Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 3:2 (4:3 po s.n.)
CSKA Moskva – Ufa 3:0 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 1:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Středa 15.11.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ze vzájemných zápasů vyplývá, že šlo většinou o těsná vítězství jednoho či druhého celku. Ihned čtyři z posledních pěti zápasů skončily buď remízou a musel daný zápas do prodloužení a nebo skončil jednobrankovým rozdílem.

V posledních třech utkání se Kazani příliš nedaří. Nejdříve přišla prohra 1:3 na ledě Chabarovsku, doma 1:2 s Novgorodem a opět venku 1:4 s Dinamem Minsk. I přesto se drží na druhé pozici Východní konference s 56 body. Pouhý bod ztrácí na první Barys Astanu, která vcelku překvapivě vévodí tabulce.

HC Viťaz
    Čechov má o něco jiné problémy. Ten se nachází na jedenáctém místě a na místo, které ještě znamená play off ztrácí již dvanáct bodů. Čechov dokázal porazit Omsk na jeho ledě po výsledku 3:2 po nájezdech. Pak ale přišly dvě porážky a to na ledě Barys Astana 2:3 po prodloužení a v minulém kole nestačil Čechov na svém ledě na Soči, s kterým padlo 2:4.

Československá stopa v utkání
    Čechov
    Vojtěch Mozík – 5+12 = 17 bodů; průměrný čas na ledě = 21:38
    Roman Horák – 2+11 = 13 bodů; průměrný čas na ledě = 19:26

Kazaň
    Jiří Sekáč = 10+15 = 25 bodů; průměrný čas na ledě = 16:46

HC Viťaz: Karhunen (Saprykin) – Gimajev, Katičev, Mozík, Golovkov, S. Romanov, Pautov, Voronkov, P. Lukin – Vorošilo, Jacenko, Švec-Rogovoj – Vyglazov, Makejev, A. Nikulin – Afinogenov, Rendulić, Kopejkin – Horák, Dvurečenskij, A. Lazarev.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Garipov) – Tokranov, D. Musin, Jarullin, Markov, Abrosimov, Ohtamaa, Sidorov – Golubev, Kosov, Svitov – Lukojanov, Malychin, Jazkov – Sekáč, Lander, Galijev – Tkačov, Klinkhammer, M. Gluchov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:17
    Kazaň vstřelila branku!
    Jen sedmnáct sekund uplynulo a je tu první branka zápasu. Kazaň se po vyhraném buly dostala ihned do útočné třetiny, kdy přišla přihrávka na pravou stranu, odkud přišla střela, která propadla brankáři a puk se zastavil před brankovou čarou. Avšak pozorný STANISLAV GALIJEV dojel puk a dostrčil jej do branky. Asistence: Anton Lander a Jiří Sekáč.
    00:17 Stanislav GALIJEV - 0:1

01:45
    Čechov se snaží o rychlou kontra branku, ale v útočném pásmu zatím pořádně na brankáře nevystřelili.

02:37
    Tomi Karhunen opět v permanenci, kdy po střele mu vypadl puk před branku. O ten se posléze postarali obránci.

03:10
    Po další střele již má puk Karhunen ve své výstroji a bude se vhazovat před jeho brankou.

04:02
    Čechov se potýká se špatným přechodem do útočného pásma Kazaně. Stěží mají problém se udržet ve středním pásmu.

04:40
    Jevgenij Katičev se momentálně ale dostal do zakončení a donutil Garipova k zákroku.

04:52
    Zakázané uvolnění domácího celku. Vhazování před Karhunenem.

05:54
    Arťom Vorošilo operuje s pukem na pravé straně a snažil se projít před branku, ale nakonec byl ubráněn.

06:33
    Po souboji za brankou byla odsunuta branka za Garipovem a následuje komerční pauza.

06:51
    Kazaň byla hodně rychlá s přechodem do útočné třetiny domácích a vystavila se ofsajdu.

07:46
    Oba celky si vyměňují puk, Kazaň se snáze dostává do útočné třetiny soupeře, ale zatím bez vážných komplikací.

08:30
    Zakázané uvolnění hostů a vhazování před Garipovem.

