Chabarovsk – Dynamo Moskva 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Minsk 5:0 (kon.) | Kunlun – Petrohrad 1:8 (kon.)
Čerepovec – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Toljatti 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Red Star Kunlun
1:8 (0:2, 1:3, 0:3)
SKA Petrohrad
Sobota 18.11.2017, 10:30 • Feiyang Ice Skating Center • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! V sobotu 18. listopadu 2017 má KHL na svém programu celkem šest zápasů. Jedním z nich je souboj mezi Kunlunem Red Star a SKA Petrohradem. Úvodní buly bude ve Feiyang Ice Skating Center vhozeno již v 10:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Marek Ďaloga (KUN) – obránce, 28 let, SVK

Dobré sobotní dopoledne! Dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal při sledování utkání KHL mezi Kunlunem Red Star a SKA Petrohradem. Začínám zhruba za 40 minut.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Graborenko, Järvinen, Pereťagin, Blacker, Ďaloga, A. Kulda, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé (A), Wolski (A) – Lessio, Kane (C), Yip – DeFazio, Chipchura, Thuresson – K. Makarov, Lockhart, Jaw.

SKA Petrohrad: Koskinen (Korobjov) – Zubarev, Vojnov, Chafizullin, Hersley, J. Jakovlev, Rundblad, Rykov, Gavrikov – Kovalčuk (C), Šipačov, Kalinin – N. Gusev, Prochorkin, S. Plotnikov (A) – Tichonov, Koskiranta, Karpov – Barabanov, Kablukov, Ketov (A).

Rozhodčí: Alexej Bělov, Konstantin Olenin – Dmitrij Sivov, Alexandr Černyšev.

PET: Koskinen – Zubarev, Vojnov – Kovalčuk, Šipačov, Kalinin

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu.

Ve Feiyang Ice Skating Center dozněly hymny, utkání mezi Kunlunem a Petrohradem začne co nevidět!

00:01

00:45
    Hosté začínají aktivně, brankář Hellberg již musel dvakrát zasahovat.

02:21
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon DeFazio – 2 min., nedovolené bránění).

02:21
    První přesilovou hru v tomto utkání si zahrají hokejisté SKA.

02:35
    Domácím se daří vyhodit, Petrohrad tak bude muset začít s další akcí od vlastní branky.

03:22
    Začala druhá minuta z DeFaziova trestu.

04:19
    V závěru přesilovky ještě střílel od modré Hersley, jeho pokus byl ale zblokován.

04:21

05:01
    Střely na branku: 3 – 4

05:30
    Šipačov si nerozuměl s Kovalčukem, kupředu míří domácí.

05:40
    Zprava střílel Yip, Koskinen ale podržel puk ve své výstroji.

05:44
    A další zásah pro Koskinena, tentokrát pálil od modré čáry ihned po vhazování Blacker.

06:08
    Gusev přihrával Plotnikovovi, tomu střela z první ale vůbec nesedla.

06:35
    Chafizullin s toušem za vlastní brankou.

06:48
    Koskinen se ale musel mít znovu na pozoru. Z pravé strany jej totiž vyzkoušel Lockhart. Následuje první reklamní přestávka.

06:48
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po levici Mikko Koskinena.

07:23
    Ďaloga pouze odevzdal puk soupeři a následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.

07:39
    Čároví pískají zakázané uvolnění hostů, hra se tedy přesune zpět před Koskinena.

08:11
    Útočná akce Petrohradu neměla dlouhého trvání, do útoku nyní vyráží Kunlun.

08:15
    Domácím však přechod do útočné třetiny nevyšel – ofsajd.

08:44
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Lucas Lessio – 2 min., podražení).

08:44
    Je tu druhá početní výhoda SKA. Vhazování po pravici Magnuse Hellberga.

08:49
    Hokejisté Red Staru vyhráli buly a následně dostávají puk alespoň do střední zóny.

09:00
    A domácím se dokonce následně podařilo ohrozit při vlastním oslabení branku Petrohradu! Chipchura ale nedokázal usměrnit přihrávku od Lockharta za záda Koskinena.

09:45
    První polovina z trestu Lessia je pryč.

10:44

11:01
    Střely na branku: 6 – 5

11:28
    Zleva vyzkoušel Koskinenovu pozornost Ponikarovskij, gólman hostů ale připraven.

12:17
    Kovalčuk našel Hersleyho, toho ale v dobré střelecké pozici vychytal Hellberg!

12:17
    Ke slovu se následně hlásí druhá reklamní přestávka.

12:17
    Můžeme pokračovat. Vhazování po levici švédského brankáře ve službách Kunlunu.

