PSG – Nantes 4:1 (kon.) | Dijon – Troyes 3:1 (kon.) | Guingamp – Angers 1:1 (kon.)
Štrasburk – Rennes 2:1 (kon.) | Toulouse – Méty 0:0 (kon.)
Dijon FCO
3:1 (1:1)
ESTAC Troyes
Sobota 18.11.2017, 20:00 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vítejte u Ligue 1! V rámci 13. kola nejvyšší francouzské fotbalové soutěže se můžeme těšit na souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Osmnáctý Dijón přivítá na svém stadionu jedenácté Troyes.

Dijonu se zatím příliš nedaří v letošní sezoně. Na kontě má jen 12 bodů a zatím se nachází na barážové pozici. V posledních zápasech ovšem loňský nováček pookřál, když uspěl v Métách a následně i v domácím prostředí proti Nantes. Naposledy ovšem Dijon padl v Nice těsně 0:1.

Troyes se rovněž rozjíždí pomaleji, ale zlepšenou formu chytilo už v dřívějších kolech. V posledním kole ukončili hosté nepříjemnou třízápasovou sérii bez vítězství, když v domácím prostředí porazili předposlední Strasbourg vysoko 3:0. Na toto vítězství by Troyes rádo navázalo i dnes. ale dle papírových předpokladů by se mělo jednat o vyrovnané utkání.

Dijon FCO: Reynet – Chafik, Varrault (C), Djilobodji, Rosier – Abeid – Marié, Amalfitano – Kwon Chang-hoon, Tavares, Sammaritano.
    Náhradníci: Allain – Bahamboula, Balmont, Bouka Moutou, Xeka, Lang, Saïd.

ESTAC Troyes: Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, J. Obiang – Bellugou, Dingomé – Grandsir, Khaoui, Darbion (C) – Suk Hjun-Čun.
    Náhradníci: Zelazny – Azamoum, Cordoval, Gabriel, Nivet, Pelé, Tinhan..

1

1
    Troyes zatím drží míč na svých kopačkách a diktuje tempo hry.

2
    I Dijón si nyní na nějakou dobu pohrál s balonem, vše se ale zatím odehrává v opatrném režimu.

4
    Po faulu Varraulta na pravé straně se bude muset domácí tým bránit před nebezpečnou standardní situací.

5
    Nebezpečný střílený centr odvrátil jeden z domácích stoperů bezpečně do do zámezí.

6
    Ani rohový kop nepřinesl obraně Dijonu vážnější problémy.

7
    Les Champenois převzali nyní více iniciativu a jsou více u balonu. Domácí defenzíva je zatím ale pozorná.

9
    Dijonu to zatím směrem dopředu poměrně vrže, uvidíme, zda se to časem zlepší.

10
    Kwon si nepočínal v souboji zrovna podle pravidel a nakonec ještě uviděl žluté napomenutí.

12
    Nyní se bude muset bránit Troyes, a to před rohovým kopem soupeře.

13
    Dijon to nesehrál situaci vůbec špatně, ale s centrovaným balonem si poradil gólman Samassa.

15
    Nyní už jsou u balonu znovu hostující fotbalisté, kteří se tlačí kupředu.

16
    Pěkná akce Troyes vyústila v zakončení Dingomeho, které bylo zblokováno na poslední chvíli obranou Dijonu na rohový kop.

18
    Troyes právě vstřelilo branku!
    Rohový kop se ale nakonec stal Dijonu osudným! Khaouiův centr od rohového praporku přistál přesně na hlavě SUK HYUN-JUNA, jenž přesnou hlavičkou k tyči rozradostnil svůj tým! Gólman Rynet byl bez šance azsáhnout.
    18. Suk HJUN-ČUN - 0:1

19
    Dijon rázem přitlačil na pilu, ale prozatím se jen těžce dostává k brance soupeře.

21
    Troyes kontroluje míč a snaží se uklidnit rozháranou hru.

23
    Akce Troyes skončila neúspěšně po ztrátě balonu na levé straně, dopředu můžou vyrazit domácí.

25
    Marié se tlačil k centrovanému balonu, ale nakonec mu chyběl nějaký ten metřík.

27
    Obrovská šance Troyes nekončí brankou! Neskutečný závar udělali ve vápně hostující hráči a co chybělo, aby míč skončil v síti. Dingomeho střelu na brankové čáře skvěle zastavil obránce Dijonu, následnou dorážku lapil gólman Reynet společně se svým dalším obráncem!
    27. Obrovská šance Troyes!

29
    Dijon právě vstřelil branku!
    Dijon přežil velkou šanci soupeře a hned z protiútoku se dočkal srovnání! Už to vypadlo na to, že domácí rovněž nezvládnou dostat míč do sítě, jelikož po centru ze strany skončila střela Amalfitana na tyči, od níž se balon odrazil k JULIO TAVARESOVI, který lehce poslal balon do prázdné branky.
    29. Julio TAVARES - 1:1

31
    Nyní se nám poněkud divoké utkání mírně uklidnilo. uvidíme, co nám přinese zbývající část první půle.

33
    Troyes drží balon a postupně se přesouvá ke svatyni svého protivníka.

35
    Dijon se nadále musí bránit, ale zatím dobře pokrývá klíčové prostory.

37
    Po zlokovaném pasu z levé strany bude Troyes zahrávat nakonec ještě rohový kop.

38
    Opět poměrně nebezpečný centr pořádně prověřil obranu Dijonu, jenž s vypětím všech odklidila nepříjemný balon.

39
    Suk byl v souboji pozdě a nakonec z něj ještě odešel se žlutou kartou.

41
    Trochu nejistý zákrok stopera Varraulta nakonec rozhodčí neocenil jako faul, jinak by Troyes zahrávalo slibnou standardní situaci.

