Omsk – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Jokerit – Soči 2:3 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 1:2 (0:2 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 17.11.2017, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Československá stopa

Jakub Nakládal (JAR) 1+0, 5 střel, čas na ledě 23:08 (19:32:01)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:28 (7:10, 7:6, 11:9 – 3:3)
    Zblokované střely – 12:12
    Vyhraná vhazování – 20:24
    Trestné minuty – 33:9
    Hity – 18:17

Lokomotiv dnes prohrával po první třetině 0:2, přesto nakonec slaví vítězství 3:2 v prodloužení. To rozhodl až 10 sekund před koncem český obránce Jakub Nakládal, který puk po Loktionově střele dorážel do odkryté branky. Ufa tak prohrála už čtvrtý zápas v řadě, byť tentokrát získala alespoň bod.

64:50 Jakub NAKLÁDAL - 3:2

64:50
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí rozhodují 10 sekund před koncem prodloužení! Brandon Kozun nabídl pěknou přihrávkou puk na pravý kruh Andreji Loktionovovi, proti jehož střele se sice Karejev stačil přesunout, ale kotouč mu projel mezi betony, zastavil se těsně za nimi a dojíždějící JAKUB NAKLÁDAL už měl snadnou práci. Asistence Brandon Kozun a Andrej Loktionov.

64:01
    Už tu máme poslední minutu prodloužení.

63:03
    Jegor Korškov vyřešil přečíslení 2 na 1 zajímavým způsobem, když si ještě počkal na z druhé vlny najíždějícího spoluhráče. Jeho střelu z mezikruží vykopl brankář Karejev!

62:29
    Až teď se dostal za obranu Jegor Averin! Philip Larsen ho dokázal vytlačit za branku, ale Averin ji ještě objel a dostal se před Karejevem ke střele. Hostující gólman má kotouč někde pod betony.

61:56
    Zatím čekáme na nějaké přečíslení, oba týmy se při hře 3 na 3 snaží pozorně bránit.

60:30
    Do dobré příležitosti se málem dostali domácí. Dobře se ale vrátil Igor Makarov, který sebral nahrávaný kotouč.

60:10
    V domácí brance skončil místo kotouče útočník Ufy Arťom Fjodorov, který do ní vlétl ve velké rychlosti. Také se z ledu sbírá hodně těžce, ale snad bude v pořádku.

60:01

Hned v úvodu třetí třetiny srovnal v přesilovce na 2:2 domácí obránce Staffan Kronwall a tímto výsledkem také zápas po 60 minutách skončil. Uvidíme tedy prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    V závěru to ještě zkoušel Linus Omark. Z levého kruhu cpal puk do horní části branky, ale Konovalov zakročil ramenem,

59:32
    Od modré střílel Jakub Nakládal. Karejev dobře viděl a zakročil pravým betonem.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Korškov (Kraskovskij, Čerepanov), 41. Kronwall (Kozun, Kontiola), 65. Nakládal (Kozun, Loktionov) – 16. Larsen (Omark), 19. Burdasov (M. Majorov, Korotkov)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Koledov, Rafikov, Kutuzov, Čerepanov, Gromov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Mosaljov, Averin (A), Apalkov – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Loktionov, Alexejev, Kadějkin.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Loginov (C), Larsen, Gončarov, Arzamascev, Panin, Beljakov, M. Osipov, S. Garejev – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Burdasov, Zubov (A), Fjodorov – Kuzmin, Soloduchin, Juňkov – I. Makarov, Korotkov, M. Majorov.

Rozhodčí: Bondar, Lavrentěv – Berseňov, Judin