Waregem – Genk 0:1 (kon.) | Club Brugge – Waasland-Beveren 3:0 (kon.) | Lokeren – Gent 0:3 (kon.)
SV Zulte-Waregem
0:1 (0:1)
KRC Genk
Neděle 19.11.2017, 14:30 • Regenboogstadion, Waregem • Belgická liga • 15. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:22:50)

Je konec. Genk nakonec zvítězil těsně 1:0 po gólu v 7. minutě.
    Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná. V 72. minutě mohl srovnat Onur Kaya, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu. Ke konci utkání šli hosté do přečíslení 3 na 1, ale následná rána skončila vedle brány.

90+4

90+4
    Do dalšího centru šel hlavou i brankář Louis Bostyn, který srazil hostujícího brankáře a to je pravděpodobně vše.

90+4
    Na další přímý kop domácích jde i brankář. Ovšem přímý kop se domácím nepovedl, nicméně je stále u míče.

90+3
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Thomas Buffel, přichází Joakim Maehle.
    90+3. Hosté se dostali do přečíslení, ale ve stoprocentní šanci nedali gól.

90+3
    Ve skvělé šanci se ocitl hostující hráč, ale těsně minul bránu!

90+3
    I s následným centrem si poradili hosté a jdou dopředu.

90+2
    Ovšem rána kapitána Davy de Fauwa šla hodně vedle brány, což se domácím divákům příliš nelíbilo a ozval se pískot.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Nyní se hosté dopustili faulu před vápnem a Zulte-Waregem má přímý kop z velmi dobré pozice.

90
    Nyní domácí dostali míč do vápna, kde byl i Ivan Šaponjić, ale minul ho. Následuje rohový kop pro Zulte-Waregem.

89
    Do nové kombinace Zulte-Waregemu se zapojil i brankář Louis Bostyn. Ovšem Genk vysoko napadá a už od půlky hřiště tlačí na rozehrávku domácích borců.

88
    Brian Hamalainen nedovoleně zbrzdil hostujícího hráče a jako první domácí hráč v tomto utkání dostal žlutou kartu.

87
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Alejandro Pozuelo, přichází Amine Khammas.

86
    K míči se postavil Ruslan Malinovskyj, ale přestřelil bránu Bostyna.

85
    Domácí hráč Idrissa Doumbia se provinil faulem a Genk má přímý kop přibližně z pětadvaceti metrů.

84
    Ten do zakončení nespěchal, ale poté ztratil míč.

83
    Uvidíme co hráči Zulte-Waregem předvedou nyní. Ovšem jejich další akce skončila u velmi nepřesné přihrávky a následuje aut pro Genk.

82
    Domácí pomalu svírají hosty ve vápně, ale následný centr skončil pouze na hlavě obránce Genku a poté v náručí brankáře Vukovice.

81
    A opět přiletěl další centr do vápna od domácích, ale Coopman ještě dával míč pod sebe, kde ho odkopla obrana Genku.

80
    Poté ale ztratili míč po příliš dlouhé přihrávce a Louis Bostyn má odkop od brány.

79
    Nyní jsou opět u míče hosté v podobě autového vhazování.

78
    Domácí nacentrovali z pravé strany do vápna, kde se nacházel hráč Waregemu, ten ale přestřelil bránu.

77
    Hostující hráč se dostal ke střele, ale minul Bostynovu bránu o kousek.

76
    Ivan Šaponjić, na kterého dotíral Joseph Aidoo, neudržel míč, ale Genk nyní hraje příliš defenzivně a dopředu jdou opět domácí.

75
    Poté se ovšem hostující hráč nedostal přesnou přihrávku a domácí mají autové vhazování.

74
    Hosté drží míč na levé straně na půli Zulte-Waregem.

73
    Rána hráče Genku šla vedle levé tyče.

73
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Nikolaos Karelis.
    72. Onur Kaya trestuhodně přestřelil bránu.

72
    V obrovské šanci se ocitl Onur Kaya, když dostal precizní přihrávku za obranu, ale z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil bránu!

71
    Centr z pravé strany si vzal hostující brankář Danny Vukovic, ovšem poté hráči Genku opět ztratili míč a dopředu jdou domácí.

70
    Ovšem vše skončilo u nedomluvení a míč mají zpátky domácí borci.

69
    Centr domácích z levé strany neprošel do vápna a dopředu se řítí hosté.

68
    S centrem do vápna si poradil hostující hráč a odhlavičkoval míč.

67
    Domácí Brian Hamalainen se snažil zakončit ve vápně, přičemž ale vletěl do brankář Dannyho Vukovice a rozhodčí píská faul.

66
    Domácí jsou opět u míče, ale stejně jako Genk ve druhém poločase nevystřelili na bránu.

65
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Julien De Sart, přichází Idrissa Doumbia.
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Alessandro Cordaro, přichází Aaron Leya Iseka.

64
    Centr našel domácího hráče ve vápně, který míč ještě dával před bránu, tam ho ale vedle svatyně Genku umístil domácí hráč.

