Florbal Ústí – Ostrava 5:3 (kon.)
Florbal Ústí
5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Sobota 18.11.2017, 20:00 • SC SLUNETA Ústí n./L • Livesport Superliga • 13. kolo

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Ústí – Ostrava: 10 – 8 (27 – 24) (21:50:14)

Je dobojováno. Domácí byli po čas celé třetí třetiny lepší a vždy byli o krok vepředu. Ostrava pouze dotahovala, ale na branku Kolstrunka z osmapadesáté minuty nedokázala zareagovat. Pojistku domácích naopak přidal pětačtyřicet vteřin před koncem Fuchsig. Ústí si tak připisuje teprve druhé vítězství v letošní sezóně. S konstatováním, že Ústí doma poráží Ostravu 5:3, se s Vámi loučím.

59:20
    Ostrava to zkouší i nadále s prázdnou brankou.

59:04
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Ostrava vsadila vše na útok. Přišel rychlý kontr Ústí a ač se Laja vrátil do branky, tak ho dokázal přízemní střelou překonat MARTIN FUCHSIG. Asistence: Mikuláš Krbec.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Ostrava je před brankou domácích, ale nikdo neohrozil branku Fibigera.

58:09
    Hosté hrají bez brankáře.

57:42
    Oddechový čas pro hosty.

57:42
    To je tedy závěr základní hrací doby. Domácí se dostávají necelé dvě a půl minuty před koncem do vedení. Přesnou střelou se prezentoval JAKUB KOLSTRUNK, který rozjásal přítomné diváky. Asistence: Mikuláš Krbec.

56:01
    Hosté šli do přečíslení, avšak ostravští nevyřešili dva na jednoho nejlépe a tak nakonec nemusel Fibiger ani zasahovat.

55:25
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Je opět vyrovnáno. Z pravé strany přišla nenápadná střela z hole FILIPA HRABALA, který překonal k levé tyči Fibigera a srovnal tak utkání na 3:3. Asistence: Jan Daniš.

54:55
    Naopak Ústí přešlo rychle dopředu, kde domácí nyní kombinují.

54:39
    Klimscha dobře napadal, ale domácí si poradili a míček poslali daleko od své vlastní branky.

53:44
    Domácí hrají s klidem a nikam nespěchají. Na hostech je vidět s krátícím se časem nervozita.

52:38
    Na pravé straně se dostal k míčku VIKTOR KOPECKÝ, který si s ním udělal několik krok a poté vypálil přesně mezi ruku a tělo Laji. Míček jen tak tak doskákal za brankovou čáru. Bez asistence.

51:28
    Hosté jsou před brankou, ale ke střele se nemůže nikdo v modré dostat.

50:31
    Täuber nebyl daleko od úspěchu, ale jeho rána v brance neskončila.

50:01
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Dočkáme se nějaké branky?

49:39
    Zdá se, že utkání rozhodne jedna chyba. Oba celky hrají defenzivně a snaží se tu chybičku nevyrobit.

48:22
    Kužel vyprášil výstroj připraveného Laji, který podržel svůj tým.

47:14
    Nyní se dostal ke střele Kuczera, ale jeho pokus i následnou dorážku Fibiger dokázal pokrýt.

46:16
    Ostrava má míček na hokejkách, ale hosté se nemohou, přes dobře pracující obranu Ústí, dostat.

Dnešní utkání sleduje 344 diváků.

45:49
    Stummer si v klidu pohlídal dotírajícího spoluhráče a ihned poslal míček dopředu. Domácí se usadili u branky, kde kombinují.

44:10
    Kolstrunk se hnal do zakončení, ale nakonec mu míček sjel z čepele.

43:24
    Na půlce budou rozehrávat hosté po faulu jednoho z domácích hráčů.

42:47
    Ústečtí se snaží hrát aktivně a snaží se zaměstnat hostujícího gólmana.

41:04
    Je vyrovnáno Zpoza branky přišla přihrávka na nabíhajícího MARKA LIPOVÉHO, který z první trefil odkrytou klec. Fibiger nemohl na střelu reagovat. Asistence: Filip Hrabal.

40:23
    Domácí začali ihned zostra. Laja si musel poradit nadvakrát.

