Strobel – Dario Fuchs, Sandro Gurtner (všetci Švajčiarsko)