Federer – Goffin 1:2 (kon.) | Dimitrov – Sock 2:1 (kon.)
6 3 4
David Goffin
2
2 6 6
Sobota 18.11.2017, 15:12 • O2 Arena, Londýn • Turnaj mistrů - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch) • Semifinále

Překvapení je na světě! Roger Federer dominoval v prvním setu, poté se ale Goffin dostal do tempa, rozdával parádní údery a po zásluze postupuje do finále Turnaje mistrů.

Švýcarský tenista začal semifinále skvěle. V prvním setu rychle prorazil podání soupeře, sám neměl žádné problémy se servisem. Úvodní sada tak šla jasně poměrem 6:2 za favoritem zápasu. Od druhého dějství se ale začala karta obracet. Goffin byl jistější v delších výměnách, dokázal mnohokrát soupeře přehrát, skvěle se také bránil. Po jediném využitém brejkbolu se muselo do třetí sady. Rozhodující set se rozhodoval na returnu, Roger Federer se nemohl dostat do hry, což ukázala i poslední hra zápasu, kdy si David Goffin pomohl hned dvěma esy a dalším přímým bodem ukončil celý zápas.

David Goffin se utká ve finále s vítězem druhého semifinále Dimitrov – Sock. (17:03:21)

Konec zápasu

4:6
    Je konec! David Goffin zvládl skvěle závěrečný gem. Dalším perfektním servisem ven z kurtu donutil světovou dvojku jen k return do sítě. Roger Federer překvapivě končí na Turnaji mistrů již v semifinále.

15-40
    David Goffin našel prvním servisem místo u postranní lajny. Federer ještě odpověděl returnem, ale následně už jeho prohoz končí v autu. Dva mečboly.

15-30
    Nyní už první servis vylétl do autu. Po druhém servisu chybuje Belgičan do sítě. To je šance pro Švýcara.

0-30
    Belgický hráč přidává i druhé eso v řadě. Federer ještě zkusil pomoc jestřábího oka, ale to nepomáhá.

0-15
    David Goffin servíruje na postup do finále! Šestadvacetiletý Belgičan začíná esem do středu kurtu. Federer naprosto bez šance.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude David Goffin.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Další nepřesné první podání. Roger Federer našel druhým servisem tělo soupeře. Druhý úder již nedokázal Belgičan dostat do kurtu a zápas bude ještě pokračovat.

40-30
    Světová dvojka si pomáhá prvním servisem k boční lajně. Goffin returnuje jen do sítě.

30-30
    Přetažené první podání švýcarského hráče. Goffin returnoval po lajně o pásku. Federer se musel srovnat k úderu, to mu ještě vyšlo, ale další bekhend již končí v síti.

30-15
    První podání zastavila síť. Druhé podání nadělalo velké problémy belgickému hráči. Přímý bod.

15-15
    Federer vyhodil první podání daleko do autu. Goffin si smlsnul na druhém podání a s přehledem ho uklidil do rohu kurtu.

15-0
    Roger Federer podává proti konci zápasu. Má k dispozici nové míčky. Federer přešel k síti a těžkým volejem vybojoval první fiftýn.

3:5
    Ani tentokrát se nedostal Roger Federer do výměny. David Goffin je jeden gem od finále.

0-40
    Belgičan kráčí k finále. Esem si přibližuje zisk gemu.

0-30
    David Goffin napálil prvním servisem pásku. Federer dokázal zatlačit soupeře, ale Goffin hned druhým úderem po lajně ukončil výměnu.