Chabarovsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Barys 6:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 0:5 (kon.)
Nižněkamsk – Magnitogorsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Soči 6:3 (kon.) | Jokerit – Omsk 3:0 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 22.11.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jokerit Helsinky a Avangard Omsk.

Avangard Omsk odehrál 33 zápasů (15-6-3-9, 60 bodů) a v tabulce Východní konference je na druhém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Bratislavou 5:1, na nájezdy s Astanou 2:1, Novosibirskem 1:0 a v nájezdech s Kazaní 4:3. Nestačil na Helsinky 1:3.

Jokerit Helsinky odehrál 29 zápasů (19-2-3-5), vybojoval 64 bodů a v tabulce Západní konference je na třetím místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Omskem 3:1, Jugrou 3:0 a Nižněkamskem 6:3, Nestačil na Novosibirsk 1:2 a Soči 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, O. Lauridsen, Rissanen, Rautanen – H. Ikonen, N Jensen, Regin – Marjamäki, Tolvanen, Norman – Wirtanen, Jormakka, Palola – Anttila, Mäki, Niemi – Pihlström.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Berezin, Čudinov, Minejev, Martynov, Meňšikov, J. Medveděv, Lisov, Nazarkin – Purcell, Pěrežogin, K. Semjonov – Fisenko, Kugryšev, I. Michejev – A. Petersson, Stas, Everberg – Manukjan, Kovaljov, Chochrjakov.

Rozhodčí: Tsyplakov, Kuljov – Zacharenkov, Černyšjov.

00:01

00:19
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Bleskově se domácí celek dostává do vedení. Ránu od modré čáry, kterou vyslal PETER REGIN si bruslí do vlastní branky tečoval jeden z hráčů Omsku. Asistence: Niclas Andersén, Nicklas Jensen.
    00:19 Peter REGIN - 1:0

01:00
    Domácí zahráli situaci špatně, píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:25
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Helsinek.

01:38
    Po rychlé akci navyšují vedení, bekhendovou stranou hole poslal kotouč pod horní tyč ANTTI PIHLSTRÖM. Asistence: Marko Anttila.
    01:38 Antti PIHLSTRÖM - 2:0

01:38
    Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Oleg Šilin.

02:12
    Petteri Wirtanen natřikrát dostat kotouč za brankovou čáru, ale gól se po poradě s videorozhodčím neuznává pro úmyslné kopnutí.
    02:12 Petteri Wirtanen dostal kotouč do brány bruslí.

03:00
    Helsinky hrají velmi dobře, jsou nastěhované v útočném pásmu a pokouší se navýšit své vedení.

04:19
    Mnoho šancí k vidění není, aktivnější je výrazně domácí celek, ten se ale nemůže dostat do vyložené střelecké pozice.

04:55
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Vstup do zápasu vyšel Jokeritu na výbornou.

05:30
    Nicklas Jensen to zkoušel od modré čáry, soupeře ale nepřekonal.

05:50
    Omsk se zatím do střelecké pozice, ze které by mohl zakončovat nedostal.

06:15
    Jevgenij Medveděv se pokoušel vybojovat kotouč za svou brankou, ale nedařilo se mu to. Následně se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou hostů.

07:13
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře a Omsk se zatím nemůže dostat do tempa.

07:42
    Dmitrij Kugryšev se pokoušel probojovat do zakončení, ale přes dva soupeře neprošel.

07:55
    Eeli Tolvanen na druhé straně minul branku. Následně se Omsk dostal do ofsajdu, jmenovitě Ilja Michejev.

08:36
    André Petersson se dostal ke střele z první, ale branku trefit nedokázal.

08:48
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., vysoká hůl).

09:04
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. To znamená, že rána nebyla tečovaná.

09:53
    Polovina přesilovky je pryč, Omsk se zatím nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

10:13
    Teddy Purcell čekal na modré čáře na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

10:48

11:23
    Sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté sice měli kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

11:49
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.

12:00
    Osm minut hry zbývá z první třetiny, mnoho šancí k vidění není. Domácí celek se rychle dostal do dvoubrankového vedení, což výrazně ovlivnilo hru.

12:26
    Tomi Mäki hledal spoluhráče na modré čáře, ke střel se finský celek nepropracoval.

13:14
    Helsinky se pokouší hrát aktivně, Mika Niemi byl před brankou, ale nedokázal zpracovat těžkou přihrávku od spoluhráče.

14:22
    Oleg Šilin kryje kotouč, komerční přestávka.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, mnoho šancí k vidění není.

15:42
    Domácí celek rozehrává akci od své branky, po střele Masi Marjamäkiho kryje kotouč hostující gólman. Oleg Šilin byl pozorný.

