Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 3:2 (4:3 po s.n.)
CSKA Moskva – Ufa 3:0 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 1:4 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 15.11.2017, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi, přeji příjemný večer a příště znovu na počtenou! (19:58:11)

Dnešní utkání sledovalo 4244 diváků.

Hráči s největším Ice time

CSKA Moskva – 18:54 – Nikita Nestěrov, obránce, Rus

Salavat Julajev Ufa – 22:03 – Philip Larsen, obránce, Dán

Československá stopa:

V těchto klubech letos žádní Češi ani Slováci nepůsobí.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 43 – 17

Trestné minuty: 20 – 10

Vyhraná vhazování: 35 – 29

Zblokované střely: 4 – 17

Bodyčeky: 18 – 17

CSKA bere tři body. Dlouho vedlo 1:0, ve třetí části pak přidalo dvě pojistky. Ufa byla v útoku málo nebezpečná. CSKA výbroně bránilo a ani takový koumák a kouzelník jako je Omark se nedokázal prosadit přes důslednou obranu domácích. CSKA v 50. minutě přidalo druhý gól a pak už hru kontrolovalo. Navíc těsně před koncem třetí třetiny přidalo třetí gól a bylo defintivně rozhodnuto.

59:40
    CSKA si dělá na hřišti co chce, Ufa už je rezignovaná a smířená s prohrou.
    58:18 Andrej SVĚTLAKOV - 3:0

58:18
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ANDREJ SVĚTLAKOV. Krásná spolupráce Kuzmenak a Světlakova, kteří se na pár přihrávek zbavili obránců, Kuzmenko našel před brankou Světlakova a ten nádherným blafákem položil Karejeva a skóroval bekhendem. Asistence: Andrej Kuzmenko.

58:08
    Tohle už bude mít Ufa velice těžké.

56:39
    Kemppainenova příležitost narušena obranou. Z tohoto mráčku nezaprší.

56:13
    Karejev parádně pokryl soupeřův protiútok, teď své spoluhráče opravdu podržel.

55:29
    Nahození Okulova, ten si to sám dojel a pak donutil Karejeva přerušit hru.

54:57
    Ničuškin pálí z kruhu zprava, střela se odrazila od boční sítě. Karejev jen promáchl lapačkou.

54:12
    Majorovova příležitost, ale Johansson na místě.

53:38
    CSKA se daří hrát přesně to, co potřebuje. Ufa se nedostává k zakončení, CSKA drží hru pod kontrolou.

52:48
    Ufa se nedostala do nějakých útočných aktivit při přesilovce, měla problémy se dostat do útočné třetiny.

52:48

Jan Volf

Branky a nahrávky: 24. Kuzmenko (Grigorenko, Ar. Sergejev), 50. Kuzmenko (Grigorenko, Světlakov), 59. Světlakov (Kuzmenko)

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Kiselevič, Ožiganov, Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Tělegin, Andronov, V. Žarkov – Platt, Grigorenko, Světlakov – Kuzmenko.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Larsen, Loginov, S. Garejev, Panin, Arzamascev, Gončarov, M. Osipov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Burdasov, Zubov, Fjodorov – Kuzmin, Lisin, I. Makarov – M. Majorov, Busarov, Juňkov – Soloduchin.

Rozhodčí: Sidorenko, Jeřábek – Dědulja, Otmachov