Columbus – NY Rangers 2:0 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:1 (kon.) | Philadelphia – Calgary 4:5 (po pr.)
Dallas – Edmonton 6:3 (kon.) | Ottawa – Arizona 2:3 (po pr.) | Winnipeg – New Jersey 5:2 (kon.)
Los Angeles – Florida 4:0 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:5 (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Calgary Flames
Sobota 18.11.2017, 19:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:49:30)

Vhazování: 42%-58%

Calgary Flames dokázali odčinit nedávnou vysokou porážku na ledě Detroitu a po cestě do Philadelphie si odváží dva body za výhru v prodloužení. Do zápasu přitom nevstoupili vůbec dobře a první třetinu prohráli poměrně jasně 1:3. Ale stejně jako se brankář Smith rozchytal, tak se i hráči Flames rozehráli a zásluhou hattricku Seana Monahana nakonec vybojovali remízu 4:4 po normální hrací době. V prodloužení pak rozhodl zápas svým čtvrtým gólem v sezoně Michael Frolík.

61:18 Michael FROLÍK - 4:5

61:18
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Ve své podstatě první útok Calgary v prodloužení a hned gól! A výborná práce MICHAELA FROLÍKA, který si najel mezi kruhy, dostal přihrávku od Backlunda a propálil brankáře Elliotta! Asistence: Mikael Backlund, TJ Brodie.

60:51
    Voráček z Girouxem kouzlili v útočném pásmu, ale Gostisbehere nakonec musel vyjet do střední třetiny.

60:31
    Couturier chtěl před brankou najít Simmondse, ten se však neprosadil přes jednoho z obránců.

60:01

Po rychlé úpravě ledu tedy o vítězi utkání rozhodne buď pětiminutové prodloužení při hře 3 proti 3, nebo samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Puk je v rohu kluziště a čeká nás prodloužení.

59:40
    Frolík odpálil kotouč přes všechny čáry.

59:34
    Patrick poslal na branku střílenou přihrávku, kterou tečoval Filppula, ale Smith dokázal včas zareagovat a zastavil hru.

59:01
    Zatímco se Calgary osvobodilo, hraje se poslední minuta normální hrací doby.

58:44
    Gostisbehere vyslal od modré čáry dělovku, která zaduněla o betony Smitha.

58:30
    Calgary se zase osvobozuje.

58:14
    Flyers přišli o útočné pásmo, ale rychle se vrací zpátky.

Komerční přestávka.

57:59
    Velká šance pro Philadelphii, která si zahraje přesilovou hru. Vyloučen je Matt Stajan za podražení.

57:06
    Bennett s Jágrem se řítili před branku domácích. Jágr najížděl na levé straně a byl relativně volný, ale nakonec se Bennett sám rozhodl střílet. A Elliotta neprostřelil.

56:52
    Filppula objel branku, přihrál mezi kruhy, odkud vylétla na Smitha střela. Šanci měl i Konecny, ale k dorážce se nedostal.

56:03
    Voráček oživil hru. Rychle se u mantinelu dostal přes modrou, přihrál přes pásmo na Girouxe, který měl dost času na střelu. Ale Smith letící kotouč dobře viděl.

55:43
    Vrátili se do vlastního pásma.

55:30
    Další pokus budou mít hráči Calgary.

54:44
    Oproti prvním dvěma třetinám hra hodně povadla. Sledujeme spíše boj o usazení v útočném pásmu než nějaké kombinace před brankovištěm.

53:38
    Jágr zkoušel rychlou přihrávkou na modrou vyzvat spoluhráče ke střele, ale nic se nakonec neudálo.

53:23
    Jankowski po přejetí útočné modré krátce zamíchal kotoučem před kruhy a rozhodl se sám střílet. Po bloku Provorova vyletěl puk do ochranné sítě.

52:22
    Monahan okamžitě po vhazování střílel směrem na Elliotta, ale čtvrté branky zatím nedosáhl.

52:18
    Kotouč při útoku Calgary vyletěl do hlediště.

51:55
    Smith neriskoval a i přes snadný zákrok přerušil hru.

51:32
    Po přerušení hry nadchází komerční přestávka.

50:57
    Tempo hry se uklidnilo, ani jeden z týmů nechce chybovat a to se odráží i na pevných obraných na modrých čarách.

