Omsk – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Jokerit – Soči 2:3 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 1:2 (0:2 po s.n.)
CSKA Moskva
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 17.11.2017, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:50:22)

Trestné minuty: 10:24

Zápas skončil a body zůstávají v Moskvě. CSKA si dnešní výhru zaslouží za vyrovnaný výkon ve všech třetinách. V té poslední si domácí dobře hlídali dvoubrankový náskok a nakonec jej o jednu branku i navýšili. Poslední gól tohoto duelu zaznamenal Kirill Petrov, když zakončil rychlý brejk dvou na jednoho. Kazaň toho dnes mnoho nepředvedla, domácí brankář měl v utkání i pasáže, kdy se mohl ve své brance i nudit. Konečný výsledek zní 3:0 pro CSKA Moskva.

59:20 Petrov gól v úplném závěru nepřidal

59:20
    Málem jsme viděli ještě jeden gól za zády Garipova, to vše po chybě hostů v rozehrávce. Pokus Petrova ale brankář Kazaně pokryl povyjetím z brankové čáry.

58:25
    Kaprizov už skáče na led, jeho dvouminutový trest je minulostí.

57:52
    Nyní se hosté dokonce dopustili zakázaného uvolnění, Glinkin za pukem pospíchal marně.

57:31
    Smyčka se pomalu stahovala u brankoviště CSKA, finální fáze ale nebyla povedená a domácí o mantinel vyhodili.

57:00
    Nahození od modré čáry Sorokin moc dobře neviděl, zvládl ale puk vytěsnit. Kazaň pokračuje v přesilovkovém zámku.

56:25
    Máme tu další vyloučení, dvě minuty za podražení dostal domácí Kirill Kaprizov.

55:27
    CSKA je v plném počtu.

54:44
    Puk letí po mantinelu až ke Garipovovi, přesilovka hostů se mezitím blíží ke svému konci.

54:21
    Sorokin ale musel vytáhnout pohotový zákrok, a to proti dorážce Klinkhammera z bezprostřední blízkosti. Po delší době musel chytat opravdu naostro.

53:59
    Popov ale celkem bez problémů vyvezl puk z pásma až k útočné modré. I v takových momentech je vidět, v jaké velké pohodě CSKA dnes hraje.

53:27
    Kazaň bude mít možnost snížit v přesilové hře, dvě minuty za faul kolenem dostal Michajl Pašnin.

52:59
    Stále stejný obrázek, pokusy hostů o útok končí na výborně pracující obraně CSKA...

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Nestěrov (Kaprizov), 9. Kuzmenko (Naumenkov, Světlakov), 50. K. Petrov (Al. Popov, Ničuškin)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Ožiganov, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – Tělegin, Andronov, V. Žarkov – Grigorenko, Světlakov, Kuzmenko – Ljubimov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov, D. Musin, Batyršin, Ohtamaa, Sidorov, Tokranov – Galijev, Glinkin, Sekáč – Klinkhammer, Obuchov, Kosov – Jazkov, M. Gluchov, Lukojanov – Golubev, Svitov, Archipov.

Rozhodčí: Kulakov, Jeřábek – Otmachov, Ivanov

Diváci: 5 407