25 25 23 25
VK Benátky nad Jizerou
1
17 21 25 20
Pondělí 20.11.2017, 18:00 • Kladenská sportovní hala, Kladno • Uniqa extraliga mužů • 8. kolo

0:0
    Kladno nepodalo excelentní výkon, přesto berou Středočeši všechny tři body. Benátky bojovaly, ale z Kladna odjíždí s nepořízenou.

Kladno muselo udělat změny v základní sestavě oproti úvodním duelům sezony. Zraněného univerzála Gromadowského nahradil čistokrevný smečař Tomáš Hýský. Jeho post poté obsadil teprve osmnáctiletý Adam Kozak. Také Benátky se musely vypořádat s absencí Michala Sukuby.

V úvodním setu nebylo co řešit. Domácí jasně na palubovce dominovali, ve druhém dějství už byl mnohem vyrovnanější, ale v závěru se Kladno dostalo do mírného vedení a to už udrželo do konce. Kladenští vedli ve třetím setu už 19:14 a mohlo se zdát, že už bude brzy konec. Benátky se ale zvedly a bojovnou hrou si zajistily pokračování. Podobně ale dopadli i hostující hráči ve čtvrtém setu. Kladno dokázalo otočit čtvrtou sadu a bere tak do tabulky všechny tři body. (20:05:17)

25:20
    Čtvrtý set skončil.

25:20
    Je konec! Místo Ticháčka přišel ještě do hry Nesvačil. Stanislav Vachoušek však podává do autu a zápas končí.

24:20
    Benátky ještě snižují skóre ve čtvrtém setu. Zajíček zasáhl v poli, Hýský měl na ruce konec setu i zápasu, ale je zablokován.

24:19
    Pět mečbolů pro Kladno! Zajíček znovu za koncovou lajnou. Marek Nesvačil dostal nahrávku na hlavní kůl, ale smečuje do autu.

23:19
    Kladno je dva body od vítězství. Po servisu Adama Zajíčka se nehrálo. Čisté eso k základní lajně.

22:19
    To už by si Kladno mělo pohlídat. Domácí kapitán pokračuje na podání. Vachoušek smečuje daleko do autu.

21:19
    A už to je o dva body! Adam Zajíček přidává kvalitní podání. Marek Nesvačil si nepřišel na trojblok Kladna.

20:19
    Kladno ale vstupuje do koncovky ve vedení. O bod se postaral na středu sítě Zajíček.

19:19
    Ticháček přichází do hry místo Nesvačila. Vachoušek se štěstím vytlouká blok Westa.

19:18
    Kladno pokračuje v tlaku. Po servisu Adama Kozaka útočil za hostující celek Vachoušek. Domácí se ubránili a po bloku Celerýna je hostující nahrávač v síti.

18:18
    Srovnáno. Adam Kozak na servisu. Celerýn našel Nesvačila, ale ten musel jen přihrát míč lehce nad blokem. Hýský srovnává tvrdým útokem po lajně.

17:18
    Drama se chystá i ve čtvrté sadě. Syrůček podává do sítě.

16:18
    Benátky si však ještě drží dvoubodové vedení. Hýský našel servisem jen Nesvačila. Domácí měli k dispozici bodovku a to už trestá Vachoušek.