63
    Nyní se faulem provinil hráč Genku a domácí mají přímý kop.

62
    Siebe Schrijvers si chtěl vymodlit faul, ale z opakovaného záběru je patrné, že se ho domácí hráč nedotkl.

61
    Dopředu se ženou po pravé straně hosté.

59
    Nyní Genk vybojoval rohový kop, po něm se málem dostal do zakončení hostující hráč, ale na míč nedosáhl.

58
    Hosté drží míč na své půli.

57
    Bryan Heynen dojel Alessandra Cordara a dostal žlutou kartu.

56
    Následný přízemní centr se domácím nepovedl a skončil u brankáře Dannyho Vukovice.

55
    Domácí drží míč, ale stejně jako v první půli se nemohou dostat blíž k vápnu Genku a případně zakončit.

54
    Thomas Buffel nepustil dál domácího hráče a dostal žlutou kartu.

54
    Rohový kop domácích neskončil střelou, ale Zulte-Waregem má autové vhazování.

53
    Český hráč je viditelně otřesený a za pomocí lékařů odchází za lajnu mimo hrací plochu.

52
    Ivan Šaponjić se dostal ke střele, ale ta byla zblokována. Nyní je na hřišti ošetřován Jakub Brabec, který dostal loktem do obličeje.

51
    Následně se hosté z Genku dopustili faulu uprostřed hřiště, ale po nepřesném centru domácích jsou opět u míče bílomodří.

50
    I s menšími problémy nakonec hráč domácího celku ukočíroval míč.

49
    Marcus Ingvartsen to vzal na sebe a rozhodl se vypálit levou nohou, ovšem jeho rána šla daleko vedle brány a bez razance.

48
    Obrana Genku získala míč blízko svého vápna, ale po chvíli ho ztratila.

47
    Siebe Schrijvers si naběhl po levé straně, ale ocitl se v ofsajdové pasti.

46
    Marcus Ingvartsen hned na začátku druhé půle loktem sejmul domácího hráče a dostal žlutou kartu.

Rohové kopy: 5:2

Už v 7. minutě jsme viděli gól, o který se postaral Alejandro Pozuelo, když dostal skvělou přihrávku do vápna a ranou k pravé tyči otevřel skóre utkání. Ve 30. minutě natáhl z dálky Ivan Šaponjić, ale orazítkoval pouze levou tyč Vukovice brány. V prvním poločase je o něco lepší Genk, ale domácí mají určitě na vyrovnání.

45

45
    Centr z pravé strany se domácím tentokrát nepovedl a následuje další odkop od brány Vukovice.

44
    Po centru domácích do vápna se do hlavičky dostal Ivan Šaponjić, ale bránu vůbec netrefil.

43
    Do centru z něj šel i domácí brankář Bostyn, který míč vyboxoval.

42
    Do pěkné šance se dostali hosté, ovšem finální přihrávku před bránu zachytil domácí obránce a následuje rohový kop pro Genk.

41
    Následný centr přeletěl všechny ve vápně, ale na pravé straně si míč zpracoval Mata.

40
    Po levé straně nakonec odcentrovali domácí hráči, ale opět se ve vápně nikdo z celku Zulte-Waregem nedostal ke střele a nyní jdou dopředu hosté.

39
    Centr z rohového kopu odhlavičkovala domácí obrana a následná střela hostů skončila daleko vedle brány Bostyna.

38
    Nyní na pravé straně vybojovali hosté rohový kop.

37
    Nyní přišla nepřesná přihrávka hostů, ale brankář Louis Bostyn se sní nemazal a odkopl míč co nejdál.

36
    Zatím je o něco lepší Genk, který je častěji u míče a diriguje hru.

35
    Následně Danny Vukovic poslal odkop od brány doprostřed hřiště, kde bude následovat aut pro hosty.

34
    Domácí ztratili míč a ten skončil pouze za bránou Vukovice.

33
    Hosté se ocitli v menším problému, ale nakonec vše vyřešil Joseph Aidoo, který trefil domácího hráče a vybojoval autové vhazování.

32
    Marcus Ingvartsen byl zfaulován a u míče bude opět Genk.

31
    Nyní se hosté dostali ke hranici vápna, ale ke střele na bránu nedošlo.
    30. Ivan Šaponjić natáhl z velké dálky, ale trefil pouze levou tyč.

30
    Ivan Šaponjić natáhl z poměrně velké dálky, ale trefil pouze levou tyč Vukovicove brány!

29
    Na starost si ho vzal Brian Hamalainen, ale opět se nikdo z domácích borců nedostal do zakončení. Při další akci se domácí hráč dopustil faulu.

28
    Další rohový kop pro domácí tým.

27
    Po rohovém kopu se nikdo z domácích nedostal do zakončení, ale jsou stále u míče.

26
    Marcus Ingvartsen se krásně uvolnil, ale následně si míč zasekl a přišel o něj. Poté na druhé straně domácí vybojovali rohový kop.

25
    Hostující obránce odkopl míč ve svém vápně a následuje aut pro Waregem.

24
    Po faulu měl Genk přímý kop, ovšem centr směřující na Brabce byl příliš dlouhý a následuje odkop od domácí brány.

23
    Nyní přiletěl z pravé strany centr do vápna domácího týmu, ale do zakončení se hosté nedostali, jelikož obrana Zulte-Waregemu míč odhlavičkovala.

