Chabarovsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Barys 6:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 0:5 (kon.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Soči 6:3 (kon.) | Jokerit – Omsk 3:0 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 22.11.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Dominik Furch (OMS) 2 minuty, dva inkasované góly. (19:50:36)

Domácí celek v první třetině rychle vstřelil dva góly, ve druhé třetině pak přidal třetí. Poslední perioda se dohrávala jen z povinnosti. Helsinky zcela oprávněně vyhrály 3:0.

59:43
    Fanoušci odpočítávají poslední sekundy hry.

59:18

59:00
    Poslední minuta hry.

58:23
    Michail Fisenko dostal dlouhou přihrávku a probojoval se do útočného pásma.

57:50
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene, probíhají poslední dvě minuty hry a dohrává se už jen z povinnosti.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry, kotouč je za brankou domácího celku, ten má nahráno, a tak se nikam bezhlavě nežene.

56:50
    Avangard se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

56:30
    Dlouhá přesilovka Helsinek stále běží. Nyní musel Oleg Šilin zasahovat po střele Marka Anttily.

55:52
    Obrázek hry je stále stejný. Domácí hokejisté jsou nastěhovaní v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

55:06
    Helsinky kombinují před brankou soupeře. Střela od modré čáry nebyla přesná.

54:33
    Prakticky zbytek zápasu už dohraje domácí celek v přesilové hře, hosté se tak pravděpodobně připravili o poslední možnost zdramatizovat duel.

54:18
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 5 min., krosček + osobní trest do konce utkání, krosček). Trest odpyká Anton Kovaljov.

54:18
    Juho Rautanen byl tvrdě atakován Alexandrem Pěrežoginem.

54:00
    Šest minut hry nás dělí od konce zápasu, Omsk se nemůže probojovat do výraznější šance.

52:36
    Finský celek se propracoval do útočného pásma, ale finální přihrávka byla nepřesná.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Regin (Andersén, N Jensen), 2. Pihlström (Anttila), 31. Palola (Wirtanen, Jormakka)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, O. Lauridsen, Rissanen, Rautanen – H. Ikonen, N Jensen, Regin – Marjamäki, Tolvanen, Norman – Wirtanen, Jormakka, Palola – Anttila, Mäki, Niemi – Pihlström.
    Avangard Omsk: Furch (2. Šilin) – Berezin, Čudinov, Minejev, Martynov, Meňšikov, J. Medveděv, Lisov, Nazarkin – Purcell, Pěrežogin, K. Semjonov – Fisenko, Kugryšev, I. Michejev – A. Petersson, Stas, Everberg – Manukjan, Kovaljov, Chochrjakov.

Rozhodčí: Tsyplakov, Kuljov – Zacharenkov, Černyšjov