42
    Dijon se naopak vydává dopředu a drží se blízko vápna soupeře.

44
    Pěkný centr do vápna našel nabíhajícího Sammaritana, jehož pěkné zakončení k tyči musel rychlým skokem likvidovat gólman Samassa!

45
    Následoval ještě rohový kop, z něhož domácí fotbalisté nic nevytěžili.

45+1
    Rozhodčí nepřidal ani minutku a ukončil první poločas.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 21:01.

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal, jemuž odpovídá i skóre. Nouze rozhodně nebyla o pěkné momenty na obou stranách hřiště. Je otázkou, komu se bude lépe dařit ve druhé půli.

46

46
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Jordan Marié, přichází Xeka.

46
    To je vstup do druhé půle v podání Dijonu jako hrom! JULIO TAVARES si výborně naběhl do vápna na střílený centr Kwona ještě umístil mimo dosah gólmana Samassy!
    46. Julio TAVARES - 2:1

46
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mehdi Abeid, přichází Wesley Saïd.

48
    Troyes je zatím jako opařená a zatím hodně kazí při své kombinaci.

50
    Domácí ještě vylepšují svůj vstup do druhé části! KWON CHANG-HOON si nádherně seběhl z pravé strany až na střed před vápno, kde levačkou poslal balon do protipohybu Samassy, jenž se sice natahoval po míči, ale už nedokázal ho konečky prstů dostatečně vychýlit ze své dráhy.
    50. Kwon CHANG-HOON - 3:1

52
    Ve druhé půli se zatím hraje opravdu pěkný fotbal. Především Dijon je při velké chuti.

53
    Gólman Samassa se znovu musel činit, když vytěsnil střelu Amalfitana mimo svojí svatyni.

54
    Po rohovém kopu se vápně strhl pořádný závar, z nějž nakonec domácí fotbalisté nedokázali vytěžit žádnou nebezpečnou střelu, jelikož defenzíva soupeře všechny zablokovala.

56
    Nyní se nám hra uklidnila a míč se nachází především ve středu pole.

58
    Dijon drží míč na svých kopačkách a snaží se držet dění ve hřišti pevně na svých kopačkách.

60
    Suk sice spal po souboji k zemi, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

62
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Karim Azamoum.

65
    V posledních minutách je to především boj ve středu pole, což samozřejmě více vyhovuje domácím fotbalistům.

67
    Dijon nadále dobře brání a zatím nepouští Troyes ke své svatyni.

69
    Hosté nyní pouze brání a jen těžce se dostávají do útoku.

71
    Do konce zápasu už chybí něco okolo dvacet minut. Zatím to vypadá na to, že Dijon si dojde v poklidu pro tři body.

73
    Hosté se těžce dostávají přes defenzívu Dijonu. V posledních momentech je to opravdu spíše taktická bitva.

74
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Suk Hjun-Čun, přichází Bryan Pelé.

75
    Troyes nyní přitlačilo svého soupeře, ale prozatím se vše odehrává v bezpečné blízkosti od gólmana Reyneta.

77
    Slibný brejk Dijonu zastavil pomezní rozhodčí, který odpískal ofsajd.

78
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Johann Obiang, přichází Benjamin Nivet.

79
    Domácí obrana kontroluje dění na hřišti a nadále to nevypadá na to, že bychom měli vidět nějaké drama.

81
    Ani dlouhé balony zatím neplatí na defenzívu Dijonu, jenž po změně stran zatím snad neudělala žádnou vážnější chybu.

83
    Nyní ale musel za záchranou brzdu zatáhnout Djilibodji a hosté budou zahrávat standardní situaci z hodně nebezpečné pozice!

85
    Khaoui si sce dlouho připravoval balon, ale následně ho poslal nejen přes zeď, ale i vysoko nad branku.

87
    Nebezpečný střílený pas do vápna si pohlídal gólman Reynet, který raději ve skluzu odehrál balon do bezpečí.

89
    Konec řádné hrací doby se skoro nachýlil. Zatím to nevypadá na to, že by mělo ještě Troyes zamíchat s dnešním duelem.

90
    Tři minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Troyes se ještě tlačí kupředu, ale zatím se nedostal k ohrožení Reynetovy branky.

90+2
    Dlouhým odkopem řeší defenzíva Dijonu závar před svým vápnem.

90+3
    Už se toho asi moc nestane, konec zápasu za malou chvíli přijde.

90+4

Dijon ve druhém poločase vsítil dvě rychlé branky a poté si už v poklidu udržel své vedení. Troyes toho po změně stran příliš na hřišti nepředvedlo a jede proto domů s prázdnou. (22:10:51)

Dominik Rejthar

Branky: 29. Tavares, 46. Tavares (Kwon Chang-hoon), 50. Kwon Chang-hoon (Sammaritano) – 18. Suk Hjun-Čun (Khaoui)

Karty:   10. Kwon Chang-hoon (DIJ) – 39. Suk Hjun-Čun (TRY)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:12.
    Dijon FCO: Reynet – Chafik, Varrault (C), Djilobodji, Rosier – Abeid (46. Saïd) – Marié (46. Xeka), Amalfitano – Kwon Chang-hoon, Tavares, Sammaritano.

ESTAC Troyes: Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, J. Obiang (78. Nivet) – Bellugou (62. Azamoum), Dingomé – Grandsir, Khaoui, Darbion (C) – Suk Hjun-Čun (74. Pelé).
    Náhradníci: Zelazny – Azamoum, Cordoval, Gabriel, Nivet, Pelé, Tinhan.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot