Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 3:2 (4:3 po s.n.)
CSKA Moskva – Ufa 3:0 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 1:4 (kon.)
Jokerit Helsinky
6:3 (1:2, 4:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 15.11.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jokerit Helsinky a Neftěchimik Nižněkamsk.

Neftěchimik Nižněkamsk odehrál 30 zápasů s bilancí 16-1-5-8 a vybojoval 55 bodů. V tabulce Východní konference je na třetím místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Vladivostokem 2:1, Čeljabinskem 4:3 a Novosibirskem 4:1. Nestačil na Kunlun 0:2 a v prodloužení na Chabarovsk 4:5.

Jokerit Helsinky odehrál 27 zápasů (18-2-3-4) a vybojoval 61 bodů. V tabulce Západní konference je na třetím místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Porazil Dynamo Minsk 2:0, Omsk 3:1 a Jugru 3:0. Nestačil na Astanu 0:4 a Novosibirsk 1:2.

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Lundin, Lepistö, Kivistö, Gilroy, O. Lauridsen, J. Jensen, Rautanen – Huhtala, N Jensen, Regin – Joensuu, Tolvanen, Norman – Wirtanen, Jormakka, Palola – Anttila, Niemi, Pihlström – H. Ikonen.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Šaripzjanov, Piganovič, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Fazylzjanov, A. Sorokin – E. Galimov, Sexton, R. Hanzl – Avcin, Rau, Nestrašil – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Chajrullin.

Rozhodčí: Gusev, Gofman – Novikov, Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Nyní už hymny.

00:01

00:14
    Karri Rämö kryje kotouč, bude se vhazovat před domácí brankou.

00:43
    Hosté vstoupili do zápasu aktivně, Alexandr Avcin byl volný před brankou. Spoluhráčova přihrávka se k němu nedostala.

01:27
    Pekka Jormakka se propracoval do útočného pásma, následně vypálil jeho kolega, a tak musel Ilja Ježov zasahovat.

02:03
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej z obou stran.

02:27
    Marat Chajrullin zakládal útočnou akci ze svého pásma, ale do útoku se nepropracoval. Jokerit rychle vybojoval puk.

03:30
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení. Střelu od modré čáry před brankou zablokoval DAN SEXTON. Tomu se kotouč příhodně odrazil, a tak neměl problém překonat přemisťujícího se brankáře. Asistence: Dmitrij Ogurcov.
    03:30 Dan SEXTON - 0:1

04:22
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet. Zatím ale domácí obrana další výraznější šanci soupeři nedovolila.

04:44
    Hra je nyní přerušena.

04:44
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., sekání).

05:24
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, ale nemůže se propracovat do výraznější šance. Hosté hrají výborně a drží hru daleko od své branky.

06:13
    Pekka Jormakka se pokoušel vypálit, ale jeho pokus byl zablokovaný. Neuspěl ani jeho spoluhráč od modré čáry.

06:25
    John Norman se propracoval do útočného pásma, ale přes Damira Šaripzjanova kotouč nedostal.

06:48
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hartwall Arenou zní skladba Eye Of The Tiger, což znamená, že domácí dávají gól. Eeli Tolvanen nahrál na modrou, Olli Palola posunul puk do míst, kde byl SAMI LEPISTÖ. Jeho rána z první od modré končí přesně v brance. Ilja Ježov nezastavil puk. Asistence: Olli Palola a Eeli Tolvanen.
    06:48 Sami LEPISTÖ - 1:1

08:07
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

08:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Huhtala – 2 min., vysoká hůl).

08:47
    Přesilovou hru hrají hostující hokejisté, kteří se ale zatím nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

09:16
    Alexandr Sorokin to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokovaný. Gólman Karri Rämö zasahovat nemusel.

09:53
    Helsinky se dostaly z obranného pásma za skandovaného potlesku diváků.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Stav zápasu je vyrovnaný.

10:41
    Nicklas Jensen se dostal do postavení mimo hru, akce domácích je tak přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:00
    Karri Rämö si poradil se střelou Ilji Arkalova a poradil si i s následnou dorážkou.