08:54
    Fjodor Malychin byl atakován u hrazení Kopejkinem a nyní zůstal ležet na ledové ploše a je ošetřován.

08:54
    Po svých a za doprovodu lékařů odchází do útrob stadionu.

10:05
    Úvodní třetina s epřeklopila do své druhé poloviny a po střele Jarulina byl donucen Karhunen k zákroku.

10:45
    Garipov i když neměl před sebou žádného hráče Čechova, raději kryje nahozený puk od modré čáry.

11:22
    Čechovu se nyní podařilo na krátkou dobu kombinovat s pukem v pásmu soupeře. Podařilo se jim jednou vystřelit a tato střela byla nakonec blokována.

12:10
    A zničehonic dává Kazaň svou druhou trefu. Kdy po střele zůstal puk před brankou a důrazný ALBERT JARULLIN jej poslal za záda Karhunena. Asistence: Jaroslav Kosov.
    12:10 Albert JARULLIN - 0:2

12:18
    Střílený nahozený puk na Karhunena a ten jej viděl na poslední chvíli dle jeho reakce.

14:35
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., držení protihráče).

15:20
    Čechov je v útočném pásmu, ale veškeré střely jdou přímo do brankáře Kazaně.

16:35

17:24
    Kazaň drží nyní puk,ale do útoku se příliš nedostává a kombinuje ve svém a ve středním pásmu.

18:17
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Denis Golubev – 2 min., podražení).

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny a Čechov je s pukem ve vlastním pásmu.

19:35
    Až nyní se rozestavili v pásmu hostů, střela míří mimo branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina byla od obou mužstev téměř vyrovnaná. Kazaň je však ve svých šancích produktivnější. První branka spadla ihned po sedmnácti odehraných sekundách. Tu další dali zničehonic. Kazaň nemá žádný souvislý tlak, ale v útoku je nebezpečnější než jejich soupeř.

Střely po první třetině: 7:12.

20:01

20:29
    Čechov dohrával kousek přesilové hry z první třetiny, ale nevytvořil si žádnou nebezpečnou situaci.

21:11
    Garipov s přehledem chytá střelu od modré do své lapačky. To se mu chytá, když měl takový hezký výhled na dráhu letu puku.

21:42
    Kazaň se v útoku neprosadila. Čechov však dokázal zakončit střelou Lazarova z pravé strany. Garipov chytá.

22:35
    Puk je u brankáře Čechova, který si vyjel z branky a zastavuje jej pro svého spoluhráče.

23:14
    Z následného pokusu o útok nevzešlo nic zajímavého a Garipov mohl být v klidu.

23:25
    Další přerušení a nyní se hodně celkově přerušuje a hra se kouskuje.

24:07
    Musin střílel ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě a vhazovat se bude před Karhunenem.

24:50
    Kazaň nyní zatlačila na svého soupeře a ten vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

25:34
    Kazaň vybojovala ihned po buly puk a vystřelila na branku. Karhunen vyrazil jen betonem a najednou se ocitl před poloprázdnou brankou. Aktivní Landner se snažil jej dorazit. Nakonec si to Karhunen se svými obránci pohlídal.

26:11
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Čechov dává kontaktní branku. Kdy střelu od modré Garipov skoro měl, ale nakonec puk skončil před MAXIMEM AFINOGENOVEM a ten dokázal poslat puk mezi betony Garipova. U této branky asistuje Čech Mozík Vojtěch! Asistence: Vojtěch Mozík a Alexandr Nikulin.
    26:11 Maxim AFINOGENOV - 1:2

27:28
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., vražení na hrazení).

28:31
    Čechovu se první minuta přesilové hry vůbec nedaří a strávil ji ve svém pásmu, kdy Kazaň výborně bruslila a znemožnila jim rozehrávku.

28:56
    Až nyní byla vyslána střela na Garipova a před ním vznikla hromadná hromada hráčů. Puk je někde pod Garipovem.

28:56
    Gimajev to byl, který se snažil po přihrávce procpat puk do branky.

