Toronto – New Jersey 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 6:4 (kon.) | Montreal – Arizona 4:5 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 6:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 6:4 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 3:2 (3:2 po s.n.) | Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.)
Vancouver – Vegas 2:5 (kon.) | Los Angeles – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – Florida 0:2 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
St. Louis Blues
Pátek 17.11.2017, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci, či dobré ráno. (05:41:48)

Vhazování: 53%-47%

Střelecky se prosadil také Vladimír Sobotka, který v první třetině využil zaváhání brankáře Talbota a v oslabení otevřel skóre. Ač o necelou půl minutku později domácí srovnali, v dalším průběhu zápasu skórovali již jen hráči ze St. Louis.

St. Louis Blues dokázalo na ledě Edmontonu odčinit nedávnou vysokou porážku z Calgary a po výhře 4:1 přerušilo sérii dvou porážek v řadě. Hosté navíc předvedli velmi soustředěný výkon a kromě první třetiny měli zápas pevně pod kontrolou. Hlavní zásluhu na vítězství má Brayden Schenn, který sám vsítil dvě branky a na jednu další přihrál a zaslouženě se stal první hvězdou zápasu.

59:30
    Blues se museli vrátit do vlastního pásma, to je ovšem trápí v tuto chvíli nejméně.

59:08
    Ani z dalšího výpadu McDavida se nic neurodilo. Puk mají hosté.

58:14
    McDavid znovu ukázal svou rychlost a přehled. Zajel si za obranu a přihrál na najíždějícího Maroona, jehož rána však byla zblokována obráncem. Možná měl McDavid střílet sám.

58:01
    Poslední dvě minuty utkání.

57:44
    K dobré střele se dostal Letestu, který pálil z první, avšak Allen si vychutnal zásah lapačkou.

57:20
    Hosté si pečlivě hlídají střední pásmo a hokejisté Edmontonu se musí neustále vracet ke své brance.

56:58
    Oilers z vlastního pásma zkusili rozehrát na delší vzdálenost, ale dopustili se jen zakázaného uvolnění.

Komerční přestávka.

56:19
    Puljujarvi se ještě pokusil rychlou střelou z ostrého úhlu překvapit Allena, ale ten si levou tyčku pohlídal.

56:06
    Utkání se svým způsobem spíš dohrává, tempo rozhodně není nijak strhující.

55:42
    Zakázané uvolnění St. Louis.

54:48
    Domácí hrají v plném počtu. Maroon, který odpykával Lucicův trest za hrubost, je zpět na ledě.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. R. Strome (Benning, Nugent-Hopkins) – 16. Sobotka (Pietrangelo, Stastny), 28. Steen (B. Schenn, Pietrangelo), 46. B. Schenn (Upshall), 48. B. Schenn (Schwartz, Parayko)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson (A), Nurse, Benning, Klefbom, Russell, Gryba – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Puljujärvi, Nugent-Hopkins (A), Lucic – Pakarinen, R. Strome, Cammalleri – Kassian, Letestu, Caggiula.
    St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Steen (A), Stastny, Sobotka – Jaškin, Sundqvist, Pääjärvi – Thorburn, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Hanson, Rehman – Murphy, Wheler