Plzeň – Chomutov 3:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 1:2 (po pr.) | Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Liberec – Sparta 5:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Středa 15.11.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 21. kolo

Ode mě dnes z Brna vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:25:46)

Pardubice si nakonec odvážejí stejně jako na den přesně před rokem cennou výhru. Tentokrát získávají dva body poté, co v prodloužení rozhodl Petr Sýkora. Kometa sice byla střelecky aktivnější, výborného Kacetla ale domácí překonali pouze jednou a dnes berou pouze bod.

Nejlepším hráčem utkání na straně Pardubic vyhlášen Ondřej Kacetl, na straně Komety Alexandre Mallet.

60:52 Petr SÝKORA - 1:2

60:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté přesilovou hru čtyři na tři nakonec proměňují a získávají bonusový bod! Trončinský nabil na modrou čáru PETRU SÝKOROVI, jenž z první propálil všechny před sebou včetně Čiliaka. Asistence: Marek Trončinský.

60:38
    Rolinek napálil zblízka tyč Čiliakovy brány.

60:01

Střely na branku: (ve 3. třetině): 13 – 9
    Střely na branku: (po 3. třetině): 31 – 21

Šedesát minut vítěze dnešního zápasu neurčilo. Za bod budou určitě šťastnější hosté, kteří prakticky po celé utkání tahali za kratší konec, ale díky poctivé defenzivní práci a výbornému Kacetlovi dostali duel do prodloužení. Uvidíme, kdo získá bonusový bod. Hosté si na úvod nastaveného času zahrají minutovou přesilovku čtyři na tři.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Závěr normální hrací doby se odehrál před Kacetlem, ten nakonec neměl těžkou práci poté, co některý z obránců hostujícího celku zblokoval Štencelovu střelu od modré.

58:59
    Konec přesilovky Komety. Dvě minuty za držení obdržel Tomáš Svoboda a poměr sil na ledě se vyrovná.

58:46
    Domácí dlouho otáleli se střelou, nakonec se k ní odhodlal od modré čáry Krejčík, Kacetl vyrazil puk do rohu.

58:00
    Tak to je velká komplikace pro hosty. Přesně dvě minuty před koncem normální hrací doby Petr Sýkora ostřel narazil u mantinelu Malce, za což obdržel dvouminutový trest. Domácí mají velkou šanci strhnout utkání na svou stranu.

57:31
    Na druhé straně zase Vondráček nabil do dobré příležitosti Cardwellovi, jehož zakončení z pravého kruhu Čiliak eliminoval.

57:05
    Hra se v těchto chvílích otevřela, Gulaši pálil od modré čáry, Kacetl na jeho střelu viděl a vyrazil puk do rohu kluziště.

56:34
    Na druhé straně našel Beran před bránou Duška, který zblízka na několikrát nepřekonal spolehlivého Čiliaka.

55:40
    Čermák se prosmýkl do blízkosti Kacetla, ale pardubický gólman opět podržel svůj tým.

55:18
    Jde poznat, že už přituhuje a teď může být každá chyba potrestána. Obě mužstva hrají opatrně.

53:31
    Bartejs se snažil propasírovat puk mezi Kacetlem a tyčí, ale pardubický gólman si prostor, kam brněnský obránce mířil, pohlídal.

52:57
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

52:49
    Vincour proklouzl po levém kruhu před Kacetla a tváří v tvář pardubického gólmana napálil břevno!

52:02
    Na druhé straně napřáhl na modré Trončinský, jeho projektil zastavil Čiliak lapačkou.

51:32
    Po vyhraném buly poslal puk mimo bránu Barinka.

51:09
    Ani třetí početní převaha se Kometě příliš nepovedla, ani jeden z celků dnes v přesilovkách nezáří.

50:43
    Následně modrobílým nevyšel přechod do útočného pásma.

50:30
    Hosté vyhráli buly a poslali puk na protější stranu kluziště.

50:22
    Přesilovková kombinace Komety vyústila v zajímavé zakončení Svobody, jenž mohl poslat puk do odkryté brány, ale střela mu nesedla a Kacetl se stačil přemístit.

49:49
    A znovu se povedlo Východočechům poslat puk na protější stranu kluziště.

49:26
    Modrobílí si na začátku přesilovky nerozuměli v kombinaci a ztratili pásmo.

49:09
    Přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za sekání obdržel Jacob Cardwell. Pardubický zadák zhatil velkou šanci Haščáka při přečíslení dva na jednoho.

47:57
    Přečíslení čtyři na dva v podání hostujícího týmu brankou neskončilo, Dušek z výhodné pozice minul pravou tyč a poté jen kroutil hlavou nad svým zakončením!

46:55
    Nedorozumění v defenzívě Komety hosté nepotrestali. Tomášek zachytil nepřesnou přihrávku, naservíroval puk Perretovi, jenž číhal u tyče, ale zblízka Čiliaka nepřekonal. Důležitý zákrok brněnského gólmana.