29:28

30:06
    Kazaň se dostala po rychlém přechodu před branku domácích, ale tato střela šla hodně mimo. A bude se nejspíše vylučovat na straně domácích.

30:11
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Maxim Afinogenov – 2 min., sekání).

30:47
    Kazaň zatím nedokázala rozestavit svou formaci v útočné třetině Čechova.

31:12
    Až nyní se jim to daří a Sekáč se pokusil o střelu z pravé strany a brankář domácího celku byl připraven.

32:05
    Blíží se konec přesilové hry a Kazaň sice byla téměř po celou dobu v pásmu soupeře, ale jejich střely nebyly přesné a nebo byly dobře blokovány.

32:11

32:43
    Dva hráči Čechova ujížděli na jednoho obránce. Arťom Vorošilo místo přihrávky na levou stranu zvolil pokus o střelu, ale škvírku mezi betony Garipova netrefuje a ten vyráží.
    32:43 Vorošilo nesrovnává svým pokusem stav zápasu.

34:09
    Nyní sledujeme jak Čechov má puk za vlastní brankou a snaží se jej vyvézt. Soupeř je v této třetině velmi dobrý ve svém napadání a Čechovu nedopřávají vůbec klid na rozehrávku.

34:24
    Michail Gluchov střílí z prvé strany, ale míjí branku a Karhunen máchal lapačkou naprázdno.

36:35
    Kazaň z hloubi svého pásma zahajuje útok, který nic nepřinesl. Čechov naopak otáčí hru a ani on nebyl nijak zvlášť úspěšný.

37:42
    Alexandr Svitov chtěl přihrát někam na střed kluziště na střelu. Nakonec byl jeho pokus blokován tak, že puk skončil před brankářem a mnoho nechybělo aby jej dorazil další hráč Kazaně.

38:14
    Blíží se závěr druhé periody a Karhunen musí být v pozoru a zasahuje proti střele hráče Kazaně.

39:00
    Ohlášena poslední minuta a Čechov operuje s pukem na levé straně v útočné třetině. Nicméně nedaří se jim poslat puk na branku.

39:22
    Velká mela se nyní strhla za brankou, do které se zapojilo více hráčů, ale hlavními strůjci byli zřejmě Rob Klinkhammer a Igor Golovkov.

39:22
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., hrubost).

39:38
    A nyní je tu už regulérní rvačka mezi dvěma hráči za brankou Kazaně! Vasilij Tokranov fauluje hráče Čechova a roli mstitele se ujal Gimajev, který si to s Tokranovem rozdal na férovku. Pěkně jim do toho hrála hudba a to jich ještě více vyprovokovalo.

Nyní se řeší kdo a na jak dlouho se bude vylučovat. Tokranov nejspíše dohrál, neboť odcházel do útrob stadionu.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Sergej Gimajev – 5 min., vyvolání šarvátky + 2+10 min.,hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min.,vražení na hrazení + 5 min.,hrubost).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina přinesla snížení z pohledu Čechova. Jinak jsme sledovali vyrovnanou hru, která vyvrcholila jednou menší hromadnější rvačkou a následně větší rvačkou, která se již odehrávala pouze mezi dvěma rozvášněnými kohouty. Uvidíme jaká bude atmosféra ve třetí třetině a zda se rozhodčím podaří uklidnit oba celky.

Střely ve druhé třetině: 21:10!

40:01

41:39
    ARŤOM LUKOJANOV si sjel s pukem z pravé strany až před branku a zavěsil pod břevno. Nepochopitelně dostal příliš mnoho prostoru a obránci se soustředili na najíždějící ostatní hráče, než aby si pohlídali právě již zmíněného střelce čtvrté branky. Asistence: Alexandr Svitov.
    41:39 Arťom LUKOJANOV - 1:3

42:00
    Brankář Čechova musel opět zasahovat.

43:15
    Čechov s pukem v pásmu Kazaně, ale Garipov nemusel vůbec zasahovat. Důležité je, že oba celky se již nervou a hra je opět klidná.

44:13
    Čechov je sice v pásmu, ale hraje bez puku, což je velmi těžké se dostat k nějakému ohrožení Garipova.

44:49
    Naopak na druhé straně si připisuje další zákrok Karhunen proti střele z pravé strany.

45:51
    Kazaň již tolik neútočí, respektive se nežene do útoku tak horlivě. Zatímco Čechov po zisku puku ihned přechází do útočného pásma soupeře, ale to je tak od nich vše. Vždy pak ztrácí puk.

46:53
    Po komerční pauze se opět pokračuje, puk lítá z jedné strany na druhou bez jakýchkoliv zásahů obou brankářů.

47:27
    Jaroslav Kosov se dostával do šance a byl před bankou podražen Vorošilem, který zatím z nepochopitelných důvodů odchází do útrob stadionu. Místo něho si jde na trestnou lavici sednout Lukin.

47:27
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Vorošilo – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

47:27
    Vorošilo nakonec dostává 2+2 minuty za podražení a nesportovní chování. Následně trest do konce zápasu.

49:36
    Polovina z čtyř minutové přesilovky je pryč a Kazaň si během ní nevytvořila skoro vůbec nic.

50:03
    Nyní si rozestavila formaci, ale zatím bez střelby na branku.

51:27

51:40
    Kazaň celou přesilovku držela puk,ale do vážnější brankové příležitosti se za celé čtyři minuty nedostala.

51:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jevgenij Katičev – 2 min. + 10 min., zásah do hlavy nebo krku).

52:25
    Chyba Kazaně na modré čáře a Čechov dostal puk alespoň do středního pásma.

52:47
    Nyní se dostal i ke střele a Garipov si musel vyjet trochu více z branky a vyráží střelu.

53:52

54:24
    I tato přesilovka se nesla ve stejném duchu jako ta předtím, i když Čechov v ní měl jednu střelu na Garipova!

54:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Denis Golubev – 2 min., hákování).

55:55
    Čechov je sice v útočné třetině, ale bez střelby na Garipova, který jen bedlivě sleduje přihrávky soupeře. Nakonec se Kazaní daří osvobodit a vypadá to, že se bez problémů ubrání.

56:28
    Poté co Golubev opouští trestnou lavici, tak se k odraženému puku dostal ve středním pásmu JIŘÍ SEKÁČ a ten ujížděl sám na brankáře a věděl si rady a bekhendem stvrzuje vítězství svého týmu v dnešním zápase. Asistence: Michail Gluchov.
    56:28 Jiří SEKÁČ - 1:4

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu a Čechov s pukem na svých čepelích, ale s vědomím, že v tomto zápase již nejspíše neuspějí.

58:30
    Utkání se již víceméně dohrává.

59:30
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň ( Anton Lander – 10 min.)

59:43
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Borna Rendulić – 2 min., krosček).

Ve třetí třetině dala Kazaň dvě branky a pojistila si vítězství v tomto zápase. Taky se v této třetině nejvíce vylučovalo a rozhodčí trestali opravdu každý sebemenší zákrok. Avšak nutno říci, že některé fauly ze strany Čechova již byly úplně zbytečné a mimo hru na puku. Tým je však svým vysokým počtem trestných minut známý a proto se není čemu divit, že rozhodčí za celý zápas rozdali celkem 86 trestných minut. A to v poměru 57:29!

Vojtěch Mozík – 0+1 = 1 bod; +/- = -1; čas na ledě = 19:03; hity = 1.
    Roman Horák – 0+0 = 0 bodů; +/- = -1; čas na ledě = 20:31; hity = 1.

Jiří Sekáč – 1 +1 = 2 body; +/- = 2; čas na ledě = 18:18; hity = 0. (21:13:03)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 27. Afinogenov (Mozík, A. Nikulin) – 1. Galijev (Lander, Sekáč), 13. Jarullin (Kosov), 42. Lukojanov (Svitov), 57. Sekáč (M. Gluchov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Karhunen (Saprykin) – Gimajev, Katičev, Mozík, Golovkov, S. Romanov, Pautov, Voronkov, P. Lukin – Vorošilo, Jacenko, Švec-Rogovoj – Vyglazov, Makejev, A. Nikulin – Afinogenov, Rendulić, Kopejkin – Horák, Dvurečenskij, A. Lazarev.