49:50
    Už druhá tyčka formace Bennett – Jankowski – Jágr v této třetině.

49:50
    Flames nepřesnosti porušili a Bennett, který jel ve dvou proti jednomu, napálil levou tyč!

49:38
    Hra pokračuje nepřesnými rozehrávkami obou celků.

49:05
    Voráček se už hnal do útoku, ale nezpracoval přihrávku Couturiera, která se od mantinelu odrazila až k Elliottovi. Ten rozehrál.

48:40
    Velká šance elitní formace hostí pořádně zamotala hlavu brankáři Elliottovi, který měl co dělat, aby zkrotil skákající puk po střele Ferlanda.

48:24
    Flames sice zastavili rodící se útok soupeře, ale sami následně pokazili rozehrávku a dopustili se zakázaného uvolnění.

47:42
    Přihrávka Backlunda směrem na střed jen prosvištěla celým pásmem.

47:16
    Po chybě Flames v rozehrávce se k puku dostal Patrick, který si najel mezi kruhy a pořádně vystrašil Smitha. Brankář Flames vyrazil puk do ochranné sítě a posléze pořádně vyčinil svým spoluhráčům.

47:03
    Rychlý návrat Flyers do útoku.

46:38
    A o pásmo záhy bez výraznější šance, pouze s nepřesnou střelou Laughtona, přicházejí.

46:03
    Po menším náporu Jágrovy formace se do útoku dostali opět domácí. Zatím ale posílají puk převážně podél mantinelu.

45:23
    Jankowski si sjel mezi kruhy, dostal přihrávku a střelou zápěstím napálil pravou Elliottovu tyč!

44:56
    Jágr přihrál za sebe na Hamiltona, který si sjel blíž k brance a provětral Elliottovy betony.

44:28
    Flames se po zaraženém začátku třetiny trochu více osmělují, ale jejich akce dva na dva skončila jen nepřesnou přihrávkou.

43:59
    Hra je přerušena před Elliottem, který zachytil ojedinělou střelu soupeře, o níž se postaral Brouwer z velkého úhlu.

43:45
    Domácí v prvních minutách třetí třetiny hodně tlačí soupeře. Smith ale svůj tým drží.

42:53
    Konecny přihrál od mantinelu před branku na Hamonica, kterému ale nedovolil vystřelit pohotový Bennett.

42:24
    Flyers se opět vrátili do útočného pásma a dobývají klec Smitha.

41:54
    Raffl zajel s pukem za Smithovu branku a mezi kruhy našel přesnou přihrávkou Filppulu, jehož střela ale minula svůj cíl.

41:08
    Před brankovištěm brankáře Smitha se shluklo až osm hráčů. Smith v pokleku hlídal prostor a kotouč k němu nakonec líně doklouzal.

40:30
    Postavení mimo hru zastavilo akci Flyers.

40:01

O vítězi se bude rozhodovat ve třetí třetině zhruba od 21:04.

Druhá třetina přinesla opět čtyři branky a zatímco v první periodě vyhráli domácí 3:1, tentokrát 1:3 prohráli. A hlavním hrdinou se stal Sean Monahan, který ve třech přesilovkách Flames vstřelil tři branky, zkompletoval hattrick a vrátil svůj tým zpět do boje o vítězství.

Zbytek třetiny se dohrál ve středním pásmu a druhá dvacetiminutovka je u konce.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:38
    Ještě jedno přerušení hry poté, co Elliott chytil střelu Gaudreaua.

38:53
    Na druhé straně ledu Hägg zkusil překvapit od modré, ale Smith byl pozorný.

38:42
    Jágr na sebe u mantinelu navázal dva protihráče a přesto se dostal přes útočnou modrou. Nepřijel ale žádný ze spoluhráčů blíž k němu a český veterán nakonec přesile podlehl.

38:26
    Menší zmatky na zadním mantinelu vyřešil Elliott ukrytím puku pod lapačku, jakmile se odrazil blíž k němu.

37:36
    Provorov si sjel blíž k brance, jeho střelu ale Elliott vyrazil.

36:55
    A další velká šance, kterou zařizoval Voráček. Z křídla přihrál mezi kruhy na Brandona Manninga, který ale nedokázal najít skulinku v postavení Smitha.

