Řisuty – Jablonec n/N 1:8 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 0:1 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 7:0 (kon.)
Kopřivnice – Poruba 2011 0:6 (kon.) | Nymburk – Písek 4:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 2:5 (kon.)
Kolín – Havlíčkův Brod 3:4 (1:2 po s.n.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 6:4 (kon.) | Klatovy – Tábor 0:2 (kon.)
Bílina – Most 6:3 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 4:6 (kon.) | Děčín – Kobra 2:5 (kon.)
Trutnov – Vrchlabí 3:4 (kon.)
HC Řisuty
1:8 (0:5, 0:0, 1:3)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Sobota 18.11.2017, 17:00 • Zimní stadion Slaný • 2. liga skupina Západ • 19. kolo

Konec zápasu. (19:08:08)

59:45
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Martin Tondr – 2 min., vysoká hůl).

59:20
    Jablonec se usadil v útočném pásmu, poté ho však vyhnala nepřesná přihrávka Martina Tondra.

58:32
    Milimetrový pas vyslal Jiří Dostál mezi obránce přesně na hůl Ondřeje Hampla, který byl úplně sám před Hosnedlem, ten neskočil na kličku domácího útočníka a vyráží betonem.

57:20
    Vlci právě vstřelili branku!
    Demolice domácí defenzivy pokračuje! Po krásné kombinaci předložil Jan Víšek skvělou přihrávku pro MICHALA NEVYHOŠTĚNÉHO, který v klidu doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Víšek, Vojtěch Havlas.

56:21
    Přihrávku zleva si zpracoval KAMIL BŘÍŠKA. Ten si puk navedl na pravou stranu a backhandovou střelou zakončil přesně pod břevno. Asistence: Martin Tondr, Jan Víšek.

55:24
    Dostálův pas nenašel nikoho z jeho spoluhráčů a doklouzal až na zakázané uvolnění.

54:40
    K odraženému puku na modré čáře se dostal Babický, jehož tvrdá rána končí na vyrážečce gólmana.

54:01
    Uběhlo 40 sekund a Jablonec využívá přesilovou hru! Přihrávku před brankoviště dostal JAN ŠURÁŇ, jehož střela zapadla k levé tyči. Asistence: Michal Nevyhoštěný.

53:35
    Víška obral o kotouč Zderadička, ten však nedokázal nahodit puk do útočného pásma, ba naopak, ztratil ho v tom svém.

53:21
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Tomáš Vildumetz – 2 min., podražení).

52:59
    Martin Tondr tvrdě vystřelil ze středního pásma, Ilašenko chytá do lapačky.

52:03
    Hosté se zmocnili puku a rozjíždějí útok z vlastní třetiny.

50:45
    S pukem sám před brankou se ocitl Babec, který přehodil brankáře, ten na poslední chvíli dokázal vyrazit hokejkou.

50:06
    Hampl se dostal k puku ve vlastním pásmu a přenechal ho Fortelkovi. Ten ještě našel na zadní tyči Záleského, který nedokázal dobře vystřelit.

49:30
    Z hloučku těl vyjel s pukem Janeček, který po přejetí půlící čáry nahodil puk do pásma Vlků, aby domácí celek mohl vystřídat.

49:11
    Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště ve třetině Řisut.

47:57
    V útočné třetině vystihl přihrávku hostujícího hráče Vildumetz, ten ještě hledal lépe postaveného Kosa, nenašel.

47:20
    Víškovu přihrávku tečoval mezi kruhy Havlas a Ilašenko puk vyráží svou helmou.

46:56
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Tak Buldoci se přece jen dočkali! MICHAL FORTELKA dostal skvělý pas za obrannou linii Jablonce, zbavil se obránce a s klidnou hlavou prostřelil brankáře mezi betony! Asistence: Ondřej Hampl.

46:20
    Brankář Buldoků v klidu chytá slabé nahození Martina Tondra od levého mantinelu.

45:17
    Víšek na útočné modré čáře předložil puk na hokejku Nevyhoštěného, ten obešel svého strážce a vystřelil zápěstím, Ilašenko vyráží betonem.

44:14
    Tomáš Vildumetz jel sám na brankáře, vystřelil z nápřahu, mimo branku!

43:43
    Po přihrávce Fortelka z pravé strany prověřil Hosnedla Hampl, jehož střela mířila pouze doprostřed branky, gólman hostů chytá.

43:01
    Hostující Brokeš pouze nahodil puk do třetiny Řisut. Tam se po úderu hokejkou do obličeje ocitl na ledě Náprstek, rozhodčí zůstává klidný a nebude vylučovat.

41:51
    Od levého mantinelu přihrál na pravou stranu Fortelka, ten našel hůl Záleského, ten se musel při zpracování otočit zády k brance, vystřelit tedy nedokázal.

41:17
    Z pravého kruhu vypálil Krpata, nad branku.

40:54
    Kos ztratil puk za brankou Hosnedla, následovalo vyhození hostů, útočí tedy znovu domácí.

40:01

Druhá třetina byla již o hodně více vyrovnaná než ta první, skóre se v ní neměnilo, stále je to 5:0 ve prospěch Jablonce.

Další třetina začne asi v 18:35.

40:00

39:44
    Po přihrávce z pravé strany střílel Havlas, Ilašenko vyráží do rohu.

39:04
    Z obtížné situace před vlastní brankou vybruslil Krpata a přihrál na Zderadičku, ten si pas nezpracoval dobře a přišel o puk.

38:06
    Kos dokázal vybojovat přes dva obránce, poté ho předložil Vildumetzovi, který nestačil na přesilu dvou protiráčů.

36:31
    Do pásma Jablonce vyvezl puk Náprstek, který poté našel Janečka. Jeho následná přihrávka mířila na Fortelku, ten na puk nedosáhl.

35:10
    Zderadička střílel z levé strany ze slibné pozice jen vedle levé tyče.

34:30
    Lukáš Tondr obral Babického o puk a nahodil ho za branku Ilašenka.

33:57
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Tomáš Zeman – 2 min., hákování).

33:31
    Ze středu hřiště nahodil puk do pásma Buldoků Michal Pavlů, útok hostujícího celku je poté zastaven kvůli ofsajdu.

32:21
    Kotouč vylétl na tribunu za střídačkou Jablonce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

32:04
    Puk se po přihrávce Lukáše Tondra dostal pod lapačku Ilašenka, který drží puk.

31:14
    Po skončení přesilovky se po pasu z pravé strany dostal k nebezpečné střele Krpata, Hosnedl vyráží betonem.

30:58
    Krpata vystřelil od modré, trefil pouze obránce.

30:19
    Janeček dostal puk od Vildumtze z pravé strany a vystřelil, Hosnedl v klidu chytá.

29:49
    Keszi z levé strany přihrál pouze a brusle protihráče, útok Řisut je tedy ještě zdržen.

29:06
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Jan Víšek – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

28:53
    Pas mezi kruhy dostal Nevyhoštěný, jehož střela se odráží od tyče zpět do hry.

28:44
    Přihrávka Žaluda byla tečována obráncem do ochranné sítě.

28:01
    Vlci jsou stále s pukem v útočné třetině, zatím se jim nedaří vystřelit.

27:19
    Havlas před brankou tečoval střelu od modré čáry, Ilašenko chytá do lapačky, bude se vhazovat.

26:52
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Michal Fortelka – 2 min., sekání).

26:32
    Jablonec kombinuje s kotoučem na hokejkách ve vlastním obranném pásmu.

24:55
    Vildumetz vystihl přihrávku útočníka a vyslal do třetiny Jablonce Babického, který se snažil jak jen mohl udržet tam puk.

24:25
    Vlci uzamkli Buldoky v jejich třetině a ke střele se dostal Pavlů. Jeho střela od modré čáry končí v lapačce Ilašenka.

23:51
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Šimon Náprstek – 2 min., hákování).

23:44
    Od modré čáry napřáhl Jiří Dostál, trefil pouze brusli jednoho z obránců.

22:44
    Vildumetz si najel s pukem do útočného pásma, tam ho odzbrojil skvělým zákrokem Martin Tondr.

