Most – Řisuty 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 2:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Šumperk – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Kobra – Trutnov 5:2 (kon.)
Sokolov – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Dvůr Králové n. Labem
Středa 15.11.2017, 18:002. liga skupina Západ • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V 18. kole se utká HC Baník Sokolov (3) na svém domácím ledě s nováčkem II. ligy HC Rodos Dvůr Králové (8). Navzdory všeobecnému mylnému tvrzení, že tento postup do II. ligy je největším historickým úspěchem pro město se Safari, není tomu tak, dvůr Králové si v sezóně 1959 – 60 zahrál dokonce i I.ligu (druhou nejvyšší soutěž). Do třetí nejvyšší soutěže se Dvůr Králové vrací po působení v sezóně 1973 – 74 po 44 letech.

Vzájemná utkání 2017 – 18:

Dvůr Králové – Sokolov 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky: 57. Valášek – 11., 14. a 28. Rulík

Opory Dvora Králového nad Labem: Obránci: Ondřej HAMERSKÝ (1978) – (Náchod, Trutnov, Vrchlabí), Michal PETIRA (1994) – (Pardubice, Kolín, Šumperk, Mulhouse – Francie), Lukáš KARLÍK (1991) – (H. Králové, Pardubice, Chomutov, Liberec, Trutnov), Útočníci: Zkušený Patrik FOŘT (1977) – (Klášterec, Kadaň, H. Králové, Pardubice, Havířov, Chrudim, Trutnov, Vrchlabí), Jakub LUŠTINEC (1985) - (H. Králové, Pardubice, Kolín, Polonia Bytom – Polsko, Chrudim, Most, Trutnov), Milan VALÁŠEK (1992) – (H. Králové, Liberec, Trutnov, H. Brod, Kolín, Litoměřice), David HRAZDÍRA (1994) – (Zlín, Trenčín, Nitra, Vsetín, Přerov, Havířov) a především ruský ostrostřelec Pavel POZDNIJAKOV (1994) – (Kurgan – VHL, Nomad Astana – Kazachstán, Saratov- VHL).

I přes obrovskou vzdálenost mezi oběma kluby je tu několik spojujících zajímavostí, Matěj Klust loni odehrál několik zápasů za Berlin Rivers Drivers s Pavlem Kuběnou. trenér Dvora Králové Ivan Houda pochází původem ze Sokolova.

Partnerem mistrovského utkání 2.ligy ČR mezi mužstvy HC Baník Sokolov a HC RODOS Dvůr Králové n/L, které se hraje ve středu 15.11. od 18:00 hodin, je společnost KV Služby s.r.o. – pan Antonín PAŠEK.

Vrchlabí – Sokolov 3:5

Poslední utkání měl HC Rodos Dvůr Králové nad Labem volno.

Poslední utkání Sokolova:

HC Draci Bílina – HC Baník Sokolov 5:8 (1:2, 2:4, 2:2)

Branky: 26., 48. a 58. Hrdlička, 2. Procházka, 28. Kýhos – 3. Šafář (D. Hruška, Kuběna), 5. Šik (Harkabus, Osmík), 21. Harkabus (Zadražil, Osmík), 25. Čejka, 33. Harkabus (Zadražil, Šik), 35. Trapl (Čejka), 43. Harkabus (Osmík, Michálek), 58. Čejka (T. Rohan, Kuběna)

Rozhodčí: Luczków – Janíček, Goltsch, Vyloučení: 7:7 navíc Fučík, Gevorkian (oba Bílina) 10 OT za nesportovní chování, Využití: 0:2

Sokolov: P. Hruška – Přindiš, Hohl, Šik, Weinhold, Šafář, Rulík, Michálek – Harkabus, Zadražil, Osmík, D. Hruška, Kuběna, T. Rohan, Šmejc, Čejka, Trapl, Kašpar, Račanský, Strunz.

5. Tomáš HARKABUS 13 (8+5)

Za Sokolov již nenastoupí útočníci Martin Osmík a Tomáš Harkabus, kteří jdou na měsíční výpomoc do Frýdku – Místku.

HC Baník Sokolov: Fečo (P. Hruška) – Šafář, Gombár, Weinhold, Michálek, Rulík, Šik (C), Hohl – Kašpar (A), Račanský (A), Sus, Kuběna, Rezek, Čejka, Šmejc, Davídek, Trapl, Zadražil, Janata, T. Rohan. Trenér: Michal Jäger.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Veselý (Kozák) – Vitebský (A), Klust, Antonov, Hamerský (C), Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Hrazdíra, Kmošek, Pozdnijakov, Sedláček, Zmítko (A), Kocián, Luštinec, Uchin, Valášek, Ježek. Trenér: Ivan Houda.

Rozhodčí: Michal Škrobák (Praha) – Petr Fiala (Sokolov), Ing. Marek Kučera (Kladno).