36:13
    Voráček se dostal k puku a Flyers šli ve třech proti dvěma. Později obranu hostů doplnil ještě jeden hráč, ale Voráček nakonec nic nevymýšlel a střílel sám zápěstím z pravého kruhu pro vhazování. Smith lapil letící kotouč.

35:46
    Backlund střílel spíše z povinnosti, nikdo se mu nenabízel.
    34:56 Sean MONAHAN - 4:4

34:56
    SEAN MONAHAM zkompletoval hattrick! První hattrick v kariéře v NHL vsítil v přesilovkách, tentokrát po přihrávce Gaudreua, jenž našel Mohanaha na hraně levého kruhu pro vhazování, odkud útočník Flames prostřelil Elliotta. Asistence: Johnny Gaudreau, Kris Versteeg.

34:39
    Dobré nahození od modré nedokázal před brankou číhající Monahan tečovat.

34:21
    Calgary po komerční přestávce dostane další příležitost ke srovnání. Dvě minuty totiž obdržel za faul loktem Gostisbehere.
    34:02 Nolan PATRICK - 4:3

34:02
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí se vrací do vedení! Druhý gól v sezoně vsítil po bekhendovém zakončení NOLAN PATRICK, který sebral kotouč z prostoru před brankovištěm, udělal rychlou kličku a trefil zužující se skulinku mezi Smithem a tyčkou. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.

33:47
    Hodně aktivní Voráček nyní řádil v útočném pásmu, ale finální přihrávku nevymyslel.

33:16
    Hraje se v plném počtu.

33:11
    Navíc Jágr nezpracoval při přechodu útočné čáry puk a ten mu odjel za branku.

32:55
    A znovu. Flyers už tohle oslabení nejspíš zvládnou.

32:36
    Flames dvakrát v rychlém sledu přišli o útočné pásmo.

32:20
    Giordano si sjel od modré blíž k mezikruží a dostal přesnou přihrávku. Jeho dělovku z první však Elliott chytil, ač ho zákrok posadil na led.

31:59
    Až nyní se Flames usazují v útoku.

31:39
    Kotouč opět Flyers posílají do obranného pásma soupeře a aktivně forčekují.

31:18
    Philadelphia hned po vhazování vyhazuje.

To ale až po komerční přestávce.

31:16
    Kotouč za brankou Flyers, kde se o něj několik hráčů přetahovalo. Rozhodčí jejich boj přerušil zapískáním a nikdo nevěděl proč. Důvodem nakonec je vyloučení domácího Gostisbehereho za nesportovní chování. A Calgary bude mít další přesilovku.

31:00
    Ale to se nyní nedaří ani jednomu z týmů.

30:22
    Domácím se nepodařilo usadit v útočném pásmu.
    29:51 Sean MONAHAN - 3:3

29:51
    Další využitá přesilovka a je srovnáno! Gaudreau ve velké šanci neprostřelil Elliotta, ale ten vyrazil puk jen před sebe mezi kruhy, kam se vrhnul SEAN MONAHAN. A ten brankáře domácích obhodil. Asistence: Johnny Gaudreau, T.J. Brodie.

29:29
    Brodieho střela od modré byla sražena do rohu. Elliott zatím nemusel zasahovat.

29:03
    Versteegova přihrávka nikoho nenašla a Flames se sami připravili o pásmo.

28:44
    Domácí vyvezli puk v úvodu oslabení.

28:30
    Bude se znovu vylučovat na straně Flyers. Manning dostal dvě minuty za sekání. Přeseknul hokejku Stajana.

28:01
    Na druhé straně kluziště rychlý útok zakončoval Voráček, ale Smitha nepřekvapil.

27:33
    Rychlostní souboj Versteeg nevyhrával, a tak se rozhodl vypálit už od modré, ale Elliott byl připraven.

27:25
    Obrovská šance domácích! Konecny jen zabruslil za branku a rozehrál na Simmondse, který postával v levém kruhu pro vhazování. Flyers rozjeli rychlou kombinaci, na jejímž konci byla střela od modré Gostisbehereho a následná dorážka Simmondse. Ale v obou případech se blýsknul Elliott.
    26:07 Sean MONAHAN - 3:2

26:07
    Hosté využívají přesilovku! Versteeg pálil od modré čáry a SEAN MONAHAN před brankovištěm tečoval puk, změnil jeho směr a ten propadl za záda bezmocného Elliotta. Asistence: Kris Versteeg, Mark Giordano.

