Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:5 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:3 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 5:0 (kon.)
Sparta – Zlín 1:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (2:3, 3:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Úterý 21.11.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 24. kolo

Je konec v parádní bitvě nakonec zůstávají všechny tři body v Plzni!

Krásná a hodně divoká byla první třetina! Oba týmy se dostaly do vedení, srovnávaly skóre i duel otáčely. Martin Erat poslal hosty do vedení během přesilové hry, tu však využil i domácí Miroslav Indrák. Indiány poté poslal do náskoku po krásné akci Miroslav Preisinger, jenž vstřelil svůj první letošní gól. Jenže do konce třetiny bylo znovu všechno jinak, skóre obrátili Radim Zohorna a Alexandre Mallet!

I druhá část dnešního byla hodně svižná. Miroslav Indrák nejprve dvěma góly dokonal hattrick a zároveň otočil stav utkání. Indiáni vedli 4:3 a záhy poté přidali i pátou branku. Petr Straka prokázal čuch střelce, když si sjel mezi kruhy a o břevno poslal puk do sítě. Jenže 4 vteřiny před koncem třetiny svým druhým gólem snížil hostující Radim Zohorna. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla.

Střely celkem:

Plzeň – 39

Kometa – 28

Nejlepší hráči utkání:

Miroslav Indrák (Plzeň)

Radim Zohorna (Kometa)

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek dne! Příště se bude znovu těšit Jan Picka. (20:03:53)

59:32
    Karel Vejmelka míří z branky, Brno hraje v pěti!

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Tomáš Vincour (KOM) ve snaze zastavit Kratěnu fauloval! Odpyká si dvě minuty za hákování, obrovská komplikace pro hostující tým.

58:51
    Následně střílel Martin Erat, ale jeho pokus bylo zblokovaný do ochranné sítě. Buly před Miroslavem Svobodou.

58:35
    Michal Moravčík zblokoval ránu Němce, Brno udrželo útočné pásmo.

58:11
    Karel Vejmelka zůstává na střídačce, Kometa to zkusí v šesti!

58:11
    Oddechový čas pro hosty.

58:11
    Michal Barinka znovu nahodil puk od modré čáry, Miroslav Svoboda puk dobře viděl a ukryl ho do lapačky. Následně chtěl rozehrát, leč sudí už zapískal.

57:46
    Další zakázané uvolnění hostí vrátí hru do útočného pásma Plzně.

57:23
    Jaroslav Kracík ustál souboj s bekem Brna a dostal se do samostatného úniku! Ten zakončil střelou, ale Karel Vejmelka výborně zasahuje vyrážečkou.

56:42
    Hostující hráči zahráli v útočné třetině vysokou holí, bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

56:06
    Indiáni drží kotouč na svých holích a udávají stále tempo hry. Tomáš Mertl se dostal do další šance, ale Vejmelku bekhendem nepřekonal.

55:37
    Michal Barinka pálil nepříjemně od modré čáry, jeho projektil šel těsně vedle. Následně míří dopředu zase domácí.

54:58
    Martin Erat nezpracoval těžký kotouč a David Stach poslal puk do středního pásma. Po nahození ukrývá touš do lapačky Karel Vejmelka.

54:36
    Indiáni jsou i nadále aktivnějším týmem. Do velkých šancí se sice nedostávají, ale hrají si svůj potřebný standard vepředu. Brno poslalo puk na dalším icing.

53:51
    A ještě jedno vhazování po pravé ruce Vejmelky, Kometa poslala puk na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 6 969 diváků.

53:36
    Po skončení přesilovky ještě vystřelil Jakub Kindl, ale Karel Vejmelka neměl s tímto pokusem problém. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.

53:30

52:55
    Nyní už Kometa vyhodila puk až ke Svobodovi.

52:30
    Milan Gulaš jako první v přesilovce vypálil, Karel Vejmelka vyráží, domácí i nadále kombinují.

51:45
    Hostující celek se ihned po buly osvobozuje.

51:30
    Tomáš Vincour (KOM) je vyloučeným hráčem, inkasuje dvě minuty za podražení. Kometa sice dnes skórovala v oslabení, ale nyní jí to nehraje do karet.