11:56
    Dmitrij Ogurcov má kotouč za svou brankou, pokouší se o rychlou rozehrávku, která se mu nepovedla, a tak musel být pozorný brankář Ilja Ježov.

12:30
    Olli Palola vypálil z první, jeho ránu zastavil hostující maskovaný muž.

12:55
    Bogdan Jakimov se dostal s kotoučem pod kontrolou do předbrankového prostoru. Z otočky vypálil. Jeho pokus zastavil brankář domácího celku.

13:48
    Mika Niemi se dostal do situace dva na jednoho. Mohl přihrávat spoluhráči, ale také zakončovat. Rozhodl se pro střelu, kotouč končí nad brankou.

14:20
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Dan Sexton se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje brankář Karri Rämö.

14:40
    Nižněkamsk vyhrál buly v útočném pásmu, přišla rychlá střela, následná dorážka ALEXANDRA AVCINA byla nechytatelná pro domácího brankáře. Hosté vedou. Bez asistence.
    14:40 Alexandr AVCIN - 1:2

16:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry v první třetině, více ze hry mají nyní domácí, kteří se pokouší vyrovnat. Ale obrana Neftěchimiku podává dobrý výkon.

16:43
    Hostující celek drží kotouč a nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma.

17:00
    Helsinky rozehrávají od své branky, pokouší se rychle něco vymyslet před brankou soupeře.

17:12
    Petteri Wirtanen výborně vypálil od modré a jeho pokus kryje brankář Nižněkamsku.

17:12
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., podražení).

17:20
    Jesse Joensuu se natlačil do brankoviště a sestřelil brankáře soupeře. Hra je bleskově přerušena,

18:14
    Jesper B. Jensen vypálil od modré čáry, jeho pokus snadno kryje hostující brankář. Ilja Ježov následné dorážky nedovolil.

18:52
    Helsinky se pokouší vstřelit vyrovnávající gól, hostující obrana ale domácím mnoho prostoru nedává.

19:15
    Andrej Nestrašil se dostal do zakončení, jeho pokus končí nad brankou.

19:40
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku. Dan Sexton poslal Nižněkamsk do vedení, domácí Sami Lepistö vyrovnat. Po rychlé akci pak hostům vrátil vedení Alexandr Avcin.

20:01

20:14
    Píská se postavení mimo hru domácího celku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:59
    Chad Rau vedl rychlou akci hostujícího týmu, ale do střelecké pozice se nedokázal propracovat.

21:28
    Po krásné akci je vyrovnáno. Střela, kterou vyslal Eeli Tolvanen se odrazil do míst, kam si najel zcela volný JESSE JOENSUU. Se zakončením neměl domácí hráč žádný problém, a tak je vyrovnáno. Asistence: Eeli Tolvanen.
    21:28 Jesse JOENSUU - 2:2

23:00
    Ilja Ježov vyjel pro kotouč hodně daleko z branky a tak tak, že jej neobehrál domácí hráč.

23:52
    Kamil Fazylzjanov to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl ovšem zablokovaný.

24:12
    Domácí se hodně zlobí, akci před gólovou střelou Nicklase Jensena přerušuje sudí. Postavení hráče v brankovišti.

24:24
    Domácí se dostávají do vedení. John Norman našel z druhé vlny najetého EELIHO TOLVANENA, který přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Helsinky se dostávají do vedení. . Asistence: John Norman.
    24:24 Eeli TOLVANEN - 3:2

24:56
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., faul kolenem).

26:00
    Polovina přesilové hry je pryč, domácí hrají dobře, ale nemohou se propracovat do střelecké pozice.

26:44
    Damir Šaripzjanov vyhazuje přes všechny čáry, oslabení jeho týmu končí.

27:10
    Marat Chajrullin se pokoušel dostat hru do útočného pásma. Ve střední třetině o kotouč přišel, a tak hrají domácí.

27:55
    Ilja Ježov musel být pozorný. Do zajímavé střelecké pozice se dostal Tommi Kivistö. Hra je přerušená. komerční přestávka.

28:33
    Hra pokračuje dál a domácí celek se pokouší navýšit své vedení. Eeli Tolvanen dobře zakončoval, jeho pokus byl ale zablokovaný.

