Řisuty – Jablonec n/N 1:8 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 0:1 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 7:0 (kon.)
Kopřivnice – Poruba 2011 0:6 (kon.) | Nymburk – Písek 4:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 2:5 (kon.)
Kolín – Havlíčkův Brod 3:4 (1:2 po s.n.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 6:4 (kon.) | Klatovy – Tábor 0:2 (kon.)
Bílina – Most 6:3 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 4:6 (kon.) | Děčín – Kobra 2:5 (kon.)
Trutnov – Vrchlabí 3:4 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
HK Nový Jičín
Sobota 18.11.2017, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 21. kolo

Dobrý den, vítáme vás u online přenosu z 20. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes se mezi sebou střetnou týmy Draci Šumperk a HK Nový Jičín. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Draci Šumperk
    Šumperští hráči aktuálně obklopují třetí příčku tabulky, na druhý Hodonín ztrácí dva body. Draci doma ještě nenašli žádného přemožitele. První zápas po rekonstrukci stadionu odehráli proti Hodonínu, který dokázali udolat 4:2. Následně si dokázali poradit i s poslední Opavou 3:1, naposled pak bez bodu ze zimního stadionu v Šumperku odjížděli Bobři z Valašského Meziříčí, které dokázali svěřenci Pavla Hulvy porazit 4:0.
    Produktivitu Draků vede s dvaceti body (3+17) Michal Vymazal. Vladimír Cink a Lubomír Kovařík jsou pak s devíti přesnými zásahy nejlepšími střelci týmu.

Novojičínští hokejisté se v tabulce nachází na čtvrté pozici se ziskem šestadvaceti bodů, na třetí Šumperk pak ztrácí pouze dva body. Svěřenci Petra Macháčka dokázali z posledních pěti zápasů dvakrát vyhrát, v obou případech to bylo na domácím ledě, třikrát pak z ledu odjížděli jako poraženi. Naposledy Jičín utrpěl vysokou prohru proti Porubě, se kterou padl 2:6.
    Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína je Robin Gebauer, ten má na svém kontě sedm branek a stejný počet asistencí.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupa, Motloch, Chvostek, Palička, Kratochvíl, Gebauer, Bednář, Zedník, Podlaha, Sonnek, Slovák

Rozhodčí: Volf – Holibka, Zedník.

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:30
    Ve velké šanci se ocitl Jaroslav Tomeček, kterého nechali domácí hráči vybruslit s pukem až před bránu, tam pak proti jeho střele pohotově zasáhl Lakosil betony.

01:10
    Gewieseho střela z modré končí vedle pravé tyče Slovákovy brány.

02:30
    Metelka nepřesně přihrával, k puku se tak dostávají domácí hráči.

03:22
    Ostřanský sklepával puk příliš z velké výšky, rozhodčí píská hru vysokou holí a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

03:35
    Kratochvílova střela končí na vyrážečce Vlastimila Lakosila.

04:08
    Zedník teď vyslal střelu na domácího gólmana, ten si v jednu chvíli nebyl vůbec jistý kde se puk nachází, nakonec ho pak Lakosil našel schovaný pod svými betony.

05:37
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk se ujímá vedení. Lehečka našel přesnou přihrávkou MILANA OSTŘANSKÉHO, který se zrovna nacházel mezi kruhy, ten pak svou střelu umístil přesně do pravého horního růžku Slovákovy brány. Asistence: Jakub Lehečka, Radek Fischer.
    05:37 OSTŘANSKÝ - 1:0

06:31
    Zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po pravici Lakosila.

07:58
    Ďurkáč nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej potom sbírají hostující hráči.

08:18
    Šumperk odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. Krásná souhra Draků ještě gólem neskončila, puk se však poté odrazil na modrou čáru, kde byl úplně volný JAKUB ŘEZÁČ, ten pak svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Vachutka, Jiří Půhoný.
    08:18 ŘEZÁČ - 2:0

09:27
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, vhazuje se po levici Slováka.

09:45
    Šťáva viděl mezi kruhy volného Radka Fischera, ten se však po jeho přihrávce natahoval marně.