46:18
    Svobodovu střelu od modré čáry pokryl Kacetl na hrudi.

46:00

45:50
    Ani druhá početní převaha Kometě vůbec nevyšla, Rolinek se vrátil na led a Východočeši hrají v plném počtu.

45:19
    Pardubičtí v těchto chvílích bez problémů vyhazují puk přes všechny čáry.

44:20
    Štencelovu střelu od modré tečoval před Kacetlem Mallet, pardubický gólman si prostor mezi betony pohlídal a zakročil.

43:50
    Druhá přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Rolinek.

42:54
    Vondráček přenechal puk Petru Sýkorovi, který se šikovně protáhl před Čiliaka, jehož tváří v tvář bekhendem nepřekonal.

41:47
    Ofsajd hostujícího týmu po přechodu do útočného pásma.

41:34
    Kometa začala třetí třetinu aktivně, Bartejsův projektil od modré čáry Kacetl vyrazil mimo bránu.

40:45
    Dočekal dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ale střela mu vůbec nesedla a Kacetl neměl moc práce.

40:15
    První útok Komety skončil ofsajdem.

40:01

Střely na branku: (ve 2. třetině): 10 – 8
    Střely na branku: (po 2. třetině): 18 – 12

Na začátku druhé třetiny měli více ze hry domácí, ale pozorného Kacetla překonat nedokázali. A tak se z ojedinělé útočné akce prosadili hosté, když se trefil Marosz. Hosty úvodní trefa povzbudila a na chvíli dostali Kometu pod tlak. Na závěr ale opět hýřili útočnou aktivitou domácí, což vyústilo ve vyrovnávací trefu Zaťoviče. Třetí perioda začne v 19:40.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Začala se poslední minuta prostřední části.

38:51
    Perret mohl Pardubicím vrátit vedení. Francouzský forvard ve službách východočeského celku se rozjel po pravém křídle a vypálil z pravého kruhu na zadní tyč, Čiliak s problémy puk vytěsnil.
    38:06 Martin ZAŤOVIČ - 1:1

38:06
    Kometa právě vstřelila branku!
    Velká radost v DRFG Areně, protože Kometě se povedlo po soustavném dobývání pardubické brány odčarovat Kacetlovo kouzlo. Hruška nahodil puk před gólmana hostí, a z následné skrumáže se dokázal prosadit MARTIN ZAŤOVIČ. Asistence: Jan Hruška, Martin Erat.

36:58
    Do Haščákova zakončení se obětavě vrhl Ščotka, čímž dostal puk nad bránu.

36:35
    Gulaši pálil od modré čáry na zadní tyč, Kacetl ale dokázal puk vyrazit.

35:56
    Po chvilce oddechu se musel opět činit Čiliak, který zasahoval proti střele z pravého kruhu betonem.

35:16
    Čtvrtá formace Komety na centru s Nečasem se na chvíli usadila v útočném pásmu. Od modré vypálil Štencel, Tomášek srazil jeho projektil na ochrannou síť.

34:20
    Hosté teď mají více ze hry, což potvrdili v uplynulé pasáži, kdy dobývali brněnské pásmo. Trončinský zakončoval z levého kruhu, Čiliak schoval puk ve výstroji.

33:13
    Mojžíš zakončoval zpoza kruhu mimo bránu.

32:30
    Při protiútoku pálil z levého kruhu Dočekal, Kacetl vytěsnil puk do rohu kluziště.

32:05
    Vojtěch Němec skočil na led a Kometa se ubránila i druhé přesilovce soupeře.

31:46
    Čáslavův projektil od modré čáry zblokoval Hynek Zohorna a puk se odrazil do středního pásma.

31:27
    Přesilovkovou kombinaci Pardubic zakončoval od modré čáry Cardwell, Čiliak zakročil lapačkou.

30:16
    Petr Sýkora po křižném pasu pálil z levého kruhu, jeho projektil byl sražen na ochrannou síť.

30:05
    A další komplikace pro zaskočenou Kometu. Rozhodčí poslal na trestnou lavici podruhé v dnešním utkání Vojtěcha Němce, tentokrát za hru vysokou holí. Druhá početní převaha pro Východočechy.
    27:41 Rostislav MAROSZ - 0:1

27:41
    A tak jsou to hosté, kteří se z ojedinělé akce prosazují! ROSTISLAV MAROSZ přihrával při rychlém protiútoku, ale puk se od Barinky odrazil zpátky na hokejku pardubického útočníka, který překonal přesouvajícího se Čiliaka. Východočeši dosud vyslali na brněnskou bránu pouze šest střel, přesto vedou. A DRFG Arenou se ozývá pískot. Bez asistence.