25:52
    Zničehonic domácí vykombinovali soupeře a Provorov měl před sebou téměř prázdnou branku! Jenže z ostrého úhlu se neprosadil.

25:44
    Hra ve čtyřech přináší spíše hru ve středním pásmu.

25:13
    Už to vypadalo, že Philadelphia bude ve dvou pouze proti brankáři. Ale hra byla přerušena kvůli faulu vysokou holí ze strany Weiseho.

24:52
    Calgary po vhazování vyhazuje přes všechny čáry.

24:48
    Střelu Couturiera z levého kruhu schoval Smith pod betonem a přerušil hru.

24:33
    Hosté se znovu osvobozují.

24:06
    Voráček velmi dobře vystřelil a Smith měl s pukem poměrně velké problémy. Pomohla mu obrana, která odpálila kotouč přes všechny čáry.

23:53
    Za sekání odchází na trestnou lavici T.J. Brodie. Domácí si zahrají přesilovku.

23:26
    Smith si zajel za branku, ale nerozehrál zrovna přesně a zrodila se zajímavá šance pro domácí, čehož však na středu mezi kruhy nevyužil Leier.

22:47
    Chyba v rozehrávce Flyers nic nepřinesla. Ani hosté si totiž nerozuměli a jen odevzdali puk.

21:58
    Na druhé straně ledu se dostal k puku Sanheim, ale zahodil velkou příležitost. Napálil pouze Smitha.

21:18
    Do brejku se hnal Gaudreau, ale tentokrát byl kotouč rychlejší než jeho nohy. Elliott vyjel a uklidil puk do rohu.

20:53
    Flames se dopustili zakázaného uvolnění.

20:37
    Další střelu poslal směrem na Smitha Patrick a brankář Calgary tentokrát musel předvést zákrok.

20:15
    Domácí se hned vrhli do útoku, ale Manning od pravého mantinelu u modré minul Smithovu klec.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 20:08.

První třetina přinesla na branky hodně bohatý hokej, ve kterém brankář Smith hostující Calgary zrovna moc nepodržel. Jednomu gólu sice zabránil při oslabení třech proti čtyřem, ale další tři branky inkasoval z hokejek Manninga, Couturiera a Provorova. Za hosty se prosadil pouze Gaudreau, který využil samostatný únik.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:54
    Jankowski to zkoušel ze středu modré čáry, ale minul klec.

19:47
    Flyers nedokázali rozehrát na delší vzdálenost, Gostisbehere nezachytil puk a hra se vrací před Elliotta kvůli zakázanému uvolnění.

19:00
    Zatímco se síly na ledě vyrovnaly, Elliott zachytil i další střelu Hamiltona a hodně teď podržel svůj tým.

18:52
    Velká šance, ve které se objevil Hamilton, ale pouze brankáře domácích nastřelil!

18:24
    Přesilovkový zámek se hodně stáhl směrem k brankovišti, ale Giordano Elliotta nepropálil.

18:10
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

17:20
    Flyers hrají ve třech proti čtyřem, ale přesto se Sean Couturier zcela sám dostal do úniku, před Smithem zamíchal pukem, ale tentokrát na brankáře Calgary nevyzrál!

17:02
    Ve čtyřech na obou stranách se ale hrály jen čtyři vteřiny a rozhodčí vylučuje Jakuba Voráčka za hákování.

16:54
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Taylor Leier – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., hrubost).

16:54
    U střídaček znovu přišla na řadu strkanice mimo hru, zapojili se do ní Stajan, Leier a Lehtera, který bránil svého spoluhráče. Bude se vylučovat na obou stranách.
    16:08 Ivan PROVOROV - 3:1

16:08
    Vhazovalo se po pravici brankáře Smitha. To vyhrál Laughton, který poslal s pomocí Lehtery puk za sebe na IVANA PROVOROVA, který prudkou dělovkou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jori Lehtera, Scott Laughton.

16:04
    Útočný výpad Flyers končí blokem Hamiltona a pukem v síti.

15:45
    Calgary se nedaří odpoutat od mantinelu a o postavení v útočné třetině přichází.