22
    Hráč Genku se dostal ke střele, ovšem ta neměla příliš razance a skončila jenom v náručí Louise Bostyna.

21
    Opět jsou u míče hosté v bílomodrých dresech.. Tentokrát se ale nedostali do vápna, kde předvedl skvělý zákrok domácí obránce.

20
    Clinton Mata při rozehrávce zvolil přihrávku dozadu a následuje autové vhazování pro Genk.

18
    Obránce domácích si nezpracoval míč nejlépe, ale nakonec k ohrožení brány Bostyna nedošlo.

17
    Jere Uronen jako poslední odhlavičkoval míč před zakončujícím útočníkem domácích.

16
    Marcus Ingvartsen se sice dostal do zakončení hlavou, kdy trefil spojnici Bostynovy brány, ovšem ocitl se v ofsajdovém postavení.

15
    Rohový kop se po odrazu snesl na nohu Alessandra Cordara, ale ten zamířil z voleje vedle brány.

14
    Nyní český obránce Jakub Brabec raději odehrál míč do zámezí po centru z pravé strany a domácí budou mít další rohový kop.

13
    Po něm se sice dostal do hlavičky domácí hráč, ale ta šla pouze do rukou Dannyho Vukovice.

12
    Alessandro Cordaro vypálil z poměrně velké dálky a následuje rohový kop pro Waregem.

11
    Nyní jsou u míče hosté ve středu hrací plochy.

9
    Na druhý pokus už ano, ale hostující obránce odkopl míč do zámezí.

8
    Nyní se dopředu snaží projít domácí, ale po pravé straně se jim to nepovedlo.
    7. Alejandro POZUELO - 0:1

7
    Genk právě vstřelil branku!
    Genk jde po sedmi minutách hry do vedení! Na levé stranu si krásně zpracoval míč Jere Uronen, který viděl jak do vápna nabíhá ALEJANDRO POZUELO a ten ranou k pravé tyči otevřel skóre utkání! Asistence: Uronen.

7
    Následně poslal výkop doprostřed hřiště, kde o míč bojují jeho kolegové.

6
    Nyní má míč v moci hostující brankář Danny Vukovic.

5
    Sandy Walsh byl příliš důrazný v souboji s Alejandro Pozuelem a odpískal se mu faul.

4
    Nyní míč skončil u domácí brankáře Louise Bostyna, který výkop poslal míč zpátky do hry.

3
    Hosté se provinili faulem ve středu hřiště, když Julien De Sart byl sejmut Schrijversem.

2
    Brian Hamalainen nestihl míč na hrací ploše a Danny Vukovic bude mít odkop od své brány.

1

SV Zulte-Waregem: Bostyn – de Fauw, Walsh, Baudry, Hamalainen – De Sart, Heylen – Cordaro, Coopman, Kaya – Šaponjić.
    Náhradníci: Leali – Madu, De Pauw, I. Doumbia, Kostanos, Leya Iseka, Bala.

KRC Genk: Vukovic – Mata, Aidoo, Brabec, Uronen – Heynen, Schrijvers, Malinovskyj, Pozuelo – Buffel, Ingvartsen.
    Náhradníci: Jackers – Wouters, Khammas, Nastić, Maehle, Karelis, Zhegrova.

Rozhodčí: Alexandre Boucaut – Laurent Conotte, Patrick Plumes.

KRC Genk:

Genk se momentálně nachází na desátém místě rovněž s devatenácti body jako jeho dnešní domácí soupeř. Poslední dvě utkání Genku skončily bezbrankově. Naposled přivítal na své domácí půdě Lokeren. I přes pár šancí nakonec utkání tedy skončilo bez vstřelené branky. Nejlepším střelcem je s pěti góly Siebe Schijvers. Hlavním trenérem je Albert Stuivenberg.

SV Zulte-Waregem:

Waregem se momentálně nachází na osmém místě s devatenácti body. V posledním zápase zavítal na půdu Oostende. Tam už v 17. minutě prohrál po gólu Capona. Ve 28. minutě bylo ještě hůř a domácí se dostali do vedení, když se prosadil Musona. V 50. minutě dostal červenou kartu domácí Jali. V 68. minutě snížil Coopman, ale v 83. minutě měli domácí penaltu, kterou proměnil Siani. Po čtyřech dalších minutách přidal další gól domácích Zivkovič. V 90+1. minutě jenom korigoval výsledek na 4:2 Hamalainen. Nejlepší střelec je s pěti góly Peter Olayinka. Hlavním trenérem je Francky Dury.

V 15. kole belgické Jupiler League se proti sobě utkají týmy SV Zulte-Waregem a KRC Genk. Tyto mužstva se spolu naposled utkala minulou sezonu, kdy Waregem dokázal vyhrát v domácím prostředí 1:0. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Alexandre Boucaut a jeho asistenti Laurent Conotte a Patrick Plumes. Hrát se bude na Regenboog stadionu ve Waregemu. Tento stánek nabídne kapacitu pro 12 500 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.