Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:5 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:3 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 5:0 (kon.)
Sparta – Zlín 1:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (2:3, 3:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Úterý 21.11.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 24. kolo

Je konec v parádní bitvě nakonec zůstávají všechny tři body v Plzni!

Krásná a hodně divoká byla první třetina! Oba týmy se dostaly do vedení, srovnávaly skóre i duel otáčely. Martin Erat poslal hosty do vedení během přesilové hry, tu však využil i domácí Miroslav Indrák. Indiány poté poslal do náskoku po krásné akci Miroslav Preisinger, jenž vstřelil svůj první letošní gól. Jenže do konce třetiny bylo znovu všechno jinak, skóre obrátili Radim Zohorna a Alexandre Mallet!

I druhá část dnešního byla hodně svižná. Miroslav Indrák nejprve dvěma góly dokonal hattrick a zároveň otočil stav utkání. Indiáni vedli 4:3 a záhy poté přidali i pátou branku. Petr Straka prokázal čuch střelce, když si sjel mezi kruhy a o břevno poslal puk do sítě. Jenže 4 vteřiny před koncem třetiny svým druhým gólem snížil hostující Radim Zohorna. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla.

Střely celkem:

Plzeň – 39

Kometa – 28

Nejlepší hráči utkání:

Miroslav Indrák (Plzeň)

Radim Zohorna (Kometa)

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek dne! Příště se bude znovu těšit Jan Picka. (20:03:53)

59:32
    Karel Vejmelka míří z branky, Brno hraje v pěti!

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Tomáš Vincour (KOM) ve snaze zastavit Kratěnu fauloval! Odpyká si dvě minuty za hákování, obrovská komplikace pro hostující tým.

58:51
    Následně střílel Martin Erat, ale jeho pokus bylo zblokovaný do ochranné sítě. Buly před Miroslavem Svobodou.

58:35
    Michal Moravčík zblokoval ránu Němce, Brno udrželo útočné pásmo.

58:11
    Karel Vejmelka zůstává na střídačce, Kometa to zkusí v šesti!

58:11
    Oddechový čas pro hosty.

58:11
    Michal Barinka znovu nahodil puk od modré čáry, Miroslav Svoboda puk dobře viděl a ukryl ho do lapačky. Následně chtěl rozehrát, leč sudí už zapískal.

57:46
    Další zakázané uvolnění hostí vrátí hru do útočného pásma Plzně.

57:23
    Jaroslav Kracík ustál souboj s bekem Brna a dostal se do samostatného úniku! Ten zakončil střelou, ale Karel Vejmelka výborně zasahuje vyrážečkou.

56:42
    Hostující hráči zahráli v útočné třetině vysokou holí, bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

56:06
    Indiáni drží kotouč na svých holích a udávají stále tempo hry. Tomáš Mertl se dostal do další šance, ale Vejmelku bekhendem nepřekonal.

55:37
    Michal Barinka pálil nepříjemně od modré čáry, jeho projektil šel těsně vedle. Následně míří dopředu zase domácí.

54:58
    Martin Erat nezpracoval těžký kotouč a David Stach poslal puk do středního pásma. Po nahození ukrývá touš do lapačky Karel Vejmelka.

54:36
    Indiáni jsou i nadále aktivnějším týmem. Do velkých šancí se sice nedostávají, ale hrají si svůj potřebný standard vepředu. Brno poslalo puk na dalším icing.

53:51
    A ještě jedno vhazování po pravé ruce Vejmelky, Kometa poslala puk na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 6 969 diváků.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Nečas), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg (A).
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), L. Čermák (C), M. Erat (A) – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna.

Rozhodčí: Bulanov, Petružálek – Barvíř, Blümel

Diváci: 6 969