29:00
    Devět minut hry je pryč, domácí celek dokázal vstřelit dva góly, díky čemuž otočil skóre.

29:48
    Po krásně akci navyšují Helsinky své vedení. PEKKA JORMAKKA měl hodně prostoru před brankou, roztáhl si brankáře a kotouč poslal po ledě mezi jeho betony. Pěkné zakončení domácího hráče. Asistence: Olli Palola.
    29:48 Pekka JORMAKKA - 4:2

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Helsinky mají více ze hry, hrají aktivněji, dokáží si vypracovat velké šance.

30:56
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., sekání).

31:35
    Neftěchimik Nižněkamsk má k dispozici přesilovou hru. Nyní vypálil Dmitrij Ogurcov a jeho pokus kryje Karri Rämö mezi betony. Vhazovat se bude před jeho brankou.

32:45
    Domácí brankář znovu kryje kotouč. Tentokrát dobře vypálil Damir Šaripzjanov.

32:56

33:19
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí ale nenabízí. Ani jeden celek nechce chybovat.

33:42
    Matthew Gilroy vypálil od modré čáry, jeho pokus jemně nad branku tečoval Ilja Ježov.

33:49
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Nestrašil – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Kamil Fazylzjanov.

34:34
    Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí, ale nemohou se zatím probojovat do výraznější střelecké pozice. Hosté hrají dobře.

35:00
    Pekka Jormakka při pokusu o ránu z první zlomil svůj nástroj.

35:08
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., nedovolené bránění).

35:48
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, a tak může vystřídat.

36:02
    Domácí hrají pět na tři, ale nemohou zakončit.

36:20
    Matthew Gilroy byl volný pro střelu, ale branku minul.

36:41
    Oleg Piganovič výborně dostal hr na modrou, a pak vyhodil přes všechny čáry.

37:00
    Mnoho času už domácí z dvojnásobné přesilovky nemají.

37:07
    Olli Palola dobře vypálil, jeho pokus kryje Ilja Ježov. Kamil Fazylzjanov za malý moment skončí na led.

37:08
    To nejhorší hosté přečkali, hrají ve čtyřech.

37:51
    Gól v přesilové hře. Po rychlé kombinaci tvrdě vypálil z kruhu EELI TOLVANEN. Jeho pokus brankář hostujícího týmu tečoval, ale nedokázal jej zastavit. Puk se se štěstím dostal za brankovou čáru. Asistence: Sami Lepistö a Olli Palola.

39:00
    V poklidném tempu se dostáváme do poslední minuty hry ve druhé třetině.

39:30
    Pekka Jormakka dobře zakončoval, a tak musel zasahovat hostující Ilja Ježov. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.

39:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., sekání).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině a všechny je vstřelil domácí celek. Helsinky tak otočily stav zápasu z 1:2 na 5:2 a jsou velmi blízko k výhře v tomto utkání. Před hosty není nic snadného.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Andrej Makarov.

40:44
    Robin Hanzl si klepal o přihrávku, kotouč ale nedostal. Následně se vlastní chybou hosté připravili o útočné pásmo.

41:25
    Alexej Volgin výborně vypálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

41:56
    Hostující celek dává gól, a tak snižuje domácí náskok. Střelu spoluhráče v předbrankovém prostoru přesně před brankářem tečoval ALEXANDR AVCIN.
    41:56 Alexandr AVCIN - 5:3

43:02
    Nižněkamsk se pokouší s výsledkem něco udělat, zatím se ale nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.

43:30
    Helsinky rozehrávají od své branky, pokouší se dostat hru do útočného pásma. Zatím se jim to nedaří.

44:20
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden celek se nemůže propracovat do útočného pásma a výrazně zaměstnat brankáře.

45:10
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

45:43
    Přesilovku hrají hosté a rychle se nastěhovali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

46:02
    Olli Palola obětavě se položil do střely soupeře. Kotouč získal, a pak jej vhodil přes všechny čáry.

46:15
    Karri Rämö kryje další střelecký pokus hostů. Nižněkamsk bojuje.