10:30
    Dvakrát za sebou teď Novojičínští hokejisté poslali kotouč na zakázané uvolnění.

11:06
    Obrovská chyba Půhoného, ten namazal puk Lukáši Bednářovi, který se nacházel v prostorech mezi kruhy, jeho střelu pak Lakosil vyrazil do ochranné sítě.

12:32
    Znovu dvakrát v krátkém sledu se píská zakázané uvolnění Nového Jičína.

12:36
    A už je to 3:0. Po přihrávce Vladimíra Cinka se přesně pod betony Jiřího Slováka prosazuje JIŘÍ PŮHONÝ. Asistence: Vladimír Cink.

13:45
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Lubomír Kovařík (SUM) si jede odsedět dvě minuty za napadení.

13:57
    Sedlák vyhazuje kotouč do středního pásma.

14:51
    Cink teď nepřesnou zpětnou přihrávkou poslal hosty do přečíslení tři na dva. Kratochvílovo zakončení pak ale skončilo na prvním bránícím hráči.

15:15
    Králík to zkusil v oslabení, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

15:34
    Novému Jičínu nevychází přechod přes modrou, Draci vyhazují kotouč do bezpečí.

15:45

16:15
    Milan Ostřanský z těsné blízkosti přestřeluje branku Jiřího Slováka.

17:25
    Chvostek nahodil kotouč za domácí bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, puku se tak ujímají domácí hráči.

18:32
    Metelka má puk na holi za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:42
    Šumperk se se svým soupeřem dnes vůbec nemaže. Pár vteřin před první sirénou přidává čtvrtou branku do sítě Nového Jičína. Vladimír Cink poslal přihrávku na Tomáše Sedláka, okterého puk putoval k DANIELU VACHUTKOVI. Ten kotouč následně poslal přesně k pravé tyči Slovákovy brány. Asistence: Tomáš Sedlák, Vladimír Cink.
    19:42 VACHUTKA - 4:0

19:59
    Šumperk navíc začne druhou třetinu v početní výhodě. Jakub Metelka (NJI) dostává od rozhodčích dvě minuty za napadení.

20:00

Je za námi první třetina ve které jsme mohli vidět čtyři branky, všechny na domácí straně. Nejdříve se v šesté minutě dokázal po krásné přihrávce Fischera prosadit Milan Ostřanský, o tři minuty později skóroval po odrazu puku Jakub Řezáč. Na 3:0 potom ve třinácté minutě zvyšoval skóre zápasu Jiří Půhoný a osmnáct vteřin před první sirénou završil skóre první třetiny na 4:0 Daniel Vachutka.
    Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HK Nový Jičín: ze hřiště odchází Jiří Slovák, přichází Tomáš Kohn.

20:01
    Střídání v týmu Draci Šumperk: ze hřiště odchází Lakosil, přichází Svoboda.

20:31
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

21:06
    Střelu Vladimíra Cinka schoval Tomáš Kohn pod svou lapačku.

21:31
    Vymazal nepřesně přihrál a poslal do šance jeden na jednoho Zedníka, toho pak svými betony vychytal Svoboda.

21:55
    Tvrdá střela Vymazala se mezi tři tyče nevešla.

22:00

22:12
    Milan Ostřanský ujížděl sám na Kohna, jeho pokus poslat puk mezi jeho betony mu ale nevyšel.

22:42
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Bednář – 2 min., nedovolené bránění).

23:10
    Střelu Cinka vyráží Kohn do rohu kluziště.

23:15
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Jiří Půhoný (SUM) dostává dvě minuty za sekání.

23:37
    Útočnou akci Nového Jičína zastavuje odpískaný ofsajd.

24:24
    Tvrdá střela Sonnka orazítkovala betony Reného Svobody.

24:42
    Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilová hra.

24:45
    Střelu Adamíka z modré vytěsnil Svoboda svou vyrážečkou.

25:17
    Půhoný na ledě, Šumperk už je také kompletní.

26:54
    Lehečka v dobré šanci těsně míjí levou tyč Kohnovy brány.

