Bayern – Augsburg 3:0 (kon.) | Hoffenheim – Frankfurt 1:1 (kon.) | Leverkusen – RB Lipsko 2:2 (kon.)
Mohuč – Kolín nad Rýnem 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 3:1 (kon.) | Hertha – Mönchengladbach 2:4 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:2 (1:1)
RB Lipsko
Sobota 18.11.2017, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 12. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayer Leverkusen a RB Lipsko. Tyto mužstva se spolu utkala pouze dvakrát a to v minulé sezóně. Red Bull Lipsko ovládlo oba zápasy, když nejprve vyhrálo na půdě Leverkusenu 3:2 a poté zvítězilo v domácím prostředí 1:0. Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Harm Osmers a jeho asistenti Dominik Schaal a Marcel Pelgrim. Hrát se bude v BayAréně v Leverkusenu. Tento krásný stadion nabídne kapacitu pro 30 210 diváků.

Bayer Leverkusen:

Leverkusen se prozatím nachází na devátém místě s šestnácti body a skóre 23:16. V posledním ligovém utkání zavítal na půdu Augsburgu. I když bylo v prvním poločase k vidění pár možností o vstřelení gólu, do šaten se šlo bez branek. Ovšem druhá půle začala ve svižnějším tempu. Už ve 47. minutě se prosadil hostující Volland. Odezva domácích ale přišla ihned a už ve 49. minutě srovnal Danso. Vyrovnané utkání nakonec skončilo smírně 1:1. Nejlepším střelcem Bayeru je s šesti góly Kevin Volland. Hlavním trenérem je Heiko Herrlich.

RB Lipsko:

Lipsko je jako jeden z hlavních kandidátů na titul, jelikož se nachází na druhém místě s dvaadvaceti body a ztrátou čtyř bodů na první Bayern Mnichov. V posledním zápase přivítalo na své půdě Hannover. V prvním poločase se čtyřicet tisíc diváků gólu nedočkalo, ale v 56. minutě otevřel skóre Jonathas a Hannover vedl 1:0. V 70. minutě srovnal Poulsen a v 85. minutě se Lipsko dostalo do vedení, když se trefil Werner. Nakonec domácí vyhráli 2:1 a tři body zůstaly v Red Bull Aréně. Nejlepším střelcem je s šesti góly Timo Werner. Hlavním trenérem je Ralph Hasenhüttl.

Posledních pět zápasů RB Lipsko:

Bundesliga: RB Lipsko 2:1 Hannover
    Liga mistrů: FC Porto 3:1 RB Lipsko
    Bundesliga: Bayern 2:0 RB Lipsko
    Něm.pohár: RB Lipsko 1:2pp Bayern
    Bundesliga: RB Lipsko 1:0 Stuttgart

Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender (C), Tah, Wendell – Mehmedi, Kohr, Aránguiz, Havertz – Bailey, Volland, Brandt.
    Náhradníci: R. Özcan – Alario, Baumgartlinger, Bellarabi, Henrichs, Pohjanpalo, P. Retsos.

RB Lipsko: Gulácsi – Bernardo, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Keïta, Demme – Sabitzer, Kampl, Forsberg – Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Augustin, Klostermann, Laimer, Y. Poulsen, Bruma, Upamecano.

Rozhodčí: Harm Osmers – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    O úvodní rozehrávku se postarali domácí, ale následně ztratili míč.

2
    Hosté ztratili míč a ten nyní vhodí do hry z leví strany Wendell.

3
    Po chvíli se dopředu dostali hráči Lipska, ale k zakončení ve vápně před brankářem Lenem nedošlo. Chvíli poté kolegové Vollanda mu poslali přihrávku do vápna, ale ta byla příliš dlouhá a skončila za bránou Gulácsiho.

4
    Hosté v bílých dresech opět kombinují po pravé straně hřiště, následně se ale Bernardo provinil faulem.

5
    Julian Brandt ztratil míč na levé straně, ale po vhození hostů získali zpátky míč na své kopačky kluci z Leverkusenu.

6
    Nyní míč drží Lipsko, ale jejich přihrávka do vápna neprošla, když míč zastavil Wendell.

7
    Ofsajd ve kterém se ocitl Kevin Volland.

8
    Marcel Halstenberg dostal míč do vápna, ale s ním si poradila domácí obrana a odkopla ho do zámezí.

9
    Naby Keïta si přivodil nějaké zranění potom co ho v souboji dorazil Kevin Volland, ovšem vypadá to že bude pokračovat.

