Toronto – New Jersey 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 6:4 (kon.) | Montreal – Arizona 4:5 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 6:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 6:4 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 3:2 (3:2 po s.n.) | Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.)
Vancouver – Vegas 2:5 (kon.) | Los Angeles – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – Florida 0:2 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Boston Bruins
Pátek 17.11.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro toto utkání úplně vše. Přeji hezké sváteční ráno. (07:24:04)

Ztráty puku: 18:11

Je konec, Boston dokázal udržet své těsné vedení a poráží Los Angeles 2:1. Boston se dostal do vedení už v první třetině, když se prosadil McAvoy. Los Angeles se povedlo ve druhé dvacetiminutovce díky Doughtyho srovnat, ale následně Bostonu vrátil vedení zpět Chára. Domácí ve zbytku druhé části i ve většině třetí třetiny byli lepším a aktivnějším týmem, ale puk za záda Chudobina dostat nedokázali. A tak si připsali už čtvrtou porážku v řadě, zatímco po čtyřech prohrách konečně zase vyhrál.

59:37
    Tim Schaller vyvezl kotouč za modrou, ale ke střele na prázdnou bránu se nedostal.

58:40
    Přesto Los Angeles odvolalo Quicka a zkouší to ve hře pět na pět.

58:29
    Tak to není pro Kings dobrá zpráva. Zrovna když už začínali uvažovat o odvolání Quicka, budou se muset bránit. Za podražení je totiž vyloučen Jussi Jokinen.

57:42
    Střela Nicka Shoreho z pravé strany byla nepřesná, Chudobin mohl zůstat v klidu.

56:40
    Kopitorova střela byla tečovaná, přesto ji Chudobin dokázal vyrazit. A pak si poradil i s dorážkou Browna.

56:21
    Nyní Boston vyhodil kotouč jen na icing.

56:10
    Bruins se v posledních minutích soustředí hlavně na obranu, rádi by udrželi náskok a odvezli si z ledu Kings cenné dva body.

54:35
    Ani Chárova střela se neujala a Kings dostali puk do středního pásma.

54:18
    Bergeronovu střelu zablokoval Martinez. Ten v tomto ohledu dnes na ledě kraluje.

53:25
    Carlo vybojoval kotouč a vyhodil ho na zakázané uvolnění.

52:14
    Kings se nastěhovali do útočného pásma, ale zatím se nedokázali odlepit od mantinelu a vystřelit.

51:49
    Carlo byl u puku dříve než Shore, takže se píská zakázané uvolnění Los Angeles.

51:22
    Pastrňák dokázal oblouček dostat puk do středního pásma a on i jeho spoluhráči tak mohou konečně vystřídat.

50:02
    Od levého mantinelu vystřelil Jake DeBrusk, Quick si připsal další zákrok a znovu podržel své mužstvo v boji o vyrovnání.

49:31
    Po vyhození Bostonu se píská zakázané uvolnění.
    49:03 Kuraly ani nadvakrát nepropálil Quicka.

49:03
    Sean Kuraly se obtočil kolem branky a byl před Quickem úplně sám. Přesto se mu ani nadvakrát nepodařilo brankáře Kings překonat.

48:35
    Po vyhraném buly vypustil dělovku od modré Jake Muzzin. Chudobin dokázal puk vyrazit betonem a k dorážce se pak nikdo nedostal.

48:11
    Doughtyho stela od modré byla těsně před Chudobinem zablokovaná.

47:52
    Brown z levé strany centroval kotouč na slepo před bránu. Nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

47:16
    Znovu má Quick puk ve své moci. Los Angeles se zatím ve třetí třetině nedaří zatlačit na Boston a vynutit si vyrovnání.

46:38
    Kuraly nebezpečně dorážel a Quick musel být rychlý, aby se vrátil zpět na svou pozici a zamezil puku doletět až do sítě.

45:35
    Lewis dobře vypálil z levé strany. Chudobin zaváhal a kotouč pouze vyrazil před sebe. Pak měl štěstí, že Shore z dorážky netrefil bránu.

44:35
    Střela Iafalla byla nepřesná,puk přelétl břevno branky Antona Chudobina.

44:00

43:57
    Střelu Postmy srazil vedle branky Doughty.

43:34
    Andrew Crescenzi vyhodil kotouč, Los Angeles se zatím brání dobře.

43:05
    Ne ale na dlouho, po špatné přihrávce Bruins se Kings osvobozují.

42:50
    Bergeron z blízka netrefil Quickovu branku. Boston zůstává v pásmu.

42:08
    Z levého kruhu vypálil tvrdě McAvoy. Prozatím si ale na svůj druhý gól v zápase musí počkat

42:00
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., hrubost).

41:47
    Krejčí od modré nahodil puk na Quicka. Dorážel pak ještě Charlie McAvoy, Quick i tentokrát dokázal zasáhnout.

