Getafe – Alavés 4:1 (kon.) | Leganés – Barcelona 0:3 (kon.) | Sevilla – Celta Vigo 2:1 (kon.)
Atlético – Real Madrid 0:0 (kon.)
Sevilla FC
2:1 (1:1)
Celta de Vigo
Sobota 18.11.2017, 18:30 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla • Španělská LaLiga • 12. kolo

To je ode mne vše.Přeji Vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších přenosů nashledanou. (20:25:55)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 20:18.

A máme tu konec! Na skvělý a záživný 1. poločas ten 2. příliš nenavázal, i tak jsme ale viděli poměrně hezký zápas. Sevilla se velmi brzo ujala vedení, když se v 48. minutě prosadil Nolito. Od té doby jsme mohli vidět obléhání pokutového území Sevilly. Hosté měli své šance, největší asi Gomez, bylo to však málo platné. Rozhodčí sporné momenty zapískal spíše ve prospěch domácího týmu a ani závěrečný tlak gól nepřinesl. Sevilla tak na domácím stadionu získává všechny 3 body za vítězství 2:1.

90+5

90+4
    Blanco posílá dlouhý nákop směrem ke svému protějšku v bráně domácích. Útočný faul ale znamená konec nadějí.

90+4
    Posledních 60 vteřin! Drama vrcholí.

90+3
    Dlouhý nákop do vápna domácích byl odvrácen. Sevilla urputně brání jednogólový náskok.

90+1
    Nastaveny budou 4 minuty. To je dostatek času na vyrovnání pro hosty.

90
    Žlutou kartu za ostrý zákrok na Sarabia dostává J.Castro.

90
    Tentokrát už se píská, Sarabia dostal naloženo hned od dvojice soupeřů.

89
    Velmi emotivnímu konci utkání nepomohla ani další sporná situace, když rozhodčí neodpískal faul na Muriela u vápna hostů.

87
    Soria vůbec nezvládl zákrok a prudkou střelu doprostřed brány pouze vyrazil před sebe. Tam se seběhli hned 2 borci v černém, ale míč se jim do brány dostat nepodařilo.

87
    Zajímavá šance pro Celtu. Volný přímý kop z nějakých 25 metrů.

86
    Žlutou kartu za ostrý skluz dostává G.Pizzarro.

85
    Utkání se blíží ke svému konci a Muriel měl na kopačce rozhodnutí. Jeho střela se však nevešla mezi 3 tyče.

83
    Střídání v týmu Sevilla FC; odchází Nolito a přichází Michael Krohn-Dehli .

83
    David Soria pod tlakem vykopává balón, ale zvládl to na výbornou! Hostům zbývá přibližně 10 minut na to, aby s výsledkem ěnco udělali.

81
    Maximiliano Gómez byl opět vidět, když se dral k odraženému míči na hranici vápna. Jeho snaha ale gól nepřinesla.

78
    Dvojité střídání v týmu Real Club Celta de Vigo; odchází P.Sisto a G.Cabral a přichází J.Guidetti a B.Portela.

77
    Domácím možná došlo, že takto nemůžou utkání dohrát a zvýšili svou aktivitu. Vše vyústilo faulem na polovině Celty.

75
    To už zavánělo gólem! Cabral donutil ke skvělému zákroku Soria, který ho z bezprostřední blízkosti vychytal.

74
    Střídání v týmu Sevilla FC; odchází S.Corchia a přichází S.Kjaer.

73
    Corchia opět zůstává na zemi a drží se za zadní stranu stehna. To nevypadá dobře pro pravého obránce.

72
    Sarabia, který je ve 2. poločase poměrně aktivní, zvládl těžký souboj s obráncem a uháněl vstříc Blancovi. Cabral mu včak skvěle zastoupil cestu a míč mu odebral.

70
    Něco tomu chybí. Celta je aktivnější, více drží balón, ale v konečné fázi útoku je bezzubá.

69
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo; odchází S.Lobotka a přichází N.Radoja.

67
    Momentálně sledujeme trochu hluchou pasáž utkání, která nenabízí nic závratného. Naopak je k vidění nespočet krátkých přihrávek.

66
    Sevilla pouze brání náskok. Je to trochu rozpačitý výkon od vstřeleného gólu na začátku 2. poločasu.

64
    Střídání v týmu Sevilla FC; odchází F.Vazquez a přichází E.Banega.

62
    Za proste vyfasoval žlutou kartu I.Aspas.

62
    Další nepřehledná situace ve vápně Sevilly. Copak se to stalo? Odražený balón skvěle trefil Mallo a nastřelil ruku protihráče. Hosté se poté vyrojili okolo rozhodčího a domáhali se penalty. Ten ale desítku nepíská.

61
    Celta Vigo je v posledních minutách aktivnějším týmem a snaží se dohat náskok soupeře.

59
    Režie nám neukázala, zda jsou oba borci v pořádku, ale dá se to předpokládat. Hra opkračuje.

58
    Tak to muselo bolet oba akktéry vzdušného souboje! Ve vápně se hlavama srazili 2 hráči a zůstávají ležet na trávníku. Okamžitě k nim spěchá pomoc z lavičky.

57
    Ano ano , takhle se to učí už malí prckové ve fotbalových akademiích. "Přihraj a běž". Sarabia si takto 2x narazil se svými spoluhráči a rázem byl na pravé straně sám. Centr však porstrádal přesnost.

55
    Tohle nedat, to je umění! Heznandez se ocitl úplně sám snad 3 metry od brány, zpracoval si centr, poté však nesmyslně vypálil asi 2 metry nad bránu.

53
    DOmácí se trochu zatáhli a Celta Vigo má více prostoru na kombinaci. Zatím ale drží míč daleko od Soria.

52
    Gomez mohl vzápětí vyrovnat, skákavý balón ale vůbec netrefil dobře.

50
    Sevilla je při chuti a dál útočí. Sarabia to vzal na sebe, daleko se však neprokličkoval.
    48. NOLITO - 2:1

48
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Sevilla skvěle vkročila do 2. poločasu, když Sarabia z pravé strany nacentroval před bránu, kde se nacházel NOLITO, který hlavičkou překonává Blanca.

47
    Domácí mají hned v úvodu 2. půle k dispozici přímý kop, žádné nebezpečí z něj však nevytěžili.

46

Viděli jsme skvělý 1. poločas. Hra se přelévala nahoru dolů, šance střídala šanci a oba týmy mohly nasázet soupeři minimálně 3 góly. TO se však nestalo. Nicméně se prosadili oba střední útočníci na hřišti. Nejprve krásnou hlavičkou poslal Celtu Vigo do vedení Gomez, ve 36. minutě srovnával taktéž hlavou Muriel. Druhá část utkání bude jistě zajímavá, nenechte si jí ujít.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Nolito mohl vstřelit 2. gól domácích, z velkého úhlu však nepřekonal Blanca.

45
    Sevilla je sice aktivnější, časté nepřesnosti ale nedovolují dovést kombinace do zakončení. bude se nastavovat ještě jedna minutka.

43
    Gomez Gonzalez vyzkoušel, zda mu u rozhodčího neprojde házenkářské zpracování balónu. Sudí byl však blízko a píská.

41
    Začíná se nám na hřišti trošku přiostřovat. Další hráč domácích zůstal chvíli ležet na trávníku po souboji s protihráčem. Rozhodčí by měl trochu zklidnit aktéry tohoto utkání.

40
    Corchia zůstává ležet na zemi. Střet s Jonnym nebyl nijak tvrdý, pravý obránce však špatně došlápl a nyní se drží za kotník.

38
    Zatím sledujeme atraktivní utkání, šancí na obou stranách je dostatek, přicházejí i góly. Jen tak dál. Teď jsou "na řadě" hosté.
    36. Luis MURIEL - 1:1

36
    I domácí se prosazují ze vzduchu! LUIS MURIEL předskočil obránce a prudkou hlavičkou na přední tyč překonává bezmocného Blanca. Máme vyrovnáno.

34
    Kolik scházelo? Možná 2-3 decimetry. Krásná technická rána v podání Vazqueze končí těsně vedle levého horního růžku.

32
    Hra pokračuje, Sevilla drží míč, nicméně sympatická hra domácích ze začátku utkání je ta pryč.
    30. Neuznaný gól Celty Vigo

30
    Tak teď opravdu nevím. Hosté se dostali do vápna a dokázali vsítit gól. Konkrétně se o to postaral Sisto. Nicméně, praporek pomezního vyletěl nahoru a gól není uznán. Z opakovaných záběrů však bylo vidět, že ofsajd rozhodně nebyl. Spíše si Sisto zpracoval balón rukou a podle gestikulace rozhodčích to vypadá na odpískání tohoto prohřešku.

29
    Lenglet skvěle zapracoval ve svém vlastním vápně. Nadějně rozjetou akci hostů sám zastavil a poté navíc rozehrál skvěle balón na volného spolhráče.

27
    Po velmi atraktivní části utkání, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, se dění na hřišti trochu uklidnilo. Sevilla se pokouší krátkými přihrávkami přejít obranu hostů.

24
    Vazquez si našel balón na hranici vápna, prudkou ránu mu však zblokoval Jonny.
    22. Gómez rybičkou posílá balón nad bránu

22
    Gomez měl na hlavě 2. gól! Krásný centr ho přesně našel, Gomez rybičkou zakončoval, ale míč poslal do země, odkud se odrazil vysoko nad bránu. Obrovská škoda pro Celta Vigo, mohlo to být již o 2 góly.
    20. Vazquez branku míjí

20
    Vazquez se náhle objevil na zadní tyči, kam mířil vysoký centr, a akrobaticky se pokoušel zakončit z první. Bohužel pro domácí jeho prudký projektil míří vedle.

19
    První žlutou kartu utkání vidí za podražení soupeře S.Corchia.

17
    Překvapivě je to stále hostující celekm, který teď kontroluje hru. Sevilla začala hrát více agresivně, hosté však zlepšili svou hru a dokáží si poradit.

15
    To je pro domácí jistě šok. V prvních 10ti minutách byli jasně lepším týmem a najednou musí dotahovat.
    13. Maximiliano GÓMEZ - 0:1

13
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Tak to byla nádherná hlavička! MAXIMILIANO GOMEZ GONZALEZ ve vápně vyskočil nejvýše a nádherně poslal hlavičkou míč ke vzdálenější tyči. Soria se marně pokoušet dosáhnuot na míč.

11
    Hernandez se pokoušet přelobovat obranu domácích a najít za ní svého spoluhráče. Míč však končí v zámezí.

9
    Až nyní má Celta Vigo míč pod kontrolou, bohužel pro ně pouze na jejich polovině.

7
    Vypadá to, že hráči Sevilly se řídí jasným pravidlem – pokud svému soupeři nepůjčí míč, jen těžko inkasují gól. A to přesně se na hřišti děje. Jakmile hosté dostanou balón ke kopačkám, jsou okamžitě napadáni.

6
    Z přímého kopu nic nebylo. Přesto zůstávají domácí u míče a kombinačně hledají cestu do pokutového území.

5
    Selivva zatím dominuje! Hosté se ještě nedostali z vlastní poloviny. Nyní mají hráči v bílém k dispozici volný přímý kop.

3
    A již ve 3. minutě musel Blanco předvést skvělý zákrok! Muriel se po krásné přihrávce ocitl sám před gólmanem, ale nedokázal ho překonat.

2
    Domácí celek nastupuje k dnešnímu utkání v bílých dresech. Hosté oblékli černé. Jako první se do útoku hnala Sevilla, ale příliš daleko se nedostala.

1

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sevilla FC: Soria – Corchia, Geis (C), Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Pizarro – Sarabia, F. Vázquez, Nolito – Muriel.
    Náhradníci: S. Rico – Ben Yedder, Banega, Ganso, Kjaer, Navas, Krohn-Dehli.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Sergi Gómez, Cabral, J. Castro – Wass, Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez, Sisto.
    Náhradníci: S. Álvarez – Fontàs, Guidetti, Radoja, Portela, Hjulsager, Jozabed..

Real Club Celta de Vigo
    Celta příliš nezáří, na druhou stranu to není žádný propadák v první čtvrtině sezóny. Momentálně se hosté nacházejí na 11. příčce se ziskem 14ti bodů. Nasbírali je za 4 výhry, 2 remízy a 5 proher. Skóre 22:17 dává věět, že dopředu to hostujícímu celku šlape jako málokomu. Vždyť kromě gigantů z Realu a Barcelony a překvapení sezóny z Real Sociedad je to nejlepší útok ve Španělsku.
    Přesto v dnešním utkání budou hosté nejspíše rádi i za 1 bodík. Na Sevillu se přeci jen nejezdí útočit nýbrž bránit.

Sevilla FC
    Tento evropskými poháry proškolený klub nezažívá vůbec špatné období v domácí lize. S náskokem 1 bohu drží 6. příčku, když za 11 zápasů nasbírali borci ze Sevilly 19 bodů. Připsali si 6 váher, 1 remízu a 4 prohry s celkvým skóre 12:11. Toť dosavadní sezóna v číslech.
    Co se hry týče, nejde to příliš ani v útoku ani v obraně. Ikdyž inkasovaných 11 gólů za 11 kol není špatné, těch 12 vstřelených je zkrátka málo. Z top 12 ve španělské lize je to vůbec 2. nejhorší útok.
    Pokud bychom měli hledat favorita dnešního utkání, měl by to být právě celek Sevilla FC.

Krásný sobotní večer milí fanoušci španělské kopané. Mé jméno je Martin Primus a dnes se společně podíváme na zápas mezi Sevilla FC a Real Club Celta de Vigo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.