10
    Wendell se dopustil faulu, když sejmul Timo Wernera a Red Bull Lipsko bude mít přímý kop z velmi solidní pozice.

11
    Ovšem centr z něj přeletěl všechny hráče ve vápně a Bernd Leno bude mít odkop od své svatyně.

12
    Timo Werner dostal přihrávku na pravou stranu a pokouší se dostat do vápna.

12
    Byla nařízena penalta pro RB Lipsko.
    12. Mehmedi se dopustil faulu v pokutovém území a následuje penalta pro RB Lipsko.

13
    Mehmedi zfauloval protihráče ve vápně a dostává žlutou kartu.

13
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    TIMO WERNER se s pokutovým kopem nepáral a tvrdou ránou do levé části poslal Lipsko do vedení 1:0!
    13. Timo WERNER - 0:1

14
    Po chvíli měl domácí Leverkusen přímý kop, ale po centru z něj se domácí hráč ocitl v ofsajdové pasti.

15
    Brandt poslal krásnou přihrávkou Mehmediho do vápna, ale jeho následné zakončení bylo velmi špatné a míč mu sjel z kopačky.

16
    Werner vybojoval rohový kop pro hosty z levé strany.

17
    Tentokrát Timo Werner neprošel přes obranu Leverkusenu a míč skončil pouze u brankáře Bernda Lena.

18
    Wendell zahrál rukou po tom co Timo Werner patičkou kopl míč do něj.

19
    Nepřesná přihrávka Lipska skončila v zámezí a Bayer Leverkusen má autové vhazování na pravé straně uprostřed hřiště.

20
    Krátce poté ale domácí ztratili míč a opět u něj budou hosté, kteří zatím jsou jasně aktivnější.

21
    Poté měli domácí znovu autové vhazování, ale po nepřesné přihrávce balón skončil u brankáře hostů Pétera Gulácsiho.

22
    Mehmedi zpracoval míč u hranice vápna po centru z levé strany, ale obrana Lipska domácí vytlačili a nyní mají míč v moci stopeři Bayeru.

23
    Po centru z pravé strany míč lízl obránce Lipska. Ten následně doplul až k Leonu Baileymu, ale jeho rána skončila pouze v boční síti.

24
    Kevin Volland byl příliš důrazný v souboji na půli Lipska a rozhodčí Harm Osmers mu odpískl faul.

25
    Keïta posunul míč na levou stranu, de byl rozběhnutý Marcel Halstenberg, ale jeho střela levou nohou nebyla nejpřesnější a skončila vedle levé tyče.

26
    Nyní domácí dostali už druhý centr do vápna, ale ani z jednoho nepřišlo zakončení. Poté se k míči dostal Dominik Kohr, ale jeho technická střela přibližně z pětadvaceti metrů skončila daleko vedle brány Gulácsiho.

27
    Admir Mehmedi vybojoval míč pro svůj tým ve středu hřiště a při nové kombinaci Leverkusenu si zahrál i domácí brankář Bernd Leno.

28
    Nyní se hosté málem dostali do velké šance, ale Timo Werner byl načapán v ofsajdové pasti a tím je akce Lipska zmařena.

29
    Hosté se dopustili faulu uprostřed hřiště a míč budou mít na svých kopačkách opět domácí.

30
    Ovšem poté to Marcel Halstenberg udělal skvěle a vybojoval autové vhazování pro Red Bull Lipsko.

31
    Keïta prohrál souboj s Baileym, kdy si to nejprve rozdali ve sprintu, ale následně Bailey skvělým skluzem zblokoval centr a vybojoval míč.

32
    Dominik Kohr se dopustil faulu ve vápně hostů, když si chtěl obhodit hráče, ale u toho za něj zatáhl a rozhodčí okamžitě pískl faul.

33
    Hostující hráč Marcel Sabitzer se dopustil faulu a domácí mají přímý kop.

34
    Ten letěl přímo na brankáře Gulácse, který ho vyboxoval, ale u toho srazil Dominika Kohra, který nyní leží na zemi a je ošetřován.

35
    Kevin Kampl se prohnal okolo Wendella po pravé straně, ale následně mu stopku vystavil Jonathan Tah, který odkopl míč do zámezí.

36
    Hráč Lipska se dopustil jasného faulu uprostřed hřiště, ale hráči Leverkusenu se zatím nedostali k žádné střele na bránu Gulácse.

37
    Emil Forsberg se dokázal uvolnit, ale následná střela zpoza vápna skončila pouze vedle brány Bernda Lena.

38
    Julian Brandt zahodil stoprocentní gólovku! Wendell vymyslel naprosto precizní přihrávku do vápna, kde se ocitl právě Brandt, ale sám před brankářem zaváhal a míč poslal vedle pravé tyče!
    38. Julian Brandt zahodil obrovskou šanci.