50:15
    Tomáš Mertl podruhé v tutovce během krátké chvíle! I tentokrát domácí útočník trefil jen Vejmelku, ten nyní zasahuje svou vyrážečkou.

50:00
    Peter Čerešňák podržel kotouč v klidu za bránou a čeká na střídající kolegy.

49:15
    Na ledě poslední dobou přibylo nepřesností, další útok Brna zastavil opět ofsajd. Oba týmy se snaží hrát z poctivě obrany.

48:33
    Postavení mimo hru Brna, vhazuje se ve středním pásmu.

48:13
    Obrovská šance pro Tomáše Mertla! Ten byl úplně sám před bránou, Ondřej Kratěna mu poslal puk, ale nakonec zasahuje Karel Vejmelka.

47:36
    Miroslav Preisinger už málem mířil na trestnou lavici, hlavní sudí ho chtěl vyloučit za vyhození puku, ale čárový sudí ho opravil. Při vyhození trefil domácí útočník mantinel.

47:00
    Domácí forvard už je na střídačce, hraje se dál.

46:47
    Michal Moravčík se šikovně obhodil hostujícího hráče, poté nahodil puk na bránu, ale Karel Vejmelka si poradil. Na ledě zůstává po ataku ležet Jaroslav Kracík.

46:08
    Mertl s Gulašem dlouho kombinoval v útočném rohu, ale obrana hostí je k ničemu nepustila. Následně poslala Kometa puk na icing.

45:31
    Marcel Haščák po konci početní výhody pálil z levé strany, na jeho pokusu si Miroslav Svoboda doslova pochutnal lapačkou.

45:28

44:47
    Další kotouč míří až k Vejmelkovi, indiáni rozehrávku Brna aktivně napadají.

44:37
    Ofsajd také na druhé straně, bude se opět vhazovat ve středním pásmu.

44:31
    A další postavení mimo hru Brna. Kometa je během této přesilovky dosti roztěkaná a nemůže se udržet v útočném pásmu.

44:07
    Martin Erat nepřesně přihrál Krejčíkovi, Brno se samo připravilo o útočné pásmo.

43:50
    Kometa se hnala k brance Miroslava Svobody, ačkoliv čárový sudí odpískal ofsajd. Po chvilce si toho hráči všimli a přestali hrát.

43:28
    Jaroslav Kracík (PLZ) je dalším vyloučeným hráčem, domácí se moc v pěti neohřáli. Plzeňský útočník pyká za hákování.

43:01
    Domácí v plném počtu. Alexandre Mallet předtím pálil hodně nepříjemně, ale Svoboda vytáhl skvělý zákrok.

42:31
    Další osvobození Plzně, domácí se zatím v oslabení dobře brání.

42:00
    David Sklenička padl do rány Tomáše Svobody, puk k brance neprošel. Další rána Tomáše Svobody šla nad branku Miroslava Svobody.

41:27
    Další vyhození indiánů, oba celky jdou střídat, Vejmelka pomůže s rozehrávkou.

41:07
    Západočeši vyhráli vhazování a osvobozují se.

41:01
    Tomáš Mertl (PLZ) je hned zkraje třetí třetiny vyloučen za hákování, Brno má tak ihned šanci na vyrovnání.

40:35
    Nejprve se do útočného pásma vydali domácí, ale moc se tam neohřáli. To samé platí i o Kometě, ani jeden tým nechce udělat chybu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:25.

Střely ve druhé třetině:

Plzeň – 16

Kometa – 10

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:56 Radim ZOHORNA - 5:4

39:56
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je tu další gól Brna do šatny, nyní je to pouhé 4 sekundy před koncem třetiny! RADIM ZOHORNA (2+1) střílí svůj dnešní a letošní druhý gól, byl úplně volný před brankou Plzně a trefil se přesně pod beton. Asistence: Martin Dočekal (4+6) a Marcel Haščák (5+7).

39:41
    Přihrávka rukou Komety, bude se ještě jednou vhazovat ve středním pásmu.

38:49
    Hostující Jihomoravané s blížícím se koncem třetiny zvyšují svůj tlak v útočném pásmu, Peter Čerešňák nakonec raději poslal puk na icing.

38:34
    Už mnohem lehčí zákrok pro Svobodu po střele z velkého úhlu, buly v útočném pásmu Brna.