27:15
    Modrobílí podobně jako na začátku první třetiny dostávají svého soupeře pod tlak. Přes urputnou defenzívu Pardubic a spolehlivého Kacetla se nemohou prosadit.

26:37
    Obrovská šance domácích gólem nekončí. Nečas šikovně prostrčil do přečíslení Malleta, jenž se snažil přihrát Hynku Zohornovi. Do jeho záměru se vložil obránce Pardubic Ščotka, který si vpádu málem srazil puk do brány, ten zamířil těsně mimo tři tyče. Následně Mallet dorážel k tyči, ale Kacetl stačil natáhnout beton a zachránit svůj tým od inkasování.

25:59
    Spíše propagační nahození Berana od mantinelu na bránu Čiliak bez problémů vyrazil pryč.

25:20
    Modrobílí se dostali do rychlého protiútoku, Tomáši Svobodovi ale nevyšla přihrávka před bránu.

25:05
    První zákrok Čiliaka ve druhé části byl poměrně složitý, brněnský brankář vytěsnil střelu Treilla z pravého kruhu těsně mimo bránu.

24:19
    A další zákrok Kacetla, který ale zatím stále nepustil puk za svá záda.

23:58
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

23:36
    Erat si najel do mezikruží a odtud mířil Kacetlovy mezi betony. Pardubický gólman včas utěsnil mezeru mezi betony.

21:20
    Dočekal našel při protiútoku hokejku Vojtěcha Němce, jehož zakončení Kacetl zastavil betonem.

20:01

Střely na branku: 8 – 4

V úvodní třetině bylo na herním projevu obou mužstev vidět, že za sebou mají dlouhou reprezentační přestávku a hra místy vypadala neuspořádaně. Kometa si na začátku vytvořila několik zajímavých příležitostí, ale branku vstřelit nedokázala, a obraz hry se poté vyrovnal. Oba týmy si zahrály jednu nepovedenou přesilovku, a tak stále čekáme na úvodní trefu zápasu. Druhá třetina začne v 18:50.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:25
    Následný útok Komety zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.

19:13
    Vincourova střílená přihrávka na bránu Kacetlovi problémy neudělala.

19:06

19:00
    Začala se poslední minuta úvodní části.

18:38
    Nebezpečné zakončení Hrušky z levého kruhu, které Kacetl vyrazil na dvakrát do rohu kluziště.

18:10
    Malcovu střelu od modré čáry Kacetl vytěsnil mimo nebezpečí.

17:55
    Hynek Zohorna nahrával před bránu najíždějícímu Malletovi, jenž ale netrefil puk.

17:10
    Mojžíš skočil na ledovou plochu, ale v uplynulých dvou minutách to vůbec nevypadalo, že by Pardubice hrály v oslabení.

16:58
    Vrchol zmaru Komety v této přesilovce dokumentuje nejlépe zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se stěhuje před Čiliaka.

16:23
    Kometě zatím přesilovka vůbec nevychází, zatím se domácí ani nemohou usadit v útočném pásmu.

15:58
    A další vyhození kotouče od jednoho z hráčů Dynama.

15:35
    Pardubicím se povedlo zkraje oslabení vyhodit puk přes všechny čáry.

15:10
    První přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za držení obdržel Tomáš Mojžíš.

14:40
    Druhá formace Pardubic se šikovně dostala do útočného pásma, následná Perretova přihrávka zpoza brány ale byla nepřesná a Východočeši přišli o puk.

14:11
    V době, kdy se zdálo, že Kometa rozvine tlak v útočném pásmu, rozhodčí přerušil hru kvůli posunutí brány.

13:20
    Kometa první oslabení přečkala bez větších problémů, a sama naopak v početní nevýhodě mohla skórovat.

12:50
    Na druhé straně byli nebezpeční hráči Komety, kteří i v oslabení pořádně potrápili Kacetla a pardubickou defenzívu. Nejprve Hynek Zohorna nebezpečně pálil z pravého kruhu, Kacetl s problémy vyrazil, z následné dorážky pálil těsně nad bránu Malec.

12:20
    Následně Trončinský nabil do pravého kruhu Maroszovi, jehož zakončení zneškodnil Čiliak betonem.

11:50
    Trončinský tak dlouho váhal v útočném pásmu s přihrávkou, až mu kotouč ujel a Dočekal pohodlně vyhodil puk přes všechny čáry.

11:20
    Pardubice si zahrají první přesilovku zápasu. Dvě minuty za podražení obdržel Vojtěch Němec.

10:58
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, k přímému ohrožení Čiliaka se ale nedostali.

09:49
    Francouzská spolupráce Pardubicím vynesla velkou příležitost. Treille uvolnil Perreta, jehož zakončení z mezikruží ale zblokoval bránící hráč Komety.

09:15
    Další technický prohřešek hostujícího týmu.

