Petrohrad – Chanty-Mansijsk 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 4:5 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 21.11.2017, 17:30 • Ice Palace • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:54:59)

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (JUG) do utkání nezasáhl
    Vojtěch Polák (JUG) 0+2, 0 střel, čas na ledě 15:47

Je dobojováno! Přestože si Petrohrad odnesl po dvou třetinách náskok 4:1, tak se nakonec musel o vítězství ještě strachovat. Hned ve 41. minutě vykřesal naději přesilovkovou trefou Tobias Viklund a jeho trefu ještě podpořil v 55. minutě Pavel Varfolomejev. Poté to bylo pouze o jednu branku a Jugra se tlačila za vyrovnáním. Když už to vypadalo, že si hosté zadělali na problémy tím, že se nechali v závěru vyloučit, pomohl jí svým faulem Ilja Kovalčuk, který jí tak dal ještě naději. Hosté však následnou přesilovku nevyužili a nepomohla jim ani hra bez brankáře. Petrohrad tedy vybojoval v dnešním duelu tři body za výhru 4:3.

59:59
    Ještě poslední vteřina zbývá odehrát ve třetí části a vhazovat se bude v obranném pásmu Jugry, Je rozhodnuto.

59:40
    Domácí vyhazují puk za bránu Jugry a tohle už pro ně vypadá velmi nadějně.

59:25
    Oddechový čas si vybírá hostující trenér. Šaryčenkov i poté zůstává na střídačce a hosté pokračují se šesti bruslaři v poli.

59:20
    Šaryčenkov opustil svou klec a uhání na střídačku. Hosté to zkouší v šesti lidech v poli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Hosté hrají v plném počtu a mají více než minutu na vyrovnání.

57:53
    Tak pozor! Situace se vyrovnává, protože Ilja Kovalčuk zahrál vysokou holí a již putuje na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty.

57:50
    Hostům se nyní podařilo vyhodit a poté Jugra uhání za pukem za bránu Petrohradu.

57:20
    Patrik Hersley pálil z pozice od modré čáry, ale svou dělovkou bránu minul. Kotouč poté navíc opustil útočné pásmo SKA.

56:44
    Velká komplikace pro Jugru. Ankudinov je totiž vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

56:31
    Domácí nyní vybojovali kotouč v souboji za svou brankou a vyvážejí jej ze své třetiny.

55:10
    To však mohl odmítnou Sergej Plotnikov! Ten se zjevil úplně sám před Šaryčenkem, ale popáté ho překonat nedokázal. Hostující brankář tak stále drží nad vodou akcie svého klubu.
    54:22 Pavel VARFOLOMEJEV - 4:3

54:22
    Jugra právě vstřelila branku!
    Tak a máme tady drama! Ivan Lekomcev přenechal u levého mantinelu kotouč PAVLU VARFOLOMEJEVOVI, který jej zatáhl do prostoru levého kruhu a svižnou ranou zápěstím prostřelil Melničuka, jenž si na puk sice sáhl, ale zastavit jej už nedokázal. Asistence: Ivan Lekomcev, Vojtěch Polák.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 4. Kovalčuk (Šipačov, Zubarev), 24. Barabanov (Kablukov), 33. Šipačov (N. Gusev, S. Plotnikov), 39. Šipačov (Prochorkin) – 35. Burström (Pestuško, Koroljov), 41. Viklund (V. Polák, Varfolomejev), 55. Varfolomejev (Lekomcev, V. Polák)

SKA Petrohrad: Melničuk (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, Hersley, Chafizullin, Gavrikov, J. Jakovlev, Rykov – Kalinin, Šipačov, Kovalčuk (C) – S. Plotnikov (A), Prochorkin, N. Gusev – Karpov, M. Malcev, Tichonov – Ketov (A), Kablukov, Barabanov – Altybarmakjan.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Proskurjakov) – Viklund, Lekomcev (C), Ugolnikov, Burström, Pogorišnyj, Šulakov, Kozlovskij, Meljakov – Savinainen, V. Polák (A), Varfolomejev – Pestuško (A), Šipov, Koroljov – Kupcov, Několenko, Beljajev – Šen, K. Majorov, Ankudinov.

Rozhodčí: Kislov, Judakov – Nikolajev, Stroganov