40:40
    McAvoyova střela se až na Quicka nedostala, brankář Kings si tak na první zákrok ve třetí třetině musí počkat.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:38.

Los Angeles se sice povedlo ve druhé třetině vyrovnat, ale stejně po čtyřiceti minutách stále o jeden gól prohrávají. Nejprve se prosadil krásnou a naprosto přesnou střelou do horního růžku Chudobinovy branku Doughty. Los Angeles si ale nerozhodný stav neužilo ani deset minut. Šest minut před koncem druhé dvacetiminutovky se podařilo vyrovnat díky nešťastné teči Lewise střelou od modré Chárovi. Los Angeles pak bylo několikrát blízko opětovnému vyrovnání, ale Chudobin dnes chytá velmi dobře a další puk už za svá záda nepustil.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:56
    Kopitor ještě stihl hodně nebezpečně z levé strany vypálit. Ale nemířil přesně, a to možná Chudobina zachránilo.

39:11
    Jordan Szwarz byl pod tlakem, ale přesto se mu povedlo do levého mantinelu vypálit. Quick neměl problém puk vyrazit.

38:42
    Jokinenovi přeskočil puk v důležitém momentu přes hokejku a kvůli tomu přišli Kings o útočné pásmo.

38:22
    Z levé strany vypálil zápěstím Pearson. Další skvělý zákrok Antona Chudobina.

37:48
    Konečně se Boston osvobodil z područí Los Angeles. Byl to Chára, kopu se povedlo dostat kotouč do středního pásma.

37:11
    Ihned po vyhraném buly vystřelil Dustin Brown. Puk byl přizvednut do ochranné sítě za brankou Bostonu.

37:08
    Další důležitý zákrok Chudobina. Tentokrát proti střele Folina od modré. Ruský brankář puk nejprve vyrazil, ale pak po něm hned skočil, aby zamezil dorážkám.

36:18
    Kempeho nepříjemnou střelu dokázal Chudobin vyrazit a zbytek práce odvedli pak jeho spoluhráči, když hráčům Kings nedovolili dostat se k dorážce.

36:02
    Folinovu střelu dokázal Anton Chudobin polapit a drží tak svůj tým v těsném vedení.

35:23
    Kopitar nahrál na Browna. Ten pak hledal, komu by přihrál před branku, ale tam zrovna nikdo nebyl.

34:53
    Chára nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ovšem vybojovali hráči domácího týmu.
    33:16 Zdeno CHÁRA - 1:2

33:16
    Bruins právě vstřelili branku!
    Boston se vrací zpět do vedení. Sekundu po návratu Kopitara do hry se střelou od modré čáry prosadil ZDENO CHÁRA. Jeho střelu před Quickem tečoval Lewis a tím svého brankáře vlastně překonal. Dobrou práci při clonění před brankou odvedl Nick Shore. Asistence: Paul Postma, Danton Heinen.

33:06
    Chára nebezpečně vystřelil a blízko k dorážce měl pak Heinen.

32:47
    A následně se povedlo Kings vyhodit puk a mohou vystřídal.

32:25
    Stejně to dopadlo i napodruhé. Martinez Pastrňákovu střelu z levé strany zablokoval.

32:13
    Tentokrát už se rozhodl David Pastrňák střílel. Nepropálil ale před sebou stojícího Martineze.

32:00
    Boston se konečně usadil v útočném pásmu, ale stále ani na Quicka nevystřelil. Pastrňákova přihrávka byla sražena ven ze hřiště.

31:15
    Boston si zahraje první přesilovku v zápase, poté co je vyloučen Anže Kopitar za držení Heinena.

31:00
    Bergeronovu střelu z levé strany zablokoval svou bruslí Doughty.

30:05
    Puk nebezpečně poskakoval před brankovištěm Chudobina. Byl do toho zapletený hlavně Andy Andreoff, kotouč se mu však za ruského brankáře dotlačit nepovedlo.

29:30

28:47
    Bostonu se podařilo vyhodit puk, Los Angeles už zbývá z přesilovky necelá minuta.

27:47
    Z pravé strany tvrdě vypálil Tyler Toffoli. Chudobin puk vyrazil a musel se připravit i na dorážku, která na něj následně mířila.

27:30
    Bergeron byl donucen zatáhnout za záchranou brzdu a dopustil se hákování. Je vyloučen na dvě minuty.

27:30
    Kopitarovu střelu chytil Chudobin a pak se dotkli puku hráči Bostonu, takže se bude vylučovat.

27:07
    Forbort chtěl střílet puk z první, ten mu ale sjel z hokejky, takže z toho nic nebylo.

26:39
    Před brankou Los Angeles se sjelo několik hráčů. Quick si byl schopen kotouč najít a přikrýt ho pod svou lapačku.