39
    Mehmedi nacentroval pouze nad bránu Pétera Gulácse.

40
    Centr hostů skončil pouze na kopačce domácího obránce, který ho odkopl do bezpečí.

41
    Naby Keïta nevěděl co s míčem a tak se pokusil vypálit, ale rána mu nesedla skončila daleko vedle brány.

42
    Domácí nyní drží míč na půli Lipska. Následně chtěl Mehmedi poslat centr do vápna z pravé strany, ale ten byl zblokován.

43
    Bailey poslal k zemi hostujícího hráče uprostřed hřiště, ale pokračuje se dál.

44
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    JULIAN BAILEY se krásně nabídl na přihrávku Dominiku Kohrovi. Ten mu jí následně poslal na hranici vápna, kde si Bailey míč potáhl a střelu levou nohou kolem brankáře srovnal stav utkání na 1:1! Asistence: Kohr.
    44. Leon BAILEY - 1:1

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase jsme se dočkali dvou gólů a celkem dobrého fotbalu. Už ve 12. minutě zfauloval Mehmedi ve vápně hostujícího hráče a byla odpískaná penalta. K ní se postavil Timo Werner a prudkou ránou do levé části branky poslal Lipsko do vedení. Poté byly nějaké náznaky šancí na obou stranách, ale tu největší měl Julian Brandt, který dostal precizní přihrávku do vápna od Wendella, ale následně zaváhal a vystřelil těsně vedle pravé tyče. Ovšem minutu před koncem domácí srovnali. Kohr našel na hranici vápna Juliana Baileyho, který si míč potáhl blíž k bráně a levou nohou srovnal stav na 1:1.

46
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Benjamin Henrichs.

47
    Domácí využili o přestávce jednoho střídání a novou posilou na hřišti je záložník Benjamin Henrichs.

48
    Hosté měli autové vhazování na pravé straně a poté se do kombinace zapojil i hostující brankář Péter Gulácsi.

49
    Benjamin Henrichs ukázal přesně to, proč ho trenér Heiko Herrlich poslal n hřiště a to je rychlost a dynamika. Poté co nabral rychlost nacentroval do vápna na hlavu Kevina Vollanda, ale ten těsně minul levou tyč!

51
    Wendell jasně sejmul k zemi Timo Wernera, poté ještě došlo k menší potyčce a hráč Leverkusenu dostal žlutou kartu.

52

53
    Benjamin Henrichs zahrál rukou na hranici brankové čáry, kde vyrazil míč a dostává červenou kartu!
    53. Červená karta

54
    A Lipsko proměňuje i druhou penaltu v dnešním zápase! Tentokrát se k pokutovému kopu postavil EMIL FORSBERG a přízemní střelou doprostřed brány posílá Lipsko do vedení.
    54. Emil FORSBERG - 1:2

55
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Jean-Kévin Augustin.

56
    Nyní se odpískání penalty dožadovali i domácí hráči, ale rozhodčí zůstává klidný.

57
    Domácí to nyní budou mít velmi těžké v deseti hráčích.

58
    Nyní se dostal Kevin Volland ke střele, kterou Gulácsi vyrazil přesně ke Kaiovi Havertzovi, ale ten bránu přestřelil!
    58. Volland ani Havertz nesrovnali stav utkání.

59
    Péter Gulácsi nyní musel jít do vzduchu vyboxovat míč u kterého srazil Jonathana Taha, který se pokoušel o hlavičku, ale i přes velký pískot domácích se penalta neodpískala a ani nebyl důvod.

60
    Nyní se dopředu dostávají hosté po levé straně.

61
    Timo Werner dnes předvádí opravdu skvělý výkon. Po zpracování na levé straně si nejprve dal míč na pravou stranu, poté na levou a Larsu Benderovi nezbývalo nic jiného než faulovat a dostat žlutou kartu.

61
    Leno dostal žlutou kartu za příliš mnoho protestů a řečí vůči rozhodčímu.

62
    Nyní míč skončil až u Bernda Lena, který následně vhodil míč do hry.

63
    Kai Havertz dostal míč na levou stranu vápna, ale jeho následná rána byla zblokována a následuje rohový kop.

64
    Orban za předešlý faul ještě dostal žlutou kartu.

65
    Nyní se na hřišti bojuje jako o život, jelikož domácí hráči jsou velmi podráždění červenou kartou a dvěma penaltám proti nim.

