Most – Dvůr Králové n. L. 3:2 (kon.) | Jablonec n/N – Bílina 6:1 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 1:2 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 2:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 5:0 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:8 (kon.)
Tábor – David Servis 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 2:1 (kon.) | Kobra – Řisuty 4:5 (0:1 po s.n.)
Sokolov – Letňany 1:3 (kon.)
HK Nový Jičín
2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 22.11.2017, 18:002. liga skupina Východ • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer z Nového Jičína. Dnes máme na programu další zápas z II. ligy – východ. Domácí Ďáblové vyzvou soupeře z Hodonína. Poslední zápas se Ďáblům vůbec nevyvedl a budou si určitě chtít zlepšit reputaci.

00:01

01:00
    Je tady první minuta hry, hráči na obou stranách se zatím rozehřívají. Nicméně Ďáblové vybojovali útočné pásmo.

01:28
    První střela na Štěpanovského, pálil Hruška jen takovou testovací střelu, kterou brankář bez problémů viděl a pokryl.

02:00
    Do útoku se derou také Drtiči, kteří dávají o sobě znát a i Jiří Slovák si sáhnul na puk.

04:00
    Po bojích ve středním pásmu zkoušeli první útočnou akci Ďáblové, Štěpanovský pozrný.

04:34
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., podražení).

05:30
    Přesilovka se Ďáblům zatím moc nedaří, spíše můžeme sledovat hru ve středním pásmu.

06:34

08:03
    Drtiči se usazují v útočném pásmu a domácí obrana má co dělat, aby byla na svém místě. Celou akci zastavuje až Jiří Slovák.

08:55
    Domácí se teď uvolňují jen za cenu zakázaného uvolnění.

09:19
    Dělovka z levé strany z podání Hodonína. Naštěstí pro domácí, Jiří Slovák na tuto střelu dobře viděl.

10:00
    V poslední minutě až dvou aktivnější hosté, kteří teď měli dvě, tři dobré šance.

10:42
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Autorem branky je MATULA. Asistence: Peslar a Sajdl. A máme tady první branku utkání, po souvislém tlaku a dobrých šancí, otevírají Drtiči skóre!

10:56
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Vaněk – 2 min., hákování).

11:36
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., hákování).

12:00
    Ďáblové teď hrají přesilovku pět na tři, Janiczek dostal dobrou přihrávku a volil střelu z nápřahu, Štěpanovský teď předvedl dobrou práci s lapačkou, hezký zákrok!

12:36
    Bohužel pro domácí tým, tato přesilovka 5 na 3 nevychází dle představ a zdá se, že jí Drtiči přežijí bez úhony.

13:38

14:00
    Tempo hry se mírně zklidnilo i když na bruslích hráčů z Hodonína je vidět, že by rádi přidali další gól. Domácí zatím čekají spíše na chybu soupeře, ta nastala když hráli oslabení 5 na 3, bohužel se nepodařilo tuto početní výhodu zužitkovat a přetavit ve vyrovnávací branku.

15:30
    Soubouj o kotouč v obranném pásmu domácích, následné vyhození kotouče a uklidnění celé situace.

16:19
    Další dobrá útočná akce Drtičů, kazí ji ale postavení útočícího hráče v brankovišti.

17:17
    Po dlouhém tažení na domácí bránu, jsme viděli také akci na druhé straně.

17:30
    Autorem branky je VENCLÍK. Asistence: Sedlák a Haloda. A máme tady druhou branku utkání, krásný únik, křižná přihrávka a Michal Venclík zvyšuje na 0:2 !

18:08
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Slovák – 2 min., vysoká hůl).

19:08
    Dobrý zámek ze strany hostů, který ale nevydržel příliš dlouho, díky promáchnutí jednoho z útočníků.

19:21
    Vypadá to, na nějaké zranění. Jeden z hostů zůstává ležet na ledě! Za pomoci zdravotníka se zvedá, je to zřejmě Jakub Peslar.

20:00

První třetina je za námi, přinesla nám dvo góly a to sice do brány domácích. První desetiminutovka byla v celku vyrovnaná, poté padl první gól, Ďáblové měli možnost srovnat, při přesilové hře pět na tři. Tuto šanci nevyužili a hosté následně svůj náskok zvýšili na 2:0 z pohledu Drtičů. Další třetina začně přibližně v 18:48.

20:01

20:07

21:18
    Do slibné šance se hnal Jakub Vrána, na poslední chvíli byla jeho střela zblokována.

21:44
    Souboj o kotouč v rohu kluziště, v útočném pásmu domácích.

22:11
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., vysoká hůl).

23:47
    Přesilová hra se opět příliš Ďáblům nedaří, ačkoliv dokážou zůstat v útočném pásmu, chybí důraz v koncovce.

24:13

24:53
    Kotouč mimo hrací plochu, bude se vhazovat těsně před obranným pásmem Drtičů.

25:45
    Teď se podařilo Drtičům vlastní přihrávkou dostat mimo útočné pásmo. Ne však nadluho, první a druhá pětka modro – oranžových stále dělá vrásky Ďáblům.

26:04
    Zakázané uvolnění Drtičů.

27:19
    Nelze upřít snahu Ďáblů, hosté ale zatím určují tempo hry. Subjektivně se mi zdá, že jsou o půl krok všude dříve. Chtělo by to z domácích řad kontaktní gól, času je ještě dost.

27:40
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MÁLEK. Asistence: Zedník. A je to tady, akce která nevypadala nějak nebezpečně, následně ale domácí Ďáblové, vyslali střelu, následně dorážka, která se nesla přes rameno až do brány a je to 1:2 !

29:05
    Zakázané uvolnění Hodonína.