22:03
    Tentokrát se ke střele dostal Mulač, Ilašenko se dokázal přesunout a podržet puk.

21:43
    Havlas přihrával od pravého mantinelu před bránu. Krpata dráhu puku vystihl ale tečoval ho tak špatně, že Ilašenko měl co dělat, aby ho udržel ven z branky.

21:12
    Kos si najel po levé straně a obdržel pas od Babického. Poté zpětnou přihrávkou našel hůl Náprstka, jehož střela končí na vyrážečce Hosnedla.

20:30
    Řisuty drží puk v obranném pásmu a čekají na příležitost jít do útoku.

20:01

Konec prvního dějství, hosté měli jasně navrch a to je také vidět na světelné tabuli, která ukazuje skóre 0:5.

Další třetina začne asi v 17:49.

20:00

19:46
    Využitá přesilovka Jablonce, už je to 0:5! Brokeš přihrávkou z levé strany našel na vzdálenější tyči TOMÁŠE ZEMANA, který pouze doklepl kotouč do branky. Asistence: Tomáš Brokeš, Jakub Mulač.

19:20
    Dominik Havelka se dostal k puku za vlastní brankou a tvrdě jej poslal kolem hrazení.

18:54
    Parádní zákrok Ilašenka! Kamil Bříška dostal parádní přihrávku skrz brankoviště a stál před úplně prázdnou branku. Bříška vystřelil z prvního dotyku, Ilašenko se dokázal přesunout a ukrýt puk do lapačky!

18:26
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Jiří Dostál – 2 min., hákování).

18:13
    Náprstek se dostal k puku na levé straně a dokázal vystřelit backhandem, puk přeletěl beton brankáře, nakonec však skončil na tyči!

16:54
    Krpata si již připravoval kotouč na střelu, na poslední chvíli mu však Mulač skvěle přizvedl hokejku a nenechal ho vystřelit.

16:14
    Druhý útok Řisut zatlačil na rozehrávku Vlků a získal tím puk. Po přihrávce Dostála vystřelil Janeček, nad branku.

15:32
    Havlas se dostal s pukem do pásma Buldoků, byl však zastaven hvizdem rozhodčího, ofsajd.

14:38
    Střídání v týmu HC Řisuty: ze hřiště odchází Jiří Švihálek, přichází Jan Ilašenko.

14:38
    Na jedné straně Hosnedl vychytal tečovanou střelu Babického, na straně druhé Švihálek zaváhal. VOJTĚCH HAVLAS se ve vlastním pásmu dostal k puku, najel si do třetiny Řisut a z pravé strany vystřelil mezi betony Švihálka, který chyboval a nechal si propadnout puk. Bez asistence.

13:56
    Dostál přebruslil Lukáše Tondra a vyvezl puk do třetiny Jablonce.

13:11
    Po buly před brankou Hosnedla se puku zmocnil Pavlů, který ho napálil až za branku Švihálka.

13:01
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Tondr M. – 2 min., hrubost).

12:45
    Po kombinaci s Vildumtzem vystřelil Zderadička, brankář chytá.

12:00
    Po zablokované střele Havelky vyhodil puk z obranné třetiny Martin Tondr a z trestné lavice se vrací Nevyhoštěný.

11:46
    Znovu se kotouč dostal na hůl Bílka, tentokrát zvolil střelu, Hosnedl chytá do lapačky.

11:30
    Po přihrávce od Kesziho hledal Bílek na zadní tyči Krpatu, marně.

10:56
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Jan Víšek – 2 min., podražení).

10:30
    Čtvrtina přesilové hry domácích je za námi a puk se ještě mimo vhazování nedostal do třetiny Jablonce.

10:00
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Michal Nevyhoštěný – 2 min., podražení).

09:55
    Bříška vystřelil z kruhu, Švihálek vyrazil. Puk se však odrazil za branku, kde si ho převzal LUKÁŠ TONDR, jehož dorážka skončila v síti. Asistence: Kamil Bříška.

09:26
    Po střele z levé strany v podání Homolky se puk dostal až do pásma Jablonce.

08:15
    Ve třetině Buldoků přišel o kotouč Náprstek a mohli útočit hosté, ti si však střeleckou příležitost připravit nedokázali.

07:17
    Střela z hole Martina Tondra od modré čáry zastavena Fortelkou, ten se poté dostal ke kotouči a vyhodil jej z obranného pásma.

06:25
    Švihálek musel zasahovat proti střele Babce z levé strany. Puku se poté opět zmocnil Náprstek, jehož nahození končí ve třetině Jablonce.

05:38
    Šimon Náprstek zastavil puk u hrazení a nahodil ho do pásma Vlků, kteří rozjíždějí útok.

05:30
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Tomáš Vildumetz – 2 min., nedovolené bránění).

04:15
    Po nahození Matěje Kosa se k puku dostali hosté. Přihrávku z levé strany vyslal do předbrankového prostoru Lukáš Tondr, puk si našel hůl JAKUBA MULAČE, který překonal Švihálka. Asistence: Lukáš Tondr.

03:13
    S pukem do třetiny Jablonce se dostal Vildumetz, ten vyzkoušel štěstí střelou z nápřahu, Hosnedl vyráží.

02:35
    Záleský ujel obraně po pravé straně a před brankou našel Fortelku, ten rychle dokázal vystřelit, Hosnedl skvěle chytá!

02:11
    Po zákroku Švihálka se bude vhazovat před brankou domácích.

02:00
    Hosté se rychle dostávají do vedení! K puku se na levé straně dostal Brokeš, jehož přihrávka našla hůl JIŘÍHO BABCE, který doklepl puk do branky. Asistence: Tomáš Brokeš, Tomáš Zeman.

01:54
    Z pravé strany se Havlas dostal s pukem před branku a vyzkoušel backhandovou střelu, Švihálek byl pozorný.

01:19
    Vlci v útočném pásmu vybojovali puk a vrací se s ním až do vlastní třetiny.

00:30
    Krpata vybruslil z rohu společně s pukem a poprvé v zápase vystřelil, Hosnedl vyráží betonem.

00:01

HC Řisuty: Švihálek (Ilašenko) – Babický (A), Petržílka, Bílek, Dostál, Havelka, Zderadička – Krpata, Kos (C), Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Náprstek, Vildumetz – Choc

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Tondr, Žalud, Zeman, Pavlů, Pilař, Šuráň – Bříška (A), Tondr (A), Víšek (C) – Havlas, Nevyhoštěný, Mulač – Brokeš, Babec, Getzko

Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Tvrdík.

To Vlci se nacházejí na úplně jiném pólu tabulky než jejich dnešní soupeř. Jsou druzí za Děčínem, který je v minulém kole jako první tým dokázal porazit na domácím ledě. Jablonec má však pořád o zápas k dobru a stejný počet bodů.

HC Řisuty
    Buldokům se v poslední době příliš nedaří, prohráli tři utkání v řadě a jsou na posledním místě v tabulce. Naposledy prohráli v Bílině, Letňanech a naposledy také ve Slaném, když podlehli celku Mostu. Řisuty se však pořád můžou pyšnit sérií čtyř domácích utkání bez porážky.

Příjemné hokejové odpoledne ze Slaného! Dnes je na programu 19. kolo, ve kterém se utkají týmy HC Řisuty a HC Vlci Jablonec nad Nisou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Klier

Branky a nahrávky: 47. Fortelka (Hampl) – 2. Babec (Brokeš, Zeman), 5. Mulač (Tondr L.), 10. Tondr L. (Bříška), 15. Havlas, 20. Zeman (Brokeš, Mulač), 55. Šuráň (Nevyhoštěný), 57. Bříška (Tondr M., Víšek), 58. Nevyhoštěný (Víšek, Havlas)

HC Řisuty: Švihálek (15. Ilašenko) – Babický (A), Petržílka, Bílek, Dostál, Havelka, Zderadička – Krpata, Kos (C), Keszi – Fortelka, Janeček, Záleský – Hampl, Náprstek, Vildumetz – Choc
    HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Tondr M., Žalud, Zeman, Pavlů, Pilař, Šuráň – Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek (C) – Havlas, Nevyhoštěný, Mulač – Brokeš, Babec, Getzko

Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Tvrdík