26:12
    Derek Forbort předvedl za svou brankou dobrou práci, dokázal pod tlakem udržet puk a dostat ho ven z obranného pásma.

25:38
    Tim Schaller střílel z levé strany od modré čáry, Jonathan Quick puk vyrazil svou lapačkou.
    24:33 Drew DOUGHTY - 1:1

24:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, Los Angelese se podařilo využít přesilovou hru. Jokinen převzal puk od Kopitara a pak našel krásnou přihrávkou mezi kruhy najíždějícího DREWA DOUGHTYHO. Obránce Kings vystřelil a trefil naprosto přesně levý horní roh branky Chudobina. Asistence: Jussi Jokinen, Anže Kopitar.

24:00
    Bostonu se podařilo vyhodit puk, to je pro něj dobré zahájení oslabení.

23:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Folin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., hrubost).

23:47
    Folin předvedl čistý hit, ale okamžitě se do něj pustil Bergeron. Pak se ještě do strkanice zapojili další hráči. Rozhodčím se nakonec podařilo situaci uklidnit.

23:08
    Nick Shore hodně nebezpečně střílel z levé strany, ale Chudobin se ani tentokrát nenechal překonat a udržel si čisté konto.

22:27

22:19
    Tim Schaller se v končícím oslabení vydal dopředu. Jeho střela z levé strany byla zablokovaná.

21:16
    Drew Doughty nebezpečně vystřelil od modré. Dorážet se pak ještě pokoušel Brown, který také Doughtyho střelu tečoval. Nepovedlo se mu to.

20:55
    Bruins se podařilo vyhodit puk. Kings se zatím v útočném pásmu nedokázali usadit.

20:27
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., vysoká hůl).

20:27
    Napodruhé už Iafallo branku trefil, ale Chudobina nepřekonal.

20:19
    Druhou třetinu zahájil nepřesnou střelou Alex Iafallo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:37.

První třetina je za námi, padla v ní pouze jedna branka, a tu vstřelili hosté. Po vyhrané buly se k puku dostal McAvoy, obešel svého strážce Pearsona a pak už měl volnou cestu k bráně a skóroval. Své šance měli i domácí, ale nepodařilo se jim zatím najít recept na Chudobina v brance Bostonu. Los Angeles si zahráli zatím jako jediní v závěru třetiny přesilovku, ale tu nedokázali využít.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:59
    Vhazování skončilo smírem, Kings nestihnou vystřelit.

19:58
    Dvě sekundy před koncem třetiny se bude vhazovat před Chudobinem. Los Angeles to zkusí v šesti hráčích v útočném pásmu a bez odvolaného Quicka.

19:45
    Noel Acciari podrazil bruslí Quicka, když dělal oblouk. Pravděpodobně to bylo omylem, ale každopádně pro Qucika hodně nepříjemné.

19:38

19:25
    Kurtis MacDermid střílel z levé strany, jeho pokus byl zablokován, Chudobin tedy nemusel zasahovat.

19:07
    Až teď se opět podařilo Kings usadit v útočném pásmu.

18:40
    To už nyní neplatí, Bruins se podařilo dostat k puku a vyhodit ho.

18:15
    Alec Martinez dostal nabito na levý kruh, ale minul branku. Los Angeles zůstávají v útočném pásmu.

17:47
    Bostonu se podařilo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.

17:38
    První vyloučení zápasu, bude to Losa Angelese, které si zahraje přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Brandon Carlo.

17:10
    Charlie McAvoy je plný sebevědomí a čistým hitem srazil k zemi Andreoffa.
    16:06 Charlie MCAVOY - 0:1

16:06
    A máme tu první branku zápasu, Boston se ujímá vedení. CHARLIE MCAVOY se dostal po vyhraném vhazování k puku a nikým neobtěžován se dostal až před branku Quicka. Tomu pak zvedl kotouč nad rameno a otevřel tím skóre zápasu. Asistence: Patrice Bergeron.

15:40
    Sean Kuraly nebezpečně střílel z levé strany, práci za svého brankáře odvedl Alec Martinez, který kotouč zablokoval.

15:01
    Přihrávka Brodzinského před branku byla přizvednuta a puk vypadl ze hřiště.

13:45
    Pearson to zkoušel z pravé strany bekhendem, ale trefil pouze boční síť Chudobinovy branky.

13:24
    Kongs pouze nahodili kotouč do útočného pásma a oba týmy mění své síly na ledě.

12:21
    Jake DeBrusk střílel z mezikruží, ale Quick zůstal bez práce, protože na střela na něj neprošla.

11:46
    Po nepřesné přihrávce Los Angeles se jim zakázané uvolnění.

10:25
    Martinez byl na modré čáře pod tlakem. Nakonec se mu nepovedlo přes dva hráče Bostonu přihrát a Los Angeles ztratili pásmo.