29:39
    Krásná akce domácích a ještě lepší semafor Štěpanovského! Domácí byli teď jen maličký krůček od vyrovnání!!

30:02
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matula – 2 min., hákování).

30:51
    Minuta přesilovky je za námi, opět nebezpečná akce Ďáblů, Štěpanovský teď neměl vůbec puk pod kontrolou a valil se před brankovou čárou!

32:02

32:46
    Autorem branky je MOTLOCH. Asistence: Kafka. A je vyrovnáno! Lukáš Motloch stáíl ve správný čas na správném místě, převzal si odražený puk a poslal ho za záda Štěpanovského – 2:2 !

35:00
    Vyrovnávací gól domácí Ďábly nabudil a je to vidět na jejich projevu hry. Dorovnali tempo, které Drtiči nastolili a mají chuť přidat minimálně ještě jeden gól, podaří se jim to?

35:26
    Drtiči si ale nenechají nic líbit. Teď se dostali do útočného pásma a vyslali střelu na Jiřího Slováka.

35:41

35:53
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., podražení).

36:50
    Ďáblové si teď nenechají nic líbit, dobře atakují a brání, není poznat že by jim chyběl jeden hráč na ledě.

37:51

39:00
    Hraje se poslední minuta, druhé třetiny.

39:39
    Tempo hry výrazně stouplo, souboje se dohrávají při každém střetu.

40:00

Druhá třetina je za námi, přinesla nám opět dva góly, tentokrát do brány Drtičů. Domácím se povedlo zvýšit tempo hry, dorovnat hru Hodonína a i s dávkou štěstí stav utkání snížit a následně vyrovnat. Poslední třetina bude ještě určitě zajímavá a přinese nám zajímavé momenty. Začne přibližně v 19:36.

40:01

41:10
    První šance poslední třetiny, kdy Ďáblové otestovali pozornost Štěpanovského.

43:00
    Boj o kotouč můžeme pozorovat převážně ve středním pásmu. Oba týmy se snaží získat nějakou menší převahu, zatím ani jednomu se to nedaří.

43:27
    Autorem branky je VANĚK. Asistence: Peslar. Jako z čista jasna se objevilo před bránou duo Peslar – Vaněk, když bleskovou akci dokázali zužitkovat a překvapit všechny, včetně Jiřího Slováka 2:3 !

44:30
    Zakázané uvolnění Ďáblů

45:17
    Puk mimo hrací plochu, následuje vhazování.

46:02
    Tahle útočná akce Ďáblů nebyla vůbec špatná, Štěpanovský měl ale dobrý výhled a s touto střelou si poradil více než dobře.

47:13
    Drtiči se chtěli nastěhovat zpět do útočného pásma, Hruška ale si místo dobře pohlídal a nakonec tečovaný puk dostal někde pod bradu, nic co by ho nějak rozhodilo.

48:20
    Rychlý obrat, kdy se podařilo Sajdlovi ujmout puku a zavést puk do třetiny. Tam ale nezůstal dlouho a následuje vhazování před brankářem Drtičů.

49:14
    Autorem branky je Kadlec. Asistence: Sedlák

49:41
    Autorem branky je KUŽÍLEK. Asistence: Sedlák a Charvát.

52:46
    Tak to byly opravdu dva rychlé góly, po sobě jdoucí. Tento stav je kritický a je jen malá šance pro domácí, na srovnání.

54:57
    Od dalšího gólu, byl teď blízko Marek Haloda, který už zvedal ruce, nicméně Jiří Slovák předvedl hezký zákrok !

55:59
    Dobrou přihrávku teď dostal Dominik Kafka, který se napřahoval, co mu síly stačily ale ani to nestačilo. Na tuto střelu Adam Štěpanovský dobře viděl a pohotově zasáhl lapačkou.

56:36
    I když je stav víceméně jasný, vznikla před brankářem Drtičů menší mela. Obě strany jsou ale víceméně seznámeny se stavem utkání a rozhodčím to nedalo ani moc práce.

Ďáblové si vyžádali oddechový čas!

57:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., hákování).

58:03
    Drtiči se usazují v útočném pásmu, vyslali střelu z nápřahu. Jiří Slovák ale měl dobrý výhled a se střelou si poradil.

58:38
    Tak teď hosté nebyli opět daleko od gólu, naštěstí pozorný Jiří Slovák viděl puk dřív, než dobře postavený útočící hráč, chopil se puku a pohotově jej přikryl.

59:00
    Hraje se poslední minuta, třetí třetiny.

59:36

Je dobojováno, tři body dnes nezůstavají na domácí půdě ale odváží si jej SHK Hodonín. Po dvou třetinách, se zdálo že je utkání vyrovnané. Do poslední dvacetiminutovky nastoupily oba týmy s nasazením. Drtičům se podařilo vstřelit rozdílový gól, následně byly ještě šance pro domácí Ďábly skóre vyrovnat, to se nepodařilo.

Děkuji za pozornost a ode mne je to vše. (20:14:32)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 28. Málek (Zedník), 33. Motloch (Hruška) – 11. Matula (Peslar, Sajdl), 18. Venclík (Sedlák, Haloda), 44. Vaněk (Peslar), 50. Kadlec (Sedlák), 50. Kužílek (Sedlák, Charvát)

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn), Adamík, Már, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka, Palacký, Krupa, Málek, Motloch, Kafka, Kratochvíl, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Irgl, Sonnek, Slovák II
    SHK Drtiči Hodonín: Štěpanovský (Haloda), Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš, Haloda II, Žabčík, Hladiš, Miklík, Charvát, Romančík, Vrána, Venclík, Peš, Sajdl, Matula, Černohous, Kadlec, Vaněk