15:11
    Domácí se pokoušeli o kombinaci v útoku, ale přihrávka na modrou čáru, kde stál Alt, skončila ve středním pásmu.

14:46
    Snaha hostů o předchod útočné modré byla zastavena kvůli postavení mimo hru.

14:12
    Hra je pro postavení mimo hru přerušena. Komerční přestávka.
    13:22 Sean COUTURIER - 2:1

13:22
    Domácí využívají přesilovku! Voráček střílel od modré čáry a letící puk dokázal Smith pravým betonem jen vyrazit před sebe. V chumlu hráčů se nejlépe zorientoval SEAN COUTURIER, který prostřelil brankáře soupeře i změť nohou a hokejek. Asistence: Jakub Voráček, Shayne Gostisbehere.

12:47
    A bude se poprvé vylučovat. Kris Versteeg odchází pykat na dvě minuty za nesportovní chování. Za to, že mimo hru vrazil do soupeře u střídaček.

12:47
    Český rozhodčí Libor Suchánek se vrhnul mezi strkající se kohouty a roztrhl rodící se problémy.

12:32
    Jágr a jeho formace sice zůstali na ledě, ale v útoku nic nevymysleli a nakonec šli střídat.

12:05
    Vzápětí hru přerušuje postavení mimo hru hostů.

11:46
    Jágr se už hnal do útoku, ale kotouč mu ustřelil z hokejky vlastní spoluhráč.

11:10
    Po přetahované ve středním pásmu se k puku dostali hosté.

10:42
    Kotouč po ráně Gostisbehereho od modré vyletěl mimo kluziště. Komerční pauza.

10:26
    Rychlá kombinace po přechodu útočné modré málem přinesla další gól. Ale Monahan na Elliotta nevyzrál, respektive nastřelil přímo jeho.

10:01
    Simmonds chtěl schovat střelu za soupeřova obránce, ale neprostřelil ho.

09:18
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

08:53
    Flyers zkoušeli kombinaci v útočném pásmu, ale nedokázali dostat puk do střelecké pozice a nakonec o něho bez střelby přišli.

07:48
    Flyers by rádi zpět do vedení. Střela Konecnyho od modré však byla spíš pozdravem pro Smitha.

07:18
    Okamžitě po vhazování se vrhnul do útoku Raffl, ale sám proti brankáři neuspěl!
    07:13 Johnny GAUDREAU - 1:1

07:13
    Domácí se dostali do velké šance, Voráček přihrál Girouxovi, který ale nestačil zakončit, Hamonic mu sebral kotouč a Ferland následně vyslal do samostatného úniku JOHNNYHO GAUDREAUA, jenž po kličce prostřelil gólmana domácích. Asistence: Michael Ferland, Sean Monahan.

06:45
    Ferland zpoza branky zajímavě nahodil kotouč před brankoviště Elliotta, ale žádný z jeho spoluhráčů jeho úmysl nepochopil.

06:33
    Po přerušení přichází na řadu komerční přestávka.

06:25
    Ferland se zjevil před Elliottovým brankovištěm a srazil puk směrem na branku! Jenže těsně minul a ten zatřepotal pouze boční sítí.

06:10
    Obrázek hry se posledních několik minut nemění. Pro týmy je hodně složité se usadit v útočném pásmu.

05:38
    Nahozený puk Provorova sebral Hamonic i přes aktivní forčeking Girouxe.

05:11
    Teď už se čtvrté formaci Calgary daří prostřídat.

04:49
    Hosté vyhráli vhazování, ale zase jim nepřišla přihrávka. A opět se dopouští zakázaného uvolnění.

04:42
    Flames se nepodařila riskantní rozehrávka na delší vzdálenost a je z toho pouze zakázané uvolnění.

04:19
    Rychlý útok domácích dokázal Smith vyřešit, když schoval kotouč pod lapačku. Konecny ale dokázal dostat čepel hole pod jeho rukavici, a ač se puk odklouzal do rohu, rozhodčí přesto přerušili hru.

04:08
    Kotouč opustil ve středním pásmu ledovou plochu. Hra je znovu přerušena.

03:54
    Hra je nyní plná nepřesností a nahazovaných puků. Usadit se v útoku nikomu nedaří.

02:53
    Hosté vyhráli vhazování a od modré okamžitě pálil Hamilton, ale minul svůj cíl.