09:48
    Chára za vlastní brankou chyboval, naštěstí pro něj pak střela Forborta od mdoré mířila příliš vysoko, až do ochranné sítě.

09:31
    Boston vyhrál vhazování a hned si to namířil na druhou stranu. Z levého kruhu vypálil Tim Schaller, Quick vyrazil puk ramenem, pak si ho přiťukl ve vzduchu hokejkou a teprve potom chytil do lapačky.

09:21
    Nahození Doughtyho od modré čáry Chudobin ztlumil a pak raději i přikryl, protože na něj nebezpečně dojížděli hráči domácího týmu.

08:40
    Riley Nash chtěl zakončovat po rychlém vytočení před branku, to mu ale obránci Kings nedovolili.

08:25
    Z levého kruhu zápěstím vystřelil Tanner Pearson, Chudobin puk chytil a ponechal si ho u sebe.

07:59
    Charlie McAvoy projel s pukem na holi pořádnou dálku, až z obranného do útočného pásma. Pak ale puk nikomu nepředal a přišel o něj.

07:16
    Na druhé straně musel zasahovat Quick, zákrok proti střele kapitána Bostonu Patrice Bergerona se mu povedl.

06:42
    Jokinen střílel z mezikruží, ale nepřesně. Kotouč proletěl vedle pravé tyče Chudobinovy branky.

06:02
    Frank Vatrano střílel z pravého kruhu, Quick si připsal další jistý zákrok a udržel nerozhodný stav zápasu.

05:23
    Jake DeBrusk tvrdě vypálil na Quicka a ten měl co dělat, aby střelu od modré vyrazil.

05:04
    Po vyhraném vhazování vyhodili domácí kotouč na zakázané uvolnění.

04:55
    Na druhé straně pak střílel Kevan Miller a Quick předvedl jistý zákrok. Vhazovat se bude po pravici Quicka.

04:42
    Drew Doughty nahrál na pravý kruh na Iafalla. Ten pohotově vypálil, ale trefil jen boční síť Chudobinovy branky.

03:56
    Tim Schaller dostal přihrávku před branku, ale jeho rychlé zakončení dokázal Quick ramenem vyrazit. Puk skončil v ochranné síti.

03:27
    Tentokrát se hra přerušuje kvůli ofsajdovému postavení Kempeho. Za modrou čárou byl příliš brzy.

02:48
    Po jednom ze soubojů kotouč zmizel na střídačkách, hra je přerušena.

01:02
    Poprvé se Boston na chvíli podíval do útočného pásma. Jeho pobyt před Quickem nebyl zakončen střelou.

00:44
    Toffiliho střela byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Chudobinem.

00:24
    Ke střele se dostal Anže Kopitar, ale neměl na zakončení klid a zamířil nepřesně.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty (A), Forbort, Folin, Muzzin, Martinez, MacDermid – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – Lewis, N. Shore, Andreoff – Brodzinski, Crescenzi, J. Jokinen.

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, O'Gara, K. Miller, Postma – Pastrňák, Bergeron (A), Cehlárik – Szwarz, Krejčí (A), Heinen – DeBrusk, Kuraly, Beleskey – Vatrano, Riley Nash, Schaller – Acciari..

Vzájemné zápasy

V této sezoně se utkávají tyto dva týmy poprvé. V minulé sezoně vyhrál oba dva zápasy hostující celek. Los Angeles ale na vlastním stadionu porazilo Boston ve třech z posledních čtyř utkání.

Boston si dali před sezonou za cíl dostat se do play-off. A jak se zatím ukazuje, vůbec to nebudou mít jednoduché. Aktuálně jsou ve Východní konferenci až na čtrnácté místo. Na postup do play-off aktuálně ztrácí pět bodů. To samozřejmě ještě jde celkem jednoduše dohnat, ale Boston by potřeboval začít vyhrávat. On ale naopak už čtyři poslední utkání prohrál. Na kluzištích soupeřů odehráli Bruins zatím sedm utkání a vyhráli jen jediné. Zbytek prohráli, z toho čtyřikrát po základní hrací době.

Los Angeles patří zatím v této sezoně do absolutní špičky celé NHL. Více bodů už mají jen St. Louis a Tampa Bay. V Západní konferenci jsou Kings na druhém místě, v Pacifické divizi jsou první. Poslední tři utkání ale Los Angeles nevyšly, všechny je prohrálo. Postupně s Tampou, San Jose a Vancouverem. Na domácím ledě dokonce Kings prohráli už čtyřikrát po sobě.

Zdravím a vítám všechny hokejové fanoušky u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Boston Bruins. Úvodní buly utkání bude vhozeno krátce po půl páté ráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 25. Doughty (J. Jokinen, Kopitar) – 17. McAvoy (Bergeron), 34. Chára (Postma, Heinen)