16:27
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tomi Mäki – 2 min., podražení).

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, Omsk se nemůže dostat do pásma, domácí výborně brání.

17:26
    Dmitrij Kugryšev dostal hru do útočného pásma, následně si na modré klepal o přihrávku Jevgenij Medveděv.

17:53
    Hra je nyní hodně kouskovaná, přerušuje se poměrně často. Zápasu chybí plynulost.

18:16
    Ilja Michejev a Jegor Martynov kombinovali na modré čáře. Druhý jmenovaný vypálil a brankář Helsinek byl pozorný.

19:00
    Probíhá poslední hra v první třetině.

19:16
    O puk se bojuje za domácí brankou, v poklidném tempu se dohrává úvodní čas hry.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede domácí celek o dva góly. Helsinky vstoupili do zápasu velmi aktivně a to zatím rozhoduje o dění na hrací ploše.

20:01

20:26
    V poklidném tempu se rozehrává druhá třetina, více ze hry mají znovu domácí.

20:47
    John Norman byl na modré čáře připravený při přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

21:34
    Antti Pihlström se pokoušel probojovat do předbrankového prostoru, což se mu sice povedlo, ale přihrávka, která na něj mířila nebyla přesná.

22:31
    Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu, Helsinky hrají aktivně a hostující Oleg Šilin musí být pozorný.

23:25
    Maxim Berezin bojoval v útočném pásmu o kotouč, následně se dostali domácí pod tlak, a tak museli vychodit přes všechny čáry.

24:14
    Teddy Purcell vypálil z dobré pozice, jeho pokus kryje domácí brankář, který na zakončení viděl.

24:30
    Omsk se dostává do zakončení, jeho pokus kryje brankář Jokeritu.

24:56
    Helsinky vyhazují tak, aby nebyly pod tlakem, a tak mohou vystřídat.

25:24
    Eeli Tolvanen elegantně obkroužil branku, ale do střelecké pozice se neprobojovat.

27:00
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

27:16
    Jegor Martynov čekal na modré na přihrávku, kotouč se k němu dostal, ale střelecký pokus byl zablokovaný.

28:30
    Vhazovalo se ve středním pásmu, kotouč vybojoval domácí celek, který hraje takticky velmi dobře a dál drží dvoubrankové vedení.

28:51
    Vitalij Meňšikov spěchal za kotoučem, stihl jej, ale nedokázal se prosadit proti přesile domácích beků.

29:11
    Juho Rautanen vypálil od modré čáry, jeho pokus brankáři vypadl, a tak byla také možná dorážka. Ta postrádala přesnost.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Omsk stále prohrává o dva góly.

30:23
    Domácí celek navyšuje své vedení. Pekka Jormakka začal akci, kterou zakončoval dobrou střelou Petteri Wirtanen. Jeho ránu vyrazil hostující brankář jen před sebe, a tak mohl snadno zakončovat OLLI PALOLA. Asistence: Petteri Wirtanen a Pekka Jormakka.
    30:23 Olli PALOLA - 3:0

31:24
    Ryan Zapolski raději kryje kotouč po střele Antona Kovaljova. Vhazovat se tak bude před domácí brankou.

32:45
    Helsinky pokračují v aktivní hře, soupeř se tak musí bránit. Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

33:10
    Niclas Andersén čekal na přihrávku na modré čáře, ale kotouč se do těchto míst nedostal.

33:40
    Jegor Martynov se dostal do brejku, s jeho střelou zápěstím z bezprostřední blízkosti si gólman poradil.

34:31
    Andrej Stas se dostal do útočného pásma, nechal kotouč za sebou pro najíždějícího spoluhráče, ale ten nepřesně vypálil.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Píská se zakázané uvolnění Jokeritu.

35:37
    Znovu je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:50
    Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji propracovat do zajímavé střelecké pozice.

36:10
    Oleg Šilin kryje kotouč po rychlé akci domácího Masi Marjamäkiho, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Helsinek.

36:44
    Helsinky hrají trpělivě, kotouč mají za svou brankou a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

36:46
    Olli Palola měl před sebou odkrytou část branky, ale výborně rukavicí zasáhl Oleg Šilin.

37:40
    Nyní už znovu finský celek kombinuje v útočném pásmu.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:22
    Oleg Šilin měl nyní velké štěstí, před brankou kotouč tečoval jeden z domácích hráčů. Puk tak tak minul branku.

39:04
    Ryan Zapolski kryje další střelecký pokus Omsku. Maxim Berezin ani Maxim Čudinov neuspěli od modré čáry.

