Bayern – Augsburg 3:0 (kon.) | Hoffenheim – Frankfurt 1:1 (kon.) | Leverkusen – RB Lipsko 2:2 (kon.)
Mohuč – Kolín nad Rýnem 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 3:1 (kon.) | Hertha – Mönchengladbach 2:4 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:2 (1:1)
RB Lipsko
Sobota 18.11.2017, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 12. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:26:32)

Je konec. Leverkusen nakonec dokázal srovnat i v deseti hráčích a vybojoval alespoň bod na domácí půdě. Lipsku nestačily ani dvě penalty a přes pětatřicet minut hraní v přesilovce.
    V prvním poločase jsme se dočkali dvou gólů a celkem dobrého fotbalu. Už ve 12. minutě zfauloval Mehmedi ve vápně hostujícího hráče a byla odpískaná penalta. K ní se postavil Timo Werner a prudkou ránou do levé části branky poslal Lipsko do vedení. Poté byly nějaké náznaky šancí na obou stranách, ale tu největší měl Julian Brandt, který dostal precizní přihrávku do vápna od Wendella, ale následně zaváhal a vystřelil těsně vedle pravé tyče. Ovšem minutu před koncem domácí srovnali. Kohr našel na hranici vápna Juliana Baileyho, který si míč potáhl blíž k bráně a levou nohou srovnal stav na 1:1.
    Ve druhém poločase se v 53. minutě dostali hosté do šance, kdy míč vyrazil rukou na brankové čáře Benjamin Henrichs a na hřišti tak pobyl jen osm minut, jelikož dostal červenou kartu. Emil Forsberg si s následnou penaltou poradil a poslal Lipsko do vedení. Po tomto obdrženém gólu a červené kartě se domácí nabudili a vše vyústilo v 74. minutě, kdy se k míči dostal ve vápně Kevin Volland a krásnou volejí srovnal na 2:2. Ke konci zápasu už se žádná větší akce nezrodila a oba dva týmy si připíšou bod do tabulky.

90+3

90+3
    Domácí ještě měli přímý kop, ale s centrem z něj si poradili hosté a to bylo asi vše co jsme dnes viděli.

90+2
    Ve vápně se dostal do hlavičky Marcel Halstenberg, ale ta nebyla příliš důrazná a šla jenom doprostřed brány, kde byl připraven Bernd Leno.

90+1
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Panagiotis Retsos.

90+1
    Julian Brandt viděl volného Kevina Vollanda na zadní tyči, ale jeho centr byl příliš dlouhý.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

89
    Ovšem rána Marcela Halstenberga z přímého kopu šla pouze do zdi, která míč zbrzdila a poté ho chytil Bernd Leno.

88
    Lipsko ještě bude mít výhodu a možnost se opět dostat do vedení, potom co Wendell poslal k zemi Sabitzera a hosté mají přímý kop.

87
    Nepřesná přihrávka hostů skončila opět vedle brány Leverkusenu a Bernd Leno se postará o další odkop od brány.

86
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Karim Bellarabi.

85
    Centr z přímého kopu hostujícího hráče skončil pouze v moci brankáře Bernda Lena.

84
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Bruma.

83
    Dominik Kohr zezadu sejmul protihráče a dostal žlutou kartu.

81
    Dominik Kohr ukázal krásnou práci s míčem a ve středu hřiště si obešel hned tři hráče. Nyní ho má na levé straně Wendell.

80
    Nyní míč drží hosté z Lipska, ale Aránguiz ho vybojoval, ovšem následně přihrával Vollandovi, který byl v ofsajdové pasti.

79
    Střela domácího hráče skončila vedle brány a Péter Gulácsi budou mít odkop od brány.

78
    Nyní drží míč hosté, ale následný centr do vápna se Bernardovi nepovedl a míč skončil pouze v zámezí vedle brány Lena.