40:01

Střely na branku v druhé třetině (celkem):

Ústí – Ostrava: 8 – 8 (17 – 16)

Druhá třetina je již historií. Hosté začali mnohem aktivněji, ale byli to domácí kteří šli opět do vedení. V jednatřicáté minutě strhl vedení na stranu domácích Fuchsig. Poté se hra vyrovnala, ale ani na jedné straně jsme žádné větší šance neviděli. Do třetí třetiny tak půjdeme za stavu 2:1 pro Ústí.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Oba celky nechtějí udělat do konce třetiny chybu a tak sledujeme spíše opatrný florbal z obou stran.

37:15
    Domácí se dostali do útoku, který vedl Horák. Střelec první branky domácích ovšem záhy o míček přišel.

36:50
    Täuber vypálil pouze do boční síťky. Laja se za míčkem jen podíval.

36:10
    Semerád to zkusil, ale jeho rána úspěch neslavila.

35:41
    Ostravští hráči jsou kompletní.

35:04
    Domácí jsou rozestavení před brankou, kde kombinují.

34:09
    Hosté dvakrát zahrozili v oslabení, ale Fibiger udržel vedení domácího celku.

33:41
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Michal Miške – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

33:27
    Pokus jednoho z hostujících hráčů nebyl vůbec přesný a skončil až za mantinelem. Rozehrávat ovšem budou i nadále hosté. Zřejmě tam došlo k teči.

32:45
    Kolstrunk měl dlouho míček na holi, ale neměl ho komu přihrát. Nakonec to vzal na sebe a snažil se podél mantinelu projít do útoku. Obrana hostů ho ovšem obrala o míček.

31:24
    Po druhé brance domácích se hra zrychlila a hraje se ze strany na stranu.

30:19
    To už ovšem neplatí. Krbec našel zpoza branky volného MARTINA FUCHSIGA, který se v předbrankovém prostoru nemýlil a poslal domácí opět do vedení. Asistence: Mikuláš Krbec.

30:01
    Vkročili jsme do druhé poloviny dnešního utkání, které je zatím stále nerozhodné.

29:17
    Domácí uzamkli svého soupeře. Laja musel být neustále ve střehu. Ústečtí nebezpečně kombinovali před brankou.

28:37
    Jurdzin drží míček u své vlastní branky a nikam s ním příliš nespěchá,

27:51
    Ostrava přidává na tempu a domácí se spíše soustředí na pozorné bránění a vyčkávají na chyby v soupeřově obraně.

26:18
    Domácí zklidňují hru a drží míček u své vlastní branky.

25:05
    Kužel se hnal mezi obránci na Laju, ale nakonec v tísni nedokázal zakončit tak, jak by si představoval.

24:17
    Po faulu jednoho z domácích mohli hosté rozehrávat z dobré pozice, ale nikdo v modrém branku Fibigera neohrozil.

23:30
    Následný útok Ostravy ovšem dokázala zastavit obrana domácího celku.

23:01
    Laja se musel natahovat po míčku, který nakonec získal a ihned rozehrál na Hromádku.

22:14
    Ostrava začala druhou třetinu aktivněji a jsou to právě hosté, kdo diktuje tempo hry.

21:08
    Nyní musel domácí gólman čelit další ráně. Ta šla nakonec mimo tři tyče ústecké branky.

20:19
    Domácí udělali hrubou chybu v rozehrávce. K míčku se dostal jeden z ostravských hráčů a ten ve výborné pozici napálil pouze připraveného Fibigera.

20:01

Střely na branku v první třetině:

Ústí – Ostrava: 9 – 8

Je za námi první dvacet minut, ve kterých byli mírně aktivnější domácí, kteří šli do vedení zásluhou Horáka. Hostům se podařilo vyrovnat třináct vteřin před první sirénou. To se trefil Sládek. Doufejme, že ve druhé části budeme sledovat atraktivnější hru, než tu kterou nám přinesla první třetina.

20:00

19:47
    Je vyrovnáno. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin s jednobrankovým náskokem domácích, tak se odhodlal ke střele MICHAL SLÁDEK, který propálil Fibigera mezi rukou a tělem. Asistence: Šimon Kuczera.

19:26
    Domácí ztratili míček na polovině a bla z toho nakonec dobrá šance Ostravy. Laja však zasahovat nemusel, jelikož míček proletěl vedle levé tyče.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:32
    Domácí drží míček za svou vlastní brankou a nikam s ní nespěchají.

17:52
    Dlouhým pasem chtěl oslovit Šebesta jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten na prudkou přihrávku nedosáhl.