02:50
    Elliott schoval kotouč do lapačky a přerušuje hru. Se střelou Dougieho Hamiltona od modré neměl žádné problémy.

02:04
    Versteeg zavezl puk do útočného pásma, ale Calgary o něj rychle přichází.
    01:32 Brandon MANNING - 1:0

01:32
    Tak to byla rychlost! Mike Smith si sáhl na letící kotouč, vyrazil ho do tyčky, ale od ní se odrazil do jeho zad a za brankovou čáru. Šťastná trefa BRANDONA MANNINGA od modré čáry. Asistence Valtteri Filppula.

01:19
    Flyers a Filppulova forma se dostala do útočné třetiny a rozvíjí první útok domácích.

01:08
    Hra je přerušena a vykázána do středního pásma.

01:01
    Calgary se i po vhazování drží dál v útočném pásmu.

00:39
    A poměrně rychle přišla první střela. Od modré pálil hostující Hamonic, Elliott byl připraven.

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté z Calgary.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rozhodčí Libor Suchánek rozšíří už tak početné české zastoupení v tomto utkání.

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Hägg, Provorov, Manning, Gostisbehere, Alt, Sanheim – Voráček, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Weise – Konecny, Filppula (A), Lehterä – M. Raffl, Laughton, Leier.

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Brouwer (A) – Jágr, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Versteeg.

Rozhodčí: Peel, Pochmara – Nansen, Suchánek.

Do utkání vůbec nenastoupí obránce Flyers Radko Gudas, který čeká na slyšení před disciplinární komisí NHL.

19z., 5+18
    Michal Neuvirth (PHI) 6z., 2 výhry, 2,17 inkasovaných gólů na zápas, 92,80 % (začne na střídačce)
    Michael Frolík (CGY) 18 z., 3+5
    Jaromír Jágr (CGY) 9 z., 1+4

Pokud se potvrdí trend posledních let, zvítězí Philadelphia. V posledních pěti vzájemných zápasech se totiž pokaždé radoval domácí tým, a čtyřikrát rovnou v základní hrací době. Tři výhry tak uzmulo Calgary, dvě si připsali Flyers.

Jágr oživil Calgary, začíná cesta do play off?

Tu v Západní konferenci uzavírá Calgary. Kanadský klub už prožívá svou Jágrmánii, na kterou vzpomínají i ve Philadelphiie. První gól v dresu Flames si připsal Jaromír Jágr, který pomohl skolit Detroit 6:3 a následně jeho tým roznesl na domácím ledě St. Louis jasně 7:4

Kdo čekal, že bude Calgary defenzivním mužstvem, pletl se. Kanaďanům to střílí, ale jsou zápasy, kdy také často inkasují. Den blbec prožili zrovna v posledním utkání na ledě Detroitu, ze kterého si odvezli vysoký debakl 2:8.

Voráček táhne Flyers, ale tým ztrácí

Nynější síla Philadelphie? Jednoznačně v elitním útoku! Formace Jakuba Voráčka obstarala už výraznou část celkových 19 bodů Flyers, kteří se českého útočníka ve spolupráci se Seanem Couturierem a Claudem Girouxem spoléhají.

Jinak tomu nebylo ani při posledním utkání na ledě Winnipegu, kde východoamerický celek padl 2:3 po samostatných nájezdech a bodoval tak po dvou porážkách s Minnesotou. Tentokrát se Philadelphia vrací domů a chce opět zaútočit na nejlepší osmičku.

Všem fanouškům přeji hezký sobotní večer! Zámořská NHL nabízí evropským fanouškům nálož zápasů v atraktivním čase a celý program odstartuje soubojem Philadelphie s Calgary. Souboj Jakuba Voráčka s Jaromírem Jágrem startuje v 19 hodin.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Manning (Filppula), 14. Couturier (Voráček, Gostisbehere), 17. Provorov (Lehterä, Laughton), 35. Patrick (Voráček, Giroux) – 8. J. Gaudreau (Ferland, Monahan), 27. Monahan (Versteeg, Giordano), 30. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 35. Monahan (J. Gaudreau, Versteeg), 62. Frolík (Backlund, Brodie)

Rozhodčí: Peel, Pochmara – Nansen, Suchánek