12:30
    Je tu icing domácích, hra se tak přesune zpět před Hellberga.

13:18
    Chafizullin rozjíždí další útok hostů od vlastního brankáře.

13:41
    Tichonovova střela minula Hellbergovu svatyni.

14:32
    Barabanov se snažil dostat s pukem mezi kruhy, to se mu však nepovedlo.

15:02
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Nyní už ale hokejisté SKA otevírají skóre tohoto utkání! ALEXANDR BARABANOV se velmi šikovně dostal s toušem od zadního mantinelu před branku Hellberga, kterého následně bekhendem překonal. Pro Barabanova sedmá trefa v tomto ročníku, SKA tedy vede 1:0! Asistence: Jegor Rykov, Ilja Kablukov.
    15:02 Alexandr BARABANOV - 0:1

16:01
    Střely na branku: 8 – 9

16:20
    Chipchura přišel o puk v rohu v útočném pásmu, zaútočit tak nyní může Petrohrad.

16:28
    A hosté odskakují během krátké chvíle soupeři na rozdíl dvou branek! Po Hersleyho chytrém pasu z levé strany prostřeluje Hellberga mezi betony NIKOLAJ PROCHORKIN. Čtyřiadvacetiletý útočník zapisuje osmý gól v sezoně, 2:0! Asistence: Patrik Hersley, Nikita Gusev.
    16:28 Nikolaj PROCHORKIN - 0:2

16:28
    Střídání v týmu Red Star Kunlun: ze hřiště odchází Magnus Hellberg, přichází Alexandr Skrynik.

16:53
    Branka za zády Koskinena je mimo své obvyklé postavení, hra je tedy přerušena.

16:53
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Mikko Koskinen – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Maxim Karpov.

16:53
    Rozhodčí posoudila situaci tak, že gólman SKA posunul branku úmyslně! Domácí si tedy zahrají první přesilovku v tomto zápase.

18:53

19:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta první periody.

19:11
    DeFaziův pokus, Koskinen byl ale pozorný.

19:56
    Brulé projel s kotoučem do útočné třetiny a následně se odhodlal ke střele. Ta byla ale zblokována bránícím hráčem do ochranné sítě.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina. Úvod utkání byl z obou stran celkem opatrný. Do první velké šance se dostali na začátku 9. minuty domácí, a to dokonce při vlastním oslabení! Koskinen však proti výpadu Lockharta s Chipchurou odolal. Ve druhé polovině první periody se už měnilo skóre. SKA poslal v 16. minutě do vedení po skvělé individuální akci Alexandr Barabanov. O 1 minuta a 26 vteřin později byl pak Hellberg překonán podruhé – prosadil se Nikolaj Prochorkin. Pro švédského brankáře následně utkání skončilo – nahradil jej Alexandr Skrynik.

Čas strávený v útočném pásmu: 03:07 – 04:43

Hokejisté Kunlunu a SKA se pomalu vracejí zpět ze šaten na ledovou plochu. Druhá dvacetiminutovka se nám tak brzy odstartuje.

20:01

21:12
    Yip se pokoušel tečovat střelu spoluhráče od modré čáry, Koskinen ale dával pozor a schoval puk do své rukavice.

21:42
    Střelecký pokus Pereťagina od modré čáry hodně nepřesný.

21:54
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí se dostávají hned zkraje druhé periody na dostřel! Chyby při rozehrávce SKA využil BRANDON YIP, který trefil přesně levý horní růžek Koskinenovy svatyně. Pro rodáka z kanadského Maple Ridge šestý gól v sezoně 2017/2018, 1:2 z pohledu Kunlunu! Asistence: Konstantin Makarov, Arturs Kulda.
    21:54 Brandon YIP - 1:2

22:58
    Järvinenovo nahození sraženo mimo Koskinenův dosah.

23:06
    Rozehrávka Petrohradu končí icingem, hra se tak přesune zpět ke Koskinenovi.

23:17
    Järvinen na Wolskiho, jeho pokus od levého mantinelu ale zblokován vysoko nad.

23:33
    Nyní se píská zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tedy bude poblíž Skrynika.

23:38
    SKA si bere zpět dvoubrankové vedení! Ihned po vhazování vystřelil z otočky z pravé strany ILJA KOVALČUK a trefil se pod horní tyč. 3:1! Asistence: Sergej Kalinin.
    23:38 Ilja KOVALČUK - 1:3

23:38
    Střídání v týmu Red Star Kunlun: ze hřiště odchází Alexandr Skrynik, přichází Magnus Hellberg.

24:19
    Zprava střílel zase Plotnikov, minul ale tři tyče.

24:42
    A je to 4:1 pro SKA! Po chybě jednoho z beků domácích a následné přihrávce Karpova střílel z první do poloprázdné branky NIKITA GUSEV. Asistence: Maxim Karpov.
    24:42 Nikita GUSEV - 1:4

25:01
    Střely na branku: 11 – 11

26:15
    Ketov si najel s pukem mezi kruhy, Hellberg, který se vrátil zpět do branky Kunlunu, ale předvedl dobrý zákrok.

26:15
    Na řadě první reklamní přestávka ve druhé třetině.

26:15

26:31
    Kovalčuk zkusil štěstí z levé strany, Hellberg ovšem vyrazil.

27:05
    Po chybě Zubareva ohrožoval Koskinenovu branku Ponikarovskij, gólman SKA ale podržel své mužstvo.

27:28
    Nyní zase střílel Wolski, Koskinen ale znovu připraven na správném místě.

27:47
    Kaneův pokus zblokován mimo Koskinenovu branku.

28:11
    Zakázané uvolnění Petrohradu.

28:57
    Chafizullin přenechal na levé straně Gusevovi, proti jeho pokusu ale Hellberg připraven.

29:35
    SKA drží útočné pásmo.

29:56
    Prudká rána Karpova od modré čáry zblokována.

30:01
    Střely na branku: 13 – 15

30:04
    Signalizovaný trest pro Kunlun, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

30:38
    Domácí se stále nedotkli kotouče.

30:47
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Marek Ďaloga – 2 min., sekání).

31:42
    Prudkou střelu Kovalčuka z první vyrazil Hellberg do ochranné sítě.

31:48
    Rozebíhá se druhá minuta z Ďalogova trestu.

32:14
    Domácí se osvobozují.

32:47

33:01
    Odehráno 33 minut. SKA vede na ledě Kunlunu 4:1.

33:31
    O puk se bojuje u pravého mantinelu v obranné třetině Red Staru.

34:40
    Järvinen si sjel mezi kruhy, přihrávku od spoluhráče ale nezpracoval.

35:01
    Střely na branku: 14 – 18

35:33
    SKA vede již o čtyři branky! Do samostatného úniku se dostal ILJA KOVLČUK, který přebruslil beka Kunlunu a následným forhendovým blafákem po zemi překonal Hellberga. Pro hvězdného ruského útočníka druhá branka v zápase! Asistence: Vadim Šipačov, David Rundblad.
    35:33 Ilja KOVALČUK - 1:5

35:43
    Gólman Red Staru má puk ve své moci, následuje reklamní přestávka.

35:43
    Zpět do akce. Vhazuje se po levici švédského brankáře.

36:31
    Po přerušení se vhazovalo ve střední třetině.

36:56
    Do zajímavé střelecké pozice se nyní dostal Lessio, minul však Koskinenovu branku.

37:10
    Od modré se odhodlal ke střele Kane, brankář hostů ale znovu nemusel zasahovat.

38:15
    Nepřesná přihrávka od Makarova, na puk se tak dostává soupeř.

38:33
    Do šance se ale nyní dostali znovu hokejisté Kunlunu. Střelu DeFazia z levé strany ale Koskinen pohlídal.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:43
    Gusev si s Chafizullinem dvakrát vyměnili kotouč, střela prvního jmenovaného z mezikruží byla ale zblokována.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Prostřední periodu ovládli hokejisté Petrohradu. Ve 22. minutě sice nejprve domácí snižují na rozdíl jedné branky zásluhou Brandona Yipa, SKA se ale následně třemi brankami dostalo do vedení 5:1. Dvakrát skóroval Ilja Kovalčuk, jednou se prosadil i Nikita Gusev.

Čas strávený v útočném pásmu: 07:05 – 10:44

Obě mužstva se vrací zpět na led Feiyang Ice Skating Center. Třetí perioda začne za malou chvíli.

40:01

40:25
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vadim Šipačov – 2 min., podražení).

40:25
    Dokáže Kunlun při následující přesilovce snížit svou ztrátu? Vhazování po pravici Mikko Koskinena.

40:44
    Hostům se daří vyhodit až k soupeřově brance.

41:02
    Koskinen má puk v lapačce, hra přerušena.

41:26
    Šipačovovi již začala druhá trestná minuta.

42:25

42:28
    Již po skončení přesilovky střílel od modré Vorobej, brankář SKA ale schoval touš do své rukavice.

43:05
    Na druhé straně prověřil pozornost Hellberga Hersley.

43:05
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Kyle Chipchura – 2 min., podražení).

43:10
    Domácí vyhráli buly, vyhodit se jim ale nepodařilo.

43:51
    Kovalčukovi se střela z první vůbec nepovedla, Kunlun se osvobozuje.

44:06
    Začíná druhá minuta z Chipchurova trestu.

44:47
    Kovalčuk to zkusil znovu z první, jeho pokus ale tentokrát zblokoval Lockhart.

45:05

45:31
    Střely na branku: 20 – 24

46:05
    Kunlun se dostal do postavení mimo hru, po přerušení následuje reklamní přestávka.

46:05
    Konec reklamní přestávky, vhazování po levici Mikko Koskinena.

46:50
    Hosté nespěchají s rozehrávkou.

47:05
    Jejich přechod do útočného pásma ale nyní nebyl dle pravidel.

47:07
    Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou Red Staru.

47:24
    6:1 pro hosty! Gusev našel zpoza branky na levé straně osamoceného JEGORA JAKOVLEVA, a ten střelou pod horní tyč překonal Hellberga. Pro beka SKA druhá branka v sezoně! Asistence: Nikita Gusev, Nikolaj Prochorkin.
    47:24 Jegor JAKOVLEV - 1:6

48:17
    Vojnov nabil Šipačovovi, Hellberg zasáhl lapačkou.

48:43
    Hersleyho střela od modré, brankář Kunlunu vyráží.

50:01
    Střely na branku: 20 – 28

50:41
    Ofsajd Petrohradu.

51:01
    Devět minut do konce. Hosté zatím bez problémů kráčí za další výhrou.

51:40
    Brulé podražen Kovalčukem, rozhodčí ale zůstávají klidní.

51:55
    Po akci Ponikarovskije přikrývá Koskinen puk pod svou lapačku.

52:10
    Blackerova prudká střela z pravé strany minula tři tyče.

52:38
    SKA s pukem za vlastní brankou, obě mužstva prostřídávají své formace.

53:48
    Barabanov to zkoušel z levé strany na Hellberga, avšak neúspěšně.

54:56
    Prudká rána Zubareva zaduněla o Hellbergovy betony.

55:01
    Střely na branku: 21 – 29

55:38
    Koskinen ponechává střelecký pokus Yipa, zatím jediného střelce Kunlunu, ve své rukavici.

55:56
    Střela Brulého přizvednuta bránícím hráčem do ochranné sítě.

56:21
    Na opačné straně kluziště vystřelil zprava Ketov, brankář domácích připraven.

56:31
    7:1! Na první střelu ještě stačil Hellberg zareagovat, k dorážce se ale dostal obránce VLADISLAV GAVRIKOV, a ten již přidal sedmou branku SKA. Asistence: Jevgenij Ketov.
    56:31 Vladislav GAVRIKOV - 1:7

56:39
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., hrubost).

57:13
    Přesilová hra využita, 8:1! Po přiklepnutí Plotnikova vstřelil svou třetí branku v utkání ILJA KOVALČUK. Asistence: Sergej Plotnikov, Vadim Šipačov.
    57:13 Ilja KOVALČUK - 1:8

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

59:00
    Před Koskinenem se nyní dostávají do menší výměny názorů Wojtek Wolski a Ilja Kablukov.

59:00
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Wojtek Wolski – 2 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Brayden Jaw.
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., hrubost).

59:00
    Hrát se bude 4 na 4, buly ve středním pásmu.

Je konec! Hokejisté SKA ovládli toto utkání a zvítězili jednoznačně 8:1. Hattrickem se blýskl útočník Ilja Kovalčuk! Finský brankář ve službách Petrohradu Mikko Koskinen zapsal v utkání 28 úspěšných zásahů.

PET: Sergej Plotnikov (Ú) – 20:04

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne! (13:03:58)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 22. Yip (K. Makarov, A. Kulda) – 16. Barabanov (Rykov, Kablukov), 17. Prochorkin (Hersley, N. Gusev), 24. Kovalčuk (Kalinin), 25. N. Gusev (Karpov), 36. Kovalčuk (Šipačov, Rundblad), 48. J. Jakovlev (N. Gusev, Prochorkin), 57. Gavrikov (Ketov), 58. Kovalčuk (S. Plotnikov, Šipačov)

Red Star Kunlun: Hellberg (17. Skrynik) – Graborenko, Järvinen, Pereťagin, Blacker, Ďaloga, A. Kulda, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé (A), Wolski (A) – Lessio, Kane (C), Yip – DeFazio, Chipchura, Thuresson – K. Makarov, Lockhart, Jaw.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Konstantin Olenin – Dmitrij Sivov, Alexandr Černyšev

Diváci: 4 127