47:47
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., držení protihráče).

48:00
    Další přesilovou hru mají k dispozici hosté.

48:54
    Damir Šaripzjanov se propracoval po dlouhé době do střelecké pozice. Jeho tvrdou ránu od modré čáry poměrně snadno kryje domácí brankář Karri Rämö. Vhazovat se bude před jeho brankou.

49:11
    Nižněkamsk se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, mnoho šancí v přesilovce si vypracovat nedokáže. Aktivně hraje domácí defenziva.

49:43
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

49:47

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek vede o dva góly a má více ze hry.

50:30
    Alexej Volgin se propracoval dos střelecké pozice, jeho rána končí nad brankou.

51:37
    Více ze hry mají hostující hokejisté, kteří se pokouší zdramatizovat zápas. Domácí defenziva v čele s brankářem hraje výborně.

52:33
    Peter Regin to vzal na sebe, otevřel se před ním prostor, ale nedokázal ho využít k vytvoření výraznější šance.

52:55
    Jesse Joensuu se pokoušel propracovat do útočného pásma, ale spoluhráč na něho nedokázal dostat přihrávku.

53:12
    Sledujeme aktivní hru ze strany hostujícího celku, který se pokouší za každou cenu zdramatizovat zápas.

53:33
    Alexandr Bryncev z velké dálky nedokázal prostřelit domácího brankáře.

54:00
    Šest minut hry nás dělí od konce třetí třetiny, Jokerit stále drží dvoubrankový náskok.

54:12
    Sledujeme rychlou pasáž hry. Zbytečně se nepřerušuje.

54:40
    Emil Galimov se dostal do útočného pásma, následně Oleg Piganovič bekhendem vypálil, ale branku trefit nedokázal.

55:07
    Neftěchimik rozehrává od své branky, domácí obrana ale hraje pozorně a nedává soupeři mnoho prostoru.

55:50
    Chad Rau se propracoval po individuální akci do střelecké pozice. Jeho pokus zastavuje brankář Helsinek.

56:10
    Domácí fanoušci podporují hlasitě své oblíbence, ti jsou blízko výhry.

57:00
    Domácí celek se probojoval do útočného pásma. Po střele od modré čáry musel zasahovat Andrej Makarov.

57:33
    Oliver Lauridsen se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Jeho pokus ale končí mimo branku. Zasahovat gólman nemusel.

57:50
    Alexandr Bryncev má kotouč za svou brankou. Hosté už mnoho času nemají.

58:15
    Zakázané uvolnění.

58:15
    Oddechový čas pro hosty.

58:15
    Hosté budou hrát pravděpodobně v šesti, Andrej Makarov zůstane na střídačce.

58:59
    Domácí brankář dostal kotouč do středního pásma, tam se ho zmocnil TOMMI HUHTALA. Ten už poměrně snadno zakončoval do opuštěné brány. Asistence: Karri Rämö.
    58:59 Tommi HUHTALA - 6:3

59:12
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté se dál snaží hrát aktivně, ale už nemají čas.

59:46
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., sekání).

Domácí celek vyhrává tento zápas 6:3. Helsinky o své výhře rozhodly ve druhé třetině, kterou po naprosté dominanci vyhrály 4:0, a tak otočili vývoj zápasu. Hostující celek mnoho vyložených šancí neměl. Body tak zůstávají ve Finsku.

Česká stopa v zápase
    Robin Hanzl (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:23
    Andrej Nestrašil (NIZ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:15 (19:54:27)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Lepistö (Palola, Tolvanen), 22. Joensuu (Tolvanen), 25. Tolvanen (Norman), 30. Jormakka (Palola), 38. Tolvanen (Lepistö, Palola), 59. Huhtala (Rämö) – 4. Sexton (Ogurcov), 15. Avcin, 42. Avcin

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (41. An. Makarov) – Šaripzjanov, Piganovič, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Fazylzjanov, A. Sorokin – E. Galimov, Sexton, R. Hanzl – Avcin, Rau, Nestrašil – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Chajrullin.

Rozhodčí: Gusev, Gofman – Novikov, Sazonov