66
    Nyní hostující hráč zahrál rukou a u míče budou opět domácí, kteří po druhém obdrženém gólu a červené kartě předvádějí nejlepší pasáž zápasu.

67
    Hosté se dostali pouze k hranici vápna, nikoliv dál.

68
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Willi Orban, přichází Dayot Upamecano.

69
    Hodně nepřesná přihrávka hráče Lipska zbrzdila jejich akci a následně se hosté dopustili faulu.

70
    Bailey předvedl svou rychlost, ale jeho následný centr z levé strany neprošel do vápna a dopředu se řítí hosté.

71
    Emil Forsberg dostal mí na levou stranu, ale místo sóla ještě přihrával pod sebe na Augustina, ovšem ten se do zakončení nedostal.

72
    Hostující hráč si zpracoval míč na hranici vápna, ale jeho následná rána skončila vedle brány.

73
    Nejprve Werner nacentroval přízemní přihrávku do vápna, kde míč chtěl chytit Bernd Leno, ale ten mu z rukou vypadl, ovšem ke střele se hostující hráč nedostal, jelikož domácí obránce míč odkopl. Chvíli poté se do zakončení dostal Kevin Kampl, ale levou nohou vystřelil vedle levé tyče.

74
    Skvělý zákrok předvedl obránce Lipska, když jako poslední zblokoval centr do vápna. Následuje rohový kop pro domácí.

74
    Leverkusen měl rohový kop, který byl skvěle kopnutý a přistál do malého vápna, kde se k míči dostal domácí hráč, který chtěl vystřelit, ale zblokována rána z otočky šla přímo na KEVINA VOLLANDA, který se zachoval jako správný ostrostřelec a nádhernou ranou z voleje srovnal na 2:2!
    74. Kevin VOLLAND - 2:2

75
    Augustin zfauloval domácího hráče a dostal žlutou kartu.

76
    Nyní mají hosté autové vhazování na levé straně.

78
    Nyní drží míč hosté, ale následný centr do vápna se Bernardovi nepovedl a míč skončil pouze v zámezí vedle brány Lena.

79
    Střela domácího hráče skončila vedle brány a Péter Gulácsi budou mít odkop od brány.

80
    Nyní míč drží hosté z Lipska, ale Aránguiz ho vybojoval, ovšem následně přihrával Vollandovi, který byl v ofsajdové pasti.

81
    Dominik Kohr ukázal krásnou práci s míčem a ve středu hřiště si obešel hned tři hráče. Nyní ho má na levé straně Wendell.

83
    Dominik Kohr zezadu sejmul protihráče a dostal žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Bruma.

85
    Centr z přímého kopu hostujícího hráče skončil pouze v moci brankáře Bernda Lena.

86
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Karim Bellarabi.

87
    Nepřesná přihrávka hostů skončila opět vedle brány Leverkusenu a Bernd Leno se postará o další odkop od brány.

88
    Lipsko ještě bude mít výhodu a možnost se opět dostat do vedení, potom co Wendell poslal k zemi Sabitzera a hosté mají přímý kop.

89
    Ovšem rána Marcela Halstenberga z přímého kopu šla pouze do zdi, která míč zbrzdila a poté ho chytil Bernd Leno.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1
    Julian Brandt viděl volného Kevina Vollanda na zadní tyči, ale jeho centr byl příliš dlouhý.

90+1
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Panagiotis Retsos.

90+2
    Ve vápně se dostal do hlavičky Marcel Halstenberg, ale ta nebyla příliš důrazná a šla jenom doprostřed brány, kde byl připraven Bernd Leno.

90+3
    Domácí ještě měli přímý kop, ale s centrem z něj si poradili hosté a to bylo asi vše co jsme dnes viděli.

90+3

Je konec. Leverkusen nakonec dokázal srovnat i v deseti hráčích a vybojoval alespoň bod na domácí půdě. Lipsku nestačily ani dvě penalty a přes pětatřicet minut hraní v přesilovce.
    Ve druhém poločase se v 53. minutě dostali hosté do šance, kdy míč vyrazil rukou na brankové čáře Benjamin Henrichs a na hřišti tak pobyl jen osm minut, jelikož dostal červenou kartu. Emil Forsberg si s následnou penaltou poradil a poslal Lipsko do vedení. Po tomto obdrženém gólu a červené kartě se domácí nabudili a vše vyústilo v 74. minutě, kdy se k míči dostal ve vápně Kevin Volland a krásnou volejí srovnal na 2:2. Ke konci zápasu už se žádná větší akce nezrodila a oba dva týmy si připíšou bod do tabulky.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:26:32)