39:31
    V poklidném tempu se třetina dohrává.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině vstřelil takticky výborně hrající domácí celek třetí branku, díky čemuž má před poslední třetinou dobrý náskok 3:0. Omsk si mnoho šancí zatím nevypracoval.

40:01

40:30
    V poklidném tempu začíná třetí třetina, Oleg Šilin kryje kotouč po střele od modré čáry.

40:55
    Helsinky hrají aktivně, pokouší se navýšit své vedení. Vhazovat se znovu bude před brankou Omsku.

41:31
    Avangard se pokouší s výsledkem něco udělat, ale musí se bránit tlaku soupeře. Gólman Omsku se štěstím dokázal kotouč vytěsnit mimo branku.

42:16
    Mika Niemi výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho přihrávka na spoluhráče byla o poznání horší.

43:12
    Oleg Šilin drží kotouč po střele domácího Petera Regina. Buly v útočném pásmu Helsinek.

43:56
    Eeli Tolvanen výborně tečoval kotouč před brankou, následně puk kryje gólman Omsku.

44:00
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., hrubost).

44:37
    Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, John Norman dobře vypálil, jeho pokus kryje Oleg Šilin.

45:15
    Helsinky mají k dispozici přesilovou hru, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

45:40
    Jokerit příliš kombinuje, vymýšlí složité vzorce a zatím to nikam nevede.

46:00

46:30
    Obrázek hry je stále stejný, Helsinky mají převahu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

47:10
    Mnoho šancí k vidění není, na Omsku je vidět snaha s výsledkem něco udělat, zatím se ale hosté nemohou prosadit.

47:41
    Oba týmy střídají, kotouč je za brankou Helsinek.

48:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek, který vede o tři góly, pokračuje v trpělivé hře.

49:41
    Dennis Everberg nedokázal v útočném pásmu vybojovat kotouč, a tak hrají domácí hráči.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je výrazně lepší pro domácí.

50:52
    Dlouhou dobu jsme výraznější šanci neviděli, hraje se zejména ve středním pásmu.

51:11
    Helsinky se dostaly do útočného pásma, Eeli Tolvanen obkroužil branku, ale kotouč nezasunul.

51:45
    Z pohledu Omsku běží čas velmi rychle, domácí se nikam neženou a hrají rozvážně.

52:36
    Finský celek se propracoval do útočného pásma, ale finální přihrávka byla nepřesná.

54:00
    Šest minut hry nás dělí od konce zápasu, Omsk se nemůže probojovat do výraznější šance.

54:18
    Juho Rautanen byl tvrdě atakován Alexandrem Pěrežoginem.

54:18
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 5 min., krosček + osobní trest do konce utkání, krosček). Trest odpyká Anton Kovaljov.

54:33
    Prakticky zbytek zápasu už dohraje domácí celek v přesilové hře, hosté se tak pravděpodobně připravili o poslední možnost zdramatizovat duel.

55:06
    Helsinky kombinují před brankou soupeře. Střela od modré čáry nebyla přesná.

55:52
    Obrázek hry je stále stejný. Domácí hokejisté jsou nastěhovaní v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

56:30
    Dlouhá přesilovka Helsinek stále běží. Nyní musel Oleg Šilin zasahovat po střele Marka Anttily.

56:50
    Avangard se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry, kotouč je za brankou domácího celku, ten má nahráno, a tak se nikam bezhlavě nežene.

57:50
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene, probíhají poslední dvě minuty hry a dohrává se už jen z povinnosti.

58:23
    Michail Fisenko dostal dlouhou přihrávku a probojoval se do útočného pásma.

59:00
    Poslední minuta hry.

59:18

59:43
    Fanoušci odpočítávají poslední sekundy hry.

Domácí celek v první třetině rychle vstřelil dva góly, ve druhé třetině pak přidal třetí. Poslední perioda se dohrávala jen z povinnosti. Helsinky zcela oprávněně vyhrály 3:0.

Česká stopa v zápase
    Dominik Furch (OMS) 2 minuty, dva inkasované góly. (19:50:36)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Regin (Andersén, N Jensen), 2. Pihlström (Anttila), 31. Palola (Wirtanen, Jormakka)

Avangard Omsk: Furch (2. Šilin) – Berezin, Čudinov, Minejev, Martynov, Meňšikov, J. Medveděv, Lisov, Nazarkin – Purcell, Pěrežogin, K. Semjonov – Fisenko, Kugryšev, I. Michejev – A. Petersson, Stas, Everberg – Manukjan, Kovaljov, Chochrjakov.

Rozhodčí: Tsyplakov, Kuljov – Zacharenkov, Černyšjov