28:32
    LUBOMÍR KOVAŘÍK ujížděl sám na bránu, lehkým obloučkem do horní části brány pak posílá Šumperk do vedení již 5:0. Asistence: Lukáš Králík a Jakub Schejbal.
    28:32 KOVAŘÍK - 5:0

29:06
    Nový Jičín teď úplně propadá v obraně, několikrát dovolil Šumperku aby jeli sami na Kohna. Naposledy to teď byl Radek Fisher, kterému ale jeho bekhendovou kličku Tomáš Kohn vystihl.

29:55
    Cinkovi nevyšla klička, hosté se tak dostali k puku, rozhodčí pak hned vzápětí píská ale ofsajd hostujícího celku.

30:05
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolněné.

30:22
    V dobré šanci se teď ocitl Lukáš Bednář, jeho střelu tahem z velké blízkosti však René Svoboda likviduje svými betony.

31:05
    Králíkovu střelu vyráží Kohn nad svou bránu.

31:37
    Schejbalovu střelu tahem z pravého kruhu vyráží Kohn tentokrát do ochranné sítě.

32:25
    Sonnek se teď snažil prosadit mezi dvěma domácími hráči, to mu ale nevyšlo a k puku se tak dostávají Draci.

32:58
    Muller byl faulovaný a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

32:58
    Jakub Muller volil střelu mezi betony, Tomáš Kohn byl však pozorný a své betony položil včas na led.

33:37
    Nový Jičín se mohl dostat do dobré šance, tu však přerušuje odpískaný ofsajd.

33:54
    Vymazal poslal nepřesnou přihrávku na modrou a Draci se tak vyhánějí z útočného pásma.

34:40
    Fischer jel sám na Kohna, z druhé vlny mu však rychle na pomoc přispěchal Ostřanský, prvně jmenovaný pak poslal dlouhou přihrávku za kterou se právě Milan Ostřanský marně natahoval.

34:59
    René Svoboda si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele Lukáše Bednáře.

35:41
    Šťáva se snažil přes celé kluziště poslat kotouč na Fischera, přihrávku však ještě předtím stihl nadzvednout jeden z hostujících hráčů.

37:29
    Cink byl v útočném pásmu v obležení tří Novojičínských hokejistů, mezi kterými rychle přišel o puk.

38:05
    Schejbal poslal kotouč na Kovaříka, který nedokázal naštěstí pro Nový Jičín na puk dosáhnout.

39:38
    Fischer chtěl poslat zadovku na Lehečku, jeho záměr ale hosté vystihli a nyní se Draci rychle musí vracet.

40:00

Je za námi druhá třetina. Šumperk v ní byl aktivnějším mužstvem, několikrát se dokázal dostat do samostatných úniků, ale pouze jednou z toho dokázal vytěžit gól a to konkrétně Lubomír Kovařík, který lehkým obloučkem dokázal obelstít Tomáše Kohna. Draci dostali ještě možnost jet trestné střílení, které ovšem Jakub Muller nedokázal využít.
    Na začátku druhé třetiny pak ještě došlo ke střídání gólmanů na obou stranách. Na straně Nového Jičína vystřídal v bráně Jiřího Slováka Tomáš Kohn, na straně Šumperka pak místo mezi třemi tyčemi přebral po Vlastimilu Lakosilovi René Svoboda.
    Další třetina začne přibližně v 18:37.

40:01

40:11
    Hned z úvodu třetí třetiny se do dobré šance řítil Půhoný, ten však byl potom natlačen na Tomáše Kohna a rozhodčí hned vzápětí přerušuje hru.

40:26
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude obranném pásmu Nového Jičína.

40:45
    Procházkou střelu z modré likviduje Kohn betony.

41:06
    Zakázané uvolnění Draků, vhazuje se po levici Svobody.

41:28
    Janiczkova střela z modré si místo mezi třemi tyčemi nenašla.

42:05
    Šťáva pálil z modré, Kohn zasahoval pravým ramenem.

42:30
    Nahození ze středního pásma si ponechává René Svoboda ve své lapačce.

42:59
    Zedník posílal kotouč na najíždějícího si Kratochvíla, ten však na puk nedokázal dosáhnout.

43:05
    Motlochovu tvrdou střelu vyráží Svoboda před sebe.

43:57
    Šumperk ve třetí třetině nepolevuje. Po Cinkově nahrávce vystřelil z mezikruží Daniel Vachutka a na brankovišti se gólové prosadil JIŘÍ PŮHONÝ! Zvyšuje tak stav utkání již na 6:0. Asistence: Daniel Vachutka a Vladimír Cink.
    43:57 VACHUTKA - 6:0

46:51
    Útočnou akci Draků zastavuje odpískaný ofsajd.

47:31
    Z otočky pálil Zedník, jeho střela ale postrádala přesnost.

49:27
    Schejbalovu přihrávku vystihl Gebauer, Draci ale i nadále zůstávají u puku.

49:56
    René Svoboda si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

50:19
    Odpískán ofsajd Nového Jičína.

50:28
    Sedlák nahodil kotouč do útočného pásma, tam proti němu vyrazil Tomáš Kohn a Jiří Půhoný, hostující gólman byl u puku rychlejší a schoval ho pod svou lapačku.

50:28
    Vojtěch Adamík pak mimo hru atakoval Jiřího Půhoného za což si vysloužil od rozhodčích dvě minuty na napadení.

51:08
    Cink poslal přihrávku napříč pásmem na Půhoného, proti jeho střele se pak rychle dokázal přemístit Kohn.

51:34
    Sedlákova střela tahem z modré končí na betonech Tomáše Kohna.

51:46
    Hosté posílají kotouč až za Svobodovu bránu.

52:00
    Ofsajd Nového Jičína.

52:36
    Sonnek se v oslabení vydal do útoku, jeho pokus končí na betonech Svobody.

52:49
    Hosté jsou v oslabení aktivní, nyní musel Svoboda vyrážet střelu Lukáše Motlocha.

53:12
    RADEK FISCHER se dnes dostal snad již do třetího samostatného úniku a nyní ho už dokázal využít a to přesnou střelou k levé tyči Kohnovy brány. Asistence: Ondřej Štáva.
    53:12 FISCHER - 7:0

55:00
    Bednář u mantinelu vystavil Schejbalovi výstavní bodyček, to se domácímu hráči ale nelíbilo a ihned si to jel s ním vyřídit. Rozhodčí tohle netoleroval a domácího hráče vyloučil na dvě minuty za hrubost.

55:40
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do oblasti hlavy nebo krku). Trest odpyká Slovák.

57:00
    Šumperk v plném počtu.

57:19
    Hra se teď přelívá z jedné strany na druhou, gólmani ale moc práce nemají.

57:40

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:40
    Vachutka s Márem se pustili u mantinelu do pěstního souboje, fanoušci tak kromě vysoké domácí výhry vidí i bitku ve které byl úspěšnější domácí hráč.

58:40
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Már – 2 min. + 2 min., hrubost).

58:57
    Nový Jičín si ještě ke konci zápasu zahraje přesilovou hru. Jakub Schejbal (SUM) dostává dvě minuty za držení protihráče.

59:44
    Hosté mají puk na svých holích, je však ale již jasné, že se v dnešním utkání žádné drama konat nebude.

Je tu konec dnešního utkání, Draci v něm vysokým poměrem porazili Nový Jičín 7:0. Ve třetí třetině se ještě dokázali prosadit Daniel Vachutka a Radek Fischer. V poslední minutě ještě celý zápas zpestřila bitka do které se pustili domácí Daniel Vachutka a hostující Jan Már.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek večera. (19:18:49)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 6. Ostřanský (Lehečka, Fischer), 9. Řezáč (Vachutka, Půhoný), 13. Půhoný (Cink), 20. Vachutka (Sedlák, Cink), 29. Kovařík (Králík, Schejbal), 44. Půhoný (Vachutka, Cink), 54. Fischer (Štáva)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (21. Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer
    HK Nový Jičín: Slovák (21. Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupa, Motloch, Chvostek, Palička, Kratochvíl, Gebauer, Bednář, Zedník, Podlaha, Sonnek, Slovák

Rozhodčí: Volf – Holibka, Zedník