38:00
    Martin Dočekal obral o puk Jonese a vydal se na zteč. Dostal se do samostatného úniku, během kterého zkusil kličku do forhendu, Svoboda zasahuje betonem!

37:21

37:05
    Kometa hodně dlouho kombinuje v útočném pásmu, ohrožení branky nepřichází.

36:24
    Miroslav Preisinger schytal nepříjemnou ránu od modré čáry a svíjí se na ledové ploše, hra je přerušená. Domácí útočník za pomoci Kindla a Jonese odjíždí na střídačku.

36:05
    Ryan Hollweg skvěle zapracoval v útočném pásmu a ušetřil řadu cenných sekund.

35:49
    Tomáš Vincour střílel z voleje po pasu od Erata, ani jeho pokus k bráně neprošel, touš skončil v ochranné síti.

35:27
    Domácí se ihned po buly osvobozují.

35:21
    Milan Gulaš (PLZ) inkasuje dvě minuty za hákování. I Brno si tedy zahraje přesilovou hru, jednu už dneska využilo.

35:12
    Petr Straka po dobrém manévru nakonec o puk přišel a do bleskového brejku se vydala první lajna Brna. Leoš Čermák střílel, ale jeho pokus končí v ochranné síti.
    34:53

Gólová radost Milana Gulaše ????????????????????#MadeOfHockey #CCMHockey #TELH (???? – Milan Podpera)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

34:53
    Indiáni se ihned po vyhraném buly ve středním pásmu vrhli dopředu, leč zastavil je ofsajd.

34:45
    Jakub Krejčík střílel od modré čáry, poté to zkoušel i Ondřej Němec, ale jeho pokus k bráně neprošel. Jones následně díky teči soupeře poslal touš mezi diváky.

34:23
    Nick Jones se natlačil před branku na druhé straně a několikrát dorážel. Po jeho pokusu přišla menší šarvátka. Během komerční pauzy se sudí domluví, ale vylučovat se zřejmě nebude.

33:50
    Jedeme dál. Kometa nyní notně přidala a drží se v útočném pásmu, domácí se poctivě brání.

33:31
    Kotouč končí v bráně Plzně po střele Bartejse, ale gól Brna nakonec není uznán, protože jeden z hostujících hráčů stál v brankovišti! Martin Erat se ještě dohaduje s rozhodčími.

33:10
    Jan Schleiss odmítl dva protihráče a hledal před brankou Hollwega, pas na něj neprošel.

32:51
    Po icingu Brna se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.

32:42
    I Milan Gulaš se pustil do bránění, bylo to třeba, protože Brno si vytvořilo opravdu velký tlak, nicméně střela nepřišla. Jan Štencel mohl pálit, ale nevyšlo to.

31:55
    Martin Erat po krásném průniku hledal před bránou Čermáka, do jeho pasu na poslední chvíli padl Mertl. Brno se i nadále drží v pásmu.

31:44
    Petr Straka přihrál na modrou čáru, kde byl připravený bek David Kvasnička. Ten nahodil touš na branku, Karel Vejmelka nakonec podržel puk ve své lapačce.

31:04
    Po dobrém napadání se dopředu dostalo Brno, Martin Nečas vypálil z pravé strany jeho pokus šel nad branku. Na druhé straně se před Vejmelku prokličkoval Jaroslav Kracík, ale další gól nepřidal.

30:24
    Na řadu přichází komerční přestávka.
    Po jejím uplynutí se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně, Vejmelka si skvěle pohlídal pas Mertla. Buly po jeho levé ruce.
    29:47 Petr STRAKA - 5:3

29:47
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Krásný zápas pokračuje ve zběsilém tempu, máme tu další gól! PETR STRAKA (6+3) si zkušeně najel mezi kruhy, počkal si na pohyb Vejmelky, následně poslal kotouč o břevno přesně do sítě Komety! Asistence: Miroslav Preisinger (2+6) a Peter Čerešňák (0+5).

28:53
    Po delší době Miroslav Svoboda v permanenci, mezi kruhy si našel puk Martin Dočekal a pálil po břevno. Domácí gólman puk vyráží.