Sokolov bude hrát v černých dresech, hráči Dvora Králové nad Labem mají na sobě žlutozelenou kombinaci barev.

00:01

00:28
    Kuběna získal útočné pásma sám prověřil Veselého v brance hostí.

00:56
    Baník právě vstřelil branku!
    Pavel Kuběna předložil puk MICHAELU ČEJKOVI a ten ho po zemi dokázal dostat po zemi za záda Veselého – 1:0! Asistence: Pavel Kuběna, Tomáš Rohan.

01:30
    Rozklek Feča přerušuje hru.

02:12
    Puk mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

02:41
    Patrik Michálek (Sokolov) 2 + 10 OT za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest odsedí Michal Sus.

03:31
    Hostující tým nehraje vůbec dobře přesilovku.

04:41

05:25
    Hostující celek přijela přes celou republiku povzbudit skupina 3 skalních fanoušků. Klobouk dolů.

06:27
    Milan Valášek (Dvůr Králové nad Labem) 2 minuty za sekání.

07:33
    Veselý vytěsnil kotouč betonem na poslední chvíli mimo svou brankou.

08:24
    Ofsajd domácího celku.

08:27

09:00
    Zblokovaný kotouč končí v ochranné síti za brankou Rodosu.

09:37
    Fečo sráží kotouč do rohu kluziště.

09:58
    Veselý opět přerušuje hru svým zákrokem.

10:16
    Hamerský předvedl ukázkový bodyček u mantinelu.

10:32
    David Hrazdíra trefuje konstrukci domácí branky!

11:08
    Veselý se dnes v hostující brance vůbec nenudí.

11:54
    Nahození Dominika Hohla raději tlumí Veselý.

12:12
    Puk v hledišti.

12:59
    Veselý přerušuje hru.

13:45
    Přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

14:28
    Rozklek Veselého hasí další situaci před brankou Dvora Králového.

15:02
    Další kotouč mimo ledovou plochu.

15:32
    Veselý zasahuje svojí holí do volného puku.

16:11
    Kašpar málem dosprintoval odražený kotouč od mantinelu.

17:25
    Sokolov i nadále kontroluje hru.

18:52
    Veselý se štěstím vyrazil gólovou střelu Matěje Zadražila!

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:42
    Ležící Veselý přerušuje další šanci domácího celku.

20:00

Po první třetině ve které byla aktivnější Sokolov vede 1:0 nad snaživým Dvorem Králové nad Labem. Druhá třetina začne cca v 18:45 hodin.

20:01

20:42
    Zadražil byl vystaven do ofsajdu.

21:28
    Šafářova střela od modré čáry končí v lapačce Veselého.

22:33
    Perfektní souhra dvojice Davídek – Weinhold, kdy druhý jmenovaný MARTIN WEINHOLD zavěsil puk do odkryté branky – 2:0! Asistence: Milan Davídek, Patrik Michálek.

22:37
    Ve středním pásmu zahákoval protihráče Pavel Kuběna (Sokolov) – 2 minuty za hákování.

23:28
    Nepřesná střela domácích v oslabení minula hostující branku.

26:56
    Milan Valášek (Dvůr Králové nad Labem) – 2 minuty za sekání.

27:07
    Zakázané uvolnění domácího celku.

27:52
    Hosté se dokázali osvobodit z obranné třetiny.

28:44
    Tlak domácích k ničemu v závěru přesilovky nevedl.

28:56

29:44
    Gombárova střela končí v moci Veselého.

30:27
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

31:05
    Domácí fandové ženou hráče za další brankou.

31:57
    Zakázané uvolnění Sokolova.

32:46
    Zmatky před Fečem kdy puk poskakoval po brankové čáře, od hostů však puk do branky se nedostal.

33:28
    Domácí branka je mimo svou výseč.

34:05
    Tři na jednoho, Davídek vybojoval puk pro Trapla ten však svou střelou Veselého nepřekonal!

34:40
    Michal Petira (Dvůr Králové nad Labem) zastavil Davídka jen za cenu podražení, je nařízeno trestné střílení!

34:40
    MILAN DAVÍDEK skvěle provedl trestné střílení a nedal šanci Veselému!

35:26
    Zakázané uvolnění hostů.

36:45
    Další icing Východočechů.

37:25
    Trapl místo nahrávky na volného Šika volí nepřesnou střelou.

39:53
    Šmejc se protáhl mezi dvěmi protihráči jak lasička, puk před ním raději přikryl Veselý.

40:00

Sokolov přidal ve druhé třetině dvě branky zásluhou Weinholda a Milana Davídka z trestného střílení. roto po 40 minutách vedou domácí nad Dvorem Králové 3:0 Poslední část dnešního utkání začne v 19:30 hodin.

40:01

40:26
    Šikovo pochybení napravil jeho spoluhráč z obranné řady.