Den Haag – Heracles 4:1 (kon.) | Zwolle – Eindhoven 0:1 (kon.) | Utrecht – Excelsior 3:1 (kon.)
Groningen – Arnhem 4:2 (kon.) | Kerkrade – Alkmaar 0:1 (kon.)
Roda JC Kerkrade
0:1 (0:0)
AZ Alkmaar
Neděle 19.11.2017, 16:45 • Parkstad Limburg Stadion (Kerkrade) • Nizozemská Eredivisie • 12. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (18:35:31)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 14:16.

Je to tak. Roda dnes potrápila favorita utkání a ten rozhodl o své výhře až v poslední desetiminutovce. Druhý poločas byl vyrovnanější než ten první. Oba celky si vytvořily zajímavé příležitosti. Jurjus chytal dobře, ale nestačil na jednu střelu střídajícího Seuntjense a Kerkrade po boji prohrává nejtěsnějším rozdílem.

90+1

90+1
    Míč je na polovině hřiště v držení AZ a to nejspíše ubrání konec zápasu.

90
    A překvapivě rozhodčí nastavuje jen jednu minutu...

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Roda má míč, ale AZ se kvalitně brání.

88
    Míč je nyní daleko od branky AZ, což hráčům vyhovuje a brankář Bizot s tím taktéž zcela určitě nemá problém.

87
    Z útoku však nevzešla žádná střela na Bizota. Ten však musel zasahovat z dalšího pokusu, kdy míč chytá do svých rukavic.

86
    Roda v útoku a nyní se bude snažit v posledních minutách o rychlou reakci na vedoucí branku soupeře.

86
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mohamed El Makrini, přichází Jorn Vancamp.
    84. Mats SEUNTJENS - 0:1

84
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Alkmaar se nakonec z tlaku prosazuje. První střela v podání Jakanbakhshe byla odražena brankářem Jurjusem. Avšak jen přímo na kopačku MATSE SEUNTJENSE a ten posílá míč k levé tyči.

81
    Alkmaar na pravé straně, ale míč se nedostal do před brankového prostoru a Jurjus může být prozatím v klidu.

79
    AZ v posledních minutách zápasu opět přebírá více iniciativu a Roda se spíše jen brání a maximálně se jim daří sem tam vyvézt míč k polovině hřiště.

78
    Z té se však branková příležitost neurodila a míč je opět ve středu hrací plochy.