28:23
    Po icingu Brna je na řadě vhazování v útočných vodách Plzně.
    27:40 Miroslav INDRÁK - 4:3

27:40
    Dámy a pánové, přesilovkový hattrick! MIROSLAV INDRÁK (6+9) využil další početní výhodu, když střelou z první po pasu Mertla nedal Vejmelkovi šanci, trefil se přesně k tyči. Pro indiány je to pátý hattrick v sezoně! Asistence: Tomáš Mertl (15+12) a Milan Gulaš (11+17).

26:56
    Peter Čerešňák šikovně nahodil puk od modré čáry, před bránou tečovali a doráželi Mertl s Indrákem, Karel Vejmelka je opět mužem na svém místě.

26:05
    Kometa ovšem skvěle vyhrály buly a následně Brněnští šetří čas v útočném pásmu.

25:58
    Martin Erat (KOM) je vyloučen za nedovolené bránění. Indiáni mají opravdu velký tlak, nyní dostanu k dispozici další přesilovku.

25:51
    Milan Gulaš se prohnal po levém křídle do pásma, poté vypálil švihem pod ruku gólmana, nicméně Vejmelka je opravdu moc pozorný. Buly před ním.

24:56
    A s dalším pokusem přispěchal Matěj Chalupa, dorážel i Moravčík, Vejmelka nyní opravdu drží Kometu nad vodou. Brno se rovněž dostává dopředu.

24:30
    A domácí už mohli znovu vést! Druhá útočná formace se usadila za brankou Brna, Jaroslav Kracík poslal parádní pas před branku, ale Karel Vejmelka proti Stachovi předvedl výtečný zákrok.
    23:30 Miroslav INDRÁK - 3:3

23:30
    Gólové hody pokračují, indiáni opět srovnávají krok! MIROSLAV INDRÁK (5+9) dnes podruhé využívá přesilovou hru, nyní se prosadil perfektně umístěnou ranou pod břevno od pravého mantinelu, touš my dobře nabil Kratěna. Asistence: Ondřej Kratěna (3+6) a Milan Gulaš (11+15).

23:05

22:45
    Indiáni se dlouho drželi v útočném pásmu, ale Petr Straka nakonec nedokázal přesně přihrát.

22:11
    Příliš mnoho Brněnských na ledě, přesilovka Komety končí. Trest za hráčskou lavici odpyká Jan Štencel , 52 sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

21:47
    Jaroslav Kracík v oslabení udržel puk, následně vypálil k tyči, ale Vejmelka dobře zasahuje vyrážečkou.

21:40

21:03
    Milan Gulaš (PLZ) je vyloučen za krosček. Když už se domácí dostali do útočného pásma a ke střele, tak sudí poslal indiány do čtyř.

20:27
    Indiáni mají k dispozici zbytek přesilovky, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma.

19:51
    Indiáni však v útočném pásmu ztratili kotouč a do úniku se dostal ALEXANDRE MALLET (9+5), který svůj únik zakončil přesnou střelou pod břevno! Kometa dává důležitý gól do šatny a navíc v oslabení. Asistence: Hynek Zohorna (4+7).

19:40
    Michal Barinka (KOM) dostává dvě minuty za držení, indiáni dostanou v závěru třetiny možnost hrát přesilovku.

19:27
    Miroslav Indrák pálil podobně na druhé straně, Karel Vejmelka byl opět trefen do své masky. Bude se vylučovat!

19:06
    Martin Nečas je dnes opravdu hodně aktivní, ke dvěma asistencím chtěl přidat i gól, ale Miroslav Svoboda zastavil jeho pokus lapačkou.

18:59
    David Sklenička teď nerozehrál úplně ideálně, z jeho nahození je nakonec pouze icing a buly u Svobody.

18:22
    Milan Gulaš několikrát dorážel před brankou střelu od modré čáry, ale domácí kapitán nedokázal procpat puk do sítě. To byla velká mela, hostující tým si nyní může oddychnout.

17:45
    A jak je zvykem, tak se indiáni hned po vstřelené brance snaží hrát aktivně dopředu. Nyní však nemohou přejít přes střední třetinu.
    16:51 Radim ZOHORNA - 2:2

16:51
    Domácí obrana nyní nedokázala zastavit hostující lavinu a máme opět vyrovnáno! RADIM ZOHORNA (1+1) projel jako tank středním i útočným pásmem, dostal se až před Svobodu, svou akci zakončil přesným blafákem do forhendu. Asistence: Martin Nečas (3+3).

16:24
    Michal Moravčík si projel po vlastní ose podél pravého mantinelu až před branku, svou akci zakončil rychlou střelou pod břevno. Karel Vejmelka zastavil puk maskou, hra se přerušuje.

15:57
    Vepředu už jsou opět domácí hokejisté, Straka bojuje v rohu, ale obrana Komety ho nechce pustit k rozehrávce.

15:05
    Martin Nečas strhl celou akci Brna na sebe, když si pěkně povodil indiánskou obranu u mantinelu, poté centroval před branku. Tam však byli jako první domácí.

14:30
    Následně se domácí opět vrhli do útoku, ale Kometa i před dva inkasované góly dnes brání poctivě. Akci Plzně zastavuje ofsajd.
    13:32 Miroslav PREISINGER - 2:1

13:32
    Tak to byla báječně sehraná kombinace Plzně, radost pro oči hokejového fanouška! MIROSLAV PREISINGER (1+5) zakončil ťukes, který rozehrál Nick Jones, slovenskému útočníkovi poslal touš Schleiss. Indiáni rychle otáčejí skóre. Asistence: Jan Schleiss (2+7) a Nick Jones (0+3).

13:15
    Následuje další komerční pauza.
    Před ní byl směrem dopředu aktivní Marcel Haščák, ale jeho akce byla zastavena pro přihrávku rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

12:50
    Dalším, kdo se probil do útočného pásma, byl Kratěna, po něm převzal štafetu Gulaš, ale neuspěl. Domácí neuspěli a dopředu míří Brno.

12:00
    A Indrák vezl další šanci, nicméně hostující beci ho odzbrojili. Před bránou mohl střílet Sklenička, ale ani k němu pas neprošel.
    10:54 Miroslav INDRÁK - 1:1

10:54
    A v Plzni máme vyrovnáno! Indiáni rozjeli dlouho kombinaci v útočném pásmu a také oni využili přesilovou hru. Milan Gulaš tvrdě vypálil od modré čáry, Vejmelka vyrazil jeho bombu betonem před sebe, tam stál MIROSLAV INDRÁK (4+9), jenž touš bez problémů dorazil do odkryté sítě. Asistence: Milan Gulaš (11+14) a Peter Čerešňák (0+4).

10:11
    Následně se indiáni dvakrát neúspěšně probojovávali do pásma, druhý pokus končí ofsajdem.

09:54
    Jakub Kindl mocně napřáhl, ale při střele zlomil hůl. Hostující tým se osvobozuje.

09:29
    Obrovský tlak Plzně končí faulem Komety. Leoš Čermák (KOM) inkasuje dvě minuty za sekání, indiány čeká první početní výhoda.

08:27
    Hra se mírně uklidnila a Vejmelka pomohl Brnu s rozehrávkou, Nahodil ale neuspěl. Následně pálil Kratěna s Mertlem, hostující gólman předvedl dva skvělé zákroky.

07:34
    Matěj Chalupa se prosmýkl kolem levého mantinelu, ale Kodýtek před bránou byl pokrytý. Dopředu znovu míří Kometa.

07:10
    Hostující celek je i nadále aktivně směrem dopředu, domácí se musí mít na velikém pozoru.
    06:28 Martin ERAT - 0:1

06:28
    Indiáni sice vyhráli buly, následně však o kotouč přišli a Kometa toho dokázala využít! MARTIN ERAT (7+18) byl úplně volný na pravém křídel, což je během početní výhody smrtící. Hostující střelec se trefil přesně ke vzdálenější tyči, Svoboda byl bez šance. Asistence: Martin Nečas (3+2) a Jakub Krejčík (1+15).

06:15
    Jakub Kindl (PLZ) naháněl ujíždějícího Zaťoviče, který v úniku zakončil bekhendem, ale Svoboda si poradil betonem. Následně hostující tým zahrozil ještě během výhody, domácí bek už míří na trestnou lavici za hákování. Po komerční pauze rozehraje Kometa první přesilovou hru.

05:46
    Jakub Kindl střílel od modré těsně mimo, následně se neujala ani střela Jonese.

04:56
    Starý známý Tomáš Svoboda se prokličkoval do útočného pásma, ale zůstal nepochopen, takže se ke kotouči dostali domácí. Ti nezahrozili, ale Vejmelka raději ukryl puk do lapačky.

04:11
    Lukáš Nahodil tečoval nahození od modré čáry, ale puk letěl po jeho pokusu mimo. Následně chtěl rozehrát Lukáš Kaňák, leč puk vypadl mimo hřiště.

03:41
    Jaroslav Kracík se dostal na hranici pravého kruhu ke střele! Zkušeně si počkal, až bude mít na ránu klid, Karel Vejmelka proti němu parádně vyjel.

03:20
    David Sklenička dobře zapracoval směrem dopředu, ale obrany obou týmů zatím fungují bezvadně.

02:43
    Martin Erat zkušeně udržel kotouč v útočném pásmu, ale Leoš Čermák o něj záhy přišel. Domácí se osvobozují a oba týmy mohou vystřídat.

02:05
    Indiáni se však ubránili a ihned vyrazili kupředu. Po pravém křídle si to ke střele namířil Petr Straka, vypálil, ale Karel Vejmelka podržel kotouč v lapačce.

01:30
    A Kometa je i nadále dosti aktivní, Brno se opět drží v útočném pásmu. Snaží se pálit ze všech pozic, dvě rány zatím letěly mimo.

01:00
    Kometa si dojela pro puk za vlastní klec, velice rychle se dopředu dostal Lukáš Nahodil, nakonec se procpal až před bránu a Svoboda musel předvést skvělý zákrok!

00:21
    Nick Jones se po pasu Gulaše vehnal po pravé straně do útočného pásma a z první pěkně vypálil, Vejmelka zasahuje betonem. Na druhé straně střílel Erat neméně nebezpečně, Svoboda touš drží.

00:01

Oba celky nastoupily na hrací plochu, kapitáni Milan Gulaš a Leoš Čermák se zdraví s rozhodčími, duel za malý moment začne!

Indiáni oproti poslednímu utkání proti Vítkovicím proházeli útoky, jinak zůstala sestava beze změn. Kometa dnes nasadí do branky od začátku Karla Vejmelku, první útočná formace Brna budí respekt už při pouhém čtení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Jakub Kindl bude i nadále působit v plzeňském dresu

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg (A).

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), L. Čermák (C), M. Erat (A) – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna.

Rozhodčí: Bulanov, Petružálek – Barvíř, Blümel.

Postavení v tabulce: 1.
    Počet bodů: 26
    Počet vstřelených branek: 78
    Počet inkasovaných branek: 45

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Mertl – 26 bodů (15+11)
    Nejlepší střelec: Dominik Kubalík – 16 branek
    Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 13 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Michal Moravčík – 7 bodů (4+3)
    Nejtrestanější hráči: Milan Gulaš – 30 minut
    Nejlepší hráči v bodování +/-: Michal Moravčík (+20)
    Nejhorší hráči v bodování +/: Tomáš Vracovský (-2)

Počet inkasovaných branek: 53

Nejproduktivnější hráč: Martin Erat – 24 bodů (6+18)
    Nejlepší střelec: Martin Zaťovič – 9 branek
    Nejlepší nahrávač: Martin Erat – 18 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Jakub Krejčík – 15 bodů (1+14)
    Nejtrestanější hráč: Michal Gulaši – 31 minut
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Dočekal a H. Zohorna (+11)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Martin Nečas (-2)

Radegast Index: Michal Gulaši (72)

Gólmani:
    Marek Čiliak – 1 076 minut / pr. 2,40 | 91,22 %
    Karel Vejmelka – 305 minut / pr. 1,18 | 95,56 %
    Milan Gulaš před utkáním s Brnem

Poslední odehraná utkání

Indiáni zakončí proti Brnu domácí dvojboj, předevčírem Západočeši přivítali Vítkovice. Plzeňští v utkání ani jednou nevedli, díky třetí třetině a vyrovnávací brance 16 sekund před základní hrací doby poslali duel do prodloužení. To nenabídlo očekávanou ofenzivní smršť, takže na řadu přišly samostatné nájezdy. Během nich bylo k vidění celkem 12 pokusů, jediným úspěšným exekutorem se stal domácí kapitán Milan Gulaš.

Škoda Plzeň 4:3sn Vítkovice Ridera

42. Moravčík (L. Kaňák, Straka), 49. Gulaš (Kratěna, D. Sklenička), 60. Indrák, rozh. náj. Gulaš – 4. Lev (Baranka, Sloboda), 37. O. Roman (D. Květoň), 49. P. Zdráhal (Kolouch, Kucsera)
    __________________________________________

Brněnští se v repríze loňského finále dostavili na led Liberce. Během
    utkání se jim příliš nedařilo, stejně jako Plzeňští museli dotahovat, Tygři chvilku před koncem vedli už 3:1. Šest minut před koncem se Kometě povedlo srovnat, nicméně radost hostům moc nevydržela, protože už o chvilinku později Severočeši duel definitivně rozhodli. Paradoxně se o to postaral bývalý brněnský tahoun Marek Kvapil, který už však letos patří do tlupy trenéra Pešána.

B.Tygři Liberec 4:3 HC Kometa Brno

29. Bulíř (M. Kvapil, Bakoš), 44. J. Stránský (Kolmann), 48. Redenbach (Havlín), 55. M. Kvapil (Bulíř) – 35. Mallet (H. Zohorna), 50. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 54. L. Čermák (R. Zohorna)

První vzájemný zápas

Škodovka se s Brnem letos na domácím ledě už jednou potkala. Indiáni tehdy působili živěji již od samého začátku, první třetina se jim povedla famózně, Západočeši ji vyhráli 3:0. Kometě nešly nohy, a jak podotkl hostující útočník Tomáš Svoboda, o první pauze proběhla v kabině Jihomoravanů bouřka. Škoda na konci úvodní třetiny přišla o gólmana Alexandra Hylák, do branky zamířil Lukáš Sochůrek. Kometa brzy srovnala, poté se skóre ještě měnilo, nakonec vyhráli hosté v prodloužení.

HC Škoda Plzeň 4:5p HC Kom. Brno
    6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. Straka (D. Sklenička, Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (P. Kadlec, D. Kubalík) – 22. M. Erat (J. Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat
    Komeťáci při tréninku na plzeňském ledě

Jsme v Plzni a připravujeme se na zítřejší zápas proti @hcplzen! #matosmysl #chcemevic #TELH

Příspěvek sdílený HC Kometa Brno (@hckometa),

Na programu je opravdu sveřepý duel, utká se první celek TELH proti úřadujícímu mistrovi. Indiáni se vezou na bodové a vítězné šňůře, Kometa se sice od reprezentační pauzy nenachází v ideálním rozpoložení, nicméně Brnu to na kvalitě ubírá jen pramálo – duely Západočechů a Jihomoravanů bývají ozdobou, jistě tomu tak bude i v dnešním šlágru.

Kromě silných týmových výkonů můžeme v obou mužstvech najít také osobnosti, které nemají problém rozhodnout jakýkoliv duel. Tomáš Mertl, Milan Gulaš a David Stach, to jsou indiáni, které můžeme najít v první jedenáctce nejproduktivnějších hokejistů ligy, na celkovém druhém místě se drží rovněž stále nejlepší střelec Dominik Kubalík, jenž už s číslem 81 na zádech sbírá body ve Švýcarsku. Na druhé straně se můžeme těšit na Martina Erata, nejlepšího nahrávače, na záda mu v počtu bodů dýchá Martin Zaťovič.

I v brankovišti nalezneme dvě stěžejní persony obou týmů, na jedné straně v neuvěřitelné formě chytajícího gólmana Miroslava Svobodu, na té druhé brankářského fantoma ze Slovenska, kterým je Marek Čiliak.

Krásný úterní podvečer, vážené fanynky a vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu z dvacátého čtvrtého kola Tipsport extraligy! V západočeské Home Monitoring Aréně se proti sobě střetnou celky HC Škoda Plzeň a HC Kometa Brno. Přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Nečas), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák)

Rozhodčí: Bulanov, Petružálek – Barvíř, Blümel

Diváci: 6 969