Ružomberok – Podbrezová 3:0 (kon.) | Prešov – Zlaté Moravce 1:1 (kon.) | Nitra – Senica 0:0 (kon.)
Žilina – Dunajská Streda 0:0 (kon.)
MFK Ružomberok
3:0 (2:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Sobota 18.11.2017, 14:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 16. kolo

Tak to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (16:24:12)

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Naša aktívna hra počas celých deväťdesiat minút nám priniesla gólové šance, góly a víťazstvo. Som rád, že dnes mohli zasiahnuť do hry aj uzdravení hráči Gerec a Kochan. Jediná vec, čo by som Mareka opravil, prvý gól bol podľa mňa excelentný. Mal by sa premietať celý týždeň, že aj takéto góly padajú v slovenskej lige. Kristi Qose to perfektne zvládol nožničkami, takže sme spokojní a myslím, že víťazstvo je zaslúžené.“

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): „Hodnotenie zápasu v tomto období bude z mojej strany stále o tom istom, pretože to, čo sme proklamovali počas nášho príchodu, že zápasy nebudú jednoduché, že je to o formovaní, selekcii alebo ako by som to nazval a o zbieraní skúseností, sa dnes znova potvrdilo. Domáce mužstvo od začiatku prebralo iniciatívu, aj keď sme im to chceli kaziť, ale veľmi lacný gól zo štandardky nás pribrzdil a svojím spôsobom zatlačil pod zem. Prvý polčas nie je z našej strany čo hodnotiť, pretože sme sa nedokázali dostať do hry, nedokázali sme byť aktívni tak, ako sme chceli. Samozrejme je to pre mladých chlapcov cenná skúsenosť. Druhý polčas to bolo trošku lepšie, opticky to bolo iné ako prvý polčas, ale momentálne sme v takej situácii, že pravdepodobne na viac nemáme a budeme musieť na tej tŕnistej ceste ďalej pokračovať. Nebude to ľahké, ale sme pripravení. Sme tu preto, aby sme tomu čelili a aby sme sa z toho nakoniec dostali von. Verím, že tie skúsenosti, ktoré teraz chlapi získavajú zúročia v správny čas.“

V druhom polčase nadviazal na góly Kristiho Qoseho a Mateja Kochana aj striedajúci Dalibor Takáč a Ružomberok sa teší z víťazstva 3:0. Ešte sa pozrieme na to, ako stretnutie hodnotia tréneri obidvoch mužstiev.

90+1

90+1
    Kopičárov center zachytáva Takáč a je tu koniec.

90+1
    Podbrezová ešte bude zahrávať priamy kop.

90+1
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

90
    Viazankov pokus z hranice šestnástky chytá brankár.

89
    Strela hostí spoza šestnástky je zblokovaná obrancom.

87
    Domáci zatlačili svojho súpera, no akciu prekombinovali veľkým množstvom prihrávok.

86
    Kostadinov vystrelil z mierneho uhla z vnútra šestnástky, lenže rozvlnil iba bočnú sieť.

85
    Po Saparovom centri sa hostia ubránili.

84
    Ružomberok získal priamy kop.

83
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Tihomir Kostadinov.

82
    Po rohu zahranom nakrátko napokon zvolil Viazanko strelu spoza pokutového územia, ktorá letí vysoko nad.

82
    Podbrezová získala rohový kop.

80
    Gal Andrezly vysunul po pravej strane Daniela, ktorý hľadal centrom v šestnástke Haskića a hostia odvracajú loptu.

79
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Marek Sapara.