08:56
    Ofsajdu se dopustili i hosté. Štencel se mezitím těžce zvedal z ledu poté, co zblokoval dělovku Berana od modré čáry.

08:01
    Štencel se ocitl v ofsajdu, buly ve středním pásmu.

07:30
    Tlak Komety po úvodních minutách trochu upadl a nyní se hraje na obě strany bez střeleckých pokusů.

05:32
    Kuriózní situace, Nečas nepřesně přihrál na modrou a kotouč se dostal přes všechny čáry za Čiliakovu bránu. Dezorientovaný sudí pískl v domnění, že puk vyhazoval jeden z hráčů Pardubic, zakázané uvolnění.

05:09
    Tomáš Svoboda při rychlém protiútoku poslal přesnou přihrávku Vojtěchu Němcovi, jehož zakončení z výhodné pozice srazil jeden z obránců Pardubic na ochrannou síť.

04:51
    Také hosté se připomenuli v útoku. Konkrétně to byl Tomášek, jenž přejel modrou čáru, udělal kličku na osu hřiště a vypálil. Čiliak zakročil lapačkou.

04:17
    Hruška pálil v jízdě z pravého kruhu, Kacetl tentokrát eliminoval střelecký pokus brněnského forvarda ramenem.

03:39
    Po vyhraném buly pálil Hynek Zohorna, jeho střelecký projektil srazil jeden z pardubických obránců na ochrannou síť. Hosté se dostávají pod tlak.

03:31
    A do třetice střelecký pokus Komety. Od modré čáry pálil Barinka, Kacetl přikryl puk na hrudi.

02:26
    Následně vyjel zpoza brány Dočekal a vypálil z pravého kruhu mimo bránu.

01:53
    Na druhé straně zkusil štěstí Haščák, který má za sebou povedený reprezentační víkend, objel bránu a zakončil, Kacetl zakročil.

01:21
    Obrovská šance Pardubic. Kotouč se po Treillově zásahu podivně odrazil na hokejku Tomáška číhajícího před bránou, jehož vyloženou šanci ale eliminoval Čiliak betonem.

00:10
    Hosté vyhráli úvodní buly a založili první útočnou akci, kterou ale zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, za chvíli můžeme začít.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, L. Vágner – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, L. Čermák, Haščák – Dočekal, V. Němec, T. Svoboda – Mallet, Nečas, H. Zohorna.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ačkoliv karty vypadají být před zápasem rozdány jasně, nic nemusí být, jak se zdá. O tom nejlépe svědčí loňská zkušenost ze vzájemného duelu. Oba celky se totiž v podobné situaci jako letos potkaly na den přesně před rokem v brněnské DRFG Areně. 15. listopadu 2016 Pardubice pohybující se na chvostu tabulky připravily suverénní Kometě vůbec první domácí prohru v sezoně. Východočeši zvítězili 3:2. Nutno dodat, že zbylé tři vzájemné duely v sezoně ovládla Kometa.

Dynamo Pardubice

Východočeský celek zatím i v této sezoně hledí na přední pozice, na které byl v dobách ještě nedávných zvyklý, s hodně velkým odstupem. Týmu z tradiční hokejové bašty patří dvanáctá pozice tabulky s náskokem pouhých dvou bodů na poslední Litvínov. Ani na poslední postupovou příčku do předkola play off to však Pardubice nemají daleko. Na desátou Spartu jim chybí tři body. Před reprezentační pauzou sice Východočeši nejprv v pátek vyhráli důležitou bitvu s Jihlavou 3:2 po samostatných nájezdech, v neděli ale prohráli na domácím ledě s Plzní jasně 0:4. Během reprezentační pauzy klub po vzájemné dohodě opustil kanadský útočník Peter Quenneville.

Kometa Brno

Úřadující šampioni sice od poloviny do konce října prožívali výsledkově slabší období, když prohráli pět ze šesti zápasů, s nástupem listopadu se ale vrátili na vítěznou vlnu. Před reprezentační pauzou triumfovali v domácím utkání se Spartou 3:2 po prodloužení a následně vyhráli v Jihlavě 2:0. Kometa tak drží krok s lídrem tabulky z Plzně, s nímž má srovnatelný počet bodů. V době reprezentační přestávky navíc omlazený kádr modrobílého celku triumfoval ve druhém osmifinálovém duelu Ligy mistrů v Zugu a zajistil si postup mezi osm nejlepších týmů této mezinárodní soutěže.

Hezký středeční podvečer. Po reprezentační pauze se znovu rozjídčí extraliga a na programu je hned šest utkání 21. kola. My se zaměříme na duel dvou týmů z opačných pólů tabulky. Druhá Kometa Brno hostí v DRFG Areně dvanácté Dynamo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 39. Zaťovič (Hruška, M. Erat) – 28. Marosz, 61. P. Sýkora (Trončinský)

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda