Orange 20 – Nitra 0:7 (kon.)
HK Orange 20
0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
HK Nitra
sk Úterý 21.11.2017, 17:00 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:08:44)

Po slabšej prvej tretine sa nitriansky vlak plnohodnotne rozbehol a mladíkov nasúkal šesť gólov. O tie sa postarala najmä druhá formácia, Tibor Kutálek v 40. minúte sumarizoval hattrick. Dva góly si pripísal aj Karol Csányi, po jednom presnom zásahu pridali aj hráči prvého útoku – Paulovič a Mikúš.

Roman Durný v bráne HK Orange 20 vydržal iba 40 minút, počas ktorých inkasoval štyri razy, Jakub Kostelný inkasoval v tretej tretine až trikrát. Potom tu je Frederik Foltán, ktorý si z Piešťan odnáša čisté konto.

Nitra v 21. kole Tipsport ligy zdolala HK Orange 20 jednoznačne 7:0.

59:59
    Versteeg dnes neskóruje, jeho posledný pokus Kostelný zneškodnil pritlačením sa k tyčke.

59:42
    Nitra dala gól!
    Miroslav Pupák z pravej strany výborne našiel kolegu z tretej formácie. KAROL CSÁNYI v páde zakončil na milimeter presne a strelou pod žŕdku upravuje už na konečných 7:0.
    Asistencia Miroslav Pupák.

59:10
    Ondrušek neprihral Königovi, na druhej strane Niki Jaško bekhendovou žabičkou nenašiel Martineka!

59:00
    Presne minútu pred koncom Foltán radšej prikrýva puk, bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

58:29
    Šille oklamal všetkých mladých obrancov, ale z bekhendu nedokázal presne zakončiť.

58:16
    Leško pri strele od modrej zlomil hokejku, je z toho brejk Nitry.

57:39
    Milamov teč prekvapil všetkých, vrátane spomínaného hokejistu, siedmy gól z toho nebude.

56:41
    Príležitosť na druhej strane sa tiež nekončí gólom, čas plynie veľmi rýchlo.

56:12
    Závar pred bránou Foltána, postarala sa o to druhá formácia mladíkov. Erik Smolka nemal ďaleko od presného zakončenia.

56:00
    Štyri minúty do konca riadnej hracej doby aj celého zápasu.

55:25
    Zakončenie z uhla od Csányiho, Kostelný si pripísal úspešný zákrok.

54:59
    Judd Blackwater sa prezentoval tvrdým hitom, všetko bolo v súlade s pravidlami.

54:44
    Mezei zakladá ďalší atak, Nitra však puk veľmi rýchlo stráca.

53:21
    Václav sa individuálne dostal pred bránu, no zakončenie z toho nebolo. Naozaj slabý ofenzívny, nuž, a aj defenzívny výkon HK Orange 20.

53:03
    Aj Versteeg má chuť na gól, ten nie a nie prísť. Plachtiacu ranu od modrej Kostelný ukrýva v lapačke.

52:36
    Mladíci by si čestný úspech aj zaslúžili, avšak pri nepresnostiach v strednom pásme je to nemožné. Viac mrzia aj už spomínané nerazantné koncovky spred bránkoviska.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 13. Kutálek (Milam, Šille), 22. Kutálek (Šiška), 38. Csányi (Blackwater, Kutálek), 40. Kutálek (Milam, Rýgl), 47. Paulovič (Mikúš, Krištof), 52. Mikúš (Krištof, Paulovič), 60. Csányi (Pupák)

HK Orange 20: Durný (41. Kostelný) – Matejovič, Hedera, Dlapka, Fereta, Hílek, Leško, Švarc, Krempaský – Václav, Bjalončík, Vašaš – Smolka, Kundrik, Kelemen – Mesaroš, Jaško, Marcinek – Vybiral, Tamáši, Šmída
    HK Nitra: Foltán (Laco) – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Korím, Versteeg, Mich. Pupák, Štefanka – Mikúš, Krištof, Paulovič – Šiška, Blackwater, Kutálek – Csányi, Šille, Mir. Pupák – Fominykh, Ondrušek, König

Rozhodčí: Juraj Konc, Gergely Kincses – Martin Krajčík, Marton Németh