16:29
    Hosté se probudili a domácího gólmana několikrát prověřili, stav je ovšem stále 1:0 pro domácí.

15:44
    Mendrek vypálil z dobré pozice. Fibiger si na jeho pokus počkal a míček ztlumil na své hrudi.

14:20
    Ústečtí jsou opět u míčku. Domácí jsou v utkání zatím aktivnější, Ostrava se nemůže dostat do hry.

13:03
    Kühnel zavezl míček k brance, kde následně Ústí kombinuje.

12:16
    Domácí čelili úniku dvou na nikoho. Celá akce Ostravy vypadala velmi dobře, avšak míček nakonec skončil pouze na pravé tyčce domácí branky.

10:26
    Ústí je vstřelenou brankou viditelně povzbuzeno a jsou to opět domácí, kdo se tlačí dopředu.

09:18
    Je tu první branka, kterou vstřelili domácí. JIŘÍ HORÁK dostal míček na levou stranu, odkud vypálil přesně k tyči. Laja měl pravděpodobně zakrytý výhled. Asistence: Mikuláš Krbec.

09:08
    Z větší dálky to zkusil na druhé straně jeden z hostujících hráčů, ale ten minul branku.

08:24
    Nyní však měli hosté velké štěstí. V obrovské šanci se zjevil Krbec, ale na připraveného Laju nevyzrál.

07:40
    Ostravští mají míček ve své moci, ale nikam s ním nespěchají.

06:39
    Z velké dálky to zkusil jeden z hostujících hráčů, avšak na domácího gólmana nevyzrál.

05:53
    Ostrava postupně přidává na tempu. Fibiger musí být neustále v pozoru.

04:41
    Na druhé straně zahrozil Kopecký. Míček nakonec skončil na nohou bránícího hráče.

03:46
    Nicméně hosté jsou i nadále u míčku a kombinují v blízkosti ústecké branky.

02:58
    Také Ostrava se na delší chvíli usadila před brankou. Fibigera v domácí brance nikdo v modrém neohrozil.

02:02
    Míček je převážně na středu, kde o něj svádí souboj oba celky.

01:38
    Kopecký to myslel dobře, ovšem jeho zakončení nebylo příliš přesné.

00:36
    Utkání začali aktivněji domácí, kteří prověřili Laju. Ten si však poradil.

00:01

Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Stummer, Semerád, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Pavelka – Fuchsig, Täuber, Krbec – Šafařovský.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kolajta) – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Zbořil – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba.

Rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc.

Ústí může v utkání překvapit. Ústecké hráči jsou momentálně se třemi body na čtrnácté, tedy poslední příčce tabulky. Ústí nevyhrálo v letošní sezóně v základní hrací době ani jednou. Na kontě mají celkem devět proher. Pouze dvakrát šlo jejich utkání do prodloužení, kde byli ústečtí hráči úspěšní z poloviny. Ústí naposledy padlo na Spartě, kde nestačil na místní klub, kterému podlehl poměrem 2:5

Nejproduktivnější hráčem Ústí je Mikuláš Krbec, který si prozatím připsal dvanáct bodů za tři branky a devět asistencí. V jeho závěsu je Viktor Kopecký, který nasbíral bodů celkem jedenáct.

Ostrava bude v dnešním utkání favoritem. Moravský celek vytěžil z dosavadních deseti utkání dvě výhry, dvě výhry v nastavení. Celkem šestkrát odcházeli ostravští florbalisté bez bodu. V tabulce jim patří jedenácté místo s deseti body. Ostrava v posledním utkání podlehla ve městě perníků, kde Pardubice zvítězili poměrem 8:6

Ostrava se bude spoléhat na svého nejproduktivnějšího hráče Jakuba Mendreka, který zaznamenal již dvanáct branek, ke kterým přidal navíc dvě asistence. O bod hůře je na tom Dominik Eichner, který je se třinácti body druhý nejproduktivnější hráč Ostravy.

Krásný, dobrý den. Vítám Vás u sledování třináctého kola mužké florbalové Tipsport Superligy, kde se na domácí půdě představí Floral Ústí, proti kterému se postaví celek FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Úvodní buly je naplánováno na 20:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 10. J. Horák (Krbec), 31. Fuchsig (Krbec), 53. Kopecký, 58. Kolstrunk (Krbec), 60. Fuchsig (Krbec) – 20. Sládek (Kuczera), 42. Lipový (Hrabal), 56. Hrabal (Daniš)

Rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc